Ne ze bych se nebavil, smat se u toho da dobre, casto a od srdce, nicmene i tak je dost slozity prehlidnout, o jak plytkou, placatou, melkou, lidovou a vykonstruovanou se jedna zabavu. Herecky samozrejme super, Szidy potesi, ale stejne jako jsou nektery vtipy vyborny, jiny jsou zas jak ze zbytecny estrady. a celej ten snimek nerika v podstate nic - je jen sledem epizod. Tu vic, tu min sympatickejch, Plus dej se pro jistotu v podstate nekona vubec. Prachy to vydela, to nepochybne, ale v pameti zustanou jen B + B a jejich kolegove, protoze ten zbytek za zapamatovani proste nestoji. Proste takovy muzstvo/zenstvo v nadeji/nesnazich po padesati letech, ale bez chuti hrat si s divakem a jit kamkoli dal.(11.4.2012)

• castor

Ne ne, snažil jsem se, ale nešlo to. Mám úctu ke starším ročníkům, ale hřejivý český film o stáří si představuju opravdu jinak. Výsledek (hodící se spíš na televizní obrazovky) sice nikoho neurazí, jen to není pro jeho kvality, nýbrž pro to, že je dokonale sterilní, uhlazený, nekonfliktní a přijatelný pro všechny. Námět, chování a vývoj postav i situací – to všechno je bez jakéhokoliv závanu originality. Celé se to pohybuje ve vzduchoprázdnu, nejprve chce ústřední duo v téhle seniorské tragikomedii ještě něco zažít (ona konkurz, on cokoliv před operací očí, ideálně setkání se starou láskou, která dennodenně ochutnává šeď domova důchodců), aby pak mohli nabídnout souboj dvou vzpurných povah na cestě do Prahy na onen konkurz. Obě zestárlé hvězdy trezorového Ucha jsou samozřejmě slušné, ale že bych z nich padal na zadek, tak to těžko. Ostatní plní roli hlavně přihrávačů obou legend, jejich účast budu brát jako jakousi kolektivní poctu, takže jejich trestuhodné nevyužití raději přejdu. Výsledný mdlý pocit z filmu ale přejít nemůžu!! A to jsem se vážně těšil..(27.9.2013)

Vyborna Jirina Bohdalova udavala celemu filmu tempo a jeji herecky vykon byl ozdobou filmu. Potesil i Brzobohaty, Trojan ci Medvecka a v malych rolich take dve nase mlade (vzhledem ke zbylemu obsazeni) a velmi kvalitni herecky Geislerova a Vilhelmova. Je dobre, ze film se vyhnul patosu, protoze namet k tomu vybizi a cely film je na note mirneho humoru. Tematicky podobne Babi leto se mi ale libilo o kus vice. Strachovi fandim a verim, ze maly divacky zajem ho neodradi od toceni dalsich celovecernich filmu.(1.1.2013)

Príbehy o vyrovnávaní sa so starobou a snahou niečo ešte dokázať, realizovať sú veľmi potrebné v spoločnosti, ktorá by starých najradšej izolovala v ústavoch. Námet obstojný, humor vydarený, no miestami zaváňa inscenačnými postupmi v duchu hesla: Prijateľnosť pre všetkých. Celok napriek tomu drží pokope, nedostavujú sa závažnejšie pokrútenia hlavou nad trápnosťou. Výhrada smeruje k takému typickému českému sociálnemu a zemepisnému ukotveniu: učiteľ a herečka rôznorako putujú krajinou. Dočkajú sa niekedy filmového spracovania staroby murári, dojičky kráv či predavači v supermarketoch? Snáď nie je vyárendovanie toho priestoru zabrané naveky vysokoškolákmi alebo vysokoškolsky vzdelanými potomkami dôchodcov, ktorí profesne po celý život (za peniaze) duchovne či umelecky povznášajú národ?(25.1.2015)

Část humoru je strašně laciná, ale docela zabírá - tahle věta, nejen co do humoru, to asi vystihuje nejlíp. Jak moc je to realistické... těžko říct... spíš moc ne. Jenže se to snad ani netváří, že by to chtělo mít výpovědní hodnotu (čest pár dramatickým výjimkám, které naznačují neproměněný potenciál).(10.4.2012)

• - Některé scény se natáčely v bytě Vlastimila Harapese. (Fenk)

• - Divadlo, kam išiel hľadať Radoslav Brzobohatý svoju lásku bolo skutočné pražské Divadlo na Vinohradech. (kosticka7)

• - Když Otto (Radoslav Brzobohatý) a Jana (Jiřina Bohdalová) opouštějí ústav sociální péče, odjíždějí autem Škoda 1203, lidově zvané "dvanáctsettrojka". Toto auto se začalo vyrábět již v roce 1968. (Terva)