Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Příjemně originální námět schopný oslovit malé děti i jejich ajťácky zaměřené tatínky. Úvod působí jako něžná, velmi příjemná a nostalgická sonda do éry 8bitových hrdinů, jenže zanedlouho filmu dojdou nápady a vrátí se do vyčpělého koryta s umělým napětím a předem jasným koncem... Což o to, stále se jedná o sympatický animák, jenže už to není nic, co by mě osobně zaujalo. Navíc, když už infantilní závod, tak raději ten skrytě sofistikovaný ve Speed Raceru. 6/10(4.8.2013)

Stylizace nedává (povětšinou) smysl, originálních vtipů pomálu (většinou mi bylo jenom trapně a ještě jsem odhadnul většinu point) a dějově se sází na tradiční Disney kompjůtr, který vyprdne moralistickou sračičku na počkání. Nákup několika licencí a čas od času nostalgie osmibitu dobrej film prostě nedělají, a výsledek mě štve o to víc, že závěrečný titulky do jistý míru ukážou, jaká pecka se mohla z Ralfa při větší námaze vyloupnout. Plnej počet může dát leda někdo s hodně nízkými nároky, anebo nulovou představivostí, protože z podobně geniálního konceptu se dá dolovat rozhodně víc než frky typu "mentos v cole".(19.11.2012)

Kde jsou ty časy, kdy pro mě dvě koruny v kapse znamenaly výpravu z dohledu rodičů směr herní automaty. Na Ralfa jsem tam tehdy sice nenarazil, ale zase jsem si to bohatě vynahradil nyní s tímhle retro animákem. [OSCAR 2013] .. a nominace pro nejlepší animovaný film. Věřím, že většina akademiků se slzou v oku zavzpomíná na dobu, kdy utráceli kačky (nebo dolary) podobně jako já, třeba hraním Pac-Mana, a díky tomu přistane zlatá soška do těch obrovských Ralphových pazourů ..(19.2.2013)

Originální animák, který nejvíce docení ti, kteří pamatují na svých 386kách Sonica, Pac Mana nebo Super Maria, případně s nostalgií vzpomínají na 8bitového Sinclaira. Což bohužel dnešní mladé generaci asi moc neřekne, ale rozhodně chválím tvůrce, že přišli s tímhle retro nápadem. Pro mě jednoznačný favorit na "animovaného" Oscara.(22.2.2013)

Už dlouho jsem neviděl animák přímo od Disneyho a hodně jsem se těšil. Raubíř Ralf je originální, skvělými nápady narvaný a zábavný film pro celou rodinu. Samotný Ralf je hromotluk, ve slý hře je záporákem a bydlí na skládce; co se ale stane, když to chce změnit? V tomto ohledu nic nového, čeká nás samozřejmě opět Happy End, ale to u animáků prostě jinak nejde. Hlavní je nápad. Tento Disney-film bude bavit všechny....100%(7.4.2013)

• - Ve vstupu do Sugar Rush na hlavním nádraží je mimo jiné grafity s nápisem ''no campers'', což je odkaz na komunitu hráčů akčních her. (Doski)

• - Během produkce společnost Disney usilovala o to, aby se v roli Felixe objevil Mario ze hry "Mario Bros.". Studio však nebylo schopno zaplatit značný poplatek, požadovaný společnosti Nintendo. Ke společnosti se tak autoři obrátili s prosbou, aby mohli použít alespoň některé symboly postavy. Felix tak nakonec získal podobnou kombinézu, postavu doprovází podobné zvuky jako ve hře a dělá shodně některé pohyby. (Dlee)

• - V honičce, kdy je Ralph pronásledován policejními koblihami, je zahnán do čokoládového jezera. Když je pod hladinou a dýchá přes trubičku, zní jako Darth Vader z filmové série Star Wars, čímž snímek odkazuje skutečnost, že právě v té době Disney kupoval společnost Lucasfilm, která za sérií o hvězdných válkách stojí. (jcmana)