Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (491)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Bezchybně zpracovaný bio, Harrelson show a jeden z klíčových příběhů na téma 1st amendment - ať žije svoboda, v USA i tady u nás v Evropě. Forman mě tímto utvrzuje, že jestli přijde čas tak hodlám bojovat. Nasr*t nějaký cenzury a pohoršený sněhový vločky. "If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear." (Orwell) ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Miloš Forman figuruje na druhom mieste rebríčku mojich najobľúbenejších filmových režisérov. To samozrejme neznamená, že všetky jeho filmy majú vyrovnanú a mimoriadnu úroveň. Bohužiaľ aj tento jeho film radím iba medzi jeho priemerné diela. Oceňujem odvahu, s ktorou sa Forman pustil do kontroverznej témy, ktorá poskytuje materiál na nekonečné hodnotenia, spory, úvahy a pritom neexistuje šanca dopracovať sa pravdy, maximálne tak rozsudku súdu. Tento životopisný film považujem za film o slobode. O slobode existuje prefláknutá pravda, že sloboda jedného končí tam, kde začína sloboda druhého. To sa dá zariadiť u dvojice, ale nie u spoločnosti, pretože by to skončilo anarchiou. A tak po skončení tohto filmu zistíme, že nám pribudli skôr ďalšie otázky na premýšľanie, než odpovede na predtým položené otázky. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Trošku mi hlavně v první půlce vadila ona zrychlenost příběhu, kdy bylo evidentní, že by si Larry zasloužil 6h stopáž minisérie (dnes by bylo jasné) a postava pana Třísky, ale v druhé půlce jsem ani nedutal a jen zíral na dva krále v podobě Woodyho Harrelsona a Miloše Formana, který si zkrátka nebral servítky. Už tehdy byl film kontroverzní, dnes by snad ani v téhle podobě nemohl vzniknout...90% ()

forsberg 

všechny recenze uživatele

Obliba Formanových biografických filmů myslím hodně závisí na tom, jak je vám sympatický jejich hrdina. Já jsem si prostořekého Larryho Flynta zamilovala. Takže zapomeňte na slůvko kontroverzní a vychutnejte si výborný příběh o chlapíkovi který miloval svou práci, svou ženu, rozcapený bobry a měl kurevsky dobrého advokáta. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Nemám ráda ani americký způsob života (konkrétně to, co považují za svobodu), nemusím ani Formana a už vůbec ne takové týpky jako je Larry Flynt. Přesto se Formanovi nevyhýbám, asi dva jeho filmy se mi opravdu líbily (poznámka pro méně chápavé uživatele - tenhle to nebyl). Dívala jsem se hodně pozorně a dodívala se až do konce. Nemůžu říct, že by mě někateré aspetky filmu neujaly (chápavější uživatelé to možná správně odhadují na kameru nebo hudbu). Skutečnost je ale jiná. Film má vcelku jednu prostou myšlenku. A sice tu, že svoboda je i pro prase. Hurá, ať žije Amerika! ()

Galerie (34)

Zajímavosti (43)

  • "Hrdinou mého filmu není Larry Flynt," zdůraznil svého času režisér Miloš Forman, "ale Nejvyšší soud Spojených států. Všichni ostatní jsou pouze lidé se vším dobrým i špatným a je na každém divákovi, aby si vybral, co mu víc imponuje, nebo ho inspiruje. Někdy si i díky zlu můžeme naučit vážit si dobra." (NIRO)
  • Ve filmu byl použit i skutečný soukromý tryskáč Larryho Flynta (Woody Harrelson) typ Gulfstream II. Flynt si však tento letoun ve skutečnosti pořídil až v roce 1994, tedy dávno po atentátu na svou osobu a smrti manželky Althey (Courtney Love), nikoliv dříve, jak je tomu ve filmu. (Foxhound#1)

Související novinky

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018

14.04.2018

Včera ve věku 86 let zemřel režisér, scenárista a pedagog Miloš Forman. Držitel dvou Oskarů, tří Zlatých glóbů a celé řady dalších mezinárodních cen vyrůstal jako sirotek u příbuzných v Náchodě. V… (více)

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Od roku 1988 uděluje evropská filmová akademie filmové ceny pro evropskou kinematografii. Původně se ocenění jmenovalo Cena Felix a od roku 1997 bylo přejmenováno na Evropské filmové ceny. Udílení… (více)

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)

Reklama

Reklama