Veřejnost, média i policie jsou zmateni... čtyři studenti jsou nezvěstní. Osmnáct dní od jejich záhadného zmizení se objeví Liz, která jako jediná přežila. Je však zcela traumatizována a není schopna policii poskytnout žádné informace. Jediné co si vzpomíná je vojenský bunkr, ve kterém strávili zamknuti posledních 18 dní svého života. Nikdo nechápe, jak je možné, že při obyčejném bouřlivém večírku studentů, přišli o život tři mladí lidé... Ani policejní psycholožce Philipe se nedaří událost objasnit. Jak se ukazuje, Liz není schopna spolupracovat. Nerozlišuje fikci od skutečnosti nebo pravdu záměrně potlačuje. Jediné co Philipa pochopí je fakt, že si parta mladých lidí vymyslela kanadský žertík, který skončil tragicky... (oficiální text distributora)

Slarque

Mám slabost pro Keiru, takže občas koukám i na filmy, kterým bych se normálně vyhnul. Tenhle má většinou slušnou atmosféru, jenže taky nijak zajímavý scénář. Vlastně nejpovedenější mi na něm přišla hudba Clinta Mansella. Celkově stěží průměr. ()

SeBig

Parchanti našli ve sklepě díru. Do toho všeho hraje punková hudba, naky kecy co vtý době leteli a celý to působí jak nějakej "strašidelný" díl z nějaký show na supermaxu. ()

Arsenal83

Malé prekvapenie, ale inak celkom nuda, bez napätia, až umelo predlžované mi to prišlo. Nie je to ani horor, ani thriller, skôr taká nezáživná dráma o teenagerke, ktorú keď neukojíš, dopadneš veľmi zle. Nuž ale kto by chcel už ukájať Thoru Birch. ()

Pejpr

Hádání Václava (psychopata) a Tábora (malé křehké nevinné dívky) o tom, kdo má pravdu. A skutečnou pravdu zná jenom Havel (psycholožka). Oba příběhy jsou solidně věrohodné, zajímavé a nenudí. Závěrečné rozuzlení je také více než uspokojivé. A samozřejmě Keira je neuvěřitelně sexy. ()

anais

4 studenti se zavřou do starého bunkru, nakonec však zjistí, že to už nejde ven. Celý film je retrospektiva, nabízí několik pohledů na dění v bunkru, ani jeden není pravdivý. Podobně jako v Hrdinovi. Příběh se chvílemi snaží vypadat sofistikovaně, ale konec je neuvěřitelně pitomý, vždycky když někdo zemře působí to spíš směšně (zabít nejlepšího kamaráda kvůli cocacole?). Taky mi unikl cíl, ke kterému autoři směřovali. Chtěli vyděsit, pobavit? Nejdřív se zdá že půjde o horor, potom detektivka, thriller, nakonec nechtěná parodie... Za vidění to stojí snad jen kvůli slušně hrající Thoře (to zní divně:-) Birchové a Kieře Kknightleyové. ta sice tak dobře nehraje, ale ukáže prsa:-) ()

SOLOM.

Nápad natočit to v podzemním bunkru byl dobrý, protože to navazovalo klaustrofobickou a tajemnou atmosféru, jenže postupem času se to stalo trochu chaotickým podnětem pro vnímání. Co se týká hudby tak byla dost průměrná a podle mě se k filmu moc nehodila. Aby se divák pořád jen nedíval na scény z bunkru, byl do filmu vtržen i reálný děj venku, kdy Liz vyslýchá psychiatrička. Romantické pasáže o neopětované lásce a žárlivosti, která vyvrcholí velkým neštěstím doplnili film po odlehčující stránce. Nemůžu upřít, že si film na sebe celkem vydělal ()

Sofia

Nebylo to špatné, ale škoda, že se autoři nedrželi hned té první linie - atmosféra prvních 20 minut byla fakt hustá a horrorová, pak se začala chvílemi vkládat nuda a od půlky už bylo jasné, jak to dopadne. Škoda, že to tak roztříštili, jen kvůli snaze o "šokující" pointu. ()

ARI50

Určitě solidní nápad a je vela lidi co by chtěla zažít takovou zábavu no ale zbytek už se tak skvěle netváří což je pak škoda hororu když nevyužije vše co má k dispozici. ()

Morholt

Vyvolení v díře. Bandička rozmazlenejch spratků se nechá zavřít v protileteckym krytu, kde si po tři dny hodlají užívat slastí života. Jenže co se stane, když to najednou nejde ven? Čekal jsem všechno možný od ponorky a paranoi mezi ústřední čtveřicí přes vraždícího byvakujícího maniaka až po duchy těch, co v krytu zemřeli. V tomhle případě jsem byl překvapen. Jenže chování postav, atmosféra v bunkru a vůbec celkově vystavěný příběh, to všechno mě totálně zklamalo, stejně jako herci. Další zmršenej, celkem dobrej, námět. 10% ()

malylada

Horor o skupině lidí, která uvízne v prostorech staré kanalizace, čí šachty a kde si i druhé housle zahrála začínající Knightly a jako u jediné se projevil herecký talent. Celá zápletka se snaží být zajímavá tím, že se rozebírá příběh zpětně jako rekonstrukce událostí. Jinak jde o banální zápletku, která je docela nudná a deprese lidí v uzavřeném prostoru nefunguje. Vraždy samotné, včetně finální pointy jsou dementní a filmu chybí jakákoli nápaditost. Natočené zřejmě znuděným filmařem, kterému se opravdu nechtělo......3/10 ()

bouncer

Slušný thriller, který nikoho neurazí...alespoň už kvůli vynikající Thoře Birch a pohledně Keiře. Jinak atmosféra je opravdu hutná, ale bohužel, jak je poslední dobou v Americe zvykem, nastává až moc zvratů v ději... ()

Martinibaby

Když se děj začal trochu rozjíždět a proplétat a najednou měl člověk vícero úhlů pohledu, zhruba od té chvíle jsem zůstala fascinovaně hledět až do konce filmu. Thora byla prostě skutečná, jakoby nic nehrála (na jednu stranu nevím, jestli je to dobře, vzhledem k příběhu, ale na tu druhou - perfektní výkon) a ostatní jí těsně sekundovali. Na konci jsem byla prostě unešená příběhem jako celkem, ale hvězdičku strhávám za poněkud pomalý rozjezd a některé zbytečné a děj-brzdící scény. ()

Terva

Vyspělá žena z Pirátů z Karibiku si zde zahrála dvacetiletého teenagera z vysoké školy. Ale sluší jí to. Sledujeme zde dvě verze příběhu čtyř lidí ( FRANKIE - Keira Knightley, LIZ - Thora Birch, MIKE - Desmond Harrington a GEOFF - Laurence Fox ) dobrovolně zavřených na tři dny MARTINEM ( Daniel Brocklebank ) do jednoho podzemního bunkru, jejichž pobyt se zde prodloužil na neurčito. Zajímavé vyprávění z " Díry ", které se neustále mění podle toho v jakém je hlavní vypravěčka rozpoložení a jakou má náladu. Nikdy si nejsme jistí, co je pravda a co je jen výplodem její fantasie. Láska LIZ k MIKEMU vede až ke krvavému konfliktu. Zajímavě pojatý příběh z úžasným zakončením. Film je natočen podle Geye Burta z původním názvem " After the hole ". Zazní zde song " Show me the money " v podání Architechs nebo " We´ne watching you " od Porn Kings. ()

Nick Tow

Napriek názvu (Diera) tento filmíček nijakú dieru do sveta (alebo aspoň žánru) neurobil. Takmer zabudnuteľná zbytočnosť. ()

Ajinka126

Poprvé jsem to viděla v roce 2011, deset let po té, co se to natočilo. A bavilo mě to. Nevím, zda je to jen mým soukromým vkusem, anebo tím, že tento thriller je nadčasový a teprve teď měl co nabídnout... Bavilo mě dívat se na mladou Keiru a Desmonda, líbilo se mi to a zaujalo tou zvláštní puberťáckou atmosférou, která se ale záhy zvrtne. No a konec, i když trochu předvídatelný, i tak je velmi velmi zajímavý. Nebýt toho otřesného dabingu bych si to možná užila ještě víc. ()

numi

Možná, že příběh je už několikrát provařený, ale to například v žánru romantických komedií taky prochází znovu a znovu, tak nevím, proč by to nemohlo projít i v rámci klaustrofobických thrillerů. Mě to neurazilo, líbilo se mi rozvětvení příběhu pro dva vypravěče a Thora Birch s Keirou Knightley proslunili temnou atmosféru. Jedna skvělým hereckým výkonem, druhá alespoň krásným úsměvem. Možná, že závěr byl trochu přehnaně vykonstruovaný, ale jinak je to solidní zábava, za kterou se nikdo nemusí stydět. [únor 2006] ()

blackrain

Vhodné místo prášku na spaní. Spolehlivě zabere, nevytvoříte si závislost a ani si nepoškodíte zdraví. Jako film hrozné. ()

kaylin

Britský snímek „Díra“ je thriller, který ke konci už skutečně sahá a noří se do vod hororu, což je pro fanoušky velmi příjemné zjištění. Možná se ke konci i přistihnete že vlastně už možná ani nechcete vědět, co se postavám opravdu stalo. Nijak velké překvapení ale snímek „Díra“ nepřináší, z hlediska scenáristického se vás snaží držet v napětí, což funguje, ale nějaké velké rozlousknutí tam chybí. ()