Reklama

Reklama

Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

(více)

Videa (42)

Trailer 1

Recenze (1 076)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak mám za sebou první film v tomto roce. Musím říct, že po těch prvních ohlasech tady, byla moje očekávání nemalá. No nakonec se dá říct, že jsem vesměs dostal to co jsem čekal a tak jsem víceméně spokojen, ale dalo se z toho vymáčknout víc. Problém je v první polovině která mě až tak nebavila. Úvodní titulky vypadají jak náborový video do Americký armády, pak jde naštěstí patos stranou, ale skoro do půlky filmu to trvá, než se to pořádně rozjede. Není to vyložená nuda, ale něco tomu chybělo. Jo jak se rozjede akce, tak už je to jiný kafe a musím přiznat, že mě celkem pohltila. Je totiž drsná syrová a nekompromisní. Průstřely a další možná zranění vypadají fakt realisticky. Jenom to občas trochu kazí ta nesmrtelnost a výdrž hlavních hrdinů, než dojde k jejich definitivnímu zabití, ale to už zase pravda patří k věci. Jinak můj oblíbenec Wahlberg opět film táhne a potvrzuje, že dokáže zahrát skoro cokoliv. Akorát jsem ho z těma vousama málem nepoznal. Takže takhle je to solidní počin který bych tedy jenom tak mimochodem určitě nesrovnával se Zero dark thirty jak tu někteří činí. Je to totiž poněkud jiný druh filmu i když nepopírám, že po stránce scénáře a režie je to trochu jiná liga. No možná dostat do rukou tenhle film někdo jiný než průměrný Peter Berg (i když se určitě jedná o jeho nejlepší dílko) mohl z toho vytěžit ještě o něco lepší kousek. Takhle to vidím na těsný souboj mezi třemi a čtyřmi hvězdicemi. No Wahlberga mám rád a dané téma taky, tudíž to bude za čtyři, ale lehké pochybnosti přetrvávají.70% ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Správňácká vojenská jednotka zabíjí talibance v nádherných lesích a jelikož to režíroval Berg, tak je to všechno velice cool natočeno a když třeba někdo padá ze skály tak dostává megadunivý rány od stromů a šutrů, že by to vystačilo na rozmrdanou páteř tak pěti lidem. Potěšila mě pak část u hodnejch afghánců, tu jsem nečekal a dodala filmu různorodost prostředí. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Brotherhood, Sacrifice, Team Commitment. Ve filmech podobného ražení velmi frekventovaná hesla, která sice lze pochopit, ale už je těžší jim uvěřit. U Berga jsem ten problém neměl. Ať už to bylo nezvykle potrhanou, opravdovou krví potřísněnou a na půl žerdi vlající standartou, závěrečným fotoalbem s podkresem Petera Gabriela či lidskostí, přinášející smrt i život, tahle pocta mužům, co zůstali v sítu, aby občas dopadly jako řešeto, nebředla v obvyklém močále umělého patosu a kovbojské sebestřednosti. Je fakt, že Peter „Battle(ship) is my Kingdom“ Berg se mohl ve své doméně o pár minut krotit (jeden zámořský kritik tu akční řež trefně pojmenoval „War Porn“), ale to by zase divák nezjistil, že žabáci z námořnictva fungují dál, i když v sobě mají více olova než zástěra u rentgenu.. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ať si kdo chce co chce říká... tohle byla sice lehce over-the-top, ale přitom stále věrohodná a v základu pravdivá, kurva dobře vypadající, akčně napínavá, skvěle obsazená (navíc je tu každý zarostlý jak při finále Stanley Cupu), zajímavá, prostě hodně cool válečná střílečka. Po stránce emocí mi taky nic nechybělo, a seskoky po skalách brutál. Samozřejmě, je to heroistické, je to armáda, je to Amerika, co jako. Palec vzhůru. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Pozor RPG!!!..."Na vojnový film som v kine ešte nebol. Slušné ohlasy i réžia P. Berga ma presvedčili. Jeho akčné scény vo filme The Kingdom sú skvelé, preto som nepochyboval o tom, že aspoň akcia bude svižná. Kľudnejší úvod ujde, ale po obkľúčení štvorice v horách začína adrenalínová akčná jazda, ktorá mala v kine šťavu ako ešte snáď žiaden film pred ním na ktorý som bol. Ak má tento film nejakú vadu, tak je to tradične prehnaný americký pátos a spomalené zábery, ktoré ja veľmi nemusím. Smrť každého člena vražednej sebazachraňovacej misie dokáže dojať, ale i tak som mal pocit, že hudba vo vypätých momentoch mohla byť efektívnejšia. "Najlepšiu" smrť mal Ben Foster . Kamera sníma jeho oko, v ktorom pomaly vyhasína život. Nejak mi to pripomenulo Terminátora...M. Wahlberg zahral prekvapivo dobre a záver filmu je skvelý. Podľa mnohých, ale i mňa, nereálne krkolomné pády (inak fantasticky natočené) ja osobne neriešim. V situáciach keď ide o život máte obrovský strach a adrenalín tak vysoký, že jednoducho necítite bolesť. Tá na vás doľahne až neskôr...V tej situácii na výber veľmi nebolo, ale urobiť to reálnejšie mohli. Mohol sa jeden z nich zabiť, druhý dolámať, zvyšní dvaja by mali šťastie- tomu by som veril. Ich výdrž a odolnosť beriem. Každý, kto takúto šokovú situáciu zažil vie o čom hovorím. Trochu drsnejší prístup, menej holywoodskeho pozlátka a patosu a dal by som aj plný počet. 80%. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (49)

  • Režisér Peter Berg si ve filmu zahrál epizodní roli člena SEALS. Ve scéně, kdy podporučík Patton (Alexander Ludwig) tančí, sedí Peter Berg v kšiltovce mezi ostatními vojáky a hecuje Pattona, aby "to rozjel krkem!". (Trener83)
  • Film se kompletně natáčel v USA, konkrétně v Novém Mexiku. (toy79)

Související novinky

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (více)

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

Reklama

Reklama