Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

zigy

Nikdy se nedám na drogy a alkohol a už vůbec pak nesednu pak za volant čehokoliv, protože nechci skončit jako Denzel Washington....tohle je hlavní poselství filmu, jednoduché jako facka, až příliš jednoduché.....úvod je ovšem bomba, takový malý katastrofický filmeček na úvod, ale pak už je to až do konce psychologické depresivní drama, které ničím nepřekvapí a spěje pomalu, pomalu, velmi pomalu do očekávaného konce. Škoda, že vztah s Kelly Reilly nedostal ve druhé půlce víc prostoru....a jsem snad sám, komu Kelly v tom filmu připomínala Vicu Kerekes? ()

Merenre

Stupidní závěr zabil naděje na ndprůměrný film, ale jinak jde o velmi dobře obsazenou a umně natočenou fresku. ()

halberdier

Robert Zemeckis se vrátil od počítačově animovaných experimentů ke klasické filmařině a natočil hodně slušné drama ve stylu svého vynikajícího Trosečníka. A opět mu k dobrému výsledku pomohl především hlavní představitel - Denzel Washington je skvělý. Vlastní letecká katastrofa tu hraje až druhé housle, film především sleduje boj člověka se svojí závislostí na alkoholu. Když by byl film ještě o půl hodiny kratší, byl spokojený ještě víc. Pokud bude Zemeckis pokračovat v tomto trendu, budu jedině rád. (7/10) ()

benqsiemens

Kdyby to bylo kratší tak by to vůbec nevadilo, protože už mě to na konci trochu sralo. Jinak bych dal 4, páč Denzel je tam nad poměry věrohodnej. Stejně to musí bejt zábava si takhe ulítávat v dopravnim lítadle..... ()

TonoM

Znamý a výborný režisér Robert Zemeckis opět nezklamal díky dobrému scénáři Gatinse. Skvělý výkon kapitána Washingtona předvádí výborné drama a jeden z nejlepších leteckých filmů historie. 85% ()

SZYslak

Zacatek = Sracka, urazka zdraveho rozumu. Chtel jsem dat odpad, ale dam jednu za vetu pacienta s rakovinou: Mel bych prestat kourit nebo dostanu rakovinu do nadoru. Odmitam dokoukat. Cau. ()

petr.al

Dámy a pánové, vítám Vás na palubě. Pohodlně se usaďte Váš ,,Let" může začít. Mé jméno je kapitán Whip ,,Lajna" Whitaker. Režisér Zemeckis dal tušit, že by mohlo jít o solidní mediálně soudní podívanou, jež svého hlavního sklenky se neštítícího se protagonistu namotá do soukolí kolotoče, které bude plno oslav hrdinství a obdivu, aby byl tento následně vysazen na horskou dráhu, na které není nouze o klopenky opovržení, hanby a tzv. veřejného lynče. Toto očekávaní zůstává kdesi v pozadí, protože my sledujeme příběh spiťara peroucího se sám se sebou. Zájem novinářů, názory odborné i laické veřejnosti....prostě všechen ten šrumec kolem šťastně nešťastné havárie jde prakticky mimo letový obzor. Proč pan režisér neletěl cestou pilot-miláček publika, pilot-zhýralý odpadlík? Robert se vydal směr pilot-zpytovač svědomí. Nastoupit na palubu s Denzel Washingtonem není špatný nápad, ale jsem přesvědčen, že společný ,,Let" by se dal užít i mnohem lépe. 3,4*. P.S. 1) Postava Kelly Reilly byla dle mého názoru úplně zbytečná, byť zahrála fajn. 2) Dobrý návod jak se zbavit ranní kocoviny v podobě pár koksových šňupů. 3) Závěr snímku mi nepřišel nějak sladkobolný. ()

Rust_Francis

Já docela tady ty kokainový krále večírků s cigárem v hubě co každých pět minut a panákem v krvi docela chápu. Mám pro ně slabost. Má to styl. Rocknroll. A kor když jste pilot numero uno. No, a teď tu máme to dilema. Denzel je pán herec, to už nám taky ostatně nemusí dokazovat... Pro mě docela zdlouhavé drama u kterého si každý z nás položí jiné otázky. Film, který má silné, ale občas i slabší místa. To nic nemění na tom, že se podle mě jedná o poctivé drama, které i poměrně po dlouhou dobu dokáže silně zaujmout. Letecká nehoda a jedna z posledních scén u výslechu vynikající. BTW: skvělý kámoš John Goodman a jeho záchranná scéna. ()

brasek

Snímok ma po svojej dramatickej stránke nepresvedčil, protagonistom chýba potrebný drive. Akcia zo začiatku vcelku presvedčivá. ()

Kozlowski8

Robert Zemeckis patří ve svém oboru nesporně k užší špičce, což prokázal v mnoha filmech. Prokázal to i zde - nejen úžasnou scénou z letadla před jeho havárií, ale třeba i parádně vyprofilovanou, charakterově nejednoznačnou postavou kapitána Whitakera. V ní exceluje fantastický Denzel Washington v jednom ze svých nejlepších hereckých výkonů. Problémem filmu je ale scénář. Zbytečné, nepotřebné a nic neřešící dějové odbočky a kudrlinky se zbytečnými postavami (byť jsou ztvárněny výbornými Kelly Reilly, resp. Johnem Goodmanem, který si svoji roli evidentně užíval) - to zvláště při stopáži, která si o zeštíhlení vyloženě říká. A nakonec ještě ten dosti laciný závěr. Přesto je Let spíš nadprůměrným filmem, který má své krásné přednosti, kvůli nimž si 4* zaslouží. 70%. ()

jpacuta

Věčně nadranej Denzel je výbornej a jak já nesnáším alkoholiky, tenhle poněkud delší film mě udržel v pozornosti do předvídatelného, ale překvapivě ne-blicího finále. Že se zbombí z toho baru bylo jasný. Že nebude chtít očernit milenku, taky jasný. Ale že to neudělá a napráská se... ne, do tohohle špinavýho filmu ten "happy-end" nepatří. Napravená štětka-uživatelka taky jako pěst na oko. A Ježíš to chtěl... jděte do háje. Skvěle zahraný, neuvěřitelný, patetický, s chytlavým soundtrackem, slušnou katastrofickou scénou a skvělým Goodmanem "na vlně", stojí to za jedno dost dobrý shlédnutí. Ale jednou stačilo. ()

KojotOLE

Film, ktery se vam snazi namluvit, ze byste nemeli pit alkohol a snupat kokain. Dejme tomu. Kazdej nemuze byt saman. Ale nejvic me na tom stve, ze to je lacina moralitka, ktera je jeste navic kycovita. Vetsina postav nedotazena a tim padem zcela zbytecna. Na druhou stranu je na tom videt, alespon podle meho skromneho nazoru, kus dobreho remesla. Zemeckis preci jenom neni zadny orezavatko a Denzel to hraje pekne. Takze dve hvezdy za dve hvezdy. ()

TOPmoovie

originalny film, nic ako predtym. dobre technicky spracovany. musite mat trochu aj filozoficku naladu, aby ste to pozerali cele so zaujmom. a postavou krajsiu babu ako uvidite na zaciatku, uz neuvidite:)) ()

tixi

Na Denzela je vždy spoľahnutie to je jedno či hra v akčnom,horore,thrilleri,komediji jeho herecká charizma je obrovská.A teraz k filmu je to taká obyčajná dráma o mužovi alkoholikovi ktorý vie padať s lietadlom ale ako som už povedal s Denzelom je to vždycky strhujúca podivana a pád lietadla(a budem sa opakovať) je strhujúci 80%. ()

Welsiot

Ono to celé vypadá tak bezzáměrově, jednoduše až televizně, ale hlubší význam ve filmu určitě naleznete. Denzel hraje moc dobře, ovšem herecky je na tom nejlépe krásné Kelly Reilly. Pevná režie, dobrá kamera i scénář. Poctivých 80%. btw: John Goodman rlz!!!!!! :-D ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011