Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Jose...

"Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli." ...........No jo, akorát to přemýšlení není žádná hitparáda...Co třeba vzít ty rukojmí s sebou pár kilometrů, a pak je teprve pustit? To je tak když člověk jen přijímá rozkazy a musí si s každou drobností zatelefonovat... Ale jinak byl útěk podařený, žádná zbytečná cenzura, tak, jak to patří... Hezké na zabití odpoledne, víc od toho nečekejte ()

bycer

Jedno velké WTF. Prostřílení maríňáci s IQ halloweenské tykve v americkém patosu o hrdinství. Ami go home ()

augustin43

řemeslně zvládnuté na výbornou - to lze ovšem u náborového filmu do US army celkem čekat. Rozpočet je dostatečný pro vícero Rambů najednou. Kdo má rád střílení, fandí americké armádě, a neklade si zneklidňující otázky, přijde si na své. ()

Faolan

Tvrdé, smutné a surové... celou dobu jsem se bál že z toho bude další propaganda na USA, ale možná i díky Marcusovi (skutečný Lone Survivor a SEAL který na začátku vyleje kafe na stůl) se film držel víceméně skutečnosti (zprávy z mise, lékařské zprávy, Lutrellovo očité svědectví). I když sem si říkal že na CSFD už dále nebudu ztácet čas (kromě kontrolování hodnocení samozřejmě :) ). Tak tento film za to ohvězdičkování a pochvalu stojí... CGI sice trocha zaostala v čase ale ve filmu jí moc není (což je v dnešní době nevýdaná kvalita) a i přez uměle nacpané hlášky typu "i am the reaper" které trochu kazí reálnou a nehrdinskou atmosféru je to skvělý kousek válečného filmu a dobrá pocta padlým... ať už vojákům USA a nebo vesničanům padlým při obraně cizího vojáka. 9/10 ()

Re4per

Úžasná podíváná,která s člověkem zamává víc než by si snad přál.Byl jsem v naprostém údivu co je ten "Taliban" za svinstvo.Silný film,naprosto šokující,přibližující obyčejného člověka (ne)vojáka k smrti.Nádhera :) ()

obyč.divák

Díky bohu z tohoto díla nestříká patos v takové míře jako z podobných filmů,i když ani zde se to neobešlo bez keců o bratrství,ochotě zdechnout někde uprostřed Afghánských hor,protože je to správné.Nicméně řemeslně je to natočené hezky,i když slow motion okamžiků by mohlo být míň.Takže jo,reálný příběh zpracován po Hollywoodsku na jedno odpoledne. ()

Major776

Když se kácí les, lítají třísky. Důležité je si uvědomit, že v jiné zemi je jiná realita. A s tím vojáci US určitě musí být smířeni. Pokusy o útok na diváka a jeho city nejsou opravdu na místě. Prostě tam vojáky neposílejte a budou doma. Živí a zdraví. ()

Recoba

krásne 3*, dal bich viac, ale nakoľko som mal pocit, že to točili v Malej Fatre. je to kurva propaganda, ale má to to také milé ujetosti, treba vidieť. Samozrejme s nadhľadom. ()

Likeness Tie

Tyjo.. prostě.. Člověk by ani nevěřil, jak film se stopáží dvou hodiny může být tak moc plný akce. Ani chvilku sem se nenudil. Očima sem pozorně sledoval každý pohyb pixelu a nemusel sem se na židli vrtět jak hovado. Při hovoru na skále sem dostal dokonce své oblíbené kamerové záběry. :3 A Wahlberg i umí celkem autenticky zahrát bolest. Každopádně si nesnažte oblíbit každou postavu. Jak se dá z názvu vydedukovat, žili šťastně až do smrti (a tím spíš myslím - nešťastně až do další mise, protože They are never out of the fight) do téhle story nepatří. Můžete počítat kulky v jejich tělech a podle toho si upravovat kurzy na jednotlivé postavy. Na Emila Hirsche ale zapomeňte. Pro něj to bylo tak trochu Into the Wild 2. :D "Did they really shoot me in my fucking head?" “You die for your country. I'm gonna live for mine.” ()

drnohryz

no jo.. možná že ty pády z těch skal byly trochu přehnaný.. ale co by člověku neposunulo hranici bolesti a pudu přežití než výcvik u tuleňů.. :) ()

Martin_47

Film je jednoznačně tribute pro Marcusovo padlé kamarády/bratry a zachránce . Knihu jsem četl na doporučení ještě před tím, než se film zde na ČSFD vůbec objevil a míra antiamerikanismu ( označování lidí stádem jak je dnes tak populární u jistého druhu stáda ) zde mě donutila si tu založit účet abych k tomu taky mohl říct pár slov i když jen tak proletí hodně daleko kolem vás všech. Zdá se, že většina lidí se tu koukla na konspirační teorie o 11.září a má zcela jasno, že Amerika je zlo světa….. No Amerika je velmoc která není v žádném případě svatá, ale buďme rádi, že jsou to právě oni kdo jsou onou velmocí. Zpět k filmu. Je to hlavně o spolubojovnících a poctě jim odevzdané tak nám filmaři děj zcukli do 3 dnů namísto 10ti aby se jim tam všechno vešlo. Úvod podle mě nemá být žádným "náborovým videem" ale ukázkou toho jak je těžké se stát členem SEAL a že to člověk musí být psychicky set sakra odolnej (OK v jistém slova smyslu musí být člověk doopravdy magor ) což se následně promítne v samotné akci. Proč zajatce pustili/zabili/nezabili/kus neodvedli atd. atd. nemá smysl nikomu vysvětlovat.Je to věc která se stala a ať uvěříme nebo ne, asi to byla jedna z mála možností a žádná nebyla 100% bezpečná (podrobněji je to opět popsáno v knize ). Herecké výkony byly podle mě hodně dobré u všech zúčastněných a u některých vynikající. Pokud bych hodnotil i to jak byli všichni vojáci ve filmu oblečení a vystrojení tak by jsme našli spoustu chyb, ale i když se o danou tématiku zajímám tak kromě Berrety mě nic do očí nijak výrazně nepraštilo. Že kulka z AK47 nebo prostě ráže 7.62 je skutečně silná (taky velmi nepřesná ) není pochyb, ale pokud trefí měkkou tkáň a netrefí kost nebo životně důležitý orgán , tak nevidím důvod proč by takový člen SEAL napumpovaný adrenalinem a odhodláním ( přežít, zabít, bránit vlajku ;-) !!!...to je jedno ), nemohl bojovat dál i s 20ti střelnými zraněními stejného typu. Oproti tomu netrénovaný člověk po zásahu třeba i do palce u nohy bude s největší pravděpodobností v šoku a nebude bojeschopný po slušnou dobu (např. takový Talibanec.......nikde nikdo netvrdil že to co SEALs trefili bylo na místě mrtvé, ale jednoduše už neškodili) Asi po 3/4 stopáže můžeme sledovat zdařilou rekonstrukci daných událostí a to až do chvíle kdy se Marcus ocitne sám pod převisem. Odsud dále jsem byl poměrně zklamaný urychlením příběhu a celkového dění ve vesnici. Například jak se dovíme v knížce takovej Taliban bez podpory vesničanů (paštůnů) je zbytečnej a neúčinej Taliban a rozhodně by pořádně promyslel zda je pro něj výhodné na vesnici zaútočit nebo ne. No prostě i když to v té vsi zavánělo průserem a místní přesouvali Marcuse od čerta k ďáblu aby ho Taliban nenašel tak nakonec k žádné přestřelce nedošlo a speciální jednotky Marcuse zachránili v tichosti. Velmi jsem pak postrádal ty části z knihy o flašce Coca Coly (zdravím Xixaa) a setkání s tím hajzlem co mu měli ustřelit hlavu (mám rád Ameriku). Jak už jsem ale psal v úvodu, šlo o poctu padlým a to se vydařilo více než na výbornou. Viděl jsem všechny možné slavné i neslavné válečné snímky, ale tenhle je i přes trochu zmatený a urychlený závěr spolu s Black Hawk down ten nejkvalitnější jaký jsem kdy viděl. Syrový, drsný, nekompromisní, SKUTEČNÝ ! () (méně) (více)

honyy

Americké námořnictvo dokázalo překvapit, ale Expendables už tady je. První chvíle krásně zachycuje výcvik a přípravu, nic zvláštního, ale už setkání s Afgánci(talibanem) a několika zásahy by člověk řekl, že všichni zemřou a vítězové jsou jasní. Nad mé očekávání přišlo i nějaký zásahů do řad SEALs a nebylo jich málo. Hoši nám toho vydrželi za celou Ameriku a po krásných skocích do ničeho už mi moje růžové brýle nestačili. Bohužel byli i padlí a situace mapující skoro bratrskou lásku a obětavost pro druhého mě dostávala do kolen. Jinak vyzvednou bych určitě chtěl skvělé akce a kameru za neuvěřitelně realistické pády. Konec sice upoutal a nesmyslná záchrana z řad Afgánců přišla zvláštní. Po závěru mi spadla pusa z objasnění celé věci a pocta režisérovi za vyzvednutí činů jednotky Red Wings. U mě tedy 8/10. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014