Poté, co byli Lořini (Saskia Rosendhalová) nacističtí rodiče (Hans-Jochen Wagner a Ursina Lardiová) uvězněni americkými a sovětskými vojsky a ona byla ponechána svému osudu, přebírá dívka zodpovědnost za své čtyři mladší sourozence a vede je z Bavorska přes zničenou zemi na sever do bezpečí babiččina domu vzdáleného asi 900 km. Na své pouti děti musejí překonávat mnohé těžkosti, které s sebou přinášejí nelehké poválečné podmínky. Lore začíná chápat realitu – hrůzu Hitlerovy války i důsledky jednání svých nacistických rodičů, kteří znali a schvalovali zvěrstva holocaustu. Jak se ze dnů stávají týdny, potkají sourozenci záhadného a fascinujícího Thomase (Kai Malina), vyčerpaného židovského uprchlíka, o jehož minulosti nikdo nic neví. Thomas se skupinkou putuje přes lesy a pole a postupně si díky vytrvalé houževnatosti a znepokojující dobrotivosti přece jen získá jejich důvěru. Má však Lore Thomasovi důvěřovat? A pokud nebude, co se stane s jejími sourozenci? Přežijí? Lore nás žádá, abychom znovu zauvažovali nad podstatou lásky, viny a odpuštění ve válkami zjizveném světě. (oficiální text distributora)

karnifex

Pro mě byl tento film zklamáním - téma rozhodně zajímavé, ale zpracování velmi slabé. Některé scény hodně předvídatelné, jiné naprosto nelogické (ale bez surrealistického kouzla, které ostatně jistě ani nebylo záměrem). Obzvlášť postava Thomase je značně problematická a jeho jednání často postrádá smysl. Také hudba mi zrovna nesedla (naštěstí byla přítomna poměrně málo) - byla na mě příliš sentimentální a posouvala některé záběry až za hranici kýče. ()

david666

pro mě asi moc intelektuální-fakt nemám rád filmy, kdy po celou dobu vlastně nevím proč hlavní hrdinka utíká odkud utíká, kdo byli její rodiče apod. Postavy nevykresléné - tudíž si člověk nevypěstuje sympatie či antypatie. ()

wick

Zajímavé drama...natočené z pohledu tentokrát osiřelých dětí putující zpustošeným Německem. Hlavní hrdinka se vyrovnává se svými rasovými předsudky a realitou dosti přesvědčivě, stejně tak i celý film je natočený neotřele. Přesto stopáž mohla být o něco kratší. ()

kolodej1

kvalitní drama z těsně poválečných let, trochu jiný úhel pohledu než bývá obvyklé, ale vůbec to kvůli tomu není méně zajímavé, spíše naopak. Zachyceno putování dospívající holky s mladšími sourozenci, kteří ji zůstali na starosti. Jsou tu dobře zachyceny velmi těžké podmínky té doby, válkou narušená morálka i vyrovnávání se hlavní hrdinky s válečným chováním nacistů, jejíž součastí byl i její otec. Celková atmosféra snímku se opravdu velmi povedla a člověk se při sledování filmu málem ocitne mezi nimi. Působivé a napínavé ()

metztlimoon

Videla som to tak 2-3 týždne dozadu a zaboha si neviem spomenúť, čo sa tam dialo... súrodenci, vlak... žid ich zachránil... dvojča mŕtve... babičkine kachličky. Nááh, nuda. Ale na toho chalaniska sa dobre pozeralo :P ()

dmatejek777

Velice silný film, který je natočen opravdu kvalitně a nechá vás hodně přemýšlet. Depresivní atmosféra po skončení války je vyzobrazena výborně. ()

Hvězdář

Jeden z těch lepších filmů tematického okruhu 2. světové války. Určitě co se týče hloubky. Zde navíc netradičně pojato nikoliv z pohledu vítězů, ale poražených. Působivá kamera, slušný naturalismus, nádherná hudba, příběh hluboký, byť je velmi rychle vyprávěný. ()

Kozlowski8

Rodiče 14 leté Lory, zarytí nacisté, jsou po skončení války uvězněni a Lora spolu se čtyřmi mladšími sourozenci podniká nebezpečnou cestu přes celé Německo k babičce, přičemž si postupně uvědomuje hrůzy, které páchali její rodiče a co všechno způsobila fašistická zvůle... Silný příběh, silný film, skvělá (a hezká) Saskia Rosendahl v titulní roli. Dívka, která dosud žila pod vlivem výchovy svých rodičů a jako dítě věřila všemu, čemu věřili oni a to jediné bylo pro ni správné - teď už ne zcela dítě, ale mladá chápající žena, která poznává zcela jinou pravdu a postupně ji bolestně vstřebává. To je zásadní myšlenka filmu, ze které chvílemi pořádně mrazí. Silný zážitek. 80%. ()

Mangano

Na dlouhou dobu nejlepší film Cate Shortland, která ho ale ze své tvůrčí gesce tradičně není schopná prodat. Režisérka v něm nabízí stále aktuální pohled na zrcadlo společnosti a na každého z nás bez jakékoli přetvářky nebo studu. Celkem zapomenutelný film o lidech, o lidech a jejich vlastních soukromých válkách. Divák má možnost si uvědomit, že to je on, ten žid na fotce toho masového hrobu, ten zrovna popravující důstojník, ona, ta úřednice co jde cestou domů z práce kolem sedmnácti svastik, ta holčička, co vyvěšuje plakáty diktátora po nástěnkách. To nejsou oni, ti lidi támhle kdysi. Jsme to my, pořád my všichni. Filmu by pak podle mě slušela trochu delší stopáž. Ta dětska tu cestu šla moc krátkou dobu. Na konci to nefunguje moc dobře. Hudba extrémně nevýrazná. Scénář svojí atraktivitou dobrý ("3"). ()

phantom.ass

Lore zobrazuje situaci po druhé světové válce z perspektivy, kterou ve filmech až tak často nevídáme a právě v tom (nejen) tkví její výjimečnost. Dostal jsem se k ní v podstatě náhodou v rámci "promítání pro náročnější diváky" v kroměřížském kině. Po příchodu to chvilku vypadalo, že se vůbec promítat nebude. Nakonec se naštěstí ukázalo, že nároční diváci tu ještě nevymřeli a přes pět lidí dorazilo. Tímto jim chci poděkovat, jinak by mi totiž tahle bravurně natočená mrazivá podívaná unikla. ()

robbez

Zajímavá kamera vyvolává zvláštní atmosféru. Celkově ale příliš depresivní - špína, hlad, krev, smrt, beznaděj. Navíc celá ta pouť dětí s dospívající holkou Německem nepůsobí moc věrohodně a realisticky. Řekl bych, že zrovna v americké okupační zóně to zase až tak strašné nebylo ani těsně po válce. ()

Big Daddy

Specifický výlet do poválečného dění hraničící svým zpracováním až s filmovým klubem. Pro mě jde spíš o špatnou zprávu jelikož na mě děj působí příliš nudně a rozvlekle, přestože myšlenka filmu je zajímavá. Dokážu si, ale představit, že Lore zaujme mnoho diváků. ()

Shaman::..

S trochou nadsázky by se dalo hovořit o "road-movie" nacistickým Německem. Krásné a uhrančivé záběry kamery ve vás nějaký čas přetrvají. ()

TBS

Film ktorý bol režírovaný citom...toto by chlap nedokázal, aj keď mi táto téma už moc nemala čo povedať po tých rokoch... Avšak emóciu zanechal...silnejúcu... ()

jarmil8

Těžká kocovina nacistického Německa. Lore se svými sourozenci putuje "vysvobozenou" zemí za babičkou a zjišťuje, že je v troskách nejenom rodná země, ale i celý její hodnotový systém. Výborně a citlivě natočené drama. ()

dafne68

Hmmm. Mňa to nejako nezaujalo. Páčil sa mi začiatok filmu, teda scény kde ešte vystupovali Lorini rodičia. Tam to ešte malo nejaké grády (dokonca sa aj rozprávalo). Ale potom to išlo dole kopcom. Zdĺhavé scény, príliš dlhé ticho a ja som len čakala kedy sa niečo stane. Nestalo sa ale nič. Ani koniec ma neprekvapil. Film vo mne jednoducho nevyvolal žiadnu silnú emóciu (jednu predsa len áno - Loru by som najradšej prefliaskala) a to by teda mal. ()

Black Widow se hýbe kupředu

Black Widow se hýbe kupředu

21.06.2018

Zdá se, že Marvel konečně vyslechne přání fanoušků, kteří roky prosili o samostatný film o Black Widow s tváří Scarlett Johansson (Ztraceno v překladu, Don Jon), a snímek přece jen vznikne.… (více)