Reklama

Reklama

Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé. A to i v časech, kdy jeho nezlomný optimismus a energie jsou jediným bohatstvím, které zrovna má k dispozici. Barnum začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, za to však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými žongléry, tanečníky, akrobaty, vousatými zpěvačkami, nejsilnějšími, nejmenšími i nejvyššími muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace. A Barnum úspěch své show dokáže náležitě podpořit pomocí do té doby nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení „princ humbuků“ a jeho jméno se stává synonymem pro pořádně nafouknutou propagaci. (Cinemart)

(více)

Videa (16)

Trailer 1

Recenze (564)

Nevka 

všechny recenze uživatele

Největší showman dokazuje, že Jackman prostě umí. Hudebně jednoznačně potěší, ale v rámci celku by to chtělo více výraznějších melodií. Jinak je muzikál v rámci mantinelů zvládnutý dobře, ale potřeboval by pevnější ruku, co se týká hlavní příběhové linie. Místy je střih zbytečný, a jindy výborný. Člověk pak s tím vším nesplyne a je to opravdu škoda, protože je s čím pracovat. Nakonec podotknu, že Efron dokázal zaujmout. Nejvíce však potěšila Rebecca Ferguson, která byla jednoduše úchvatná. Něco z emocí ve filmu prostě zmizelo, ale i tak se jedná o příjemnou "vánoční" záležitost. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Chvíli trvalo, než mě to do sebe vtáhlo, a ani pak jsem nešel úplně za těmi emocemi, které to chtělo vyvolat - nemůžu si pomoct, ale mám z celého filmu takový nepříjemný pocit jakési povrchnosti či nevěrohodnosti (navzdory tomu, že jde o životopisný žánr), a to především v hraných (nezpívaných) sekvencích, kdy to na mě působilo hodně uměle, ateliérově a digitálně. Nesedly mi ani některé herecké výkony, především v případě tria Zac Efron, Zendaya a Michelle Williams (která zde vyloženě nemá ani moc co hrát). Když odhlédnu od těchto drobných výtek, byl jsem z toho jinak v podstatě bezvýhradně nadšený - především po muzikální stránce ten film strašně dobře funguje, všechny písničky do jedné jsou úžasné, choreografie je nádherná, a některá pěvecká čísla představují naprostý vrchol filmu (mě osobně ale přece jenom asi nejvíc zasáhla píseň Never Enough, která je v podání oslňující Rebeccy Ferguson naprosto dokonalá a skoro jsem u toho nedýchal, jak krásné to bylo). A vůbec, prostě celý soundtrack v tomto případě je neuvěřitelně povznášející a strašně mě baví, a už jenom kvůli němu by si ten film zasloužil plné hodnocení. Za mě obrovský respekt k řemeslné dokonalosti, s jakou to bylo natočeno (která mě mj. přiměla k myšlenkám o tom, že mi muzikál přijde jako bytostně hollywoodský žánr, a to se mi na něm právě líbí, a je mi současně trochu smutno z toho, že u nás se muzikály v podstatě netočí, a pokud už občas nějaký vznikne, je to většinou naprostá sračka), a velká radost z tak příjemného předvánočního dárku od CinamArtu. ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Možná kdyby se tu nezpívalo, dám víc hvězdiček. Možná že kdyby se herci v každé druhé scéně netvářili jak v reklamě na prací prášek, dám víc. Možná že kdyby scénárista neměl dovolenou a práci za něj neodvedl kulturní referent nejbližšího výboru, dám víc. Možná že kdyby to nebyla taková blbost, dám taky víc. Možná. Ale jen možná. ()

classic 

všechny recenze uživatele

„Údajne vôbec nebol taký dobrák, ako ho vykreslili filmári”. Ako napovedá samotný názov snímku The Greatest Showman, reč je o jednom americkom biznismenovi, čo založil CIRKUS, do ktorého zavítali všelijaké ľudské bytosti s dôrazným HANDICAPOM. Phineas Taylor Barnum žil v 19. storočí a bol vynaliezavý FILANTROP, ktorý podľa hollywoodskych tvorcov je ušľachtilý ľudomil, že by dal aj svoju poslednú košeľu... Skrátka - Scenár sa trochu pohral s históriou a obrátil ju NARUBY ! Pre americké sentimentálne publikum by bolo asi nepredstaviteľné, aby z neho urobili akéhosi TYRANA, kým v skutočnosti bol. To je, akoby som Hitlera zmenil na Gándhího. Film sa mi celkom páčil, a tak nechcem zachádzať do extrémov. Hádam nebudem porovnávať „mravca so slonom” . K filmu. Debutant na poli celovečernej réžie, Michael Gracey, ide na 100 % istotu, t.j. jednak má k dispozícii špičkovú kameru spoľahlivého Seamusa McGarveyho, o ktorého sa mohol v pohode oprieť. K tomu pracovalo 6 strihačov na hotovej verzii, čo vskutku nie je zrovna málo. To môže znamenať toto : Náročné muzikálové čísla spojené s obtiažnou choreografiou, čo v konečnom dôsledku vyzerá parádne najmä na „striebornom plátne” . Chytľavá hudba robí svoje, a hodí sa sem. Ansámbel. Všetci sú naprosto famózni, o Zacovi by som takúto pochvalu zo svojich úst voľakedy nevypustil, ale hovorí sa : „Nikdy nehovor nikdy” . Zendaya je kočka. Michelle je už dávno ostrieľaná. Rebecca má menej priestoru. A HUGH JACKMAN sa cíti v tomto žánri, ako ryba vo vode... Ak by som hodnotil čisto filmovú stránku, tak to by bolo za 5 hviezdičiek. Bohužiaľ, ochabnutý je úmysel scenáristov, ktorí okrem toho, ako sfilmovali biografiu Barnuma, neponúkajú absolútne nič iné, ako fungovalo zákulisie, ktoré pôsobí jednoducho dokonalou harmóniou. Povedzte mi, kto by nechcel mať takéhoto šéfa ? Alebo všetko bolo trošku inak... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Najväčší showman vyplňuje tento rok na trhu to, čo rok minulý priniesol La La Land. A asi na jeho oscarové parametre nedosiahne, ani na divácku obľúbenosť. Problém je v tom, že sa iba málokedy zastaví a nenechá postavy poriadne nadýchnuť, čím by dostali väčšiu hĺbku a divák by sa dokázal viac zainteresovať do konkrétnych ľudských osudov, nielen samotného cirkusového subjektu. Ak by každá postava z estrády dostala ten svoj správny moment, bol by som dokonca nadšený. Pretože inak ma Najväčší showman bavil, má totiž poriadny spád, ale nakoniec by mu prospela práve väčšia stopáž, ako zbesilé tempo. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (21)

  • V jednom záběru (čas 0:09:26), kdy vidíme New York, je v pozadí vidět rozestavěná budova, která nápadně připomíná Flatiron Building. Výstavba tohoto mrakodrapu započala v roce 1901, přitom děj filmu se odehrává kolem roku 1850. (Vasek.Schyba)
  • Zendaya (Anne Wheeler) zvládla všetky kúsky bez kaskadérskeho záskoku. (dwdb)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. prosince 2017 v New Yorku. (BMW12)

Související novinky

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také… (více)

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)… (více)

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno