Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

ilemas

Remake filmu Pilot, který jsem viděl kdysi dávno a tudíž nemohu přesně porovnat. Film není špatný, je mistrně natočený, ale podruhé vidět nemusím. Dosti ukecané drama o pilotovi alkoholikovi. ()

berusche

Americká dramata oproti například severským dramatům mají několik zásadních bodů, které je možné spatřit v každém takovém snímku. Zaprvé místo dramatických činů, kde i z ksichtu poznáte, o co go, hlavní hrdina víc mluví, aby to totiž divák pochopil přesně tak, jak tvůrci chtějí, polemice se místo nenabízí. Zadruhé morální kocovinu způsobenou vždy nějakou metlou lidstva vyléčí vygradovaná morální zpověď, která s sebou nese vždy hlubokomyslné morální vystřízlivění. Zatřetí nikdy to nemůže dopadnout jinak než alespoň trochu dobře, protože uznejte, hrdina si toho už hodně zažil a když vlastně tak pěkně došel vnitřního klidu sám a bez pomoci, je třeba mu ten závěr zpříjemnit. Takže bych vlastně mohla psát scénáře na tyhle typy snímků, s tím rozdílem, že já bych to asi nedokázala napsat a málo kdo by to beruschi chtěl produkovat. No, to, že tenhle snímek je hereckým koncertem Denzela, o tom se asi přít nikdo nebude, byl za něj i nominován. Taky je pravda, že jeho obličej pomohl tomuhle vcelku unylému scénáři převelice, a spolu s tou metlou lidstva a pilotním uměním je z toho celkem povedený snímek, který ve vás stejně vyvolá nějaké otázky k zamyšlení. A to myslím bohatě stačí k tomu, aby to stálo za pozornost. ()

Beagle

Kapitán Whip Whitaker umí za kniplem zázraky. Ale když se řítí do propasti jeho vlastní život, tak mu ani obrat na záda od pádu nepomůže. Denzel Washington v tomhle sólu září, ale Zemeckis (respektive scénárista Gatins) ten doslovný, patetický, hollywoodsky ponaučující konec snad našli na dně lahve z minibaru. ()

(mOnkey)

Pokud jste tak jako já napjatě očekávali, s čím že se to Zemeckis po dvanáctileté pauze na poli hraných filmů vytasí, asi budete odcházet zklamaní. Let totiž vůbec nevypadá, jako by ho točil režisér Zemeckisova formátu. Oproti populárním zářezům, jakými jsou trilogie Návrat do budoucnosti, Forrest Gump nebo i ten Trosečník totiž Let daleko spíš připomíná nepříliš vyzrálou povídačku čerstvého absolventa filmové školy. Samotná akce v letadle je sice velmi působivá, ale tahle pasáž trvá možná půl hodiny a zbylý čas sledujeme Denzelův boj s démonizovaným nepřítelem alkoholem, sbližování s feťačkou a nakonec i vnitřní boj s vlastním svědomím. Do toho je tu pilotova rodina, se kterou se nestýká, a když už ke kontaktu dojde, ta scéna (vlastně obě dvě) je jako opsaná z příručky začínajícího scenáristy (za což samozřejmě Zemeckis nemůže). Filmu by slušelo tak o dvacet minut zkrátit, aby se tempo probralo z letargie, ale ani pak by se nejednalo o nic kulervoucího. P.S. Film vyfasoval při ratingu tvrdé eRko, za což může kromě samotného holdování chlastu asi i to, že si Denzel Washington dává se svým kámošem Johnem Goodmanem čas od času pěkně do nosu. A pokud to tu čte Franta Fuka, tak jen upozorním, že Catalina z Earla tu má kompletní full frontal. ()

Lischai

Začátek je velmi super, střední část je velmi nudná a konec je středně super. Kdyby šlo z tohoto filmu nějak odsát prostřední hodinovou část, kde se nestane vůbec, ale vůbec nic, byla by to paráda. Takhle je to pro mě bohužel film se super scénou v letadle a vzduchoprázdnem. ()

Aljak

Zaslúži si alkoholik, ktorý zachránil takmer stovku životov obdiv alebo žalobu? V prvom momente určite obdiv... Avšak keď opadne eufória prichádza drsná životná fáza, ktorá by sa dalo ľahko opísať slovami "from hero to zero". Pekný príbeh o sebavedomom mužovi, ktorý postupne prichádza na to, čo je to pravda a zodpovednosť - síce možno až príliš neskoro, ale lepšie neskôr ako vôbec. Dosť vydarený scenár, a to som sa po dramatickom úvode bál, že dej bude postupne strácať na kvalite. Našťastie sa tak nestalo a film ostal zaujímavým od začiatku až do konca. Denzel Washington nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov, ale v tomto filme bol naozaj skvelý. Škoda, že dejová línia s Nicole sa nerozvíjala viacej a všetko sa tu upriamilo až príliš na hlavnú líniu - to je možno jeden z mála nedostatkov celého filmu. ()

zbyshek

Výborné celkové zpracování filmu spolu se skvělým Danzelem Washingtonem ve mě zanechal uspokojení. Velmi dobrý scénář, který mě neustále držel v pozoru. Líbilo se mi to. ()

Martin741

Opat slusny film od rezisera Roberta Zemeckisa, ktory proste /aspon zatial/ stale vie, ako natocit slusny film. Vyborny scenar, k tomu skuseny Denzel Washington ako hlavny herec, ba aj par drsnych momentov sa najde. A vystavit pravdivy obraz v zrkadle, za to som vzdy bol, som a vzdy budem. 85 % ()

Hennes

Dobře napsaný scénář, popisuje nejen bravurní ovládání letadla pilotem, který je závislý na alkoholu, ale hlavně jeho nezřízený soukromý život. S hlavní rolí se bravurně ztotožnil Denzel Washington a podle mě dostal po delší době pořádnou roli a hned je to znát. Škoda jen, že druhá dějová linie, ve které se objevuje nová závislá milenka a povedený kamarád dealer, trochu děj odtahují od letecké katastrofy. Na druhou stranu, byl dealer povedenou figurkou, která filmu dodala i trochu humornější odlehčení. ()

M.i.k.e

Zemeckis při svém návratu k hranému filmu obstál se ctí a nutno uznat,že mu k tomu více než pomohl opět výborný Denzel Washington.Spoustu lidí nakonec zřejmě odradí fakt,že Flight je úplně něčím jiným,než v prvopočátku sliboval a po velmi akční a výborné půl hodině přichazí útlum a sledování boje hlavní postavy se sebou samým.Za co třeba smeknout je fakt,že zemeckis pokládá nejednu otázku,na kterou není jednoduchá odpoveď a nastavuje tak celkem drsné zrcadlo všem kdo mají podobné problémy.I přes krajní nesympatičnost hlavní postavy jsme mu nakonec dokázal fandit...70% ()

Havaj8

Let s Denzelem má slušnej začátek, co se týče samotný havárie. To jak se s tím dokázal vypořádat, asi docela klobouček. Ale ty jeho následný dilemata, jak se s tím poprat dál, už mě nudilo. Chápu, že není jednoduchý se ze dne na den probudit z tý diskotéky. Ale tohle bylo přehnaně zdlouhavý drama, nechci říct o ničem, ale pak už jakoby o ničem než si týpek v palici vyjasní, co vlastně chce. ()

nick003

Výborný film a skvělý výkon Denzela + John Goodman aka "coke man" neměl chybu. Nechápu jak někdo může napsat průměrné drama. Tenhle film vážně stojí za to. Btw. Soundtrack je taky kvalitka. ()

Vojťas

Robert Zemeckis (NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI, FORREST GUMP) očividně stále ví, jak natočit zajímavý film. První půl hodina filmu extrémně dynamická a "zbytek" filmu o komplexním boji hlavního HRDINY! Denzelovi přeji, aby příští týden ten Zlatý Glób za hlavní roli vyhrál. 80% ()

dezorz

Pprilis na vazno, prilis vela tmy v tienoch, prilis vela svetla v jasoch, - digital s malo umelym osvetleni svedcia indie filmom, nie zemeckisovi. ()

MrPierc

Alkohol vs zodpovědnost. Kapitán alkoholik, který má na starosti tolik lidských životů a bere jako normální obsah alkoholu v krvi hned po ránu. Stane se hrdinou po záchraně letadla a jeho pasažérů. Je sice hrdina pro veřejnost, ale osobně ví, že prohrává boj s alkoholem. Souboj s démonem. Závislý si vždy nalhává, že může přestat, že nad tím má kontrolu. Ale lhát a omlouvat se do nekonečna nelze. Nelze se stále na něco vymlouvat, jednou je potřeba obětovat luxus za vystřízlivění. Buď přehodnotí svůj dosavadní život a je schopen učinit změnu nebo skončí jako člověk i jako osobnost. Téma alkoholu se moc netočí, protože to je nepříjemné. Alkohol a opilost je promíjená a tolerovaná ve společnosti. Je to kolektivní vina, kterou každý podporuje, aby i ostatní byli na stejné úrovni. Mám rád filmy s osobním bojem vůči závislosti a tento patří mezi velmi kvalitní kousek. Denzel Washington opět výborný a Robert Zemeckis vytvořil film, který je silný, plný skvělé hudby a má silné poselství. Letecká scéna je impozantní, cítil jsem velké zamrazení, velmi nepříjemné a dojemné. ()

Nach

Z tohoto filmu jsem mírně rozpačitý. Na jedné straně tu jsou výtečné herecké výkony (Denzel Washington je skutečně na Oscara), poutavá režie i velice působivá dramatická scéna s pádem letadla. Na opačné straně misky vah je značně zdlouhavá druhá polovina, zbytečné filozofování o bohu a opravdu skoro až !SPOILER! pohádkový konec s dětinským ponaučením o tom, že pít alkohol = samé životní neštěstí; být pravdomluvný = být šťastný a milovaný svým okolím. !KONEC SPOILERU! Ve výsledku jsem tedy na pochybách, jestli udělit Letu sedmdesát nebo sedmdesát pět procent. Proto jsem musel i zabrouzdat do čtyř hvězdičkového hodnocení u jiných podobných filmů a došel k závěru, že si Flight lepší hodnocení přece jen dostane. Má své mouchy, ale pořád se jedná o skvělou filmařinu. Přesto doporučuji jít do kina s nízkým očekáváním. 75% ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011