Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Rockerman

Dějově nijak převratný, ale jinak hezký film a důstojná vzpomínka na Fredieho. Na Queenech jsem "ujížděl " především v 70tých letech. Jejich hudba byla pestrá, nebáli se experimentovat, ale byla i dostatečně tvrdá. Později začali inklinovat spíše k pop - rocku a to mě už tolik nebralo. Bezesporu je to však rocková legenda a zaslouží si uznání. Ukazuje se, že Freddiemu stoupla sláva do hlavy a byl ž něj občas arogantní parchant a teprve zlá nemoc a blízkost smrti z něj udělala pokorného člověka. P.S. Rami Malek hraje Mercuryho dobře a věrně, ale že by mu byl podobný, to ani náhodou. ()

Ben Nevis

Byla jsem příjemně překvapena, protože leckdo čekal od filmu víc. Rami Malek hrál jako o život a celý film více méně stojí jenom na něm, protože zbytek kapely dělá hodné sudičky. Akorát jsem nepochopila, proč udělali z charitativního koncertu vrchol filmu, potažmo vrchol skupiny Queen. Má to vyznění, jako že kapela až teď dostala šanci proniknout mezi nejlepší. Na druhou stranu z toho mohla taky vzniknout agitka na prezervativy nebo citová vydíračka s umírajícím zpěvákem, takže na co si vlastně stěžuji. ()

M.U.M

Úžasná podívaná. Kapela Queen je jednou z nejlepších a i když Freddie není již mezi námi, ve svých písních zůstal na živu. Celý film je směřován spíše do uměleckého života zpěváka této skupiny a kdo má rád hudební filmy jistě si přijde na své. ()

Vladislava

O této kapele je tolik materiálu, že by se film točil sám. Vidím zde spíše využití zvučného jména kapely a jakýsi pokus o zfilmování dokumentu jménem Queen: These Are Days Of Our Live z roku 2011. Spoustu hluchých míst, které si filmaři museli domýšlet a vymýšlet, bych zde opravdu nečekala. Ještě horší byla dramatická scéna v dešti, jako by neexistoval lepší způsob vyjádření. Za něco stál jen konec filmu. ()

Hapretor

Rami Malek to zahrál skvěle - Oskara dostal právem - dějově nic moc - představoval jsem si pořádnou sondu do pozadí života Freddieho - jak postupně začínal, od začátku, jak se dostal k hudbě, jak ho to bavilo, jak žil, ... prostě podrobný a co nejpřesnější životopis od narození po smrt ... to celé zabaleno ve filmové podobě, kterou si hvězda jeho formátu zaslouží ... (vysouloží) ... vzhledem k pojetí filmu ... škoda ... ()

derek007

Normálně bych napsal něco o průměrným filmu s parádním koncem na live aid, ale...hajp jak pes a českej divák se zamiloval do jednoduchosti a kalkulu. Fredýmu tahle „pocta“ nesahá ani po kotníky. Hází s ním, jak se jí zrovna hodí a nakonec z toho vychází sice jako famózní zpěvák, ale hlavně jako naivní roztěkaná figurka. ()

šarka

Komerční limonáda plná patosu a trapnýho hraní na city, že by se za to nemohl stydět ani bollywood...v hlavní roli s Dwaynem Dibleym z Trpaslíka, který ani neumí otevřít pusu do playbacku. Ostatně mi uniká důvod, proč takhle přetáčet koncert Life Aid, jehož celý kvalitní záznam se dá shlédnout na youtube... asi se holt musely nějak přidat ty srdceryvné pohledy na všechny blízké v zákulisí...Za mě hrůza. Queen a Freddieho mám upřímně ráda...dokonce natolik, že se nezblázním ze špatného filmu jen proto, že je o Queen. Naopak...o to víc mi vadí, jak prvoplánový, plytký, vyumělkovaný a nudný je...jenom parazituje na odkazu kapely. ()

Faila

Queeni a Freddie jsou určitě něco, o čem by se filmy točil měly. Nejsem si sice jistá, jak moc se filmaři drželi reality a co si do filmu přidali nebo co ubrali. Ale už jen z maximální snahy o fyzickou podobnost hlavních představitelů s jejich skutečnými verzemi soudím, že se drželi víc než dost. Z filmu mi zůstává takový barevný a ztřeštěný pocit, hudební podklad fungoval logicky skvěle a celkově se asi přidávám spíš na stranu nadšenců Bohemian Rhapsody než jeho odpůrců. ()

GMVajgl

Je to takovej bulvár, pohled pod pokličku, pohled do soukromí génia - a to není nikdy lichotivý. Připomnělo mi to film "Behind the Candelabra" s Michaelem Douglasem - a tenhle film se zabýval tím samým - byl divnej, byl to gay, udělal spoustu špatných rozhodnutí, lidi kolem něj trpěli. Ale já pak měl špatnej pocit, vlastně jsem se ani na takovej film nechtěl dívat. Lepší připomenutí by bylo pustit si video "Live Aid- Queen- Full Set HQ" na youtube. ()

brumbrum

Film fajn, aj ked z Freddieho spravili takeho skor prekvapeneho magorka, hoci az taky nebol. Queen mal kus bezpochybneho temna v svojej podstate: komplet vynechali satanske sekvencie prehravane odzadu (napr. v One Vision) a drogovania a promiskuitneho homosenia sa film dotkol len okrajovo. Otvorit sa satanizmu, fetovat, strkat pindura vsetkym kamaratom dakam, to vsetko samozrejme na kulise hudobneho nadania prinasa v dnesnom svete obrovske uspechy, lenze satan si nakoniec berie svoj desivy podiel. Zavercna scena je sice holywoodsky nadherna, no ale povedzme si to takto: cele je to len show a PR a nie pomoc hladujucim. Akoze 1 mega librier mohol kazdy z tych magorov vytiahnut sam za seba potichu z prasiatka a poslat chudakom; no ale takto je to ovsem dojimava show, svet sa knise v rytme We are the champions, davy rumadzgaju, svetelne efekty.. za to vsetko vycedit zo sfanatizovaneho davu 1 mega libier, je proste trapas. Scena nesie neukazane: Freddi umiera na natrhnutu rit bohvie kym na Ibize, v uzadi place jeho milenka, vedla nej jej novy milenec, a vedla milenca este milenec Freddiho. Placu vsetci vospolok a miluju Freddieho kazdy po svojom. Freddie sa citi ako hrdina, lebo spieva pre hladujucu zemegulu, tak do toho dava zvysok svojich sil; place aj jeho zbozny otec pred televizorom, ktory chcel normalneho syna a normalne vnucence. Proste placu vsetci, Freddieho si berie zubata a zemegula nadalej umiera hladom, pretoze ti rockovi magori spievali zasa raz pre svoje ego a nie pre spravodlivost. Film je dobry, davam 3* za spracovanie, ale je viac-menej demagogia nez realita. ()

Wallis3

Film osloví asi jen skalní fanoušky. I když jsem ročník, kdy Její Veličenstvo bylo na vrcholu a pár oblíbených songů jsem si od nich našel, tohle je prostě jen obyčejnej životopisnej film a nic světobornýho. Jo Remi Malek zvládl Freddieho pohyby, ale to je tak vše. ()

CyriC

Pěkný PR kousek, který May nechal udělat tak, aby na nich neulpěl gram negativity. Důležité momenty z Freddieho sexuality absentují, časově je to přeházené. Sorry, ale technicky dovede hudební film udělat dobře každé větší filmové studio. Na tom není co obdivovat. Naprosto mě to zklamalo. Freddie je člověk, který se stal symbolem Queer komunity a tady je z něj jen PR artikl pro přeživší členy kapely. Tfuj. ()

zelda82

Jasne, je to v podstate jen standardni hudebni biopic, ale jsou to kurva Queeni a Rami Malek je naprosto strhujici. Brecel jsem jako zelva a nestydim se za to. Show must go on! ()

fablefavorit

Celkem holé odvyprávění příběhu jedné z nejznámějších kapel všech dob. Jejich cesta k úspěchu je idylicky přímočará, a i v pozdější části filmu, kde čelíme Freddieho životním zádrhelům, se moc dlouho nezdržíme. Jak je ale již zmíněno v popisu, Bohemian Rhapsody je především oslavou, a co postrádá v hloubce si více než kompenzuje ve svých triumfálních momentech. Freddie se nesklonil před ničím, dokonce ani před nešťastnou nemocí, která ho eventuálně stála život, a Rami Malek jeho nezdolný, elektrizující entuziasmus ztvárnil dokonale. Závěrečný koncert řadím k nejemotivnějším filmovým zážitkům a snad poprvé v životě oceňuji hudební génius, jímž jsou Queen. ()

hEROic

Rozhodně nesdílím všudypřítomné vychvalování do nebes. První hodinu jsem vysloveně protrpěl, pak se však naštěstí vše začalo pomalu otáčet k lepšímu a nakonec poslední půl hodinovka opravdu stála za to. Live Aid jak kdyby najednou nahrál jiný tým, být tak i zbytek filmu, byla by to bomba. Nejvíc mi vadily ty skoky ve vyprávění, a pak rychlé konce takřka všech rozehraných songů. Malek však zahrál jako pán, o tom žádná. 80% ()

helloween93

Bryan Singer se po rozporuplném X-men: Apocalypse vzchopil a natočil možná nejlepší film své kariéry. Film má vysoké tempo a ty dvě hodiny utečou jako voda. Tady bych se nebál film o půl hodiny prodloužit a víc rozvrstvit některé aspekty příběhu, např. jak byla přijatá sólová alba Freddieho natáčená v Mnichově nebo film zakončit jejich posledním turné A Kind of Magic. Jediným problémem filmu je zkratkovitost vyprávění, což je ale dané tím, že do dvou hodin toho víc nenarvete. Finále na koncertu Live Aid je naprostá bomba, která musí každého usadit do křesla. Rami Malek podal skoro nadživotní výkon, když se stal téměr dvojníkem Mercuryho. Paběrkující studio Fox (už pod křídly Disney) zaznamenalo v roce 2018 dva velké kasovní hity, v první polovině to byl Deadpool 2 a v té druhé Bohemian Rhapsody. Zejména u druhého jmenovaného to čekal málokdo, protože takový hype a zájem o Queen co film vyvolal se u životopisného filmu stává málokdy. Nejlepší film roku 2018 je těžká volba, buď Rhapsody nebo Avengers: Infinity War. 5* ()

Pat_rick_fan

Film by bol bez všetkej tej skvelej hudby a maximálne sa snažiaceho Maleka (ale aj zvyšok osadenstva ide bomby) samozrejme dosť priemerný, čudne pozliepaný a historický sled ťažko ignorujúci úlet, ktorý sa chce zapáčiť naozaj každému. Ale tá záverečná grandiózna scéna s Live Aidom, ktorej predchádza správne sentimentálny priateľsky pokec...no dostalo ma to jak malé decko na prvý, na druhý aj na tretí raz, lebo kvôli tomuto je radosť ísť do kina. A ešte jedna vec - film ktorý v 2018 nahnal do kín generácie mojich rodičov a starých rodičov, ktorým už súčasná kinematografia často nemá veľmi čo povedať a vidieť ich tešiť sa a fandiť príbehu a umeniu jedného gay imigranta, to sa počíta ako veľké plus. :) ()

montongery

Tady podle mě vysoké hodnocení bohužel nemá co dělat s kvalitou filmu jako takového. I já jsem chvilkama uvažoval alespoň o 4 hvězdách, ale už během filmu jsem si uvědomil, že to je kvůli efektu legendární hudby a kvůli určité nostalgii, co ve mně vyvolala (za mlada se u nás doma o víkendech jejich CD točila skoro nonstop). Ale jinak film jako takový se mi zdál dějově nekonzistentní, emoční scény až moc přehrané takovým tím cliché Hollywood způsobem a celkově na celém snímku bylo vidět, jak se jen a pouze vermomocí snaží zaútočit na divákovi city. Vlastně ve stylu vyprávění nebo v jiném aspektu dílo nebylo vůbec originální a bylo natočeno jen jako jeden z dalších mnoha průměrných velkofilmů, které sází na značku či název. Moje další výtka je ke scénáři - příběh Queens (nebo zde spíš příběh Mercuryho) do podrobna neznám, ale určitě bych neřekl, že vše bylo tak jednoznačné a jednoduché, jak se film snaží ukazovat a kdy kupodivu velkým mezníkům dává málo prostoru a bez nějaké debaty je rozstřelí a jede dál, jak kdyby se nechumelilo. Tohle celé pojetí naprosto ubírá od nějaké větší dramatičnosti. A navíc je to asi až moc o Freddiem, kdy ostatní členové jsou tu jen spíš jako takové křoví. Poslední větší zklamání byl jinak všude vychvalovaný Rami Malek. On by roli zahrál dobře, ale musel by hrát někoho jiného, já v něm Mercuryho neviděl (umělý předkus, přesné kopie kostýmů a pár jeho známých pohybů prostě nestačí). Za plusy beru dobové kostýmy a celkovou dobovou atmosféra a již zmíněnou hudbu, kterou je film doopravdy skvěle prokládán. Takže overall zklamání a pro mě to je spíše až podprůměrný snímek, který na mě celkovým dojmem vyznívá jako taková líbivá rychlokvaška, co má za cíl pouze co nejbezpečněji zacílit na co největší počet diváků (což se asi evidentně i povedlo).. Queens by si zasloužili určitě lepší počin. ()

kkarx

Upřímně řečeno nechápu, co se na tom tak líbí. Já se u toho neuvěřitelně nudil. Snad jsem to ani nedokoukal. Obecně nemám rád předramatizované životopisné filmy.  Věci které byly ve skutečnosti v pohodě, jsou ve filmu najednou skoro tragédie. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě