7 dní hříchů

7 days of sin

(festivalový název)

Česko / Slovensko, 2012, 107 min

No, kdyby to nebylo celé takové ucourané a spletené, tak bych to hodnotil o dost výše. Jenže je tam prostě sem tam hlucho, honička už začíná nudit a právě zde tomu chybí kratší střihy. Ale jinak to vcelku ujde, viděl jsem horší věci, líbila se mi třeba i hudba. Nejlepší herec ve filmu pro mne jednoznačně Fjodor Bondarčuk.(4.1.2016)

7 dní hříchů aneb prvních sedm dní od konce války. Samotné téma je celkem zajímavé, protože nemá jednoznačné hrdiny a ukazuje problémy Sudet jasně, kde každý se bojí každého. Jen je škoda, že místo rozvinutí zájmu různých lidí jde ve filmu defacto o hledání Agnes. Vica je OK, Ondřej Vetchý už je na svoji roli možná až moc starý. Tak nějak je mi líto, že to tento film nedotáhnul trochu dál, Sekal nebo Želary jsou někde jinde.(25.4.2016)

• Lukynekk

Pro mě zklamání. Poválečné období a děj mi přišel že se tam 2 hlavní postavy pořád hledají v lese. Některé postavy úplně zbytečné. Ondřej Vetchý to trochu drží svým projevem, ale nejlepší je stejně v okresním přeboru. Musím říct že např.Habrmanův mlýn byl lepší.(14.11.2012)

• maniacxl

Tak asi tolik,Vetchý a Kerekes se k sobě jako manželský pár absolutně nehodí,tudíž to byl u mně hlavní problém,přes který jsem se prostě nemohl přenést.Co tam máme dál?,trapný a místy zbytečný dialogy,nikam nevedoucí děj a pár opravdu neherců film už totálně odrovnalo.Co z toho,že atmoška poválečných let se povedla,když ostatní věci byly jinde.Závěrem ještě k Vetchýmu,tím nechci říct,že hrál špatně,naopak,snažil se jak mohl,škoda no....40%.(24.6.2013)

• Dragiii

Je až smutné, že i tolik let po válce si spousta Čechů myslí, že vyhnání Němců bylo úplně v pořádku. Otázkou je, jestli si to někdy vůbec náš národ uvědomí. Film někdy může být dobrou cestou, jak přinutit lidi přemýšlet. Ale musí být dobře natočen. A to se v tomhle případě bohužel říct nedá. Téma je uchyceno úplně za špatný konec a místo psychologického ždímání nervů se dočkáme průměrného snímku s průměrným příběhem a absolutně nezvládnutým koncem.(18.10.2013)

Musím ocenit snahu natočit historický film se solidním rozpočtem, první část filmu je svižná a dobrá, ale pak se zasekne do nějaké rozpačitosti, takže mne to trochu zklamalo, ale musím říct, že pointa je grandiózní. Výborné herecké výkony a pěkné prsa Vici.(19.10.2013)

Temná a děsivá poválečná doba provází snímek ukazující poválečné vyrovnání se Čechů s německými občany. Téma je stále na diskuzi, ale to teď sem netahejme. Příběh se mi zdá krapet nevyrovnaný a skoro bez děje. Některé epizody vypadají dosti zmatečně a nesrozumitelně. Častokrát jsem přemýšlel, cože se to vlastně právě děje. Výprava je výborná, tempo jakž takž. Na scénáři se mělo ještě daleko více zapracovat. Chybí mi tu napětí a více temnější dramatizace. Snímek, byť je po technické stránce na český film dobrý, měl rozhodně na víc.(18.5.2014)

Téměř stejně dobré a velmi tématicky podobné jako Habermannův mlýn. Už mě ale začínají štvát všechny ty filmy, kde jsou Němci hodní a Češi ti zlí, sice před rokem 89 to bylo naopak, tak se to teď vyrovnává....ale mám jednu otázku: kdo tu válku začal a jaký byl cíl Německého vůdce? Zamyslete se nad tím. K filmu samotnému: parádní atmosféra plná nejistoty, strachu a honičky po lese (té už bylo někdy trochu moc), a moc zajímavá zápletka (jen ten konec už byl trochu překombinovaný - tím myslím postava Schmitzera, pochopili jste to?). a přijde mi, že Vica už se svlíká prostě jen z povinnosti:) Takže pár much by se našlo, ale jinak všem tvůrcům a hercům děkuji za krásný zážitek - pane Chlumský, jen tak dál!(7.9.2014)

• subic

Tohle na 3 hvězdy nevytáhne ani skvělý Ondra Vetchý. Stačí tedy vidět jednou a více se k tomu nevracet. Je sice pravda, že filmů o poválečném odsunu zatím moc nevzniklo a už asi ani nevznikne, přestože je to celkem pomíjené téma našich nedávných dějin.(3.5.2015)

• Ozzy2

Ondřej Vetchý už se nikdy nezbavil manýr Jirky Luňáka a Kerekes, která hraje už skoro ve všem je velice nesympatická.Tolik filmů s touto tematikou bylo natočeno..na tenhle ale brzy zapomenu.Ani jsem to nedokoukal.(27.8.2019)

• vitekmlejnek

Historické drama inspirované osudy skutečných lidí, v jehož závěru to sálem šumí (místy až burácí) smíchem? Tady něco není v pořádku... Příběh, chatrně podepřený otravně rádoby-velkofilmovou hudbou a kamerou, se prokodrcá až ke "strhujícímu" finále na hranici parodie (nebo už za ní? hodně za ní?), po kterém příjde řada ještě na potitulkový bonus. A to už vážně nevěříte vlastním očím a uším. Podle mého názoru hodně nepovedený film a dojem vůbec nevylepšila ani následná diskuse s tvůrci. Kromě sympaticky kritického Ondřeje Vetchého evidentně žijí v představě, že napsali a vyprodukovali veledílo. Mluví o osudovém tématu a potřebě se jej poctivě chopit, přitom si i (pitomý) název nechávají schvalovat jakýmsi pofiderním průzkumem veřejného mínění. S úpornou snahou zavděčit se všem a přitáhnout masy se o takto bolavém období našich dějin seriozně vyprávět asi ani nedá. Jednu hvězdičku dávám se zavřením obou očí (poznámka - s tématem samotným nemám žádný "nacionalistický" problém, zločiny proti lidskosti páchané v r. 1945 na Němcích jsou prostě faktem a naprosto souhlasím, že je dobře o tom točit/psát. Ale ne takto mizerně...)(28.7.2012)

• anti.rybka

Co už jsem psala do diskuze, když jsem viděla Lidice a u nich jsem nadávala na němce, nemůžu pak koukat na takový film a litovat je... Za odsun Němců se v životě nebudu chtít omlouvat. Prostě akce a reakce... Dost drsná reakce, ale dala se čekat. Jasný někdo se chtěl přiživit, ale ne všichni... Prostě ten vztek a pomstychtivost byla za ta léta utrpení logická a silná. A jak už tady wow.ar zmínil, ten plakát? To je vtip? Absolutně se k filmu nehodí. Na film se snad ani dívat nebudu, ale dávám jednu hvězdu jako omluvu, že na tohle nemám žaludek. Hamernannův mlýn mi stačil.(1.11.2012)

Musím říct, že jsem trochu zklamaný, čekal jsem rozhodně víc. Už jenom proto, že se jednalo o nepříliš frekventované téma, které si připomenutí ale rozhodně zaslouží. Bohužel se ale nepovedlo plně tento potenciál využít. Zejména pak konec, kde se ukáže, jak jsou všichni "hodní" se už zvrhával ke kýči. Ale co, točí se i horší filmy a alespoň minimální představu o násilných odsunech ze Sudech to dá. 3* úplně v pohodě(11.11.2012)

Ano, ruka střihačova měla by zatančit na naroubovaném konci, poplatný snad jen vkusu amerického mozkuprostého diváka, kterýž jest zvyklý na šablonovité thrillery. Po dramatickém začátku malý sál multikina se zatajeným dechem sledoval lesníkovo napínavé pátrání po krásné manželce. Pak prudký zlom a vše šlo do kopru.Ale jinak musím chválit. Především výborně volený casting. Filmu bez pochyb vévodí výkon MISTRA Vetchého, ale i Vica plní úlohu femme fatale. Nejvíce na mě ovšem zapůsobil -byť v krátkých vstupech, však o to výrazněji - Fjodor Bondarčuk coby sovětský major Uvarov. Jako akční hrdina utáhnul by bez problémů celý film. A když k tomu přidáme nádherně nasnímané sudetské scenérie s dobře padnoucí hudbou, máme tu kvalitní filmový zážitek z české dílny.(11.11.2012)

Ze začátku jsem přemýšlela i nad plným počtem, rozjíždělo se to slibně. Kvalitně hrající Vetchý a Bareš, dokonce i Vica Kerekes nebyla tak tragická, jak jsem předpokládala, soundtrack trošičku vykradený z Schindlerova seznamu, ale budiž. Bohužel to nakonec sklouzlo k téměř dvěma hodinám běhání po lese a korunu tomu nasadil ten závěr, který se doteď snažím pochopit. Vůbec netuším, proč Schmitzerova postava jednala, tak jak jednala... Jako, kouknout se na to dá, ale myslím si, že s touto tématikou jsou k mání i lepší filmy (třeba Habermannův mlýn).(18.11.2012)

• alanwilder

Z Chlumského se stal zoufalec, který prostě už není chopen natočit kvalitní film. Pominu všechny historické nesmysly, které ve filmu jsou a musím napsat, že ani po filmařské stránce jde o odpad. Smutné....(26.5.2013)

• GzL

Co to točíme za filmy? Je to tak český a taky tak divný! Musí to být nějaká infekce posledních let, když tak dobře známe to, co neznáme a říkáme tomu umění. Dřív za to mohla ideologie, že vznikaly skvosty. Co za to může teď? Špatný vkus, neschopnost skutečně něco dokázat nebo jen touha zviditelnit se?(25.6.2013)

Hviezdne herecke obsadenie jednoznacne ale film az tak nenadchol. Zaujimaju ma filmy z obdobia vojny, tento mi az tak nesadol.(3.7.2013)

Natočit film o této době je dosti složité . Tento snímek se o to částečně pokusil , leč zavděčit se každému nelze . Dle mého soudu slušně natočeno , ale zůstal na půl cesty . Vetchý , Mokos , Bareš i Schmitzer si vedli vcelku dosti obstojně. Z mého hlediska JE potřebné točit takové filmy , abychom viděli A VĚDĚLI jaká doba to byla . Tento film je tedy přínosem .(13.7.2013)

Tak jsem na rozpacích. 7 dní hříchu na mě působí jako nedodělaný film, který má slušně nakročeno, ale musel by na sobě ještě hodně zapracovat. Měl jít víc do hloubky a některé dějové zvraty (zvláště v závěru filmu) mi přijdou dost nepravděpodobné a nereálné, což filmu dost ubližuje. Bohužel. K obsazení mám jen jednu výhradu. Vica Kerekes mi už začíná v českých filmech lézt na nervy. Je tu už nějak "překerekesováno". Ale je holt v kursu a většině z Vás, dle komentářů, imponuje. Mě nikoliv, ale to je můj problém. Pánům Vetchému a Barešovi patří plný počet hvězdiček, ale i tak to 7 dní hříchu dotáhne maximálně na tři hvězdičky. A to ještě s odřenýma ušima.(18.7.2013)