Docela škoda, že to po tak kvalitním rozjezdu zklamalo. Protože, skvělé obsazení a především v prvních dílech solidní scénář slibovali výbornou podívanou. Nu což člověk nemůže mít vše. Na druhou stranu, snad každý díl (snad až na jeden) byl napínaví a vždy končil v tu nejméně vhodnou chvíli. A to že jsem věděl kdo je „Zero“ hned jak se o něm zmínili mi ani moc nevadilo. Vzhlédl jsem to celé a i když mě poslední díly spíše zklamali, považuji to za jeden z těch lepších seriálů co se za posledních několik let urodil. Zvláště v tomto žánru.(28.7.2013)

Missing je hodně příjemný překvápko. Čekal jsem totiž nudnou kriminálku, ovšem to, že se část seriálu odehrává v Praze a má to dost českých herců (Terezu Voříškovou, Karla Rodena), mě na tomhle seriálu strašně lákalo a přinutilo mě to podívat se mu na zoubek. Je fakt, že scénáristicky je na první pohled kopírka Taken, ale potěšil mě fakt, že má tenhle seriál ke kriminálce daleko a je to spíše špionážní drama, takže žádná vata v podobě samostatných případů se nekoná. Seriál rychle uvede do děje, neustále se něco děje a napětí velmi dobře funguje. Po čase se trochu projevuje "rodinný" přístup k tématu, takže ač je Missing plný dobře napsaných zvratů, vždycky všechno dopadne víceméně dobře. Hodně mě potěšilo, že všechny otázky byly zodpovězeny a dějová linka celé série uzavřená. Tvůrci sice přihodili na úplný konec cliffhanger - to asi kdyby dostal seriál šanci na další řadu. Cliffhanger naštěstí působí natolik uměle a hloupě, že mi dojem ze seriálu nezkazil. Pro mě děj jednoduše skončil o dvě minuty dříve než samotný díl. Rozhodně bych si ale dal nášup, takhle svižně odsýpající seriál se jen tak nevidí, Missing stíhá během deseti dílů tolik, jako některé dlouhé seriály za několik sérií.(8.10.2013)

Po pěti dílech hlavní výtka ohledně všemocné a všeho znalé hlavní hrdinky - vysoce nevěrohodné. Akční scény , kdy bojuje v hotelu s agentem , jsou naprosto přehnané vzhledem k ustavičnému zdůrazňování, že je 10 let mimo službu. V obsazení se mihne pár českých tváří /Roden,Dobrý a nějaký hezoun:) + Tereza V./ . Vše natočeno 3 x rychleji než Bourne. Cílem je stylizace a hlavně žádné rozpitvávání pohnutek. No je to " jen americký" seriál ... zklamal mě.(16.4.2012)

Takový seriálový ala Taken (96 hodin). Matka se schopnostmi (tedy skoro) Jasona Bourneho hledá uneseného syna. Originalita sice nic moc, odhadnout kdo je a kdo není padouch moc složité není, ale s atmosférou a napětím to tak hrozné není. Jen ten speciální výcvik hlavní hrdince moc nebaštím. Zábavné jsou české lokace, které jsou co chvilku tu Paříž, Vídeň či Moskva nebo Budapešť - takže jeden z důvodů proč se na seriál podívat :) Ale ten český dabing je teda bídný. (Kupodivu nejvíce mne za uši tahá Voříšková nadabovaná Voříškovou.) Průměr, některé epizody slabší průměr. (Viděna první série/10 epizod, tv) Tři vězdy s hooodně odřenýma ušima.(30.6.2013)

• kenkaku

Každý se tu ohání klišé a seriál za to odsuzuje. Já říkám, no a co. Koho to zajímá, že vidím již viděné? Podstatné je, že to co vidím není hloupé a neobsahuje díry nebo naopak zbytečné vycpávky k nafouknutí děje. Tady je bohužel úplně vše. Díky tomu je jednoduchá zápletka nabobtnalá blbostma, které mají vždy jasný průběh (sakra má to deset dílů, takže fakt ho nemůže najít už v třetím díle). Díky tomu to už od čtvrtého dílu je dost nuda, otrava, pruda a člověk se soustředí jen na hledání chyb. Ano, jeden si připadá dobře když vidí známé lokace a herce. Bohužel to ale sakra nestačí. Obzvlášť když nelze spoléhat na logiku děje a proto čím déle se díváte, tím hodnocení jde dolů (a ten závěr tomu nasadil korunu).(30.7.2013)

• - Cliff Curtis a Ashley Judd si spoločne zahrali už vo filme Crossing Over (2009). (toi-toi)

• - Část seriálu se natáčela v České Republice v Barrandovských studiích v Praze, také ale například na novogotickém zámku Sychrov, který se nachází nedaleko Turnova v Libereckém kraji. Scény, ve kterých se děj odehrává v italském městě Ravello, byly natáčeny v Chorvatsku ve městě Hvar. Část 9. dílu odehrávající se v Bulharsku se natáčela v severočeském Duchcově. (slatkac)

• - Ve scénách, kdy je hlavní hrdinka v paříži, je možné zahlédnout českou telefonní budku společnosti O2 nebo reklamu na Českou spořitelnu ve výloze. (Frki16)