poster

Na život a na smrt

 • USA

  Lone Survivor

 • Slovensko

  Na život a na smrť

 • Velká Británie

  Lone Survivor

Válečný / Životopisný / Akční / Thriller / Drama

USA, 2013, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  ****

  Pořád váhám, jestli mám tento snímek proklínat, nebo jej pochválit. Ze začátku to byla dost nuda, pak ještě větší, později přišlo téma: amík vystřelí a pět smotaných ručníků spadne ze skály. Střídané občas tématem: amík skočí šipku z vrcholku hory, chytí se vypálené rakety, přistane do mechu a cestou skopne ještě pět ručníků a dva uhrane modrýma očima. Jo, a ještě plus téma: amík vezme golfovou hůl a odrazí odjištěný granát zpět k ručníkům, jenž mu ho tam drze hodily. Jich zemře sto padesát, z toho deset se utopí a jedenáct oběsí. Avšak po vskutku heroickém kousku třech vojáčků, jimž i tímto patosem tvůrci vzdali hold, a ano, skutečně pompéznější smrt hrdinů NAVY SEALS jste neviděli, to končí s tím, že se přeživší Marcus Aurélijus dostane do spárů hodných Afghánců, kteří si jihad vysvětlují úplně jinak, totiž tak, že prostě musí zachránit amíka. Co čert nechtěl, i pro ně si přijde taliban s nejhnusnějšíma ručníkama na hlavě a začne uklízet v ulicích, ale zaplaťalláh, přiletí amíci v apačích a vyčistí to pro sichr ze vzduchu. Konec dobrý, všechno dobré. Byla to zábava.(15.1.2015)

 • Gilmour93
  ****

  Brotherhood, Sacrifice, Team Commitment. Ve filmech podobného ražení velmi frekventovaná hesla, která sice lze pochopit, ale už je těžší jim uvěřit. U Berga jsem ten problém neměl. Ať už to bylo nezvykle potrhanou, opravdovou krví potřísněnou a na půl žerdi vlající standartou, závěrečným fotoalbem s podkresem Petera Gabriela či lidskostí, přinášející smrt i život, tahle pocta mužům, co zůstali v sítu, aby občas dopadly jako řešeto, nebředla v obvyklém močále umělého patosu a kovbojské sebestřednosti. Je fakt, že Peter „Battle(ship) is my Kingdom“ Berg se mohl ve své doméně o pár minut krotit (jeden zámořský kritik tu akční řež trefně pojmenoval „War Porn“), ale to by zase divák nezjistil, že žabáci z námořnictva fungují dál, i když v sobě mají více olova, než zástěra u rentgenu..(11.1.2014)

 • POMO
  ***

  Intro je OK. Prostredná, najdlhšia, survivalová stopáž filmu je strhujúca, vizuálne prehľadne a efektne spracovaná, s nejednou mrazivo drsnou scénou. Finále je politicky úsmevne zjednodušujúca propaganda pre priemerného US diváka. Celkovo dobré odreagovanie, ktoré zapadne prachom rovnako rýchlo ako všetky bergoviny.(16.1.2014)

 • Psema
  ****

  Berg opětovně dokazuje vysoce nadprůměrnou řemeslnou zručnost a zároveň i dostatek mozkové kapacity, která mu nedovolí ryze černobílý pohled na problematiku. Jasně, se zpomalovačkami se dostaví patos a osobně bych uvítal i rychlejší přístup při posledním oddýchávání, které zbytečně tlačí na pilu. Hledat v tom ale povrchní propagandu, nedej bože verbovací video může asi vážně jenom někdo, komu už definitivně jeblo a hledal by něco podobného i ve zprávách o zásahu naší chemické jednotky někde v zaprášeném zapadákově.(30.3.2014)

 • Superpero
  ****

  Správňácká vojenská jednotka zabíjí talibance v nádherných lesích a jelikož to režíroval Berg, tak je to všechno velice cool natočeno a když třeba někdo padá ze skály tak dostává megadunivý rány od stromů a šutrů, že by to vystačilo na rozmrdanou páteř tak pěti lidem. Potěšila mě pak část u hodnejch afghánců, tu jsem nečekal a dodala filmu různorodost prostředí.(20.9.2014)

 • - CH - 47 Chinook, ve kterém je sestřelen Erik Kristensen (Eric Bana), má stejné číslo ve volacím znaku jako jeden se sestřelených Blackhawků ve filmu Černý jestřáb sestřelen (2001), ve kterém též Eric Bana hrál. V tomto filmu je to "Bruno 64", ve snímku Černý jestřáb sestřelen (2001) šlo o "Super 64". (Jirka_Globus)

 • - Film měl druhou nejlepší lednovou premiéru v historii, když si zvládl z kin odnést téměř 38 milionů amerických dolarů. (Dyas)

 • - Ve filmu se v komparzních nebo vedlejších rolích objevují vysloužilí členové americké armády. (Linkyc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace