Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

dopita

Velice dobře napsanej scénář je největším kladem filmu. Jsou to tři na sobě nezávislé příběhy, které spojuje pouze internet a vše nedobré, co z jeho užívání vyplývá. Všechny tři příběhy jsou dostatečně zajímavé a silné na celovečerní film, takže divák je neustále v napětí co bude. Závěrečné rouzlení, nebo jak to nazvat, rozhodně nezklamalo a jsem rád, že tvůrci nesklouzli k přeslazenosti, jak to dost často bejvá. Herci jsou vesměs taky bez připomínek. Ale přesto to na plnej počet není, výbornej scénář táhne film nahoru a zachraňuje pouze průměrnou režii, která zase leccos pohřbívá - kdyby to vzal do pracek třeba takovej David Fincher, to by byla teprve bomba! Takže pouze za čtyři. ()

kolemjdouc

Jo kde jsou ty časy kdy nám kluci namáčeli copy do inkoustu v lahvičce ve školním stolku anebo koukali zrcátkama pod sukně.Zamilovanci si posílali složené taháky a nabízeli lepší bonbon.Ale tohle je děs. ()

jakeer

Niečo také som už hádam z americkej produkcie ani nečakal. Podobné filmy som vídal akurát zo Škandinávie. Mozaikové filmy pritom nemám veľmi rád, ale Rubin to namiešal naozaj skvelo. ()

Schuldiner

Znepokojující, depresivní, opravdu drsné, nepříjemné a aktuální! Tohle je dnešek! Tohle je doba ve které žijeme! Tvůrcům tohoto počinu se to podařilo vystihnout znamenitě. Na jednu stranu by to měl vidět každý, ale na druhou to může leckoho i dost rozhodit... Skvěle vystavěný příběh, propletený, ale přehledný. V podstatě bezchybný film. Nevím jestli je až na plný počet, ale já mu jej klidně udělím. ()

iampatrik

75% Nikomu nebudu brát názor, že je to pouze xté upozornění na odvrácenou stranu internetu spojenou pro někoho možná s jednoduchým brnkáním na city. Z počátku nesouvislé dějové linky kyberšikany (nejsilnější dějová linie), problematiky "chat sexu" a internetové zločinosti se postupem ubíhajících minut proplétají v jeden s gradací v samém závěru. Divákovi dobře podaná aktuální problematika, která si právě na tomto všudypřítomně omývaném tématu mohla vylámat zuby. Tvůrci u Disconnect ukázali, že se dá stále něco kvalitního a poutavého vymyslet, na čemž určitě mají svůj podíl i herecké výkony. PS. taky určitě jako vhodná filmová prevence pro mladé (i když pro ty určitě existují jednodušší filmy popř. televizní dokumenty) ()

lucijelucije

Disconnect je trochu oříšek. Ono není úplně lehké koukat na to, jak vám sociální síť ničí životy, zvlášť když víte, že jste její součástí. Pravda je, že na tenhle námět bylo natočeno už více snímků, toto téma je totiž už nějakou dobu docela populární a taky dost depresivní. Avšak Disconnect, má v sobě něco víc. Ano je zde více hlavních hrdinů, více osobních problémů, a samozřejmě je to všechno svým způsobem nějak propojené, což dneska můžeme vidět skoro kdekoliv, ale nějakým způsobem mi tento film přišel víc lidský, víc upřímný a bezradný. Především na mě nepůsobil lacině. Musím uznat, že H. A. Rubin si s herci hezky pohrál, a kamera se soundtrackem, jako by byla propojená, působilo to bravurně. Jediné, co bych vytkla je, že se tady objevují dost často hluchá místa, což mi přijde na tak kvalitní snímek škoda. ()

Mrs.Blue

Film odhalující krutou realitu dnešní doby. Lepší nastínění všemožných nástrah internetu si snad ani nedovedu představit. Pokládám si otázku, jestli všechny ty sociální sítě a internet celkově spíše nebere, než-li dává... No, více takových filmů, prosím! ()

angloumene

Už je to pěkných pár měsíců, co jsem neviděla film který je tak realisticky krutý, že ho prostě musíte polovinu probrečet (nebo k tomu aspoň mít blízko). Problém vidím v tom musíte - je zde totiž patrná jasná prvoplánovost, která poněkud kazí dojem... Každopádně jinak to asi ani nešlo. ()

Milodar

Protivný film, který se bere velmi vážně. Víc psát nebudu, protože bych si musel připomenout zklamání a rozladěnost jak z obsahu, tak formy. Představte si můj zamračený obličej a tento text, který se mi zjevuje v úrovni očí. ()

Beaumont07

DISCONNECT vyzerá na prvý pohľad ako autenticky poňatá, kvázi-Iňarittuovská mozaika komentujúca súčasnú problematiku nadvlády virtuálneho života nad tým sklutočným a problémy s tým spojené (alebo vykonštruované). Po formálnej stránke sa to filmu darí: Rýchlo strihané zábery stojacej kamery s neprestajne trasľavým objektívom, striedajúce sugestívne close-upy mimiky a gestikulácie dopĺňajú civilný charakter filmu a skvelú profiláciu postáv, až (bohužiaľ) na vzťah počítačového detektíva a jeho syna, čo má za následok slabší záverečný emocionálny dopad pri ich vzájomnej konfrontácii. Najväčší problém filmu je však scenár približne od začiatku druhej polovice až do konca. Množstvo účelových scén (´náhodné´ stretnutie Batemana a chlapca v nemocnici), Hoolywoodske zvraty, predvídateľný dej aj vyslovene nelogické momenty. To všetko sú chyby tradičnej Hollywoodskej kinematografie, ktorej sa DISCONNECT snažil vyhnúť na základe dokumentaristickej réžie, kamery a strihu a celkovej téme, ktorú film rozoberá. o to viac je však tieto chyby vidno a uberajú na celkovej kvalite. Pre tématické podobnosti sa ešte núka porovnanie so skvelým seriálom BLACK MIRROR, ten však už od začiatku sám seba vykresľuje ako karikatúru, a namiesto autentičnosti uprednostňuje filozoficky podanú myšlienku, DISCONNECT sa na druhej strane snaží o čo možno najrealistickejší prístup, aby si divák uvedomil, aká naliehavá je táto téma, namiesto toho mu však ponúka sériu opozeraných klišé, simpifikovaných vzťahov a na konci povrchnej melodrámy. Pre toto všetko musím dať filmu DISCONNECT nešťastný label midcult, hoci v číselnom hodnotení prihliadnem aj na fakt, že som sa pri filme v skutočnosti vôbec nenudil. 3/5* ()

dormouse

Přesto, že je film zajímavý, skoro bych ho dávala jako povinný pro školáky a všechny lidi, závislé na sociálních sítích, člověk po několika dnech už ani moc neví, o čem jednotlivé zápletky spletitého příběhu byly. ()

valasek.m

Tak tohle byla opravdu síla. Velmi silný a hlavně pravdivý příběh, doprovázen bravůrnímy hereckými výkony a skvělou hudbou. Film je velkým varovám pro lidi využívající hodně internet, jako jsem třeba já. Opravdu nechápu, proč tento opravdu výborný film nebyl nominován na cenu akademie. Protože je neznámí? Takovéto snímky by měli vyhrávat oscary a né sračky typu Birdman! ()

sona123

Bylo to vynikající. Mozaika jednotlivých příběhů o tom, co všechno může přinést, když začneme zdánlivě nevinně s někým si psát na netu...víme, kam to může vést. Ale vidět to zde v příběhu mělo sílu. Jednotlivé části do sebe krásně zapadly a natočeny byly s úžasným citem. Nádhera. ()

El_Rabbit

Moc dobrý... tohle a další podobné filmy by se měly pouštět děckám od základek až po střední a celé to zabalit do předmětu "Kyberzločin a ochrana vlastní identity" o četnosti jedna hodina denně přičemž rodiče by měli povinnost se s dětma podílet na domácích úkolech. V určitých momentech lehce přitažené za vlasy, ale situace, o kterých se v tomhle podařeném kousku vypráví, nejsou zas až tak nereálné. Režisérsky, herecky a scenáristicky velmi dobře zvládnutý snímek. ()

NJD

Disconnect pracuje s bezesporu zajímavým a aktuálním tématem, avšak jeho zpracování je už trošičku pokulhávající až béčkové a film tak v některých fázích připomíná spíš dokument od Seznamu varující před hrozbami internetu. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka