Mírně nezajímavé momentky za polovinou filmu opomenuty v kontrastu se zbytkem celkově strhujícího děje, výborného soundtracku a ultimátní nálože nezapomenutelných gagů. Ralf je záporák s tím největším srdcem - až se při akčních sekvencích budete šklebit od ucha k uchu či tajně popotahovat na konci filmu, myslete na to. Víc pro dospěláky odkojené ZX Spectrem než pro děcka. Byla to jízda. P.S. 3D vůbec nic (!), CZ dabing velmi dobrý.(10.11.2012)

Sice bych uvítal, kdyby prostředí, v nichž se film odehrával, byla ještě pestřejší a pobyt v cukrovém světě by se tak zkrátil, ale jinak jsem vlastně spokojený. Příjemná podívaná pro malé i velké s řadou vážně dobrých scén, která mě v jednu chvíli dokonce i dojala, s výbornou animací a velmi stylovou hudbou. Nesmíte ovšem čekat, že Raubíř Ralf bude pro fanoušky videoher tím, čím je dejme tomu Falešná hra s králíkem Rogerem pro fanoušky kreslených grotesek. To bohužel ne.(8.3.2014)

,,ALE VĚC SE MÁ TAK... JÁ UŽ NECHCI BEJT DÁL PADOUCH.“...... /// Parádní (retro)přehlídka videoherních postaviček a celkem solidní jízda se spoustou gagů a nápadů. Mladej se tlemil, až jsem ho musel vobčas vypnout. Jak by musel bejt nadšenej, kdyby všechny ty 8 a 16ti bitový kousky ,,prožil“! Jo, z filmu je cejtit láska a cit pro ,,hru“. Dyť třeba jen ta hudba…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože: Felixi, oprav to!. 2.) Nevím, jak mučit bonbón. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(22.2.2013)

Příjemně originální námět schopný oslovit malé děti i jejich ajťácky zaměřené tatínky. Úvod působí jako něžná, velmi příjemná a nostalgická sonda do éry 8bitových hrdinů, jenže zanedlouho filmu dojdou nápady a vrátí se do vyčpělého koryta s umělým napětím a předem jasným koncem... Což o to, stále se jedná o sympatický animák, jenže už to není nic, co by mě osobně zaujalo. Navíc, když už infantilní závod, tak raději ten skrytě sofistikovaný ve Speed Raceru. 6/10(4.8.2013)

Už dlouho jsem neviděl animák přímo od Disneyho a hodně jsem se těšil. Raubíř Ralf je originální, skvělými nápady narvaný a zábavný film pro celou rodinu. Samotný Ralf je hromotluk, ve slý hře je záporákem a bydlí na skládce; co se ale stane, když to chce změnit? V tomto ohledu nic nového, čeká nás samozřejmě opět Happy End, ale to u animáků prostě jinak nejde. Hlavní je nápad. Tento Disney-film bude bavit všechny....100%(7.4.2013)

• - Turbova původní hra TurboTime se nápadně podobá Namco hře "Rally X". (Doski)

• - Celosvětová premiéra proběhla 29. října 2012 v Hollywoodu (Kalifornie). (Varan)

• - Kano použije na zombie svou velmi známou fatalitu. (HellFire)