Rodinné zájmy

• Francie R.I.F. (Recherche dans l'Intérêt des Familles)

Manželství kapitána pařížské policie Stéphana Monnereau se ocitlo v krizi. To byl také jeden z důvodů, proč vytížený policista naplánoval dovolenou s manželkou Valérií a synem Théem. Na cestě za odpočinkem při hrozbě střetu s divočákem nabourají auto. Při odtahových pracích jsou nuceni se na chvíli rozdělit a během této chvíle Valérie zmizí. Stéphane je zoufalý a s místní policií, v jejímž čele stojí nekompromisní Bertrand Barthélemy, se pouští do úsilovného pátrání s jediným cílem - zjistit, za každou cenu, co se Valérii přihodilo. (claudel)

retrix

Film na jedno shlédnutí, nic víc nic míň. K legendám staré školy jako Lino Ventura, Alain Delon, či J.P.Belmondo to má hodně daleko. Divně to začíná, prapodivně pokračuje a předtuchově rychle končí. ()

vooddoo

Mám ráda francouzské kriminálky, nejen ty staré, ale i ty modernější. A protože Rodinné zájmy byly v podobných filmech se Zmizelou, řekla jsem si že ho zkouknu. Snímek má atmosféru, které mají jen francouzské filmy, ale bohužel je na mě málo akční a chvílemi nudné. Bylo mi líto toho malého chlapce, jak mu chyběla maminka, a jak si zamiloval to roztomilé kotě! Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, akorát mě zarmoutil konec. Dávám vcelku průměrné tři hvězdičky. ()

revere

Paradoxně nejslabší na celém flmu je dovětek, zvaný též "the moral of story" a který se se snaží z filmu udělat víc, než čím je. Tedy zábavnou kriminálkou, která využívá prostředky staré francouzské školy, ale neubrání se občas trapným manýrům současnosti. ()

draxxi

Francouzy nesnasim, ale filmy tocit umi.... Navic ocenuju, ze hlavni hrdina neni neznicitelnej superhrdina s tvari Kena od Barbie....75% ()

hajner

No vôbec nie zlé aj keď som myslel,že to bude lacný šunt. Tak ale ten koniec som fakt nečakal a dostal ma. Len kôli tomu je tam tá tretia hviezda a uvažoval som o štvrtej. Rozhodne sa oplatí vidieť dokonca. ()

jjemi

Problém nevyřeší sebelepší úředník, ale ten, kdo opravdu chce! A Yvan Attal opravdu CHTĚL! K tomu stačilo vybrat správné herce pro upřímné dobré lidi a pak pro ty odporné týpky, realistické prostředí a dialogy jaké známe ze života. ()