Ničitel

Masterminds

Ničiteľ

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1997, 106 min

Teroristé přepadnou školu, vyberou děti mající bohaté rodiče a jde se do vydírání. Ale pozor, je tu někdo, s kým rozhodně nepočítali. Všehoschopný šestnáctiletý hacker se pro ně stává tak ohromnou hrozbou, že i John McClaine bledne nad jeho schopnostmi závistí. Ano, je to tak, tento snímek se drží šablony snímku ‘Smrtonosná past’, jen z rozdílem, že se neodehrává ve vánočním čase. V roli zachránce se ukázal Vincent Kartheiser, který si tak okusil akční slávu Bruce Willise. Hlavní padouch má tvář Patricka Stewarta, který ho ztvárnil až s neskutečnou nadsázkou a nadhledem. Dějství příběhu skutečně používá určité momenty ze Smrtonosné pasti, což bylo určitě taktéž cílené. Příběh je vlivem věkového zaměření diváků značně jednoduchý a takřka s naprostou absencí dramatu. Jedná se jednoznačně jen o ryze nenáročnou filmovou akční legrácku pro dospívající mládež v celé své naivitě a nadsázce.(8.5.2018)

• Marze

Říkal jsem si proč má film tak nízké hodnocení a proč ho v televizi dávají v poledne, kdy se dívá málo lidí. A opravdu, není to jen stupidní obehranou zápletkou o výkupném, ale i o velice nezajímavém provedení. Člověku je jedno jak to skončí. Zajímalo by mě, jaká je cílová skupina filmu. Asi opravdu děti se špatným vkusem.(27.9.2017)

• sefino

První polovina filmu je zábavná a předvádí svoji jasnou inspiraci počítačovými hry (například když Ozzie prochází tajnou chodbou a nese svícen, můžeme vidět pouze ruku - podobně jako například ve hře Doom). I frackovitý chování hlavního hrdiny je vtipné (a zajímalo by mě, odkud má ty brýle). Když však začne zachraňovat a začnou probíhat rozhovory typu - nikdy ti nenahradím matku, přesto tě mám ráda, tak se začnete divit, kam se poděl svižný začátek.(8.3.2008)

• Malarkey

Na tomhle filmu mě nejvíc rozesmála scéna, kdy rodiče svému náctiletému dítěti div nerozbili hubu za to, že stáhnul z internetu Vřískot 2, který měl mít premiéru až za další týden. Kvůli tomu stahování totiž měl i problémy ve škole a celkově byl hrozně problémový dítě...no nic...Asi to byl skutečný ničitel filmových tvůrců, ale co jsme v dnešní době my všichni?...(15.7.2009)

Ano... je to film, ktorý postráda kvality... dej je priehladny (možno až na pár výnimiek)... ale na druhú stranu sa na tom vždy poriadne nasmejem... Patrick Stewart a Vincent Kartheiser majú pár vtipných momentiek, ktoré ma vždy chytia... a je to proste film pre deti. Je to akčná komédia... videl som to, keď som mal 10 a vtedy sa mi to zdalo super. Dnes ako nostalgiu dávam 3* ... ale čo sa kvalít filmu týka... je to zlý film. Ale aj tak sa na tom vždy poriadne nasmejem. :D(1.9.2014)