Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Rozpočet $165miliónovTržby USA $189,422,889Tržby Celosvetovo $471,222,889Tržby za predaj Blu-ray v USA $54,171,127 //počet predaných kusov 1,726,670Tržby za predaj DVD v USA $51,807,871 //počet predaných kusov 2,539,857║ určite sa prišlo na dobrý námet na spracovanie v rámci herných pultov, má to dobrú myšlienku, zábavnosť, grafiku, či nevyhnutnú ale stráviteľnú gýčovitosť, taký mix filmov Speed Racer, Lorax a Číslo 9 /videl v kine 3D verziu: 80%/(15.12.2012)

Příjemně originální námět schopný oslovit malé děti i jejich ajťácky zaměřené tatínky. Úvod působí jako něžná, velmi příjemná a nostalgická sonda do éry 8bitových hrdinů, jenže zanedlouho filmu dojdou nápady a vrátí se do vyčpělého koryta s umělým napětím a předem jasným koncem... Což o to, stále se jedná o sympatický animák, jenže už to není nic, co by mě osobně zaujalo. Navíc, když už infantilní závod, tak raději ten skrytě sofistikovaný ve Speed Raceru. 6/10(4.8.2013)

Často jsem při těch dialozích musel hryznout předloktí, ale celkově to bylo docela dobrý. Neotřelý příběh bude asi časté spojení při vychvalování díla kritiky. Škoda, že to díky holčičce Vanilce v cukrovém království udělali i pro ty nejmenší, mohla to být slušná řežba v mnohem lepším prostředí a s vícero pomrkáváním na dospělé . Z toho filmu aby jeden dostal diabetes jedničku, fakt že jo. A občas jsem musel vzpomenout na starý dobrý Akumulátor.(14.7.2013)

Bolo príjemné zaspomínať si na všetky tie staré hry a na chvíľu sa tak preniesť do časov môjho detstva. Príbeh je milučký, nenudil (až na pár pasáží), zabavil aj deti, naviac je tu pekná muzika. Ta dievčinka z cukrového kráľovstva bola super, hlavne jej hlas :) - cz dabing na jednotku. Slušný nadpriemer. 75/100(20.12.2014)

V jádru sympatický bručoun Ralf má krizi. Po tři dekády demoluje stále ten stejný dům, jeho prckovitý kolega Felix vše opraví a Ralfa shodí do bláta před zraky nešťastných nájemníků, kteří ho mají za vyvrhele. Vstupenkou na druhou stranu barikády má být pro Ralfa zlatá medaile. Hlavouni z Disney studia si uvědomili, že je potřeba experimentovat. Do hlavní role vsadili přerostlého smraďocha s rukama velikosti lopat a výbušnou povahou. A nabídli námět, který je nadmíru originální. Společenský vyvrhel se vydává do světa a divák zavzpomíná na kolotočářské maringotky a na kapsy zatěžkané desetikorunami. Ralf je totiž postavou z videohry. Její účastníci přes noc oddaně čekají, až se hrací automat rozsvítí a povolá je do další akce. Jakmile skončí, mají po šichtě, rozdají poslední rány a odejdou do hospody. V tom je Raubíř Ralf naprosto geniální. Právě jeho exkurze do ostatních videoher s touhou vydobýt si své místo na naprogramovaném slunci ale zamotá Ralfovým bývalým kolegům hlavu. Zbytek je docela standardní. Divákům tak nabízí i jasně položenou otázku, zda se může mainstreamový animovaný film ještě vůbec někam posunout? Nesmí zapomínat na dětského diváka, musí si na svou stranu přetahovat i toho dospělého, ale zároveň nemůže čekat, že se někdy přiblíží možnostem plnohodnotných hraných látek. Ocitá se tak v kruhu, přešlapuje na místě, tu a tam zaškobrtne, a hůř se mu vstává, protože nějaký závratný vzestup animáků už v následujících letech očekávat nelze. Naprogramovaný život Ralfa a ostatních postav nicméně na půldruhou hodinu solidně zabaví. Nabízí popkulturními odkazy, kombinaci orchestru s netradičním osmibitovým pípáním, má slušné tempo a umně střídá lokace. A to není úplně málo!!(18.4.2013)

• - Během produkce společnost Disney usilovala o to, aby se v roli Felixe objevil Mario ze hry "Mario Bros.". Studio však nebylo schopno zaplatit značný poplatek, požadovaný společnosti Nintendo. Ke společnosti se tak autoři obrátili s prosbou, aby mohli použít alespoň některé symboly postavy. Felix tak nakonec získal podobnou kombinézu, postavu doprovází podobné zvuky jako ve hře a dělá shodně některé pohyby. (Dlee)

• - Sejf krále Candy je vyobrazen jako ovladač Nintenda. Jeho kombinací jsou tlačítka NAHORU, NAHORU, DOLŮ, DOLŮ, DOLEVA, DOPRAVA, DOLEVA, DOPRAVA, B, A, START – jde o velmi běžný cheat užívaný vývojáři Konami v jejich hrách. (HellFire)

• - Akční scény proti hmyzu jsou podkresleny hudbou od DJ Skrillexe. Zároveň ho můžeme ve filmu také zahlédnout jako postavu DJe na párty. (PauloZ)