Territoires

• Kanada Territories (více)

Skupina přátel se v dobré náladě vrací ze svatby svých známých, když je na pomezí hranic amerických států zastavena dvojicí mužů. V té době ještě netuší, že ti, kteří se vydávají za celní policii, jsou ve skutečnosti psychicky narušení dozorci z nechvalně proslulého tábora v Guantanamu, a jejich jediným cílem je udělat svým obětem ze života peklo. (SICK_BREED)

heyda

První 2/3 měly parametry pětihvězdičkového psycho-thrillerového nářezu s kapkou exploitu. Bohužel poslední třetina úplně postrádá tempo a kvalita jde dolů. Trochu bych měl výhrady i ke kameře, která místy těžce nezvládala. Celkově mám ale z Territories kupodivu dobrý pocit a myslím, že francouzi opět potvrdili, že obsah slova napětí jim není cizí. 70% ()

SOLOM.

Není od věci si takhle při pondělním poledni odskočit k nějakému tomu filmovému mučení a nebudu se tajit tím, že mne začátek filmu příjemně navnadil. Dvojice magorů Torrance a Sotos (tedy jejich představitelé) sehráli své role s grácií a já si ono lidské ponižování a „jako“ mučení celkem užíval. První polovina filmu skutečně příjemně ubíhala, atmosféra měla správné grády a vypadalo to na další zajímavý francouzský kousek. Jak však čas plynul, začala to být trošku otrava, protože jim asi došli nápady a prvotní kouzlo se začalo postupně vytrácet. Korunu všemu dala přítomnost soukromého očka, která rozhodně svěží vítr do umírající zápletky nepřinesl, ba spíš naopak. Začala to být nuda a konec považuju za hodně nešťastný. Otevřené závěry mi nevadí, ale tohle byla prostě bída, spousta otazníků zůstala nezodpovězena a já se cítil ochuzen…50% ()

Karamanlis

Pasáže s psychologickým terorizovaním, šikanou a nezmyselnými výsluchmi nevinných, v totálnej beznádeji sa utápajúcich mladých ľudí majú svoje mrazivé čaro, rovnako tak záver podaní svojrázneho súkromného očka ušiel, dokopy sa tu však neobjavilo nič, čo by mi ako divákovi nejak obzvlášť zdvihlo hladinu adrenalínu. Territories je síce zaujímavý exploitation, no čakal som, že tvorcovia z toho námetu vyťažia o čosi viac a nechajú dej vyhrotiť do ešte väčších extrémov. ()

ARI50

Rozhodně dobře našlapnuto na skvěly filmek ale potom obrovsky pokles a nuda tak to zkazit obrovská škoda. ()

moviesfan

Začátek drsný, kde mě záporáci neuvěřitelně štvali, což je dobře. Film nabízel místy slušné psycho, které však pokazil závěr a příjezd detektiva. Celé to na mě působilo tak nějak navíc a zbytečně. ()

maddy

Francúzi sa na poli brutálnych hororov za posledné roky kvalitne vyznamenali (napr. môj obľúbený Martyrs). Na ich úspechu by sa chceli zviesť aj iní krajania a tak to potom aj dopadne. Territories sa síce hrá na hororový subžáner „exploitation“, ale napodiv sa drží v značných medziach a priveľkú brutalitu si divák neužije. Po technickej stránke to je síce natočené veľmi zručne, nevadilo by ani omieľanie 100x videných a zaužívaných „explo-postupov“, ak by tomu nechýbala aspoň malá dávka napätia. Začiatok pritom vyzerá veľmi sľubne – partiu mladistvých najprv psychicky tetorizujú dvaja policajti, až ich nakoniec pozatvárajú do klietok uprostred lesa. Tu sa film drží síce v priemerných, ale slušne pozerateľných vodách. Lenže potom už neprichádza nič, ale vôbec nič zaujímavé a to uplynie ledva polovica snímku. Žiaden výrazný zvrat, príbeh, ani teror postáv (aj keď jedna scéna s hlasnou hudbou bola výborná a naozaj dokázala preniesť ten psychický nátlak z obrazovky na diváka).Nastupuje kvázi detektívna časť, ktorá ale neponúka žiadne zaujímavé vyšetrovanie, odhaľovanie stôp, motívov alebo čohokoľvek iného. Tým pádom nepôsobi ako osvieženie v príbehu, len ho ubíja o to viac nadol. Neprekvapivý záver už ani nestojí za zmienku. Slabý priemer. CELKOVO: 2,5* ()

Caminzind

Jedna fazole za trochu té přírody, druhá pak za herce, kterým by fakt člověk i uvěřil, že jsou jejich postavy čisté jako lilie. :P 50% (Kdyby se z nich nakonec opravdu vyklubali teroristi, mělo by to alespoň zajímavou pointu.) Krutý film. Skvělá hudba. ()

honajz2

Atmosféru to má hodně dobrou a úvodních 20 minut mě dost zaujalo (sice by v té situace normální člověk ujel, ale to by se v tomhle hororu nic nedělo, že), líbilo se mi i to, že se to snaží o nějakou psychologii, bohužel všechno to přišlo vniveč. Abbou asi nebyl zrovna kreativní a rýsovalo se mu tam pár zajímavých nápadů (třeba jsem čekal, že se své oběti pokusí "převychovat"), ale bohužel se to v poslední třetině vůbec nikam neposunulo, co přesně se obětem stalo se taky nedozvíme a celé to skončí nejhloupěji jak mohlo. Škoda, mohlo to být dobrý, ale to by Abbou musel mít talent, nebo alespoň nějaké nápady. Takhle je Territoires jen dalším těžce průměrným hororem, na který člověk časem zapomene. Slabé 3* ()

MA.KI

Explotation hororové subžánry odsuzuji a snad všem z těch několika málo, které jsem doposud viděl, jsem bez přemýšlení fouknul odpad. Tento psychologický thriller s prvky právě explotation žánru (psychické a fyzické násilí, ponižování) vnímám odlišně, jelikož právě tyto prvky nejsou samoúčelné. Mučení je zde spíše psychické (uzavření v klecích, odepírání jídla a pití, spánku, audio-vizuální teror…). ~ Skvělý úvod v podobě písničky od Death in Vegas a asi čtvrthodinové scény na silnici /spoilery/ při kontrole auta skupinky budoucích obětí duem falešných celníků (bývalých amerických vojáků se zpackanou minulostí a nesplněnými ambicemi, které jsou zřejmě spouštěčem jejich agrese) střídá teror v hloubi lesa, kde agresoři své oběti schovávají a mučí v železných klecích. Člověk je najednou jen kusem masa, bezbrannou hračkou, s kterou si únosci můžou dle libosti hrát. ~ Určitě bychom mohli vést polemiky o tom, jestli takové filmy vůbec natáčet, posléze se na ně se zaujetím dívat a poté ještě vysoko hodnotit. Ale jak jsem již naznačil, tento snímek není jen pouhopouhou přehlídkou surových sadomasochistických nechutností a psychického teroru pro sebeukájení krvelačného diváka, nýbrž má sic nikterak sofistikovanou, však jasnou myšlenkovou nadstavbu především díky dostatečné propracovanosti psychologie postav a zároveň velmi kvalitní technické a umělecké zpracování, proto jej hodnotím kladně. Nenudil jsem se, naopak. Napětí vás přiková k obrazovce. ()

bourec odpad!

Člověk prostě občas narazí v určitym žánru na dobrej film,ale jinak většinou na podobný všivárny,jako je tahle.Dva plešatý houmlesáci,parta mladejch lidí.Začátek je sice tíživej,ale pak nic.Kde se vůbec pořád berou tyhle mameluci,co mermomocí chtěj točit filmy.Nemůže je někdo plnohodnotně zaměstnat,ať je klid.0%.Oliviere,Oliviere,Abububu. ()

Rodriguez

Ze začátku film vypadá hodně dobře, leč postupem času ztrácí na své intenzitě a ke svému konci se svým dechem sotva stačí. Svojí stopáží sem se u tohoto tématu Thrilleru s prvky psychologie vyloženě nudil! Jsme svědky mučení a týrání čtveřice lidí, které zajala dvojice "úchylů" ujíždějících na "čistotě" amerického kontinentu, bez jakékoliv náplavy cizinců, její národnosti a vyznání víry. 20% ()

dubinak

Poslední dobou mi explo nedělá moc dobře na žaludek. Měla bych ho konzumovat v měnším množství. Nicméně to nebylo zas tak hrozné a jsem srdečně vděčná za to, že v tomto francouzsko-kanadském snímku neproběhlo žádné sexuální týrání, takže to vlastně beru jako takovou malou oddechovku. Děj se táhl velmi pomalu, což mi nevadilo a určitým hercům doslova tleskám. Někdy není těžké poznat, zda je herecký výkon dobrý či špatný, ale u Territories vlastně ani slovo špatný použít nemohu. Hezky se na to koukalo, ale kult to prostě není. ()

destroy83

Komentář obsahuje případné spoilery. Další novodobá kruťárna, exploit každým coulem, ve kterém mají opět prsty Francouzi. Na prdel si z toho divák sice nesedne, ale u slabších jedinců by občasná enuréza mohla být na místě a obzvlášť v přítomnosti celníků. Snímek mapuje nepěkné osudy skupinky mladých lidí, kteří si to valí v nočních hodinách přes kanadsko-americkou hranici do USA. Byli na svatbě a v autě hýří vtipem, ovšem jen do té doby než narazí na celní kontrolu. Snímek, jak divák od takového kousku očekává, obsahuje drsnou směs násilí a psychického teroru, který je zde vystřižen doslova jak v Guantanámu. Páteř snímku tvoří sled tortur vyšinutých magorů, kterým se není radno plést do cesty, což si ostatně zažijí nejen naši mladí hrdinové. Tvůrci se stejně jak s násilím nepářou také s nahotou a i když krev neteče proudem mučení je neskutečně kruté. Herci jsou vynikající, samozřejmě neokoukaní a až na záporáky sympatičtí – u nich je nesympatie zcela na místě. Prostředí vkusně vybrané – samota uprostřed lesů, kde nikdo neuslyší vaše volání o pomoc či výkřiky bolesti jen dokresluje totální beznaděj obětí. Aby to nebylo tak fádní, dávají tvůrci samozřejmě během optimální stopáže prostor na otočení karty. Ve výsledném dojmu se jedná, jak již výše naznačeno o velmi dobrý kousek, ovšem jen pro otrlejší diváky. Za mě čtyři hvězdy. ()

PavelVanekArt

Nijak mě to nezaujalo. Slibnej rozjezd, ale v půlce se to, zlomilo a nic. Žádný mučení, žádnej rape, zfetovaný detektiv a epizody ze života zálesáků. Čekal jsem celkem víc. 2* - 3* ()

Khumbac

No kdyby trpěli všichni veteráni takovouto paranoiou, tož to by byl mazec. Režisér chtěl zřejmě upozornit na jejich nemoc z povolání. ()

zolo23

Veľmi príjemné prekvapenie hlavne u bezchybnej réžie čo sa u obdobných filmov mnohokrát povedať nedá. Páčila sa mi tá postupná (zdĺhavá, ale na úkor filmu zaujímavá) gradácia napätia od samotnej cestnej kontroly po "nepríjemné" vypočúvanie v akejsi "pseudobúde" o záverečnej scéne so súkromným detektívom ani nehovoriac. Skvelú atmošku filmu dopĺňala parádna hudba a tá úvodná skladba bola proste bomba. Herecké výkony v normále takže spokojnosť bola na mieste. 75% ()

Forsberg11

"Partiu mladých ľudí vracajúcich sa autom z Kanady zastavia pár kilometrov po prekročení hraníc s USA colní policajti. Požiadajú ich o všetky doklady a keďže sa im niečo nepozdáva, požiadajú pasažierov, aby si vystúpili. Následne im prehľadajú všetky veci, pričom nájdu sáčok marihuany..." Už od tejto úvodnej scény som mal z Territories dobrý pocit. Žiadna zbytočná omáčka či otravné keci sa tentokrát nekonali. Film hneď od začiatku smeruje za cieľom, na ktorý bol vyrobený. Colníci sú veľmi nepríjemní a ich postavy sú zahrané veľmi kvalitne. Takmer som mal pocit, že v tom aute sedím namiesto hlavných hrdinov ja sám a doslova som cítil ten nezmyselný psychický nátlak na nič netušiace budúce obete. Hlavná fáza filmu, teda samotné "explo", síce už trochu povoľuje slučku, ktorú nám okolo krku uviazal úvod, ale pravdu povediac ani som nečakal, že to bude celostopážová nadupaná jazda bez hluchých miest. Samotné mučenie sa tentokrát uskutočňuje takmer výhradne na psychologickej úrovni. A aj keď sú obete dosť výrazne týrané hladom, smädom, či zimou, na mňa zrejme najviac zapôsobila jedna odstrašujúca audio-vizuálna torture scéna, ktorá, bola podaná divákovi nanajvýš reálne. Trošku nezmyselná záverečná pásaž s charizmatickým súkromným detektívom síce odsúva tento film trochu zbytočne na inú koľaj, ani ona však môj celkový dojem z neho výrazne nezhoršila... 70 %! ()

The Viper

Začátek se opravdu povedl a celkový průběh až do konce byl sice pomalý a závěr takřka nic nepřinesl, ale to je dle mého na filmu to nejkouzelnější - snaha odtrhnout se od standartu. Ovšem k více hvězdičkám tomu chyběl nějaký zásadní moment, kromě úvodu se tam jen akce kouskovala. ()

netahlo

Horor ani moc ne, ale thriller prvotridni. Zaver byl teda pojat hodne netradicne, cekal bych spis nejakou gradaci. Ale proc ne, kdyz to i tak fungovalo. Takhle nejak by se mely kontrolovat ty tisice negru, co ted zaplavujou Evropu. Hned by byl vetsi poradek. ()