Poté, co byli Lořini (Saskia Rosendhalová) nacističtí rodiče (Hans-Jochen Wagner a Ursina Lardiová) uvězněni americkými a sovětskými vojsky a ona byla ponechána svému osudu, přebírá dívka zodpovědnost za své čtyři mladší sourozence a vede je z Bavorska přes zničenou zemi na sever do bezpečí babiččina domu vzdáleného asi 900 km. Na své pouti děti musejí překonávat mnohé těžkosti, které s sebou přinášejí nelehké poválečné podmínky. Lore začíná chápat realitu – hrůzu Hitlerovy války i důsledky jednání svých nacistických rodičů, kteří znali a schvalovali zvěrstva holocaustu. Jak se ze dnů stávají týdny, potkají sourozenci záhadného a fascinujícího Thomase (Kai Malina), vyčerpaného židovského uprchlíka, o jehož minulosti nikdo nic neví. Thomas se skupinkou putuje přes lesy a pole a postupně si díky vytrvalé houževnatosti a znepokojující dobrotivosti přece jen získá jejich důvěru. Má však Lore Thomasovi důvěřovat? A pokud nebude, co se stane s jejími sourozenci? Přežijí? Lore nás žádá, abychom znovu zauvažovali nad podstatou lásky, viny a odpuštění ve válkami zjizveném světě. (oficiální text distributora)

Fujara777

Ručná kamera. Ach, jaj. Ale ako v Jane Eyrovej, ani tu neprekážala. Všeobecne mi tento trend skôr vadí, ale tieto dva filmy len dokazujú, že kameramanom sa môže stať aj človek bez parkinsona. Z koho robí vojna hrdinov? A sú to vôbec hrdinovia? Nie sú to len ľudia, ktorí sa snažia prežiť? Veľavravný pohľad na povojnové Nemecko očami, ktoré boli za závojom. Film si vystačí s menším počtom postáv, vďaka čomu sa divák ľahšie kontaktuje s postavou. Tomu napomáha aj občasné vnímanie sveta akoby len skrze postavu Lore. Lenže film sa nesnaží len podať obraz o situácii v krajine tesne po vojne. Dá sa aj vnímať ako rozprávanie o tom, čo človek musí, čo chce a čo urobí. Koľko vecí ste urobili preto, že ste cítili, že musíte, či mali by ste, ale nechcelo sa vám? Koľkokrát je takéto rozhodovanie skôr riadené rozumom ako citmi? Tak sa rozhoduje Lore, Thomas, Mutter, Vatter. Hoci sa ich rozhodnutia zdajú šľachetné, do akej miery sú obdivuhodné, ak boli pozbavené citov? Neviem, či sa o to snažili aj tí, čo za filmom stoja, dá sa to však pekne čítať. Mne ešte napadá otázka, či nie je hrdinom každý ten, kto to nevzdá. Nech je ako chce, Lore sa oplatí vidieť a to nielen raz. ()

MickeyStuma

Artový snímek, který šokuje svojí přirozeností a realitou poválečných dob nezvykle ze strany dětí nacistických rodičů. Tolik drsných scén pohromadě se jen tak nevidí. Těžké vyrovnání se s osudem a zjištěním pravdy o minulosti. Vše je podporováno nádhernou kamerou a krásnými scenériemi. Dojemné scény svým dojetím překonávají sami sebe. Herecké výkony dětských představitelů jsou až profesionální a neskutečně uvěřitelné. Výsledný dojem kazí přehnaně pomalé tempo. Místy to vypadá, jakoby tvůrci nevěděli jak dál. Konec také nijak nenadchne. Přesto tento snímek stojí za povšimnutí. Na takové téma už vzniklo mnoho snímků, ale tento mezi nimi dokonale vyčnívá. ()

Biopler

Ťažký, smutný film, nakrútený v nádherných farbách, ponúkajúci pohľad na jednu zničenú nemeckú rodinu. Všetko na vás pôsobí autenticky a je to výborné, no len miestami je to strhujúce a napínavé vzhľadom na tému a čas, v ktorom sa snímok odohráva. Lore si však budete aj tak dlho pamätať. ()

Kingjiri

Před odjezdem rodiny na "chatu" jsem by nadšenej kombinací kamery a hudby. Po těchlech deseti minutách už se ztotožňuju s názory uživatelů Hoyt a MartinezZ - šlo o násilnou "festivalovou" snahu o art se šnečim temptem vyprávění bez možnosti vytvořit si vztah k postavám a prožít s nima nějaký emoce. Za pár dní na Lore uplně zapomenu a určitě nebudu mít nutkání si jí pustit znova. Plus za herecký výkonu a hudbu, dvě silnější hvězdy. ()

dakarin

Velice věrohodně vykreslena doba porážky Třetí říše z hlediska německé rodiny nacistického dústojníka. Realistické, smutné, zamyšlené. Zpočátku klíčová postava věrné ženy, jež dala život tolika dětem v dobré naději, později opuštěné místo zaujme nejstarší dcera. Nakonec vytrvalost a úsilí dojde naplnění v záchraně generace dětí... Mimořádně nádherně zachycen fenomén přenosu života z generaci na generaci i s jistým očištěním od starých bolestí - přesně tak, jak se po staletí dýchá na tváři země. ()

markotter

Jenom ruční kamera, dlouhé záběry a občasné drsné až brutální scény nedokáží zachránit to hlavní - plytkost děje. ()

flu

V tomhle filmu je všechno tak, jak má být, ale přesto mne nijak zvlášť neoslovil. Takže průměr. Hvězdička navíc je za vynikající kameru Adama Arkapawa. ()

BUBO26

Silný príbeh, avšak slabo natočený. Mám síce rád filmy s pomalým tempom, ale toto bolo totálne ubíjajúce. Napätie je nulové, aj scény, ktoré by si ho zaslúžili, sú nudné. Postavy sú plytké, jediná, ktorej sa film venuje, je Lore. Film podáva celkom pekné svedectvo o vytriezvení s vojny a Hitlerovho nacizmu, ale zase tak plytko, že sa nemáte čoho chytiť. ()

papadoce

Toľko zbytočných siahodlhých záberov, že mi to úplne bralo chuť pozerať. Dávam jednu hviezdu za hudobný doprovod a jednu za scény, keď sa niečo dialo, ale inak to bola fakt nuda. Bojoval som, aby som to vôbec dopozeral. ()

Gertruda.W

Válka a její důsledky z pohledu poražených. Emocionálně velmi silný film. Sledovala jsem s pocitem, že nemůžu dýchat. Všichni v tomto středoevropském prostoru máme tuto válečnou zkušenost v genech, proto je to tak silné. Kdo je vlastně oběť a kdo vítěz? Nejsme náhodou všichni poražení? Nádherná je i vizuální stránka filmu, fantastická kamera, herecké výkony, zvlášť u dětských herců obdivuhodné, uvěřitelné, vynikající. ()

jadran90

Sranda stranou. Dejte mi jediný důvod, proč bych si to měl pustit znovu a zdvojnásobím hodnocení. Jasně, Aronofského filmy jsou taky plné smutku, jenže končí památným vyvrcholením nebo katarzí. Tady houby s octem. Snahu o hoch umění beru, jenže celé je to plytká poválečná road movie. Kameraman si z nějakého důvodu ujíždí na nohách hlavní hrdinky. Postavy jsou nesympatické, logika jejich chování mi často unikala. Obsazení dětí do hlavních postav působí prvoplánovitě. ()

DJ Kritik

Je to veľmi naivný film. Tam, kde má býť realistický je veľmi veľa prikreslené a tam kde je to jedno sa drží temer reality. Putovanie "Janka a Marienky" rozdeleným povojnovým Nemeckom to určite nebola len prechádzka lesom. Nehovoriac o tom, že sa museli starrať o ďalšie malé deti a batoľa. Na film Anonyma - Eine Frau in Berlin, to nemá ani z desatiny. ()

MyrnaAlec

Ještě nikdy jsem neviděla zobrazení války tímhle pohledem. Minimalisticky, bez velkých slov, podpořeno hutným zvukem a podmanivým obrazem. Dokonce i bez happy-endu - proto : BRAVO !!! ()

dzberry

Komorní, místy i přes poválečný časoprostor poetické, velmi pozvolné. Podobných příběhů muselo být na konci války hafofest... Nic hlubokého a objevného a atmosférického a tíživého a uauozního mne neposkákalo, do dzberryho nitra se nezahryzlo. Jeden kuk stačil. A proto sbohem, Lore... ()

jafuska

Poválečné drama, kdy si člověk uvědomí jaké zlo napáchal Hitler, ačkoliv už podobných filmů bylo natočeno už hodně, je potřeba si často uvědomovat jaká to byla hrůzná doba, co se napáchalo na lidech za zvěrstva, v tomto filmu jsou hlavní hrdinové děti, které nic netušící zjištují co se vlastně všechno odehrálo za vlády Hitlera, aniž by o tom měli tušení, že se něco takového dělo, a musí si sami poradit už v tak tvrdé době, film se mi líbil a určitě stojí za zhlédnutí ()

Black Widow se hýbe kupředu

Black Widow se hýbe kupředu

21.06.2018

Zdá se, že Marvel konečně vyslechne přání fanoušků, kteří roky prosili o samostatný film o Black Widow s tváří Scarlett Johansson (Ztraceno v překladu, Don Jon), a snímek přece jen vznikne.… (více)