Teroristé přepadnou školu, vyberou děti mající bohaté rodiče a jde se do vydírání. Ale pozor, je tu někdo, s kým rozhodně nepočítali. Všehoschopný šestnáctiletý hacker se pro ně stává tak ohromnou hrozbou, že i John McClaine bledne nad jeho schopnostmi závistí. Ano, je to tak, tento snímek se drží šablony snímku ‘Smrtonosná past’, jen z rozdílem, že se neodehrává ve vánočním čase. V roli zachránce se ukázal Vincent Kartheiser, který si tak okusil akční slávu Bruce Willise. Hlavní padouch má tvář Patricka Stewarta, který ho ztvárnil až s neskutečnou nadsázkou a nadhledem. Dějství příběhu skutečně používá určité momenty ze Smrtonosné pasti, což bylo určitě taktéž cílené. Příběh je vlivem věkového zaměření diváků značně jednoduchý a takřka s naprostou absencí dramatu. Jedná se jednoznačně jen o ryze nenáročnou filmovou akční legrácku pro dospívající mládež v celé své naivitě a nadsázce.(8.5.2018)

• OG_Swifty

Akční film pro opožděné děti v předškolním věku. Mega komando vyzbrojených žoldáků přepadne soukromou školu. Zazní několik humorných ... "humorných" hlášek (např. Paní, máte rozbité auto --> načež jí několik žoldáků rozstřílí auto), dozvíme se něco z chemie (jak rozpustit někomu boty) a taky pár IT tipů a triků (a nejenom na stáhnutí filmu Vřískot 2). Hlavní "hrdina" je nesympatická mánička-ajťák, banditi střílí z malých ručních automatů stejnou kadencí jako ze snajperky a ještě drží zbraně za rozpálené hlavně. Úplně zbytečný a přitroublý film, který může posloužit jako dobrá zábava při odpoledni s jointem a bandou přátel.(12.9.2015)

• Marze

Říkal jsem si proč má film tak nízké hodnocení a proč ho v televizi dávají v poledne, kdy se dívá málo lidí. A opravdu, není to jen stupidní obehranou zápletkou o výkupném, ale i o velice nezajímavém provedení. Člověku je jedno jak to skončí. Zajímalo by mě, jaká je cílová skupina filmu. Asi opravdu děti se špatným vkusem.(27.9.2017)

• Malarkey

Na tomhle filmu mě nejvíc rozesmála scéna, kdy rodiče svému náctiletému dítěti div nerozbili hubu za to, že stáhnul z internetu Vřískot 2, který měl mít premiéru až za další týden. Kvůli tomu stahování totiž měl i problémy ve škole a celkově byl hrozně problémový dítě...no nic...Asi to byl skutečný ničitel filmových tvůrců, ale co jsme v dnešní době my všichni?...(15.7.2009)

• sefino

První polovina filmu je zábavná a předvádí svoji jasnou inspiraci počítačovými hry (například když Ozzie prochází tajnou chodbou a nese svícen, můžeme vidět pouze ruku - podobně jako například ve hře Doom). I frackovitý chování hlavního hrdiny je vtipné (a zajímalo by mě, odkud má ty brýle). Když však začne zachraňovat a začnou probíhat rozhovory typu - nikdy ti nenahradím matku, přesto tě mám ráda, tak se začnete divit, kam se poděl svižný začátek.(8.3.2008)