Na týpky s přirozenou inteligencí a prostou mluvou bez tendence někomu zbytečně ubližovat, viz dračí bojovník Po, nedám dopustit. Neotřelý velmi originální námět s výborným scénářem a kvalitní režií už stačí k plnému hodnocení. Je nasnadě, že záporák, co se chce stát klaďasem, vzbudí obvykle sympatie. Několik nezapomenutelných scén, viz anonymní klub záporáků, tuny hlášek a vůbec gamesové prostředí, povyšuje tento animák automaticky o několik levlů, a to už je rovnou bonus. Poučení bylo zde taky dost, jež dávalo podnět k zamyšlení. Proč dávat metály za reparaci a ne za perfektní demolici. Proč vlastně ne?!(29.9.2014)

Originální animák, který nejvíce docení ti, kteří pamatují na svých 386kách Sonica, Pac Mana nebo Super Maria, případně s nostalgií vzpomínají na 8bitového Sinclaira. Což bohužel dnešní mladé generaci asi moc neřekne, ale rozhodně chválím tvůrce, že přišli s tímhle retro nápadem. Pro mě jednoznačný favorit na "animovaného" Oscara.(22.2.2013)

"When can we do this again? Ooh oh oh. When can I see you again? Ooh oh oh." Toto je môj asi posledný Disney film, ktorý by som zaradil medzi svoje absolútne najobľúbenejšie animáky a aj filmy, ktoré som kedy videl. Veľmi kreatívny námet a pritom súčasne príbeh s veľkou dávkou srdca, vynikajúcimi postavami, ktoré ma držali od začiatku do konca a okrem toho nám tu "Owl City" priniesol jednu zo svojich absolútne najlepších skladieb, ktorej sa asi nenapočúvam dosť za celý život. Kedykoľvek to bude bežať v telke, kedykoľvek na film dostanem chuť, vždy si ho môžem pozrieť. Disney a jeho mágia v tomto prípade funguje absolútne fantasticky. Dokonca musím povedať, že by som rád videl pokračovanie tohto príbehu. Chcem sa k týmto postavám vrátiť a chcem z ich sveta ešte viac. Ďakujem Disney za skvelý zážitok. Hodnotenie: A+(6.2.2016)

Už dlouho jsem neviděl animák přímo od Disneyho a hodně jsem se těšil. Raubíř Ralf je originální, skvělými nápady narvaný a zábavný film pro celou rodinu. Samotný Ralf je hromotluk, ve slý hře je záporákem a bydlí na skládce; co se ale stane, když to chce změnit? V tomto ohledu nic nového, čeká nás samozřejmě opět Happy End, ale to u animáků prostě jinak nejde. Hlavní je nápad. Tento Disney-film bude bavit všechny....100%(7.4.2013)

Mírně nezajímavé momentky za polovinou filmu opomenuty v kontrastu se zbytkem celkově strhujícího děje, výborného soundtracku a ultimátní nálože nezapomenutelných gagů. Ralf je záporák s tím největším srdcem - až se při akčních sekvencích budete šklebit od ucha k uchu či tajně popotahovat na konci filmu, myslete na to. Víc pro dospěláky odkojené ZX Spectrem než pro děcka. Byla to jízda. P.S. 3D vůbec nic (!), CZ dabing velmi dobrý.(10.11.2012)

• - Když se vrací skupinka záporáků z terapie u Pac-mana, je vidět hned u východu nápis "Aerith Lives", čímž film odkazuje na hru "Final Fantasy 7", kde je jedna z hlavních postav Aeris zabita hlavním "záporákem". (POciSEM)

• - Na nástěnce na setkání herních záporáků Bad Anonu je plakát s nápisem "Lost Dog" a obrázkem psa Bolta z jiného animovaného filmu od Disneyho společnosti Bolt - pes pro každý případ (2008). (Zodd)

• - Titulný obrázok je vypracovaný v 8bitovej grafike, inšpirovanej Atari a Sega konzolami z 90-tych rokov. (leila22)