poster

Raubíř Ralf

 • USA

  Wreck-It Ralph

 • Slovensko

  Ralph Rozbi-to

 • Nizozemsko

  Wreck-It Ralph

 • Velká Británie

  Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  *****

  Nikdy mě tehdy, v galaxii velmi vzdálené, tuším, že se jmenovala dětství, nenapadlo ptát se, co vlastně všichni dělají, když automat zhasne. Prostě jsem házel do otvoru dvoukačky, pronásledoval nepřátelské stíhačky a likvidoval jednu po druhé. Takže alespoň takhle, po letech všem pilotům, co jsem je sestřelil, posílám díky za super zábavu. A z vděku přihodím jednu nostalgickou hvězdu k hodnocení filmu, který má ultrasvižný a hravý nástup, plný nápadů i skvělých fórků, a taky pořádně vytůrované finále. Mezitím to sice trochu poleví a začne se utápět v přeslazeném cukrkandlu, naštěstí ho nad hladinou udrží trvalý přísun vtípků a vydařených hlášek. Občas jsem se opravdu od srdce zasmál, zavzpomínal, vychytával drobné i větší odkazy a narážky, dobře se bavil, a to i díky mile přidrzlé závodnici, která byla dokonalým protikladem Ralfa. Není to trhák, který bych musel mít doma a už se těšil na reprízu, ale je to příjemná zábava, u které věřím, že jestli mi někdy v budoucnu zbude dvoukačka času, možná ji vhodím právě do bedny s Ralfem a jeho partou. P.S: Po repríze jdu o hvězdu nahoru. Ukazuje se totiž, že Ralf funguje stejně jako ty automaty. Je silně návykový. Výborná je i dabovaná verze, zejména díky skvělé Veronice Žilkové (to říkám, přestože ji moc nemusím).(14.4.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Kdysi jsem ve společnosti Pac-Mana strávil nejednu noc a rád jsem ho zase viděl. Se sympatickým záporákem Ralphem jsem dosud neměl čest potřást si pravicí, takže jsem tuto příležitost využil a popřál mu hodně štěstí při získávání medajle. O něco méně sympatií ode mne dostal vztah Felixe se seržantkou Calhounovou, protože taková sexy bojovnice s vysokým rozlišením by rozhodně měla mít někoho lepšího, než je prťavý rozkostičkovaný opravář. Nicméně postavičky se vyvedly, do příběhu nenásilně zapadly, hláškami se nešetřilo a ačkoli animáky obvykle nevyhledávám, tak pokračování s tetrisem a arkanoidem bych rozhodně uvítal.(26.4.2013)

 • H34D
  ***

  Příjemně originální námět schopný oslovit malé děti i jejich ajťácky zaměřené tatínky. Úvod působí jako něžná, velmi příjemná a nostalgická sonda do éry 8bitových hrdinů, jenže zanedlouho filmu dojdou nápady a vrátí se do vyčpělého koryta s umělým napětím a předem jasným koncem... Což o to, stále se jedná o sympatický animák, jenže už to není nic, co by mě osobně zaujalo. Navíc, když už infantilní závod, tak raději ten skrytě sofistikovaný ve Speed Raceru. 6/10(4.8.2013)

 • klerik
  ****

  Veľké prekvapenie. Detské animáky už málokedy prinášajú niečo nové. A priznávam, že ani Ralph ma z úvodu veľmi nepresvedčil o opaku. Ale potom sa to rozbehlo (skvelý prechod medzi hrami) a následne ma dostala aj tá krpata, drzá (a roztomilá) dievčinka. Ale moja srdce určite patrí drsnej mariňáčke. Povinná melodramatická vsuvka je dostatočne krátka a akcie i pestrofarebné prostredie sú fajn. Plus machinácie so zdrojovým kódom ma tiež pobavili. Svižná zábava, ktorá baví podstatne viac než PIXELY...(5.6.2017)

 • D.Moore
  ****

  Sice bych uvítal, kdyby prostředí, v nichž se film odehrával, byla ještě pestřejší a pobyt v cukrovém světě by se tak zkrátil, ale jinak jsem vlastně spokojený. Příjemná podívaná pro malé i velké s řadou vážně dobrých scén, která mě v jednu chvíli dokonce i dojala, s výbornou animací a velmi stylovou hudbou. Nesmíte ovšem čekat, že Raubíř Ralf bude pro fanoušky videoher tím, čím je dejme tomu Falešná hra s králíkem Rogerem pro fanoušky kreslených grotesek. To bohužel ne.(8.3.2014)

 • - Titulný obrázok je vypracovaný v 8bitovej grafike, inšpirovanej Atari a Sega konzolami z 90-tych rokov. (leila22)

 • - Turbova původní hra TurboTime se nápadně podobá Namco hře "Rally X". (Doski)

 • - Železniční stanice v "Niceland" napovídá, že populace zde je 224x256, což je rozlišení 8bitové grafiky, klasické pro tyto hry, ve které měl být dokonce film původně proveden. (Doski)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace