Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

V mnoha ohledech neskutečně inovativní a originální animák o "záporné" postavičce z prastaré videohry, která se rozhodne získat medaili a porazit svého kladného soka. Jelikož je ona záporná postava hlavní hrdina, je to samozřejmě obrovský sympaťák, kterému každý přeje oněch "10 minut slávy". Film sice nedosahuje kvalit některých animovaných konkurentů ale v tomto roce rozhodně poráží i nechybující Pixar. Film je plný nejrůznějších odkazů, které si užijí převážně videoherní veteráni nebo novodobý PC hráči ale i herním světem nepolíbení se budou při dobrodružné pouti hlavního hrdiny náležitě bavit. A i když je druhá třetina film zbytečně brzdí, stále "Raubíř Ralf" překonává většinu animované tvorby, kterou jsme měli tu čest v posledních letech vidět.(6.3.2013)

Disney a Pixar dál splývají v jeden celek - jako byla Rebelka víc Disney než Pixar, tohle je víc Pixar než Disney. Čtyři hvězdy nepochybně, přesto jistá pachuť z toho, jak Disney sebral "pixarizaci" veškeré její kouzlo a udělal z ní jen další obchodní komoditu. Dospělé problémy jako krize středního věku se zdětinšťují, popkulturní odkazy nahrazují originalitu a technologie design. Přesto Ralf funguje, i když ne coby originální animák, ale stereotypní příjemná zábava. 70 %(9.11.2012)

Bolo príjemné zaspomínať si na všetky tie staré hry a na chvíľu sa tak preniesť do časov môjho detstva. Príbeh je milučký, nenudil (až na pár pasáží), zabavil aj deti, naviac je tu pekná muzika. Ta dievčinka z cukrového kráľovstva bola super, hlavne jej hlas :) - cz dabing na jednotku. Slušný nadpriemer. 75/100(20.12.2014)

Originální animák, který nejvíce docení ti, kteří pamatují na svých 386kách Sonica, Pac Mana nebo Super Maria, případně s nostalgií vzpomínají na 8bitového Sinclaira. Což bohužel dnešní mladé generaci asi moc neřekne, ale rozhodně chválím tvůrce, že přišli s tímhle retro nápadem. Pro mě jednoznačný favorit na "animovaného" Oscara.(22.2.2013)

Vynikajúci nápad a ešte lepšie spracovanie vynieslo tomuto animáku moje vysoké hodnotenie. Netrvalo dlho a sympatický záporak Ralph u ktorého sa v hĺbke svojho srdca ozvali city, si ma rýchlo získal. Jeho postavenie v spoločnosti bolo fakt nepriaznivé a cesta vystlaná tŕnistými ružami ho priviedla k veľkému a statočnému dobrodružstvu. Ozaj výborne pôsobili efekty a nápaditosť pri prechode z hry do hry formou cestovania a nastupovania na centrálnom nástupišti, či premostenie z hry do dejovej línie animáku . Pridanie malého, roztomilého dievčaťa s podobným osudom zdvojnásobilo dávku emócií, takže nebolo mi všetko jedno. Samozrejme smutnejšie chvíle striedali aj zábavné a bláznivé momenty, ktoré to celé doladili. Film prekypuje zábavou, láskou dobrodružstvom a nezlomným priateľským putom, takže ak ste ho ešte nevideli nenechajte si ho ujsť 80%.(11.3.2013)

• - Nápad vytvořit postavu Ralpha má původe ve hře "Rampage", kde zvířata lezou po budovách a níčí je. (Dlee)

• - Ve filmu se dokonce na zdi tunelu objeví nápis Jenkins. Jde samozřejmě o odkaz na postavu Leeroy Jenkins ze hry World of Warcraft. (HellFire)

• - Scéna, v níž před hradem krále Cukříka přecházejí stráže v podobě oplatek Oreo, je parodií na podobnou scénu z filmu Čaroděj ze země Oz (1939). (Ištván87)