Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Strašne ma v prvej tretine mrzelo, že som ako ignorant videohier nezachytil tie určite skvelé narážky a tým pádom som sa moc nebavil. Keď sa však naplno rozbehne hlavná story, tak ma to chytilo a už som sa iba smial, fandil, plakal a oceňoval aké je to celé super vymyslené. Výborný animák, aj keď často išiel úplne mimo mňa 8/10(14.1.2017)

Ralf ničím neprekvapuje, ponúka, čo divák od filmu s takýmto námetom očakáva. Netvorí nový svet, iba si prostredie počítačových hier prispôsobuje svojim potrebám, o nejakom funkčnom, samostatne fungujúcom pretvorení nemožno hovoriť. Naviac je jeho rozdelenie do dvoch dejových línií nezvládnuté, sú príliš samostatné, pritom príliš podobné (dvojica + dvojica) a v závere sa stretajú, len aby sme do nejakého záveru vôbec mohli dôjsť. Pracovalo sa tu s príliš malým rozlíšením a ako autorský zámer to chápať nemienim, to by potom mohol byť autorským zámerom akýkoľvek dramaturgický nezdar.(10.4.2013)

Na dětský film trochu moc násilností a drsných věcí. Bacha budu trochu naštvaně SPOILEROVAT... Jako to jsem fakt nepobral jak si tvůrci jen tak střihnou v takovémhle filmu vytrhnutí srdce a ještě ho ukázat v ruce, přestože se jedná o srdce zombie. Tomuhle se má někdo smát? Nebo tomu srdceryvnému opakovanému vyprávění o louskání lidských lebek mezi koleny? To mě hodně znechutilo, na tohle vzít dítě, tak se budu stydět. Pak ten masakr s hmyzákama, nenávist, ponižování, vylučování ze společnosti, toho všeho je v tom krapet příliš na film, na který chodí i děti. Jasně dospělák se nad tím uchechtne, ale ty spojitosti, odkazy pokud padnou na úrodnou půdu dětské mysli, tak nevím, nevím, nechtěl bych to vše vysvětlovat. Dost tohoto výlevu :) Jinak se mi líbily úvodní titulky a hodně moc závěrečné titulky, to mezitím už tolik ne. Chápu, že to celé bylo záměrně vhozeno do přeslazeného, růžovoučkého světa, aby se v tom utlumil vliv všeho toho co jsem výše zmínil. Jenže bylo to taky až moc extrémní, trochu jsem se těšil na větší jízdu po hrách. Tvůrci si to docela odbyli, pár odkazů tam bylo, pár záběrů na některé další postavičky, hry, bylo to i vtipné, svižně použité, jenže vše to bylo jen okamžikové a nebylo to stěžejní pro příběh, spíše jen aby se neřeklo, takové pozadí, kulisy. Vadil mi hodně hlas, který dostala hlavní dětská Ralfova kamarádka, to bylo hodně špatně zvolené. Vůbec to k tomu jejímu kukuči nepasovalo. Románek, který v tom navíc vznikl mezi dalšími dvěma nesourodými postavami mi přišel hodně neuvěřitelný a zase jen na efekt, splnění amerického snu. Jinak jsem se celkem bavil, párkrát se i zasmál, ale tam kde jsem čekal více, to tvůrci utli a tam kde jsem čekal, že se to vůbec nebude pohybovat, tam se tvůrci vyřádili. Takže z toho mám dosti dvojí dojmy a docela to vře. Rád jsem si zavzpomínal na hry, co jsem kdysi hrával a jak jsem chodil házet mince a hrát do maringotek s automaty, to byly časy. Takže vlastně hlavně díky pěkný závěrečným titulkům, nakonec dávám hodnocení jako lepší průměr. 6/10(18.11.2012)

Veľké prekvapenie. Detské animáky už málokedy prinášajú niečo nové. A priznávam, že ani Ralph ma z úvodu veľmi nepresvedčil o opaku. Ale potom sa to rozbehlo (skvelý prechod medzi hrami) a následne ma dostala aj tá krpata, drzá (a roztomilá) dievčinka. Ale moja srdce určite patrí drsnej mariňáčke. Povinná melodramatická vsuvka je dostatočne krátka a akcie i pestrofarebné prostredie sú fajn. Plus machinácie so zdrojovým kódom ma tiež pobavili. Svižná zábava, ktorá baví podstatne viac než PIXELY...(5.6.2017)

S prehľadom najlepší animák za rok 2012 (aj keď starý dedovia, ktorý udeľujú sošky majú zjavne iný názor). Animák s príbehom, ktorý nenudí a s animáciou, ktorá je skutočne nápaditá a pekná. Ralf je sympťák a rovnako tak aj ostatné postavičky, akcie sú teiž fajn, humor nechýba a Henry Jackman zložil Soundtrack, ktorý presne sedí a zároveň sa dobre počúva. Ralf ma skutočne dobrý námet a každý retro hráč, ktorý pozná (aspoň) Packmana bude milo prekvapený a obdarený. 89% - 4*(8.4.2013)

• - Když se Ralph prohrabuje v zapomenutých věcech v baru, najde i " ! " známého z herní série "Metal Gear Solid , přičemž se objevuje i pro hru typický zvukový doprovod. (Raziel811)

• - Ve filmu se dokonce na zdi tunelu objeví nápis Jenkins. Jde samozřejmě o odkaz na postavu Leeroy Jenkins ze hry World of Warcraft. (HellFire)

• - Když se vrací skupinka záporáků z terapie u Pac-mana, je vidět hned u východu nápis "Aerith Lives", čímž film odkazuje na hru "Final Fantasy 7", kde je jedna z hlavních postav Aeris zabita hlavním "záporákem". (POciSEM)