Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

route60

Robert Zemeckis od Trosečníka nenatočil nic co by stálo za zmínku a Let na tom nic nezměnil a jediná scéna na celovečerní film je notně málo, zato kecu a nudy je tam hromada. ()

darebacek

Podle názvu filmu jsem čekal něco katastrofického, ale hned úvodních pár minut, jak se Denzel probudí s nahou roštěnkou po opici, zapálí si cígo i špeka a dá si lajnu, aby ho to trochu probudilo k pilotování letadla mi asi dalo signál, že se film bude odvíjet trochu někam jinam. Prostě drama jak má být s perfektní myšlenkou na konci. Rád se dívám na filmy s Washingtonem, protože vím, že nejde o žádné béčkové. 95 % ()

Vasyl

Viděl jsem asi milion epizod My Name is Earl a celou dobu čekal kdy tam bude nahá Katalína. Nebyla. Tady zapnu seriózní drama s Denzelem a hned v první minutě jsem byl spokojenej. Pak už to bylo ale horší. Čekal jsem to trochu víc krimi a vyšetřování a rozplítání a zvraty a tak. Dostal jsem docela nudnej příběh jednoho ala koholíka, co si nechce přiznat, že je. On chlastá, protože si to vybral a protože ho to baví. Jako my všichni přece. Hvězda navíc za kozy Nadine Velazquez. ()

CrazymanM

Lehce nadprůměrný snímek s výborným hereckým obsazením,jen mě zase trošku srali s tím Ježíšem apod.,holt amíci,ti už jiní nebudou!Mělo to spád,zajímavé téma,dobře natočeno,jo,šlo to! ()

DaliborekD

Zemeckis si pro návrat k hranému filmu vybral příběh pilota alkoholika který mimoděk zachrání necelou stovku pasažérů od nanejvýš pravděpodobné smrti. Film se méně soustředí na dění kolem havárie letadla a většina pozornosti je upnutá k pár týdnům života kapitána Whitakera, které následují po katastrofě a jeho bytí bez střízlivosti. Nedá se říci, že by se jeho postava někam posouvala, na rozdíl od diváka a hrdinova okolí si nepřipouští, že by s ním bylo něco zásadně v nepořádku a konečné vyústění jeho postavy je spíš efekt přeteklé číše, než průběžný vývoj. Denzel tak má možnost předvést herecký koncert nepříliš sympatické postavy mezi ne o moc víc sympatickými postavami vedlejšími, které jsou neméně hvězdně obsazené, a zvlášť John Goodman je se svým hippies dealerem všeho nelegálního kouzelný. Pokud od filmu čekáte rozvedení zápletky nezodpovědného pilota, budete zklamáni, pokud ale přistoupíte na režisérův záměr, máte před sebou zručně natočenou sondu do života alkoholika. ()

Mikecat

Človek čakal niečo úplne iné podľa názvu, do posledných scén som bol znechutený tými lžami, špinou, necitlivosťou a nezodpovednosťou. Je to vlastne príbeh o alkoholikovi, ale taktiež výbornom letcovi a nakoniec aj dobrom otcovi.... Kvalitný mravný odkaz! ()

ejay

Zemeckis po dlouhé době s dobrým filmem.. Denzel hrát umí a tohle mu fakt sedlo. Od začátku sem tomu ožralovi fakt nefandil, to až v poslední desetiminutovce, když obrátil :) ()

ruzmim

Pro mě zajímavé zjištění. Jseš ožralej = dej si kokain :) Příběh nebyl špatný. Denzel mě deptal svojí slabostí, ale asi to jinak nešlo. Lednici ve vedlejším hotelovém pokoji dobře ztrestal :) 75% ()

blondboss

Denzel opäť žiari...z dobrodružnej drámy na nebi to pomaly skĺzlo do psychologickej drámy na zemi. Pre viacerých názov filmu môže evokovať dramatické líčenie pádu lietadla, ale ono to malo hlbší zmysel práve v riešení problematiky alkoholizmu ako takého a podľa mňa veľa ľuďom tento film dokáže otvoriť oči. Je to tak trochu aj odkaz dnešnej spoločnosti. Hodnotím veľmi pozitívne 80 % ()

generalmagor

Denzel na vrcholu své kariéry. Uchvacující výkon, film má neskutečnou atmosféru, která tě pohltí. Denzel ti ukáže, co to je být alkoholikem a co všechno kvůli tomu můžeš ztratit. Pokud' jseš alkoholik, připrav se, že po tomto filmu prostě alkoholik NEBUDEŠ! Věř mi. Já nepřestal.. Ale to nic nemění na situaci, že tento film je vskutku ukázkový a rozhodně patří mezi překvapení roku 2012. Pro mne film roku. ()

BenchPress

Znáte Zemeckise, ne? Když vidíte trailer na drama, tak si pak nestěžujte, že je vás to nebaví. Flight je pěkný snímek, který není ani tak o té nehodě, jako spíš o kapitánu Whitakerovi osobně. Zajímavý je ten rozpor: Je správné vinit člověka, který zachránil 96 lidí, ale byl pod vlivem? Whitaker je filmu znázorněn jako skvělý pilot, ale mizerný člověk a nenapravitelný alkoholik. Takových tu běhá, ale spousta. Až teda na ten závěr, ten působil docela klišoidně, ale na druhou stranu jsem si ho i přál. 4/5. ()

waltosin

Opravdu dost silný kafe, všude chlast a drogy, který dokážou člověka úplně zničit, stačila jedna, poslední lež a mohl být venku, ale asi řekl co bych dělal uchlastal se k smrti, to ne radši půjdu do basy a tam se stanu jiným člověkem! 70% ()

Bbbulanek

Mrzí mě, že musím dát "jen" 3*. První polovina filmu a myšlenky, které rozebírá, jsou totiž klidně na 5* (plus scéna s cigaretou na nemocničním schodišti - geniální). Nesmírně jsem se těšila na 2. polovinu, která se měla točit kolem soudního sporu. Místo toho jsme ale spíš byli svědky rozboru psychiky alkoholika, který byl samozřejmě velmi povedený, ale pro mě nepřekvapivý a oproti neskutečně napjaté první polovině dost pomalý. Myslím, že stopáž by unesla podívat se do detailu na více otázek, které film zmiňuje. Ale možná jsem jen zmlsaná ze soudních scén Law & Order. 65% ()

megajalec

Veľmi slušná dráma o pilotovi, ktorý hrdinsky zachráni množstvo cestujúcich riskantným manévrom, ale pije a droguje a pil aj pred letom. Havária je hustá, vyšetrovanie okej, aj záver dajme tomu. Nevyužitá alebo lepšie povedané nasilu bola Reilly a časti s ňou, naopak, tradične výborný Washington. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011