Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Ne všecky video hry jsem v téhle pohádce znal, ale i přesto to v mnoha ohledech byla nostalgická vzpomínka jak stehno. Raubíř Ralf je na hodně dlouhou dobu jeden z nejoriginálnějších animáků, co jsem viděl. Je s ním legrace a animace je skvělá. Nevím jak děti, ale já jsem skákal radostí každou scénou.(10.9.2013)

V době, kdy zdejší lingvistická smetánka si hrála na závodníky ve fotrových varlatech, my úzkoprsí hajzlové jsme cvakali v hernách na automatech Contra, Mario a podobné 8-bitové píčovinky. Denně jsme běhali do heren, vyhazovali parchanty a sami házeli mince, abychom to mohli nakopat všem šmejdům z vesmíru. Pak doba odezněla a opět vytáhnu své "oblíbené" šikmooké píčoviny (čti Pokémoni), gayboye a tak, přišly do módy. Ti, kteří si nepamatují dobu, které vládla těsně po komoušech nemůžou být z filmu nadšení a raději budou slintat po zrzavé Debilce a masturbovat nad letošní výhrou v Oscarech. Já odrostlé hovado na autobusech plných automatů jsem si film náramně užil a sledoval všechny ezoterické odkazy na své oblíbené hry. S příchutí starého zakouřeného autobusu dám 5* a na závěr vzkážu zdejším nedomrdlým a špatně pokojeným puberťákům: "Věřte, že kdyby vaši fotrové věděli, co z vás bude, tak to raději pustí do umyvadla!!"(6.3.2013)

jako celek rozhodně velmi originální a nápadité, jenže já mám zkrátka pocit, že svět postaviček z počítačových her nabízel daleko, daleko větší potenciál.. Ralf se totiž po výtečném úvodu, kdy je divák rovnýma nohama vržen do neokoukaného prostředí za monitory hracích automatů, postupně utápí v pro mě po chvíli dost iritujícím prostředí "cukrovinkové" závodní hry Sugar Rush a bavit se snaží převážně infantilním humorem.. takže jednoznačné zklamání a slabé 3*(21.11.2012)

Veľké prekvapenie. Detské animáky už málokedy prinášajú niečo nové. A priznávam, že ani Ralph ma z úvodu veľmi nepresvedčil o opaku. Ale potom sa to rozbehlo (skvelý prechod medzi hrami) a následne ma dostala aj tá krpata, drzá (a roztomilá) dievčinka. Ale moja srdce určite patrí drsnej mariňáčke. Povinná melodramatická vsuvka je dostatočne krátka a akcie i pestrofarebné prostredie sú fajn. Plus machinácie so zdrojovým kódom ma tiež pobavili. Svižná zábava, ktorá baví podstatne viac než PIXELY...(5.6.2017)

Originální animák, který nejvíce docení ti, kteří pamatují na svých 386kách Sonica, Pac Mana nebo Super Maria, případně s nostalgií vzpomínají na 8bitového Sinclaira. Což bohužel dnešní mladé generaci asi moc neřekne, ale rozhodně chválím tvůrce, že přišli s tímhle retro nápadem. Pro mě jednoznačný favorit na "animovaného" Oscara.(22.2.2013)

• - Turbova původní hra TurboTime se nápadně podobá Namco hře "Rally X". (Doski)

• - Ralph a hra Fix-It Felix Jr. bere inspiraci ve hře Donkey Kong. V obou hrách vystupuje postava opraváře, jež stoupá po budově k záporákovi, který je na jejím vrcholu. Donkey Kong a Ralph jsou oba velké postavy s obrovskýma rukama a hážou na hrdinu věci. (HellFire)

• - John C. Reilly měl z osamělé dabérské práce původně strach, a proto režisér Moore zařídil, aby všichni herci nahrávali své hlasy současně v jednom studiu. (Brousitch)