Raubíř Ralf

Ralph Rozbi-to

Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Odkaz starých automatových hier, dnes veľmi populárneho retra, kam sa človek pohne a k tomu originálny skvele spracovaný námet. Tona odkazov (Pac-Man, Sonic, MGS, Call of Duty, Medal of Honor, Super Mario, Halo, arkádové závody...), kopa vizuálnych vtipov (rozličné animácie postáv a ich pohybu, easter-eggy...), skvelý humor a spleť výborne nakombinovaných dejových línií a námetov od záchrany sveta cez utužovanie vzťahov až po prijatie vlastnej identity. Na Oscara to možno nestačí, ale môj potlesk a poklonu si tvorcovia zaslúžia.(3.3.2013)

Veľké prekvapenie. Detské animáky už málokedy prinášajú niečo nové. A priznávam, že ani Ralph ma z úvodu veľmi nepresvedčil o opaku. Ale potom sa to rozbehlo (skvelý prechod medzi hrami) a následne ma dostala aj tá krpata, drzá (a roztomilá) dievčinka. Ale moja srdce určite patrí drsnej mariňáčke. Povinná melodramatická vsuvka je dostatočne krátka a akcie i pestrofarebné prostredie sú fajn. Plus machinácie so zdrojovým kódom ma tiež pobavili. Svižná zábava, ktorá baví podstatne viac než PIXELY...(5.6.2017)

A pak se objevil Snakeův vykřičník a já věděla, že mě čeká něco mimořádného :-) Na závodní svět bych se soustředila o něco méně, ale jináč přede mě tvůrci hodili parádní poctu videohrám plnou evidentních i skrytých odkazů. Jen mi chybělo větší množství her a herních hrdinů, ač věřím, že takové licence by asi nestály málo. Jinak rozhodně nadprůměrný animák, jehož nejslabším článkem je pouze 3D: ** efekt, od kterého jsem vzhledem k videoherní zápletce čekala daleko víc a dostala jsem stejný prostorový průměr, jaký dnes nabízí kdejaký druhý animák, bez výraznějších efektů, ačkoli by se nabízely. 3D bídné, pokud jste jich už něco nakoukali, film každopádně parádní, pokud už jste za život něco nahráli. A to já jo. A ten vykřičník ♥ 90%(19.2.2013)

Moc mě to nelákalo si tento animovaný snímek pustit, ale jelikož byla nuda a nebylo na co koukat tak jsem si to pustila musím říct že mě to neuvěřitelně zaujalo.. né jen hudba, příběh, odkazy na stáré hry.. ale prostě uplně všechno.. prostředí, hlášky, postavy a hlavně ten děj. Je to prostě dalí parádní animák co se povedl a s kterého mi lezl mráz po zádech a takhle poznám film který se mi opravdu líbí a že mě ty animáky vždycky dojmou víc než normální filmy nakonci mi ukápla slza. Akorát jedno mínus v českém dabingu kde mi dabing té malé holky prostě nesedl.(12.4.2013)

Vynikajúci nápad a ešte lepšie spracovanie vynieslo tomuto animáku moje vysoké hodnotenie. Netrvalo dlho a sympatický záporak Ralph u ktorého sa v hĺbke svojho srdca ozvali city, si ma rýchlo získal. Jeho postavenie v spoločnosti bolo fakt nepriaznivé a cesta vystlaná tŕnistými ružami ho priviedla k veľkému a statočnému dobrodružstvu. Ozaj výborne pôsobili efekty a nápaditosť pri prechode z hry do hry formou cestovania a nastupovania na centrálnom nástupišti, či premostenie z hry do dejovej línie animáku . Pridanie malého, roztomilého dievčaťa s podobným osudom zdvojnásobilo dávku emócií, takže nebolo mi všetko jedno. Samozrejme smutnejšie chvíle striedali aj zábavné a bláznivé momenty, ktoré to celé doladili. Film prekypuje zábavou, láskou dobrodružstvom a nezlomným priateľským putom, takže ak ste ho ešte nevideli nenechajte si ho ujsť 80%.(11.3.2013)

• - Spící hlídač pekařské firmy 'Kart Bakery' je Beard Papa, maskot japonských krémových buchet Beard Papa, o kterých i sní. (Doski)

• - Ralph a hra Fix-It Felix Jr. bere inspiraci ve hře Donkey Kong. V obou hrách vystupuje postava opraváře, jež stoupá po budově k záporákovi, který je na jejím vrcholu. Donkey Kong a Ralph jsou oba velké postavy s obrovskýma rukama a hážou na hrdinu věci. (HellFire)

• - Scéna, v níž před hradem krále Cukříka přecházejí stráže v podobě oplatek Oreo, je parodií na podobnou scénu z filmu Čaroděj ze země Oz (1939). (Ištván87)