Veřejnost, média i policie jsou zmateni... čtyři studenti jsou nezvěstní. Osmnáct dní od jejich záhadného zmizení se objeví Liz, která jako jediná přežila. Je však zcela traumatizována a není schopna policii poskytnout žádné informace. Jediné co si vzpomíná je vojenský bunkr, ve kterém strávili zamknuti posledních 18 dní svého života. Nikdo nechápe, jak je možné, že při obyčejném bouřlivém večírku studentů, přišli o život tři mladí lidé... Ani policejní psycholožce Philipe se nedaří událost objasnit. Jak se ukazuje, Liz není schopna spolupracovat. Nerozlišuje fikci od skutečnosti nebo pravdu záměrně potlačuje. Jediné co Philipa pochopí je fakt, že si parta mladých lidí vymyslela kanadský žertík, který skončil tragicky... (oficiální text distributora)

YURAyura

1/10 Zacatek slusny, ale pak v krytu vydychali vzduch a bylo po atmosfere... Hlavni kocena byla malo psycho, abych ji to vsechno zbastil a navic tam hrala ta koza Keira a ta kde "hraje" tak to pak nestoji ani za nic. ()

runner85

Tak hele, na začiatok by bolo treba napísať jednu vec, kto by nechcel stráviť pár nocí s partiou v nejakom starom opustenom bunkri ? Ja sa hlásim, ak by to znamenalo nejakú poriadnu párty tak prečo nie, teda samozrejme ak by tam boli slečny ! Keiru by som tam zo sebou teda zobral ale to materialistické chomelo Thoru Birch určite nie, šak sa ani odviazať nevedela, len stále myslela na to ako prefikne svoju vysnívanú lásku :D ale ako sa vraví, nie je horšej kombinácie ako malá, hlúpa, nadržaná :D ()

kajas

Čekala jsem něco lepšího, ale uznávám, že pointu jsem víceméně uhodla při přečtení televizního programu. Často se stávalo, že jsem se neorientovala v pravdivé (nebo lživé?) verzi, jinak bych hodnotila výš. A mimochodem, Keiře to tu seklo, na rozdíl od mladíka, který byl středem pozornosti hlavní hrdinky. ()

Anglie

Námět určitě zajímavý, i když ne původní. Scénáristům se ale nepodařilo vymyslet nic originálního, takže se nelze na herce zlobit, že hrají jen průměrně. Nezajímavé, ale na úplné zatracení to není. ()

wipeout

Podľa mňa to zase až také nudné nebolo, aj keď už od polovice mohol tušiť ako to vlastne všetko bolo. Jedným z problémov bolo, že v druhej tretine film stratil na napätí kedže som očakával omnoho vyššiu gradácii a využitie hororových prvkov. No film sa uberá úplne iným smerom čo ale ku koncu nie je až tak veľmi na škodu a vôbec sa mi nestávalo, žeby som pozeral na hodinky ako v iných podobných snímkoch ako napr The Cave alebo 9 Hráčov so smrťou. 3,5* ()

gumli

Nie moc vydarený horror s dosť hlúpymi dialógmi.A teenagery boli tiež taký prihlúply.Mne pripadali títo teenegery z bohatých rodín ako debilkovia,nemôžem si pomôcť,aj správali sa ako debilkovia.Nenadržiaval som tam nikomu,pretože nebolo komu,neľutoval som nikoho,pretože nebolo koho.Diera,vlastne bunker bol sám o sebe dosť temný a zlovestný,lenže nevyšlo to.Nápad dobrý ale film nie. ()

kombajn

teenage horor? nebo jen teenage film? Kazdopadne nemastne, neslane a strasne moc vypocitatelne. Myslim ze hrozi fakt, ze se u filmu budete nudit. Od jedne hvezdicky film zachranil hlavne (byt vypocitatelny) konec a fakt, ze cloveka proste mrazi, kdyz vidi kvuli plechovce coly umirat cloveka... ()

Marqta

Zajímavě poskládaný film, hlavně od té chvíle, co se to nějak rozjede po trochu pomalejším začátku. Pointa je zdrcující, ale zároveň klišé a naivní. Ale když to člověk bere s nadsázkou, tak je to trochu drsnější lehce podprůměrný krimi thriller. Nevadilo by mi více scén, kde by se něco dělo místo bezpředmětného tlachání a začátku, který nakonec neměl žádný význam. Možná by se z tohohle námětu dal vymyslet slušný krátkometrážní film... ()

Martin741

Dira je iba dalsi z radu priemernych filmov o tom, ako sa banda stredoskolakov ukryje v protiatomovom kryte kdesi v lesoch, aby sa vyhli vyletu. Atmosferu film ma, a na Keiru sa fajne pozera, ale s castingom dalsieho hereckeho osadenstva si tvorcovia mohli fakt dat viac prace. A scenar trestuhodne vykrada dalsie filmy /minimalne z Kostky tam nieco bolo ..../Aspon, ze reziser Nick Hamm vie rezirovat. 66 % ()

honajz2

Obsah mě dost nalákal (nebo aspoň jeho začátek jo), ale výsledek je jak nejobyčejnější epizoda z libovolné tuctové kriminálky a je jedno odkud. A "napínavé" je to zrovna tak. Tu moji druhou hvězdu tomu zachraňuje jedině závěr, který vás sice pořádně naštve, ale jako jediný z toho všeho nějak funguje a umí vyvolat jakoukoli jinou emoci kromě nudy. SPOILERY Jen teda nechápu, že ta psycholožka neprokoukla dřív, že je s tou Liz něco špatně. Ona už na začátku působí nějak divně a když se v závěru ukáže, že je ve skutečnosti vychcaný sociopat, ani mě to nepřekvapilo, to mě spíš překvapilo to, že nic divného na ní neviděla. KONEC SPOILERU Jinak je to ale ztráta času a jenom klaustrofobní prostředí bunkru moc nezachrání. Spíš nezachránilo skoro nic... Slabé 2* ()

Rodriguez

První co bych udělal, zkrátil stopáž a udělal snímek svižnější. Jinak se mi nápad i zápletka celkem zamlouvala, ale pravdou je, že na konci jsem se v tom parádně ztrácel a musel si ho pustit ještě jednou, abych pobral jak to vlastně bylo "doopravdy"! 40% ()

C0r0ner

Zase po čase jdu těžce proti proudu, ale mně se Díra velmi líbí, protože je napínavá, překvapivá, drsná, skvěle napsaná i zahraná a temná. Malinko z toho čiší nízký rozpočet, ale to je tak to jediné, co mi vadí, protože jinak to je vážně povedená podívaná. 90% ()

Wormboy

Vyborna atmosfera, celkom v pohode herci, nie velmi dobry scenar...na dnesne teenvyvrazdovacky celkom v pohode...nic viac,nic menej, proste neurazi ()

PROCESOR

Dáš si kofolu? Pardon Coca-Colu. A jaká je její cena? Mrkni na snímek. Když ho miluje, není co řešit. Neopětovaná láska vždycky bolí, a co teprve rozmazlený parchanty zavřený v bunkru. Mohla to být celkem slušná psychárna, ale zpracování vázne. Naopak musím pochválit nestandartní konec. ()

BoXBe

Ryze průměrná podívaná, na které se projevují slabosti malého rozpočtu a nedostatečné postprodukce, jinak musím říct, že na sobotní večer, na vypnutí mozku se to dalo snést i s českým dabingem a Keirou Knightley, která mi sedla jen opravdu v málo maličko rolích, spíše naopak. Příjemné je, že film se nejen tváří, že je trochu jiný, ale on opravdu trochu jiný je a proto se na to dalo koukat a netypický konec to vůbec nepokazil. A tolik slov v komentáři bohatě stačí, podruhé do této řeky nevstoupím. ()

Avathar

Diera nie je úplne zlý film. Režisér si však neujasnil, kam chce svoje dielo doviesť. Niektoré scény pôsobia hororovo, iné romanticky a občas sa snaží aj o krimináku oviazanú psychologickou drámou. Vskutku pestré. Škoda, že ani jeden žáner nie je dotiahnutý. Keby sa režisér sústredil len na thriller či horor, mohlo to byť výborné dielo. Takto je to len zručne odvedená filmárska práca so slušnými hercami, ale s absenciou nejakého hlbšieho zmyslu, ktorý by ma donútil ísť s hodnotením nad hladinu priemeru. ()

Belbo

70% Pro mne příjemně odpočinková, psychologicky laděná, "klaustrofóbní" podívaná na páteční večer bez hospody. Nebylo to tak špatné jak se podle místníh hodnocení může zdát, na druhou stranu se ale zázrak nekonal. Na video film nadprůměr a tak to i beru. ()