Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

angel74

Pár slušných fórků a dobrý soundtrack zvedají tuhle ulítlost řízenou Benem Stillerem z odpadových stok alespoň k průměru. Jedno zkouknutí mi ale bohatě stačilo, k oblíbeným komediím si Sousedskou hlídku určitě nezařadím. (50%) ()

tomeek

Kde bych začal? Chtěl jsem si pustit komedii, ale Sousedská hlídka mě teda nepobavila. Kromě Bena Stillera, který už opravdu není nejmladší, je film plný totálně retardovaných postav, neustálého přerušování už tak debilních dialogů absolutníma bulšitama, nepřetržitých sexuálních narážek o semeni a jiných věcech (nemá scénárista nějaký problém?), násilně vsunutých rodinných situací a neskutečně natahovaných dialogů o hovně, jako je například vzhled loga na bundě (dokonce 2x). Dokonalá ukázka, jak z hovna uplést bič, je pak zpomalený hero-walk v plamenech za doprovodu heroické hudby - asi 30 vteřin jsem měl pocit, že sleduju něco dobrého. Jediná dobrá pasáž filmu je akce v obchodě, pohled na střílejícího "Mosse", design mimozemšťanů a zpracování závěrečných titulků. Pokud ale 80 minut ze 100 sleduju film, který je vyloženě tupý, všechno v něm mě sere (už jen ta seznamovací schůze) a smál jsem se fakt hodně málo, nemůžu jít nad 3*, i kdyby byla finální akce sebelepší. ()

bk81

Namet a herecke hvezdy slibovaly srandovni zazitek, ale az na scenu ozivovani po utoku v obchode ke konci filmu a nekonecneho strileni do mrtvoly, to byla velka slabota. ()

DannyJ

Od filmu s takovym obsazením bych teda čekal větší mrdu. Ale tak zase takovej průser to taky nebyl. Charaktery jako jednotlivci supr, ale dohromady mi moc nesedly. Příběh mírně přeplácanej, ale dal se. Prostě průměrná komedie s podprůměrnym Benem Stillerem, kterou drží nad vodou Jonah Hill a Vince Vaughn. "NW!" ()

flyboyeda

Nemilosrdny dukaz toho, ze ani takovato allstar sebranka renomovanych sprymaru nemusi nutne byt zarukou velke anebo alespon fungujici legrace nebo nedej boze skveleho filmu. A to se bavime o jiz odlehcenem popcorn zanru. Jeste jeden film s Vincem Vaughnem a pujdu pozadat sveho lekare o recept na antidepresiva. ()

panMartin

Hloupé od začátku do konce, hodně moc trapné, bez ducha a dobrého scénáře. Monstrózní přešlap, pokud člověk bere v potaz rozpočet 68 milionů dolarů. Ben Stiller, Vince Vaughn, Jonah Hill a Richard Ayoade jeden větší blbec než druhý.... ()

Doudis19

No tak tedy pozor! Tohle není vůbec špatné. Vzhledem k délce, to sice občas skřípe, ale jinak má Sousedská hlídka všechno, co průměrná komedie má mít. Kvalitní komiky (Ayoade perfektní), kteří do svých rolí pasují, plno vtipných scén (pařba s mrtvolou větřelce), perfektní efekty a dokonce i překvapivé gore. Jistě ptákovina (doslova) jako blázen, ale já se překvapivě dobře bavil. ()

Aargh

Ayoade zachraňuje, co se dá, ale i tak to málem nestačilo ani na tři body. Stiller a Vaughn jsou zoufalí. ()

Estrellita

Zpočátku je Sousedská hlídka slušná neslušná komedie se správně jednoduchým stylem humoru. S postupem času ale ztrácí na síle i na eleganci a ke slovu se dostává stupidní rádobyhumor, a ke konci už film zkrátka nudí. Ben Stiller sice vůbec neumí hrát, přesto je v každé komedii zábavný, a Vince Vaughn pro mě bude navždycky Peter z Vybíjené. Tady se mi ale Peter líbil! :) ()

Johnny.ARN

Stillera sa asi nezbavíme. Mám pocit, že on sa bude v komédiach objavovať ešte aspoň dvadsať rokov. Škoda len, že tie komédie strácajú úroveň. Vaughn sem tam dobre zahlásil ale čo sa mi páčilo, bolo obsadenie a herecký výkon vychádzajúcej hviezdy ( nie len komédií, spomeňme si na Moneyball ) Jonah Hill. Je obsadzovaný do ( dajme tomu ) dobrých rolí, ale čo je hlavné, je prirodzený a človek sa s ním ľahko stotožní. Dej je vyhrabaný zo stoky, vykráda iné filmy ale čo je dôležité, divákovi nemizne z tváre taký ten jemný úškrn počas celej projekcie. Opäť raz film na nudné sobotňajšie popoludnie pred TV. A dávajte si pozor na svoje péra! 2 z 5 ()

Mrkvič

Žádná sláva to teda není. Ze spousty scén je cítit až moc velká volnost a improvizace, která bohužel není až tak zábavná. Ale radost herců z toho, že se mohou před kamerama vyřádit slovně na nějaké téma, nebo si zařvat nějakou písničku, je fajn. Takže díky tomu, pár dobrým vtipm a příjemným písničkám, to nakonec celkem slušně pobavilo. ()

kinghome

Příjemná parodie, kde se setkává stará generace ( Stiller, Vaughn ) s tou novou ( Hill ) A vypadá to tak, že staré generaci dochází dech, protože většina vtipů ve filmu obstarává právě Hill a jeho postava je skvělá. Bohužel zbytek sousedské hlídky je průměrný. Je to opravdu jen pohodová komedie na nějaký ten večer s kámoši, holkou atd.. ale že by jsem se k němu musel vracet to ne. 60% ()

Simpoch

Docela příjemný pokus o další Zombieland. Vypnout mozek a bavit se... a hlavně, až potkáte mimozemšťana, nezapomeňte ho kopnout do koulí. Palec nahoru. ()

Honzíno

I když je všechno na Sousedské hlídce sympatické na míle dopředu (obsazení, téma..), nezajímavější na celém filmu jsou úvodní a závěrčné titulky. Až na pár dobrých gagů a hlášek se koná bohužel jen další z mnoha těžce promarněných šancí. Nebýt tam charisma ústřední čtyřky, jdu snad ještě níž. ()

ywo666

Tak v mojom prípade to dopadlo dobre. Nemám rád Vaughna. Je to asi najnevtipnejší komediant v Holywoode. A aj tu ma maximálne raz rozosmial. Chvala bohu, je tu inokedy otravný Jonah Hill a Richard "Moss" Ayoade, ktorý film zachraňujú. Stiller je podpriemerný, ale stále to nie je taký tragéd ako Vaughn. Akiva Schaffer pripravil celkom svižnú komédiu a trochu osviežujúcej akcie. U mňa je to tak na 60-65%. Už tu boli oveľa horšie "komédie". ()