V jádru sympatický bručoun Ralf má krizi. Po tři dekády demoluje stále ten stejný dům, jeho prckovitý kolega Felix vše opraví a Ralfa shodí do bláta před zraky nešťastných nájemníků, kteří ho mají za vyvrhele. Vstupenkou na druhou stranu barikády má být pro Ralfa zlatá medaile. Hlavouni z Disney studia si uvědomili, že je potřeba experimentovat. Do hlavní role vsadili přerostlého smraďocha s rukama velikosti lopat a výbušnou povahou. A nabídli námět, který je nadmíru originální. Společenský vyvrhel se vydává do světa a divák zavzpomíná na kolotočářské maringotky a na kapsy zatěžkané desetikorunami. Ralf je totiž postavou z videohry. Její účastníci přes noc oddaně čekají, až se hrací automat rozsvítí a povolá je do další akce. Jakmile skončí, mají po šichtě, rozdají poslední rány a odejdou do hospody. V tom je Raubíř Ralf naprosto geniální. Právě jeho exkurze do ostatních videoher s touhou vydobýt si své místo na naprogramovaném slunci ale zamotá Ralfovým bývalým kolegům hlavu. Zbytek je docela standardní. Divákům tak nabízí i jasně položenou otázku, zda se může mainstreamový animovaný film ještě vůbec někam posunout? Nesmí zapomínat na dětského diváka, musí si na svou stranu přetahovat i toho dospělého, ale zároveň nemůže čekat, že se někdy přiblíží možnostem plnohodnotných hraných látek. Ocitá se tak v kruhu, přešlapuje na místě, tu a tam zaškobrtne, a hůř se mu vstává, protože nějaký závratný vzestup animáků už v následujících letech očekávat nelze. Naprogramovaný život Ralfa a ostatních postav nicméně na půldruhou hodinu solidně zabaví. Nabízí popkulturními odkazy, kombinaci orchestru s netradičním osmibitovým pípáním, má slušné tempo a umně střídá lokace. A to není úplně málo!!(18.4.2013)

Na týpky s přirozenou inteligencí a prostou mluvou bez tendence někomu zbytečně ubližovat, viz dračí bojovník Po, nedám dopustit. Neotřelý velmi originální námět s výborným scénářem a kvalitní režií už stačí k plnému hodnocení. Je nasnadě, že záporák, co se chce stát klaďasem, vzbudí obvykle sympatie. Několik nezapomenutelných scén, viz anonymní klub záporáků, tuny hlášek a vůbec gamesové prostředí, povyšuje tento animák automaticky o několik levlů, a to už je rovnou bonus. Poučení bylo zde taky dost, jež dávalo podnět k zamyšlení. Proč dávat metály za reparaci a ne za perfektní demolici. Proč vlastně ne?!(29.9.2014)

Očekával jsem od toho víc. Je tam kupa drobných vtipných nápadů. Víc jsem se ale začal bavit až v průběhu času, kdy už to o těhle drobných nápadech tolik nebylo a ke slovu se dostala i malá závodnice. Tam se mi výsledný dojem z celého Ralfa zlepšil. Ale nějaká filmová událost se nekoná. Když jsem viděl poprvé Příšerky nebo Úžasňákovi, chrochtal jsem si blahem z výsledku mnohem víc. Samotný nápad ale hodně dobrý.(29.6.2013)

Bavilo by vás být celý svůj život zápornou postavou, kterou nemá nikdo rád? Ralfa už to po třiceti letech, kdy je záporákem v jedné videohře, přestane bavit, a tak se rozhodne splnit si sen a získat v jedné z novějších videoher metál, ale díky jeho neobratnosti málem způsobí zánik celého videoherního světa. Zajímavý nápad, zajímavý film, prostě zajímavý zážitek. A to říkám, aniž bych většinu těch videoher zde ve filmu představených znal nebo dokonce někdy hrál. Nikdy jsem nebyl nějakým velkým hráčem videoher, ale přesto mě tenhle animák dokázal zaujmout a pobavit, zkrátka jsem si to parádně užil. Ralf je hrozně zajímavá a kupodivu docela příjemná postava, ale to se dá v podstatě říci skoro o všech postavách. Musím také pochválit některé nápady tvůrců, obzvláště skupinové sezení záporáků bylo hodně vtipné. Disney zkrátka opět jednou přišel s animákem, který je příjemný, milý a originální, a to je fajn. Ve výsledku jsem tedy s filmem spokojen a k maximálnímu hodnocení chybělo jen velmi málo, ale na některé moje animované srdcovky to přece jen nemá, a z toho důvodu uděluji lepší čtyři hvězdy.(2.9.2013)

V mnoha ohledech neskutečně inovativní a originální animák o "záporné" postavičce z prastaré videohry, která se rozhodne získat medaili a porazit svého kladného soka. Jelikož je ona záporná postava hlavní hrdina, je to samozřejmě obrovský sympaťák, kterému každý přeje oněch "10 minut slávy". Film sice nedosahuje kvalit některých animovaných konkurentů ale v tomto roce rozhodně poráží i nechybující Pixar. Film je plný nejrůznějších odkazů, které si užijí převážně videoherní veteráni nebo novodobý PC hráči ale i herním světem nepolíbení se budou při dobrodružné pouti hlavního hrdiny náležitě bavit. A i když je druhá třetina film zbytečně brzdí, stále "Raubíř Ralf" překonává většinu animované tvorby, kterou jsme měli tu čest v posledních letech vidět.(6.3.2013)

• - Autorem hudebního podkresu měl být původně Thomas Newman, nahradil jej však Henry Jackman. (HellFire)

• - Dabéři, kteří originálně namluvili postavičky ve hrách jako "Sonic" nebo "Street Fighter", si role zopakovali i ve filmu. (Brousitch)

• - Železniční stanice v "Niceland" napovídá, že populace zde je 224x256, což je rozlišení 8bitové grafiky, klasické pro tyto hry, ve které měl být dokonce film původně proveden. (Doski)