Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

liberita

Veľmi nevyrovnaný film. Prvá polovica zaujímavá, vtipná a pútavá a druhá uspávajúca, vyčerpávajúca a nič nehovoriaca. Steve Carell ma vždy nudil, ale toto je už extrém. Aspoň Keira je roztomilá, mierne trhlá sympáťačka. Škoda premrhaného potenciálu, mohla z toho byť veľmi fajn čierna komédia, takto ale zostalo len veľké prázdne nič. ()

Shredder

Najnudnejsi road movie v historii. Co sa stane ked date dokopy parik hercov, z ktorych jeden je takmer dva krat tak stary ako ten druhy a nie je medzi nimi ziadna chemia do pred apokalyptickeho filmu? Dostanete nechutne melancholicku bachorku, v ktorej dvaja ludia cestuju po USA a cely cas nerobia nic ine okrem toho, ze sa stazuju koho zivot je depresivnejsi a horsi (och opustila ma zena, ach opustil ma priatel, ach nemam pracu snov, boze nevidela som sa s rodicmi dlho), pricom sa to cele snazia obzvlastnit scenkami, ktore akosi do filmu vobec nezapadaju a vyzeraju ako idey v zarodku, ktore niekto zabudol rozpracovat. Neviem, ci je Scafaria horsia reziserka alebo scenaristka, ale kazdopadne jej dielo je neuspokojive vo vsetkych ohladoch. ()

Čiban

Film mě ze začátku nezaujal..ale nějak od středu se mi to konečně začalo líbit. Skvělé hlášky. Herci. Kiera Knightley je prostě top frajerka. Konec je strašně dojemný a ještě asi 15 minut po konci jsem se z toho vzpamatovával. Super film ()

Shitonit

Poněkud složité drama, postupně mne nutící pochybovat o svém rozumu. Proč, kdo mne dovedl až sem, na toto bláznivé místo zvané svět, kde lidi budují, plodí, vraždí, aby asterojd rozdrtil je hned? Konec světa přichází, a tento film je jakýmsi návodem jak si to užít? Asi tak: je to blbost. Celej svět je blbost.//// upravuji po roce.. měl jsem tomu dát pět hvězd. TO je film, kterej by měl vidfět každej. Povinně. Na konec jsem nebrečel... Vlastně jen trošku.. ()

Dashiella

Začiatok totálne sľubný, potom sa všetko veľmi spomalilo a roztiahlo a tie romantické záležitosti a neustále vykecávanie sa mi liezli na nervy. Pred koncom sveta asi bude mať každý čo povedať, vo filme sa každopádne musí rozprávať menej než v skutočnom živote. Neviem, asi nie som romantik, ale chcela som vidieť niečo odviazanejšie a ironickejšie, naozaj skôr komédiu než melodrámu. Pár svetlých momentov zo začiatku to nezachráni. Steve je stále super a sexy a Keira stále nevie hrať, aj keď občas bola znesiteľná. ()

petisek

Pre mňa smutný film. Trailer človeka navnadí na komédiu, ale v skutočnosti to komédia nie je. Steve Carell opäť dokazuje, že vážne postavy mu idú ďaleko lepšie ako tie blbečkovské a svojimi poslednými filmami si ma veľmi získal. Keira Knightley mi v tomto filme najprv trochu liezla na nervy, ale v kombinácií s Carellom vytvorili pekný filmový pár, ktorému som ich príbeh dokázal uveriť. Po prečítaní obsahu filmu, by sa človeku totiž mohlo zdať, že ide opät o niečo tuctové, katastrofické - Armageddon na entú s prvkami road movie, ale tento film sa zaobišiel bez akýchkoľvek špeciálnych efektov - koniec sveta ukazuje na správaní ľudí a pripomína skutočné hodnoty na ktorých v živote záleží bez ohľadu nato či sa koniec sveta blíži alebo nie. Po mojom obľúbenom filme "Nick and Norah's Infinite Playlist" napísala Lorene Scafaria ďaľší pekný scenár, pričom film aj sama zrežírovala (ide o jej režisérsky debut) a musím uznať, že fakt zručne. Veľmi chválim výber hudby, tá skvele dotvára jednotlivé scény a dodáva im silnú atmosféru. Plný počet hviezdičiek dávam ale kvôli záverečnej scéne filmu - pre niekoho možno romantický gýč, ale mňa to dostalo. ()

kubas369

A co by jste dělaly vy, kdy by vám zbývaly tři týdny hm? Je jen škoda, že se z toho nakonec vyklubal sice originální ale "jen" romantický film. Začátek vypadal, že půjde o něco zajímavějšího. ()

jafuska

Ano do každého detailu je tento film melancholický až depresivní, do toho všeho dokonalá hudba, možná i myšlenka co kdyby opravdu byl konec světa, co bysme my všichni chtěli zažít, až udeří ta naše posední minuta? v tomto filmu si prožily všechno, do nejmenších detailů, a konec, ten mě fakt dostal, emotivní, nádherné, takto si představuji nádherný film a že je jich v poslední době poskromnu.Velmi doporučuji se na tento film podívat ()

miki68cz

Není nad příjemná překvapení a můžete si mne třeba kamenovat, třeba si mne plísniti, mě se to líbilo, já se bavil, já se dojal, já jsem nadšenej. Super jednoduše milej film, koncert pro dva. Steve a Keira. Nádherná muzika. Vřele doporučuji, jako lék na špatnou náladu. ()

sniperjozef

Úžasné a pro mě velké překvapení. Když si vezmu konec světa, romantika, road movie, drama... tak si řeknu, že to bude pořádná s*ačka. To co mi film dal a to co jsem v něm spatřil já, je šokující. Lehce jsem se viděl v postavě Steve Carella, možná i proto to hodnocení. Přesto je to velice upřímný snímek, který se umí zarýt pod kůži, ale i pohladit na duši. Občas vyskočí i úsměv. Filmu taky hodně přidává skvěle zvolený soundtrack. Hlavně poslední song od Herba Alperta. ()

ostravak30

Bohužel je to fakt průměrná komedie, i když pár skutečně komediálních prvků se tam najde. Navíc je to taková melancholická zpověď o obyčejném životě jednoho úředníka a jak ho promarnit. Nicméně nebýt Steva Carella, který je naprosto vynikajícím hercem, jež ani nemusí hrát, stačí zírat očima a Keiry Knightley, kterou osobně platonicky miluju a je taktéž vynikající herečkou, byl by tento snímek ještě o něco průměrnější. Takhle je koukatelný, i když od začátku předvídatelný a jasný. ()

lake-lake

nefunguje takřka nic - ani romantika, ani drama, ani sci-fi - a přitom to začíná tak slibně - absurdity typu nabídka manažerského postu, okena, pavouk v umyvadle; jakmile se v okně objeví uřvaná KK, je konec všem nadějím; jediný, kdo tady fakt dobře hraje, je border teriér hlavní postavy. není to i v reálu pes SC? ztracený čas ()

pafka

Mily a zamilovany film, ktery v sobe castecne i ukryva road movie. Klasicka love story, ktera je zasazena do trosku jineho prostredi, nebo predevsim casoprostoru, nez jsme normalne zvykli, nebot i po skonceni filmu mivame mit pocit, ze stale laska z platna pokracuje. V tomto filmu ale to tak neni. Maly a velmi prijemny film s mym favoritem S.Carellem a krasnou a herecky dobre vybavenou K.Knightley. ()

asader

Natočené to je sice pěkné,ale to je tak,když vyloženě komediální herec hraje vážné role.To pak jako drama moc působit ani nemůže.5/10. ()

Vasyl

Ale jo, mně se to vcelku líbilo. I když to bylo asi až moc kýčovitý a romantický. Ale taky tak akorát vtipný, tak akorát smutný a Keira je prostě zlatíčko. ()

CrazymanM

Nezlobte se na mě,ale mě to dojalo!Je mi jasné,že to bylo prvoplánové,amíci to umějí,já jsem však velmi spokojený s příběhem,herci a vůbec se vším!Nádhera,vůbec se nestydím za to,že jsem i brečel!Carella jsem vnímal spíše jako komika,ale tohle mu fakt sedlo,podobně jako v Životě podle Dana! ()

Cannonball

Neviem co hodnotit skor samotny film alebo nevyuzity potencial. Uhm... Asi to bude jedno kedze je to nemastne neslane prave kovli tomu ze nevyuzili ziadne moznosti ktore zakladna idea ponukala. ()

Psychotic17

Po zdejších komentářích jsem byl zděšen, bál jsem se ubuleného dojáku, ale zbytečně. Sice jde o depresivní melancholické drama, ale rozhodně ne v tom odporném chick-flick stylu, který se na nás obvykle z americké tvorby valí. Z celého filmu pro mne byla opravdu silná jen jedna scéna, ale už jen ona způsobila, že se film vyplatilo vidět. Jo a jen tak mimochodem, pochmurnou atmosféru často "kazí" roztomilý psík, nad kterým se nešlo neusmívat :-) 65% ()

Facerr

Pěkná "dostávačka". Nejdřív se rozjíždí docela depresivní biják, kterej se zvrtne v nenásilnou komedii, aby nakonec nastoupila těžká romantika s opět depresivní tečkou:). Myslím, že"cíťové" si tenhle film oblíbí, stejně jako dvojku (pardon včetně hafana trojku) hlavních hrdinů. Ani mi nechyběla zásadní katatrofická vize konce světa, stačil ten dojemnej konec. Btw. málokdy tak moc doufám v konec lepší, jako jsem doufal tady... ()