Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

MIGHTTREE

Divím se,že jsem tento filmový počin dodnes sprostě přehlížel,když teď vím, že patří mezi to nejlepší letos viděné. Realita má větší moc udeřit než tisíce hororů. Tohle je skutečný strach dnešní doby. Chudoba,internet a neskutečně nekonečný pocit samoty. Musím vidět znovu. ()

dANo

Jeden z najlepších film, ktoré som videl v poslednom období! Scenár je fakt skvelý a to prevedenie v súčasnom online štýle... no paráda. A keď film vrcholí v scéne "multi-konflikt", tak som mal doslova husiu kožu. Vrele odporúčam! ()

lykan9

Film s velmi dobrou myšlenkou. První hodina mě silně zasáhla, ale následně jako by mu došel dech. Jak jsem byl napjatý v první polovině, tak druhou polovinu jsem již koukal jenom na hodinky, kdy bude konec. Je to asi tím, že jsem již v té první polovině věděl jak příběhy dopadnou (kromě jedné výjimky, kdy jsem očekával Kylovu smrt). Z tohoto důvodu u mě jen lehký nadprůměr. ()

Brain-D

Dopad internetu na moderní společnost. 3 silné psychologické příběhy prolínající se napínavě mezi sebou. Podle mě by se snímek měl vysílat povinně ve školách jako příklad špatného dopadu internetu na společnost. ()

bizz_mjc

Spletitá a mrazivá mozaika lidských osudů a toho, jak život on-line může být nebezpečný a přičiněním nás samotných si zapeklitě, ať už vědomě či ne, zahrávat s bytím každého z jednotlivců, ovlivňovat chod celých rodin až do krajních, destrukčních mezí. Sice ke konci už tušíte, jak některé osudy dopadnou, ale tvůrci vás přece jen až do finále drží v napětí a nenechají vše na vaší predikaci. Mimochodem, moc se mi líbil střih, který je na začátku dynamičtější, ale postupem odkrývání vás víc a víc do všech situací zatahuje. ()

Killda

Internet je svině! Možná největší problém moderní civilizace. Skvěle napsaný a zrežírovaný film. Dechberoucí kamera, velmi kvalitní herci... prostě film, který musíte vidět. V závěru se možná zamyslíte sami nad sebou a nad naší každodenní přetvářkou. ()

Guzo

Velmi zajímavý film kombinující několik příběhů dohromady. V podobných případech se obvykle stává, že se scénář vymkne kontrole, a pak nedává výsledný snímek smysl. Tady do sebe naopak všechno zapadá a to přesto, že všechny příběhy mají společné téma - internetovou kriminalitu. Je to podané věrohodně, dobře natočené i zahrané... akorát konec lehce zklamal. I tak ale jednoznačně příjemné překvapení. ()

Mr.KarlAdler

Tak mozaikám sociálních dramat ještě neodzvonilo. Disconnect překvapuje tím, jaký vrhá depresivní stín na lidskou existenci (internet neinternet), a přitom mu jde víceméně vlastně o to, aby šokoval a vyloudil emoce v co největším rozsahu (kyberšikana, karierismus, dětská pornografie, zdrcený mariňák aj. - trochu Eintopf, ale každý se najde, že jo). V první půli ukázat zrůdnost systému, který si mimochodem sami vytváříme, v té druhé vyhnat všechno do extrému a nakonec přijít s tvrzením, že to může dobře dopadnout a všichni (kdo jsme přežili) se obejmeme? Tím je de facto řečeno, že lidi dokáží stmelit, probudit ze tmy a napravit jejich systém jenom utrpení a záporné emoce, které jsou od začátku nezbytné pro uvědomění. Nepřilíváme si akorát benzín do ohně? ()

Zagi20

Zajímavá mozaika tří příběhů, které na první pohled spojuje pouze problémy se zneužívání internetu, ale nakonec dojde i propojení pomocí postav. Což oceňuji, působí to mnohem víc osobně a provázaně, obzvlášť v momentě, kdy se vše blíží do finále a celý film graduje. A přitom tvůrci nijak moc netlačí na slzičky diváků a vše, co se na obrazovce odehrává, působí reálně a nenuceně. Lidé bděte, dávejte bacha na všechny ty internety a otylé řidiče kamionu, schovávajícími se na chatu pod přezdívkou "lolitka18". Nikdy nevíte jaké svinstvo si na vás najde. 82% ()

vyfuk

Drama z dnešní doby v podstatě jako vyšité. Už jenom kvůli názvu samotnému i výstižné. Herci rozehrají své akce přímo mistrně a vytváří mezi sebou skvělou symbiózu. Lehkou věcí tady, že jde o něco jako dramatický Pulp Fiction, už jenom kvůli dějovým linkám,které dokáží zaujmout, ale přeci jen nyní s odstupem času si vzpomínám jenom na dvě primárně. A to kvůli tomu, že hlavně ta jedna a to ta s kyberšikanou, což je téma, které mě nikdy nijak nevzalo, ale zde se to dokázalo podat naprosto poutavě na vysoké úrovni. Klidně jenom o tom by se dal udělat film jako takový, sice kratší, ale podle mě suprový. Nicméně zpomalené finále všech dějových linek bylo na nejvýš epické. Důležitá záležitost. ()

Autogram

Život v online priestore má svoje nástrahy. Tušené aj netušené, a vo filme sú veľmi pútavo zhrnuté do troch príbehov. Nevadí, že sa na konci nespoja, ale ten záver je famózny. Nevadí, že akoby som podobný záver už párkrát videl, tu je to znovu inak. Nevadí, že to nie je happy end, ale ani sad end. Nevadí, že vôbec žiadna postava sa vo filme nezachovala správne, taký býva život. Silné štyri hviezdy, a na rok vzniku filmu, ked veci ešte neboli také horúce ako dnes, o to viac. –––– Neuveriteľné, ako sú ľudia hlúpi. Je to ako škrabať sa v nose a myslieť si, že sa nikto nepozerá. ()

lofa

Názorná ukázka toho, jaký vliv na každého z nás může mít internet, ať už v pozitivním tak především negativním světle. Ve filmu je krásně vidět, jak je člověk lehce ovladatelný, aniž by si to kolikrát dokázal připustit. Člověka až zamrazí z toho, jak je děj realistický a co za nástrahy v počítačových sítích číhá. Kolikrát se jedinec nestačí ani divit, jakou rychlostí má najednou vyluxovaný účet a i to je kolikrát vlastně jen prkotina... Hodnocení: 90% ()

DeathTheKid

Média, webky, chat roomy a mnoho dalšího. Sami jste viděli co to dokáže udělat a možná jsme si to i zažili a ti co ne, mohli se na to kouknout v Disconnect. Všechny 3 příběhy byly dobré, jen příběh "Webcam boy" byl emocionálně hůř uchopitelný. Pro režiséra samozřejmě, protože ten na mě měl nejmenší dopad. V součtu je to kvalitní drama, které nenudí. ()

Madlene

Filmy v podobnem duchu jakoby se v poslednich par let mnozily...drama a propletenec ruznych pribehu, k tomu vsemu realisticke pozadi. Trochu to vypadalo jako Magnolia, Crash a Babel...nicmene postavy byly neskutecne presvedcive. Takze vysledek zdarily! ()

Lottr

Povedené drama s neohranou zápletkou, které postupně proplétá mozaiku osudů zdánlivě nesouvisejících osob a jejich problémů. Film týkající problémů současné společnosti, poukazující na použití internetu jako rizika a zbraně proti jiným lidem. Několik silných scén na diváka náležitě působí, herecké výkony více než dobré a celé to působí jakýmsi přirozeným dojmem. Jenže... Když se blíží vygradované finále a vše se zdá být téměř dokonalé, přichází neblahé probuzení s nepovedeným koncem, který kazí značnou část toho, co po celou dobu film v divákovi budoval a rozvíjel. Převeliká škoda závěru, který mohl být skvělou tečkou za hoodně dobrou podívanou. Možná to mohlo být za 5*, stejně jako za 3* po pro mě promarněné příležitosti. Určitě stojí za podívanou, ale na kolena vás to určitě nesrazí. ()

zsn

Tak tohle byl opravdový skvost, hutný film, tíživá atmosféra, obyčejné lidské osudy. Dlouho jsem neviděla tak dobré drama, bohužel tuto vidím až tři roky po jeho vzniku. 7 let poté dávám repete, kdy znám od podstaty Maxe Richtera - naprosto změní celé hodnocení filmu. A Skarsgård nezestárl ani o den. ()

herr_carter

Film o tom, kterak snadno a rychle se dají zneužít osobní data a soukromé údaje prostřednictvím moderních a populárních komunikačních mostů dnešní doby a kterak dokáží snadno a rychle udělat z člověka lidskou trosku - neuvěřitelně současný a ostrý film, který mě naprosto nadchnul, opět děkuji komunitě csfd a "oblíbeným" uživatelům, protože bez těchto zdrojů bych se k tomuto non-mainstreamu dostal jenom velice náhodně !....................... moje hodnocení = 9 z 10. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka