Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

Kejdlo

Naprostá paráda a jeden z nejlepších animáků poslední doby. Víc netřeba dodávat, prostě audiovizuální orgie za kterou tvůrcům upřímně děkuji. 9/10 ()

Firebug

Krásně svěží a vtipná podívaná, kterou ocení hlavně fanoušci videoher, kteří postřehnou hromady odkazů na spousty her (Pac-man, Sonic, Mario, Mortal Kombat, Street Fighter, Pong…). Škoda že je lidem, kteří mají něco nahráno, věnována pouze první třetina a zbytek děje se odehrává v růžovoučkém lízátkovém světě pro dětičky. Ne, že by se ze snímku vytratila zábavnost, ale z té růžové za chvilku pálí oči, a kdyby se v rámci příběhu procestovalo ještě několikero jiných herních světů, byla by to pecka! Takže lehce promarněná příležitost, ale stále nadprůměrný animák. ()

BMAJTZ

Sladký svět, ve kterém se odehrává většina filmu mě vyloženě nebavil, ale jinak je tohle po delší době zase zajímavý komediální animovaný film. Jenom se obávám, že některé narážky budou pro moderní generaci dětí poměrně nepochopitelné. ()

gutshoter

Sympatický animák. Ta holčička byla okouzlující s parádním dabingem. Místy to na mě ale působilo trochu jako taková blbůstka. Ono to asi tak i je.. Sympatická blbost, u který se zasmějete.. 65% ()

kenkaku

Naprosto fascinující způsob jak provázat a vysvětlit svět "za monitorem". Nejen vtipně, ale také stylově (kostičkované postavy trhané pohyby jsou dokonalé). Díky tomu si své vezmou jak děti (kterým je to jedno, hlavně že je to animák) tak i doprovod, který má příležitost se pousmát :) ()

JADIM

Hehe, čiže všetci sú v piči z toho, keď sa do tuctového animáku pridá pár pekných a možno "kultových" (neviem, koľko z nich reálne existuje) postavičiek? Zo začiatku som videl podobnosť s Toy Story a V hlave, ale Ralph má od týchto animákov celkom ďaleko. 5/10 ()

charlie_ando

Animované retro plné odkazů na svět her dávného počítačového dávnověku, ale i pop kulturních hříček. Velkou devizou tohoto animovaného filmu je velmi povedená a napínavá zápletka, za kterou by se nestyděl ani lecjaký hraný film. Pod příběhem je podepsaná autorská trojice Rich Moore, Phil Johnston a Jim Reardon. Další plusové body získala tahle gamesková kreslená taškařice díky své líbivé grafice, kdy se animátoři nebáli hrát ani s prvky osmi bitové grafiky a využili jí i pro trhaný pohyb dobových postaviček a drobné detaily. Ač je děj plný akčních scén, které mají velmi dobrý rytmus a jsou plné humoru. Jako celek mě film lehce nudil. Neměl tu správnou dynamiku a ač má stopáž jen trochu přes 90 minut, přišlo mi jako by byl o hodně delší. To co se povedlo je určitě ústřední čtveřice hrdinů v čele s hromotlukem Ralfem, který se žene za svým cílem, ziskem zlatého metálu. Ač je archetypem záporáka má dobré srdce, které touží mít přátele a nestačí mu jen skupinové sezení s ostatními záporáky. Klaďákem tohoto filmu je "sladký" opravář Felix se svým kouzelným kladívkem. Něžnou část osazenstva zastupuje jako břitva ostrá vojanda seržantka Calhounová, která mi velmi připomínala kapitánku "Starbuck" z Battlestar Galactiky. Poslední do čtveřice je malá prostořeká černovláska. Rošťák "Chyba" Vanellope, která mi svou hubatostí a střeštěností nebezpečně připomínal mou dospělou přítelkyni. Neodpustím si odcitovat její hlášku: "Smrdí Ti z pusy až mi zvracejí uši". Měl jsem dojem, že po dlouhé době se i povedl česky dabing a filmu nijak neublížil. Přes moji výtku patří film v žánru animáku určitě k nadstandardu a stojí ho za to vidět. ()

Prcek008

Po dlouhé době animák, který nevaří z vody, má příjemný "přátelství-podporující" děj a velice rozmanitý oldschoolgames svět. PS. Nádraží v routeru a cestovaní kabely němá chybu. ()

wooozie

Už dlouho jsem se tak netetelil blahem jak po Wreck - It - Ralph. Mne, jako velkého fanouška počítačových her, tento animák naprosto uchvátil. Nejenže je opravdu velmi originální a vtipný, ale nechybí tam ani to povinné moudro pro rodiny s dětmi, a to sice že i záporáci mají dobré srdce a myslí to dobře. Klidně to celé šlo zpracovat i o trošku líp, ale když srovnám toto dílko s ostatními animáky roku 2012, je to ta nejsvětlejší vyjímka z jinak bídného roku. A řekl bych, že se jedná možná o nejlepší animák tak za poslední tři roky -> 5* ()

DavidS.

Ralf dokáže nejen díky dabingu Johna C. Reillyho nabídnout opravdové emoce a empatii...Škoda jen, že je stylizace a odkazy na 8 bitové hry a dobu, kdy jsme válčili s tlačítky v maringotce na pouti, narušena cukrářským Speed Racerovem s knihami pro nejmenší Dr. Seusse... ()

Seti

Sice jsem v době největší slávy videoherních automatů ani nevěděl co to videohra je, takže s žádným z uvedených kousků nemám zkušenosti, ale přesto jsem si Ralpha užil. Téma je totiž dostatečně interesantní pro všechny věkové kategorie, a to jak hráčů, tak nehráčů. Největším trumfem v Ralphových rukou je však jednoznačně hutná porce originality, která mi připomněla zlaté pixarovské časy. ()

korndaddy

Pěkná pocta videohrám. Ale to je tak vše. Jinak jde o klasickej animovanej příběh, akorát jen v jinačím prostředí. ()

666Carnage

Mladí, sega, proválené večery u videoher :) škoda jen že tam nebylo víc ze sonika. Dost retro a dost originální film. U mě za 4*! ()

Pollock

Tak to že se mi během filmu začnou vybavovat staré hry, které jsem pařil někde na prvním stupni základní školy, jsem nečekal. Ralf mi tak nějak přirostl k srdci a určitě se k němu opět někdy rád vrátím. ()

Lisabellla

Stejně jako bez tmy by nebylo světlo, bez černé bílá a bez pekla nebe, tak by nebylo dobro beze zla a dobrý film bez špatného. Je fajn, když si to někdo uvědomí. ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky