Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Každej kdo vyrůstal na pouťových automatech musel slintat blahem.O Ralfovi sem vůbec nic nevěděl a dokonale mě odboural.Úžasný vizuál, perfektní příběh, skvělý scénář, sympatické postavičky, skvělá hudba, dokonalý dabing.V tohle filmu je všechno jak má být a nic na něm by snad nemohlo být lepší.Když nebudu moc přemýšlet nad ostatnímy, Ralf je jednoznačně nejlepší animovaný film, který jsem kdy viděl.100% pecka.(20.2.2014)

V mnoha ohledech neskutečně inovativní a originální animák o "záporné" postavičce z prastaré videohry, která se rozhodne získat medaili a porazit svého kladného soka. Jelikož je ona záporná postava hlavní hrdina, je to samozřejmě obrovský sympaťák, kterému každý přeje oněch "10 minut slávy". Film sice nedosahuje kvalit některých animovaných konkurentů ale v tomto roce rozhodně poráží i nechybující Pixar. Film je plný nejrůznějších odkazů, které si užijí převážně videoherní veteráni nebo novodobý PC hráči ale i herním světem nepolíbení se budou při dobrodružné pouti hlavního hrdiny náležitě bavit. A i když je druhá třetina film zbytečně brzdí, stále "Raubíř Ralf" překonává většinu animované tvorby, kterou jsme měli tu čest v posledních letech vidět.(6.3.2013)

Po nějaké době konečně originální animák. Nápad spojit staré a nové hry je opravdu zajímavý. Plus to, že hlavní hrdina je vlastně záporák. Celé je to laděné ve stylu starých videoher na automatech. Ralf chce získat uznání ostatních postaviček ze své hry a tak se vydá získat metál. Projde několika hrami a celé se to zkomplikuje. Nakonec ale samozřejmě vše dopadne dobře a on pomůže své nové kamarádce znovu získat starou slávu.(8.4.2013)

Disney a Pixar dál splývají v jeden celek - jako byla Rebelka víc Disney než Pixar, tohle je víc Pixar než Disney. Čtyři hvězdy nepochybně, přesto jistá pachuť z toho, jak Disney sebral "pixarizaci" veškeré její kouzlo a udělal z ní jen další obchodní komoditu. Dospělé problémy jako krize středního věku se zdětinšťují, popkulturní odkazy nahrazují originalitu a technologie design. Přesto Ralf funguje, i když ne coby originální animák, ale stereotypní příjemná zábava. 70 %(9.11.2012)

Raubíř Ralf je vlastně dost podobný tři roky starému Zataženo, občas trakaře, kanonádu gastronomických nápadů jen střídají ty videoherní. Stále se však nejedná o nic víc než jen o spotřební jednohubku, která postrádá onu pixarovskou hloubku a soudržnost - vlastně jde jen o stereotypně a epizodně provázaný sled událostí z velké míry těžící hlavně z osmibitové stylizace a videoherní nostalgie diváků, jenž je nabalena na typický disneyovský scénář s morálním ponaučením. Bavil jsem se sice od začátku do konce, ale spíše kvůli originálním nápadům a tomu, jak film rychle odsýpá, než díky pocitu, že sleduji něco ojedinělého. Příjemná zábava. 7/10(14.2.2013)

• - Ve filmu se dokonce na zdi tunelu objeví nápis Jenkins. Jde samozřejmě o odkaz na postavu Leeroy Jenkins ze hry World of Warcraft. (HellFire)

• - Ve filmu se objevuje spousta postaviček ze známých videoher: Bowser (Super Mario Bros), Clyde (Pac-Man), Cyril the Zombie (The House of the Dead), Frogger (Frogger), Paperboy (Paperboy), Zangief (Street Fighter), Dr. Eggman a Sonic (Sonic the Hedgehog), Kano a Smoke (Mortal Kombat) a mnoho dalších. (Corpsegrinder)

• - Spící hlídač pekařské firmy 'Kart Bakery' je Beard Papa, maskot japonských krémových buchet Beard Papa, o kterých i sní. (Doski)