Nejhledanější muž

A Most Wanted Man

Najhľadanejší muž

Krimi / Thriller / Drama / Psychologický

Velká Británie / USA / Německo, 2014, 122 min

Škoda, že Holanďák Anton nezahodil foťák dřív. Už Američan byl dobrý tak, že ani sami Američani si při své zpupnosti o sobě tolik nemyslí, no a Nejhledanější muž je v tom bordelu filmů o tajných operacích, terorismu a vůbec zločinu všeho druhu jako koště, co si mete vlastní cestu. Zkrátka je jako holka, kterou nenajdete v žádném katalogu, ale stejně ji chcete. Neváhej a toč, Antone!(16.8.2015)

Nevstřícné vyprávění, vynikající adaptace, nečekaná hra s konvencemi, excelentní využití dlouhých objektivů, boží Philip Seymour Hoffman - a navíc jde o špionážní drama. Tohle by měl být i váš nejhledanější film (i proto, že v kinech se dlouho neohřeje a Velký Špalíček ho ani nezařadil) - více tradičně tady.(18.9.2014)

Serióziní špionážní talky thriller z evropského prostředí, který je vystavěný na nekompromisních hereckých výkonech a pesimistické drama zápletce-pointě. Akce zde moc nenajdete, takže kdo nevydrží dvě hodiny sledovat dialogy, ať se od tohoto drží dál. Jako poznámku bych doplnil, že začínám být averzní na Willema Dafoea, je to už několikátý film, ve kterým mě ten jeho špiclovský xicht nasral. Jinak fajn zábava na aktuální téma dneška - terorismums. 75%(29.10.2014)

Až děsivě reálně vyhlížející film a zároveň derniéra jednoho velkého herce - Philipa Seymoura Hoffmana. Vlastně jsem si film vyhlédl hlavně z úcty k němu. A udělal jsem dobře, jelikož se jedná o dobře pojatý thriller, který vás nejspíš díky mnoha skutečnostem znechutí, avšak zároveň vás i v mnohém překvapí...a úplný konec už je jen trešnička na pomyslném dortu a galakoncert ve vzteku právě Seymoura Hoffmana. Nebudu tvrdit, že jsem byl dříve jeho kdvoíjakým fanouškem, ale chybět mi bude...80%(30.12.2014)

Ryzí špionský film bez kudrlinek. Zapomeňte na automobilové honičky, svištějící kulky, souboje a digitální efekty. Film si vystačí s dramaticky vystavěným příběhem vysoké hry tajných služeb při sledovačce podezřelé osoby a kvalitní hereckou sestavou. Chyběl mi nějaký vetší "bonbónek", abych dal víc než tři hvězdy. Ale to by byly ty kudrlinky, které by ubraly na věrohodnosti. 70%(30.5.2015)

• - Natáčanie prebiehalo prevažne v nemeckom Hamburgu, kde sa podľa knižnej predlohy dej odohráva. (m.a.t.o.)

• - Příběh knihy Johna le Carré "Most Wanted Man", podle které je film natočen, je založen na skutečném životě Murata Kurnaze, muslima tureckého původu. Kurnaz se narodil a žil v německém Hamburgu, ale byl obviněn z napojení na teroristickou organizaci Al-Kajdá. Poté, co byl zajat Američany, strávil 4 a půl roku ve vězení Guantánamo na Kubě. Propuštěn byl v roce 2006. (Dr Lizal)

• - Do hlavnej ženskej úlohy Annabel Richter boli zvažované herečky Amy Adams, Carey Mulligan a Jessica Chastain. (m.a.t.o.)