Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

TonyStark

Denzel Washington to pořádně rozsvítil a u mě definitivně postoupil mezi elitní herce. Zfetovaný alkoholik ve funkci kapitána dopravního letadla zkrátka nemohl být lépe zahraný. Samozřejmost s jakou s trojkou na žíle a zakalenýma očima usedá za knipl, působí až komicky a díky jeho hláškám a dobráckému úsměvu i sympaticky. Nicméně tak dlouho se se džbánem pro vodu.... A tak přichází den, kdy si hold musí vybrat svůj díl smůly a sedá do letadla, které už má to nejlepší za sebou a po technické stránce je to šrot. Něco se podělá, následuje několik manévrů, za které by se nestyděl ani akrobat ve dvouplošníku a zázračné dosednutí na pole. Deset střízlivých pilotů to zkoušelo na trenažeru a všichni pohořeli. Náš ožralý hrdina je zkrátka kabrňák a stovka přeživších mu bude nadosmrti vděčných. Bohužel vyšetřovací komise má na drogy v krvi jiný názor a tak začíná boj o kariéru a vlastně celý zbytek života......Režisér Zemeckis má na kontě další masterpiece a Washington nominaci na Oscara. ()

LukeKiller

Veľmi kvalitne natočený film, so skvelými hereckými výkonmi. Jediné, čo ho zrážalo na kolená, bola dosť jasná predvídateľnosť niektorých scén. Verím však, že podanie psychického stavu ťažkého alkoholika bolo zvládnuté dobre, hlavne to, ako veľmi si to daná osoba neuvedomuje. Určite jeden z filmov, ktoré námetom len tak nezapadnú. ()

JajinkaBec

Na úvod si pojďme říct, že jsem čekala něco o dost jinačího. Snad detailní popis pádu letadla, následné rozbory techniků a těch chytrých lidí v oblecích a nakonec pravděpodobně obvinění pilota, že ty lidi měl nechat radši umřít. Co jsem nečekala, byl příběh těžkého alkoholika, který se (pardon) hrabe z opravdu velkých sraček a až do poslední chvíli se zdá, že marně. Osobně na to mě opravdu hodně zapůsobilo, myslím, že je prakticky nemožné, aby tohle někoho nezasáhlo. Kvalitní drama, které by bez Denzela Washingtona bylo sotva poloviční. ()

knihovna

Jestli tohle viděl mudr.Nešpor, může říci Já jsem Vám to říkal. Alkohol je metla lidstva. Ovšem kdyby seděl v tom letadle a šlo mu o kejhák, možná by mluvil jinak. Protože střízlivej pilot by to nedal. ()

kslaww

Mám rád Denzela i když hraje pilota alkoholika co zachrání desítky lidí...skvělý scénář, výborná režie. ()

Tominni

Návrat Roberta Zemeckise. Film má různé tempo. Nejprve ukáže pád letadla, kdy Whip předvede neskutečný kousek a zachrání většinu cestujících. Pak film znatelně zpomalí, aby trochu poodhalil Whipa a jeho boj z alkoholem. Překvapivě to zpomalení mi nakonec vůbec nevadilo a ten vnitřní boj mě celkem dostal. "Neučte mě, jak mám lhát, nikdo to neumí líp" To asi vystihuje ten souboj nejlépe - to neustálé přesvědčování, že Whip ten problém nemá - musím přiznat, že to balancování se Zemeckisovi povedlo náramně. ()

DeDanu

Můj vztah k hlavní postavě nebyl tak kladný jako ten jeho k návykovým látkám. Nakonec se slaboch pochlapil. Má za to jednu hvězdu navíc. ()

PlayEasy

Denzel JE výborný herec - to už dokázal mnohokrát. Když je ovšem celý snímek nezáživná nuda, nuda a ještě jednou nuda, ani on nic nezmůže... 55% ()

adamix

Ako námet s témami ako letecké katastrofy či súdny spor pútavý, dokonca aj od začiatku pri havárii som cítil istý Eastwoodovský potenciál. Po čase ale keď začne hrať rolu kapitánov opakovaný alkoholizmus a závislosť na drogách, okamžite stratíte jeho sympatie a starosť o jeho kritickú situáciu. A to práve táto postava mala byť pre príbeh kľúčová. Ale dobre, je to podľa skutočnej udalosti... ()

marek29

Hodně prda a to nejen kvůli těm kozám v úvodu. Netflix počin plnej napětí a postupnýho vývoje nenávisti k alkoholismu. Jednoznačně doporučení. Přesah ani tak ne ale prostě tohle se musí vidět. Ne excuses.. A nečum jí na ty kozy. ()

PlysovyMacko

Poctivá drama o pilotovi, ktorý počas havárie zachráni sto ľudí, ale pred letom si dal koks a alkáč. Film sa venuje vyšetrovaniu, pilotovým vlastným démonom, ktorý ďalej pokračuje v pití. Výborná scéna je samotná havária a na konci jediný moment úprimnosti. Denzel hra alkoholika výborne a ťahá celý film. ()

helrohir

Úvodných cca 30 minút tohto filmu je napínavé a strhujúce divadlo, ktoré divácke očakávania nabudia na veľmi vysokú mieru. Postupne však príde nečakané vytriezvenie, pretože film je zvyšok času postavený na schematickej zápletke, ktorá sa snaží vyriešiť leteckú nehodu z úvodu filmu. Mimo pár zaujímavostí z vyšetrovania, o dušu hrajúceho Denzela či pár výstupov Johna Goodmana tu nie je nič zaujímavé, a film je preplnený prázdnym moralizovaním a prvoplánovým posolstvom. Od Zemeckisa by človek čakal niečo osobitejšie. 60%. ()

DonBraso

Čekal jsem více lítání od názvu,místo toho jsem dostal to,že někdo bere alkohol jak oběd a do toho si dá kokain na usmířenou.Na druhou stranu fajn,tak tu máme drama o jednom desperádovi,který zachránil lidi od hotové katastrofy,která mohla být mnohem větší.Tak Denzel si bere film a tváří se vesměs pořád stejně.Nejhorší je na filmu,že film nedostatečně nedává pocit ťukat si s hercem vodku a jenom vyplňuje scény balastem a do toho udělá nesmírně nucenou milostnou story,která byla z říše hrocha leda a to Kelly Reilly byla hot a na nic jinýho tam nebyla nejspíš,prostě výplň do filmu co tak nesnášim,aby odešla proto,že nechce mít vedle sebe ochlastu.Tím se film držel celou polovinu stopáže a je to škoda,protože na film se koukala dobře a ani ta dlouhá stopáž nevadila,jenom to trochu udělat něčím víc zajímavějším.Protože,že to skončí tak jak mělo,se bez lusknutí prstu dalo poznat zprvu,kdo četl o tom obsah,těm amerikaniše patosům se vždycky musí naprotiJe to škoda,čekal jsem větší orchestr.Jinak hudba pěkná, Alan Silvestri prostě umí a ke konci si to užil,ikdyž ono spojení Zemeckis a Silvestri je jak Bud Spencer a Terence Hill už :) ()

maniacxl

Solidní drama Roberta Zemeckise,kterýmu jsem už ani nevěřil,že něco takovýho dokáže ještě natočit!Děj sice nijak vyjimečný,místy zbytečně utahaný kecma o "lepším životě" atd.Denzel je pořád zmaštěnej,a je to vole síla.Pilotovat letadlo ale umí,to se musí nechat,to by ocenil i Tonny Scott(ať je mu lehká zem).Zmiňuju to záměrně,neboť spolupráce těch dvou vždy byla záruka kvality.Kdoví,co by,kdyby tohle režíroval právě Tonny.Tím nechci říct,že Zemeckis to nějak zmastil.Natočil fakt po dlouhé době "dospěláckej"film.65%. ()

t.b.kat

Zajímavé drama o závislosti na alkoholu, první část filmu (nehoda letadla) měla skvělý rytmus, druhá však zabředávala do neurčitosti, zbytečně řešila otázku alkoholismu na úkor vyšetřování a tak jsem měl dojem určité neucelenosti příběhu, který srážel film do průměrnosti. Je to film, na který se podíváte a nebude se k němu již vracet.3* ()

Kornout

Rád bych napsal, že Zemeckis je zpět, ale tohle zvolání platí jen z části. Určitě je radost vidět po tak dlouhé době opět jeho hraný kousek. Pro mě osobně byl svého času Zemeckis zárukou originální zábavy. V Trosečníkovi a v Contactu hodně zvážněl a v tomhle směru pokračuje i Let. Po řemeslné stránce můžeme filmu vytknout máloco. Horší je to se scénářem. Příběh jde určitě odvyprávět na menší ploše a například celá linie přátelství s narkomankou, která zabírá značnou část filmu, je úplně zbytečná. Film tak stojí především na výborném D. Washingtonovi, který defacto nesleze s plátna. Shrnuto: Zemeckis se vrátil k hrané tvorbě, né však ke špičce nejlepších vypravěčů, kam kdysi patřil. ()

DanielP.

Denzel zahrál skvěle svoji roli, ale je pravda že moralizování ve filmu je až okaté. Ale jo stálo to za to :) verbal: +1 :DD ()

Blazis34

Drama od Roberta Zemeckise mě zaujalo už při shlédnutí traileru. Nevím proč, ale filmy s podobnou tématikou mě prostě zajímají, kór když to dokáže režisér takto dobře divákovi přednést. Opravdu úžasný Denzel Washington zahrál pro mě oskarovou roli a byl přesně tím, kým měl dle scénáře být. Právě tohoto hlavního hrdinu filmu a scénář Flight vidím ideální pro nominaci na Oskara. Ačkoliv dílo trvalo přes dvě hodiny, stále se něco dělo a ačkoliv hlavní akce se stala už na začátku, bylo se pořád o čem bavit a co vyšetřovat. Ani minutku jsem se nenudil a pořád pozorně četl dialogy rozhovorů. To, že v závěru vyhrála pravda nad lží je demonstrací kvality díla a nejen kvůli tomu dávám 85% - lepší čtyři hvězdy. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011