Hra "vadí, nevadí", kterou studenti hrají na univerzitě, se zvrtne poté, co Felix spáchá sebevraždu. Felixův bratr Justin chce vědět, proč ho ztratil. Rozhodne se jej pomstít. Zapojí se do této hry, avšak po svém. (cezero)

kingik

Pravda nebo úkol? Na úkol není tolik prostoru a pravda bolí. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí pětice kamarádů, kteří se na jedné párty stanou svědky fyzického napadení otloukánka Felixe, který si dělal nároky na pohlednou slečnu, jenž evidentně byla mimo jeho ligu. To neunesl její žárlivý přítel, a tak si outsidera podal. Krátce po této události spáchá Felix sebevraždu oběšením. Do celé záležitosti se vloží jeho odplaty chtivý bratr Justine, který pod záminkou oslavy Felixových narozenin sezve všechny ty, kteří byli na párty přítomní a přihlíželi tehdy, jak jeho bratr utrpěl psychickou újmu, čímž také značně trpí čest jeho zbohatlické rodiny. Ztráta bratra a cti rodiny je pro Justine nade vše. A navíc kdosi neznámý poslal Felixovi výsměšnou pohlednici, na které stojí věta mající spojitost s tehdejší párty, na které to všechno začalo. Nesmlouvavý Justine s oddaností tvrdého vojáka se všemi zúčtuje v lesní chatě v rámci hry "Pravda nebo úkol?", jejímž českým ekvivalentem je "Vadí nevadí?". Nepříliš známý režisér Robert Heath se pustil do dobře známého schéma, které v hororech poslední dobou slaví úspěch a které, když se to vezme od (krvavé a explicitní) podlahy, spadá do subžánru torture porn.V tomhle hororu se přece jen šetří s krevní tekutinou, ale několik scén, kdy se pustí žilou, zde má své zastoupení. Více se zaměřuje na invenční pojetí, nebo alespoň to tak mělo vypadat. Jenže logické chování postav je tady jeden velký průser. Když totiž přijde na trýznivou hru, kterou Justine všechny přítomné podrobí a od níž jsem si sliboval jatka a mučivý nášup, tak se to naneštěstí omezí na slabší scény mučení s kyselinou a do toho má parta kamarádů asi tak milion možností, jak uniknout svému zajatci (a to i jak v chatě, tak i mimo ní), zvláště když jednomu z nějakých nepodložených důvodů věří natolik, že ho nespoutá a nechá ho po chatě plné funkčních ručních granátů a nářadí volně se pohybovat. To bylo opravdu až komické a značně to kazilo film, který byl velmi dobře vystavěný v tom, komu má vlastně divák fandit anebo nefandit. To vše bylo znesnadněno tím, že se během filmu role mučitelů určitým způsobem vymění a dojde k zásadnímu odhalení, jak je to vlastně s Felixovou smrtí doopravdy. Herecké obsazení, ačkoliv se jedná o zcela neznámé britské herce, předvedlo velmi dobré herecké výkony, které film poměrně povýšily, když režisérova režie nebyla tolik vyrovnaná a nedokázala navodit potřebnou silnou, atmosférickou intenzitu napětí v uzavřené lesní chatě, která přímo vybízela k něčemu takovému. Jenže střídání slabších a silných režijních momentů s těmi značně nelogickými (odplata ani následné pozvání na Felixovy narozeniny nemělo silně odůvodněný podklad) a do toho odvarové mučení a pak následné odpoutání od hry samotné(!), tomuhle hororu podstatně ubralo na kvalitě a tím slibné mety nedosáhl. Kdo však příliš neočekává, tak si užije typickou britskou syrovost, dobrý casting v čele s pěknými slečnami, s obtížným tipováním, kdo, jak a v jakém pořadí půjde do lesního mechu a kapradí a snahu jít proti zaběhaným hororovým schématům, včetně (ne)očekávaných dějových zvratů. Jen ten režisér si troufal na víc, než na co měl. 60% () (méně) (více)

hladass

Scénárista tohohle kousku je buď neskutečný vtipálek, který zkoušel až jak pitomý scénář mu bude divák schopen zkousnout nebo při vymýšlení děje a hlavně dialogů musel být totálně sjetý... Prostě si nedokážu představit, že by něco takového mohl někdo myslet vážně... Ne, nebudu se k tomuhle kusu raději už moc vyjadřovat, mohla by mi při vzpomínce na idiotsky chovající se postavy prasknout žilka... Jen, zmíním, že herci se opravdu snaží a něco i zahrajou, proto je škoda naprosto debilního scénáře a nevyužitého potenciálu hry "Vadí nevadí", kdy se tvůrci mohli rozhodně vyřádit mnohem krvavěji a řeknu i úchylněji... ()

Frajer42

Nic moc, abych pravdu napsal. Těch náhod bylo na jeden film příliš. Scénař je více děravý než česká politika. Obsazený je film herci, kteří ani ve skrytu duše netuší, jak hrát. Atmoféra je absolutně nulová a vraždiček je také po skrovnu. Příběh se táhne velmi pomalu a aby divák úplně neusnul, tak na konec příjde jeden mírný homozvrat, který toho příliš na situaci nezmění. Zkrátka je tento film absolutně debilní. Fanoušky hororů akorát naštve a ostatní zřejmě i nasere. Vážně není o co stát. Neruzumím některým zdejším chvalozpěvům. Já se mnohem více nudil než bavil. Avšak uznávám, že existují i mnohem větší sračky. * ()

Kudly4

Tak trošku mi to připomínalo http://www.csfd.cz/film/267507-loved-ones-the/ (5*). Možná to bylo prostředím, studenti, styl zabíjení ... Nečekal jsem, že se budu u tohodle tak suprově bavit. Nebudu psát, že tenhle film nemá chyby, má, ale je to zas po dlouhé době, co se mi opravdu líbilo a co bych si v klidu pustil někdy znovu. Teenagerská svižná vyvražďovačka s dobrými herci. A hlavně to má přesně tu skvělou anglickou atmosféru. Po dlouhém váhání těch 5* prostě dám. ()

heyda

Docela fajnovej exploitík. JASM má pravdu v tom, že je to místy dost dementní, to však ale neznamená, že je to hororově nedostačující. Mně se to vcelku líbilo, především první půle, v tej druhej už je těch nesmyslů na můj vkus přece jen příliš. 60% ()

lillien

Než se děcka prokousala k nějakému tomu napjatému análu, lehce jsem se nudila, ale v rámci seznámení s postavami se to dá odpustit. Když se fakani konečně dostali do průseru, chvíli mi trvalo, než jsem jim začala fandit, neb jednak si na hlavní roli zloducha vybrali takového katalogového hezounka, u něhož mě neustále rušila dokonalá britská dikce (čti očumovala jsem mu konstituci) , a druhak mi z té party nebyl ani jeden kus sympatický. Nu což, není to přehlídka našich nových kamarádů. Bratříček Justin se postupně do mládeže docela nápaditě obuje, děj se rozpumpuje a závěr okoření několik slušně nečekaných situací. Nebýt naprosto neodpustitelně kokotsky alogického chování jedné z postav, která reaguje stylem, že snad jeho roli musela vymýšlet autorova manželka s blond přelivem, prdla bych tomu ještě o jednu hvězdu víc. ()

SOLOM.

Svého času jsem taky míval docela rád nejrůznější mimoškolní chlastačky, bečky, párty a během nich jsme taky hráli všelijaké „hříšné hry“. Naštěstí jsem měl to štěstí, že jsem nikdy nebyl třídní otloukánek, takže jsem si je dokázal i náležitě užít. Že dokáží být mladí teenageři a puberťáci zlí, to není žádná novinka a škodolibost (někdy i šikana) k nim prostě patří. Náš chudák Felix si prostě jen vyhlédl pěknou roštěnku, která patřila jinému, no a ostatní z toho měli prdel. Ale zabíjet se jen kvůli ženské (nebo chlapovi)? Ono se ale postupně začne odkrývat i něco jiného, co se během toho večera a následně i potom stalo. A Britové mě tentokrát docela mile překvapili. Po příchodu do lesní chaty výrazně zhoustne atmosféra a dojde i na nějakou tu oku lahodící brutalitu. Justin je totiž přeci bývalý voják, kterému není násilí cizí a omladině se rozhodne ukázat, co že to znamená hájit ČEST své rodiny. Samozřejmě zde nesmí chybět ani psychologické hrátky mezi postavami, jejich staré i ze situace plynoucí křivdy vyplouvají pomalu na povrch, u některých se ukáže i jejich pravý charakter, ale hlavně to většinu z nich bude skutečně bolet. Prostřední část byla super, stejně jako jsem si během filmu oblíbil hlavní mrchu Eleanor, která byla nejen sexy, ale i pořádná děvka. Ostatní charaktery postav taky nebyli nejhorší, ale ona mi prostě padla do oka (no spíš moje oko do výstřihu). Byl jsem i rád, že se děj neodehrával jen v chatě, ale víc nebudu zbytečně prozrazovat. Stejně jako finální překvapení. Mělo to rozhodně zajímavou myšlenku a musím uznat, že jsem se během sledování snad ani nestačil nudit. 50% ()

ARI50

Po druhém zhlédnutí jdu nahoru, je pravda že začátek se rozjede slibně, party pravda úkol zvláštní kluk a nepřijemná banda až na Ge. Po blbé pravdě a žarlive scéně se vše posere a Felix to neunese a protože to posere ještě vic, tak se o to musí postarat bráška který bohužel neví vše a hra může začít. Film není uplně zlý ale očekaval bych na horor více krve a brutality protože nápad na film super. ()

JASON_X

Fakt, že týnejdžři z tohohle filmu jsou partou odpudivých nanervylezoucích hovad, považuju u týnejdžerské vyvražďovačky za plus - od prvních minut se už totiž nemůžete dočkat, až je někdo začne kosit, a to pokud možno co nejsadističtějším způsobem. A vypadá to nadějně - Felixův bratr je magor, psychopat a nekompromisní řízek a třeba scény s kyselinou jsou... inspirující. Ale proč se tedy postupně začíná chovat chaoticky a nesystematicky jako totální blb? Jak může dopustit, aby mu někdo utekl? Proč se nepochopitelně upne na "partyboye" Luka? Je snad latentní gej? Ukázkou vrcholné scénáristické demence je pak scéna s Gemmou a správcem u Fenixovy postele. No ale hlavně - proč přežila ta zdaleka nejodpornější kravka z obou zúčastněných kravek? Samozřejmě to je jenom řečnická otázka, nevidím totiž jiný důvod, než že tvůrci chtěli diváka znechutit a nasrat! ()

Morholt

Chtělo by se říct, že se po dlouhé době objevila studentská vyvražďovačka, která není tuctová, avšak bohužel je tu ono pověstné "ale". Tím jsou herci a kostra příběhu. Ti první jsou partou typických nesympatických indviduí, které americké produkce rozhazují plnými hrstmi. Co postava, to nesympatický ksicht. Jediným, jakž takž skousnutelným zjevem, je hlavní mikkelsenovský záporák. Co se příběhu týče, tak režisér se snažil být v daném žánru až příliš originální a i když mu to vyšlo, tak v tomto případě byla ona netuctovost spíš na škodu. Stačil obyčejný motiv pomsty ve stylu oko za oko a né do toho plést různé fantasmagorie o rodinné cti a podobně. Je to škoda, protože Heath ukázal, že má pro tuto tématiku cit a měl i pár dobrých nápadů. Snad to příště bude lepší. 40% ()

Astaroth12

Bavil som sa.Aj keď tento film sa vyznačuje dosť dlhými konverzáciami ale malou akciou.Hrať fľašku s neznámym a ešte aj psychopatom sa moc nevypláca.Tento film je predvídateľný a už dopredu viete ako tento film dopadne.Odohrávalo sa to hlavne na chate a v jednej miestnosti,ale vobec to nevadilo.Sympatický herci,vraždy boli niekedy veľmi vynaliezavé a aj natočené to bolo dosť dobré. ()

FFilipCZ

Celkem povedený revenge horůrek, který si jako nástroj pomsty vybral známou flaškovou hru "Pravda nebo Úkol" a na pomoc si vezme také vybavení "Malého chemika". Na konci se dočkáte hodně zajímavého, nepředvídatelného rozluštění celého děje. ()

Zayl

Tahle pozvánka do lesa se starou chatou, věřícím maniakem a partou teenagerů navrch, to má nakonec za tři. Celkem slušný nápad hraničí až s neúměrnou jalovostí, neumím si totiž vysvětlit idiotské chování některých jedinců, kteří radši měli svým jednáním podat předběžnou žádost o eutanazii. Zachraňoval to až dobře sehraný záporák a několik neočekávaných zvratů, nicméně neočekávejte nějaká jatka, veškeré vraždy jsou v light provedení. "Vadí - Nevadí" je příkladem naprosto nevyužitého potenciálu, ve kterém se tvůrci mohli předvést v mnohem brutálnějším pojetí. ()

stration

Místy vcelku originální dílko sráží debilní chování ústředních postav, které jako by cítily, že jsou ve filmu a že musí ještě několik desítek minut hrát, aby film trval alespoň hodinu a půl. Jinak by totiž bylo za necelou hodinu po filmu a po zábavě. Ale celkově mě film bavil, pár zvratů potěšilo a ke konci jsem se dokonce usmíval nad posledním nápadem s telefonem. ()

AlistairMir

Seznamte se s Justinem. Válečný veterán z Afgánistánu milující masakrování lidí a svého brášku. Bráškovi ale někdo psychicky ublížil a to tak moc, že si Felix hodil mašli a zkazil tak rodinné setkání. Kdo to byl? To chce Justin zjistit docela umíněně takže naši pětici přátel (štětku, normal girl, blba na entou, kliďase a podělaného zbabělce) pozve na oslavu kde je hodlá formou zábavné hry vyslýchat. Sakra ten tu nudnou flašku ale dokázal oživit. Dost bylo líbaček a svlíkaček . Na řadu přichází úkoly co mají šťávu. Takže hltneme si kyseliny, dáme ruskou ruletu, ukážeme jak se dá originálně ukončit otravné telefonování, prostřelíme kolínko...No nuda opravdu nehrozila. Justin se určitě bavil a upřímně já se bavil taky. Jednou se nedá úplně odhadnout kdo přežije a máme zde pár milých zvratů. Film nenudí ani chvilku a závěr byl taková třešnička na dortu. Dáme flašku? ()

Caminzind

Scénář je možná jalový a s nepravděpodobným vývojem událostí, ale daleko nepravděpodobnější je, že někdo natočí pravděpodobný slasher. Zkrátka, nevím, proč jsou tady někteří v údivu, jako by snad shlédli svůj první horror v životě. Mně se na scénáři naopak líbilo, jak byl nepředvídatelný (a že jsem nečekal, že to ještě o nějakém B-horroru řeknu), co se týče osudů postav. Posloupnost jejich skonů lze vážně stěží odhadnout, což je nejspíš dáno i neamerickým původem snímku. 61% ()

Marqta odpad!

Prostoduché, hloupé a laciné. Jistě, někdo má rád tenhle typ filmů, ale z mého úhlu pohledu to jediné co na tom je, je brutalita, možná trocha toho vzrušení ze hry na pravdu a výzvu a pár sexy holek v šatičkách, což chápu že může na někoho zapůsobit. Ale já evidentně nejsem ten případ. ()

Havaj8

Pravda nebo úkol v trošku jiným rozměru. Začlo to tak nevinně, jako vždycky, ale když to člověk neustojí, tak je zle. Dobře vymyšlenej námět do tý poloviny, pak se to přehoupne jaksi někam jinam a to už bylo nezvyklý. I když, něco reality na tom bylo. Sám to nikdy nemůže mít natolik pod kontrolou, jak se nám v jinejch filmech snažej dokázat. Tady se to vymklo natolik, že se sám chytil do vlastní pasti. Toho gore tam nebylo tolik, ale to nevadí, tady se to ubíralo trošku jinou cestou a závěr určitě nikdo nemohl předpovídat, protože tohle se nesmí stát. ()