Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Laku

Nemůžu si pomoct, ale mě Noah připadá geniální a vidím v něm daleko větší hloubku než v mnohem vřeleji přijaté The Fountain. Pokud zde někdo nadává nad nefungujícímu blockbusterovskému schématu, pak si pravděpodobně vybral špatný film. Daren předkládá příbeh plný souvislostí a odkazů (nejen) na dnešní společnost. Oceňuji odvahu přijít se svým pohledem na známý biblický příběh. ()

kamil.i

Púšťajú sa americké štúdiá znovu do veľkorozpočtových autorských filmov alebo je len Aronofsky výnimkou? ()

B_EyE

Shlédnutí Noeho jsem dlouho odkládal - od prvních recenzí z toho totiž šel cítit trochu "průser" a bohužel tomu tak doopravdy je. Aronofského filmy jsou epické podáním emocí a prožitků, Noe je jeho první film, který se snaží být epický rozpočtem, scénami a vším okolo. Jenže to je takový výstřel do prázdna. Všechny Aronofského filmy byly spojeny jedním tématem - posedlostí. Noe se o to tak nějak pokouší, ale pouze přešlapuje na místě. Ač si s biblickou předlohou dělá víceméně co chce, stejně si nedovolí postavit ji na hlavu a je tak svazován jejími hranicemi ... prostě je "Spektakulární" film o ničem... ()

Hepy13

Darrene, Darrene, cos mi to udělal? Čtyři roky čekání, čtyři roky těšení se na film který by mohl atakovat mojí ''topku'' . Čtyři roky jsem četl o natáčení, přípravě a dalších věcech o Noem. Očekával jsem takovou filmovou bombu ze které se budu vzpamatovávat několik týdnů. Ale takové filmové zklamání které se dostavilo jsem opravdu nečekal. Pro mě asi největší za posledních pět let. Dokonce zde nebyla ani ta Aranofskyho vzácná schopnost (hrabat se nám v mozku) při sledovaní jeho filmů. Velkolepě očekávaná potopa je příšerně odfláknutá, a to v době dnešních trikových možností považuju za větší plivnutí do tváře, než když vám Kalousek oznamí zvýšení DPH. Těžko říct kde je problém. Jestli je to tím, že film vlastně neví čím chce být. Psychodrama, epická podívaná, fantasy nebo blockbuster. Možná i v tom že chybí sebemenší moment nějakého zajímavého překvapení. Při každém centimetru pásku tušíte co bude v příští minutě. K tomu ty biblické kecy které diváka spíše otravují. Ten film měl tolik trumfů - moje oblíbené herce, rozpočet, skladatele Mansela, za kormidlem Aronofskyho. A všechny tyto trumfy šli s potopou ke dnu jako Titanic. ()

PhillM.

Nejsem uctívačem tohoto fikčního světa ani Russela Crowea (za pokus o likvidaci anglické legendy o Robinu Hoodovi by si zasloužil pobýt v Nottinghamu). Na druhou stranu cítím mírný respekt k režiséru Aronovskému, Clintu Mansellovi a především Ray Winston už pár let útočí na mou hereckou top10 (dost možná už od doby, kdy coby Will Scarlet pobíhal po Sherwoodu ve skvělém seriálu právě o Robinu Hoodovi). Čili jsem do toho šel se smíšenými pocity a ty ve mně setrvaly i po závěrečných titulcích. Divný, podivný, prapodivný film, který je nevědecko-fantastickou vegansko-kreacionistickou agitkou. Ale zase... skvěle natočenou a místy i dobře zahranou agitkou. No, nevím... málokterý film bylo pro mě tak těžké ohodnotit. ()

kdosizrosy

Poprvé, co mě Aronofsky zklamal. A poprvé, kdy mě i nudil. Věčné upírání laních očí na nebe, vyčkávání, až se ten nahoře uráčí něco říct a potom spousta počítačových zvířátek a padlých strážců vesmíru z lega. Nic víc. Podle reakcí okolí jsem tušila, že to asi nebude úplně ono, ale tohle? Žádné emoce, žádné poselství, žádná dechberoucí podívaná. A to se mohl Russel a zbytek jeho na jeden film opravdu pěkného osazenstva snažit jak chtěl. Slabé. ()

Erik7595

Po tretom pozretí dávam plný počet... Mám pocit, že film vo mne dozrel a rozhodne som si ho užil ešte viac. A z počiatočných mierne rozpačitých myšlienkach z filmu sa po ďalších pozretiach tento pocit zmenil na číre potešenie. Noe ozaj veľa ľuďom nesadol (velmi mierne povedané), avšak pre mňa ide o skvelú temnú post-apokalyptickú fantasy drámu, parádne gradujúcu, so skvelými hercami,vizuálom, atmosférou a myšlienkami. Navyše keď tu vidím to hodnotenie, tak nakoniec tých 5* udelím. ------- Aj teraz po pozretí si stále neviem utriediť, čo si o tomto filme mám presne myslieť. K Noemu som mal už vopred ešte pred pozretím obavy. Pozrieť si to alebo nie? Skvelé herecké obsadenie a režisér ma nahovárali aby som išiel do toho, dosť negatívne ohlasy a samotný námet (biblické eposy mi zrejme nikdy nebudú príliš blízke) ma nahovárali na negatívnu odpoveď. Bibliu poznám asi tak, ako sa rozumiem v kvantovej mechanike a čiernych dierach a o samotnom príbehu o Noemovej arche (skloňujem to správne?) a potope viem akurát, že Noe postavil archu, pozval všetky druhy zvierat k záchrane a následne prišla potopa. Takže toľko k mojím "znalostiam". Bál som sa, že bude film príliš nudný, plný náboženských rečí, zamierený na veriacich, pričom normálnemu divákovi neponúkne poriadne potešenie z pozerania. Výsledok je ale úplne opačný, z Noeho sa stal podivný mix biblického eposu a fantasy v prvej polovici a psychologickej a atmosfericky hutnej rodinnej drámy (skoro až ľahko psycho-drámy) v druhej polovici. Film žánrovo pôsobí dosť rozporuplne, avšak mne (ako človeka nedotknutého ničoho nachádzajúceho sa v Biblií) ma tento príbeh zaujal. Obe časti majú čosi do seba, mne sa ale najviac páčila posledná tretina, ktorá priniesla celkové vyvrcholenie napätia, atmosféra sa dala krájať a v mnohom pomáhali výborný herci s kvalitnými hereckými výkonmi. Russell Crowe a Jennifer Connelly podávajú maximum zo seba a sú očakávane obidvaja vynikajúci. Ray Winston bez výnimky tiez. Ale obrovským prekvapením bola Emma Watson, ktorú som doteraz mal zaškatuľkovanú ako Hermionu z Harryho Pottera. Tu ale podala výkon hodný môjho uznania, rozhodne najlepší jej herecký výkon doteraz. Celkový dojem? Herecky, vizuálne a režijne parádna apokalyptická tak trochu fantasy a dráma mixnutá biblickým príbehom, ktorá zrejme vďaka rozporuplnému príbehu nepotešila a nahnevala mnohých veriacich. Ja som ale príbeh bral tak, ako mi bol daný a zaujalo ma to. Zrejme dám aj ďalšiu projekciu. 7/10 ()

Antaeus

Ja som teda videl fajn fantazy. Knižnú predlohu od neznámeho autora som nečítal (no dobre, zo zvedavosti som do toho veľmi dávno zabrdol). Takže som tematicky vlastne nepoškvrený. A tak som bol spokojný. Mytológia, príšerky, apokalypsa, solídne efekty atď.. Jo, slušné fantazy, ktoré, pokiaľ človek nie je zasraný fundamentalista, užije si ho vcelku príjemne. ()

JM87

Odmysleme si, jestli věřím nebo nevěřím / biblický příběhy atd. Za mě dobrej mix fantasy, postapa, zápasu dobra a zla a celkový zamyšlení se člověk nad chováním ke zvířatům a přírodě. Koukněte :) ()

Wardan

Na Aronofského překvapivě hloupé a směšné (lidská zkaženost je ilustrována (mimo jiné) jezením masa - ti zlý maso jedí a to zasyrova a nejlépe ještě z živého zvířete, zatímco ti dobří, spásihodní jsou banda veganských hipíků) a také poměrně nekompaktní. První půle je epická postapokalyptická fantasy (bohužel plná samoúčelných trikových scén), druhá půle je pak sevřené komorní rodinné psychodrama. Tím se Noah stává prakticky balením dvou rozdilných filmů, kde se každý z nich pohybuje ve vodách několika různých žánrů. A to nedělá úplně dobrotu. Přesto mě tento kompilát baví natolik, abych uvažoval i o čtyřech hvězdách. Herci jsou vynikající (kromě tutovek jako Crowe, Hopkins, Winstone a Connely také překvapivě výživný Logan Lerman). Výborná hudba Clinta Mansella a Libatquova kamera je úžasná. Aronofského režie v jednotlivých scénách hodně dobrá. A několik scén je natolik působivých, že je nemůžu vyhnat z hlavy. Očekávání byla obrovská a film je bohužel nenaplnil. S odstupem ale docela spokojenost. ()

Linki

Prečo sú toľkí takí nespokojní, sakra?! Bola som v daný víkend v kine na dvoch filmoch, no hodnotenie mi vychádza akosi opačne ako väčšine (druhý film - Prežijú len milenci). Čakala azda väčšina od Noeho, že to bude cez kopírák príbeh z Biblie s excelentnou kamerou, hudbou, atď.? Tak to snáď nie! Od Aronofského sa čakalo jednoznačne viac a to viac aj prišlo, len sa treba na film pozrieť možno trochu inými očami (napr. mojimi asi :D). Osobne som nečakala nič, zlákalo ma, že to nakrútil Aronofsky, od ktorého som videla takmer všetko a väčšinou to bolo nadpriemerné. A viete čo som dostala tentokrát! Obrazovo a hudobne zaujímavé dielo, ktoré sa nebabralo s tým, že má byť verné Biblii a unieslo tak oveľa viac, ako azda Biblia zachytáva. Aronofsky do diela podľa mňa vložil aj to všetko, čo Noeho príbeh ukrýva len v náznakoch. Z témy vyťažil maximum a vyrozprával príbeh s presahom do súčasnosti, s presahom do toho ako svet vyzerá a vždy vyzeral (neklamme si). Źe je prostredie mimo? No, keď sa naň nepozerá obyčajný človek, ale vo svojej podstate maliar, resp. umelec, môže byť a je práve také aké je. Aronofsky tiež zachytil mnohé pochybnosti, ktoré mohli Noa sužovať, či už to dal najavo alebo nie. Veď ani on nemohol byť v skutočnosti bez pochýb. Biblické postavy sa jednoducho stali ľudskými. A ak sa vám film Noe javí skôr ako sci-fi, opäť odkazujem na umeleckú stránku, podľa ktorej treba Kainových potomkov a tých obrov chápať metaforicky a krásne sa potom ukáže aj celé posolstvo filmu v inom svetle. Verím, že prídete na to, koho stelesňujú. Ale možno je to celé len môj zidealizovaný výklad a Noe je len gýč. Ale prepáčte, asi nie. Určite nie pre mňa, hejterku gýčov. :D ()

Matli

Když pominu, že je to o biblickém jednoduchém příběhu, z čehož ani nešlo vymačkat více, tak to bylo velmi dobré. Jen ta zbytečně dlouhá stopáž je navíc, nějaká ta omáčka by šla vylít a zkrátit to na 90minut. Ale jinak vizuálně vymakaný, efekty jedna báseň a herecký výkon Jennifer Connelly je hodně dobrý, nebojím se říct, že Russell je v jejím stínu. Od okamžiku kdy se na archu začne stěhovat veškerá ta havěť, tak je film jak rozjetej vlak, od toho okamžiku jsem si to užíval. 78% ()

Vaiollet

Začátek - ušel, prostředek - bomba, konec - zklamání a hromada nelogičností, které prostě nemůžu skousnout. Přehlédnu -li zprzněný krásný biblický příběh a již zmíněné nelogičnosti, které nebudu jmenovat, protože je musel vidět každý, tak musím uznat, že efekty byly hodně povedené, herecké výkony nadprůměrné a trochu jsem se nudila až na konci, takže toho jednoho shlédnutí nijak zvlášť nelituji. ()

honelnik

Je celkom prekvapenim, ze Darrenov divacky najpristupnejsi film tu zatial zbiera rozporuplne reakcie, no jo, nie je to holt kvalitka ako Expandables.... Pribeh je postaveny na pomedzi (post)apokaliptickej fantasy a komornym portretom cloveka, stihaneho temnym proroctvom = ma za ulohu zachranit nevinnych pred skazou, pricom si je viac nez isty, ze on a jeho milovana rodina si rozhodne zachranit nezasluzia. Arfonofsky do Noaha majstrovsky (velmi zrozumitelne a nie banalne) premietol nebezpecenstvo slepej viery, Noah sa stava cepelou v rukach krvelacneho psychopata (Stvoritela) a svoje ciny preklina, zaroven je si isty, ze nema inu moznost...........To, ze Arofonofsky to ma v ruke, nie je nic nove, ale druha, komornejsia polovica mi sedela viac ako Bitka o Isengard (ech...), ktora posobi ako ciste trailerovy material aby na podobny projekt mohol Darren vypacit peniaze od studia. Clint Mansell sa lahko recykluje, Russel je vo forme, Jennifer tak isto a dokonca aj Emma Watson prvykrat v zivote zahrala. Ked sa to tak vezme, je to vazne fajn filmaricna (je to fakt osviezujuci zazitok pozriet si po dlhsom case FILM, nie múví, ktory natocil niekto kto ma o filmarcine sajn), na ktorej pochopenie si netreba brat dovolenku. ()

ashtangi

Vlastně ani nenastalo zklamání, protože jsem to čekal. Jen si říkám, jestli to opravdu točil Aranofsky. Třeba mu bylo špatně a točil to za něj Crowe :-D Zpracování hrozné, ukrutně nudné a zbytečně zdlouhavé. Snad to bylo poprvé a naposledy, co Aranofsky šlápl vedle a úplně do hnoje. ()

barteca

Aronofskýýý asi si tě vymažu !!! Dvě taktak, slátanina, tahle interpretace a tohle zpracování mi nevyhovuje. ()

warrenur

Znacne sklamanie. Hoci Crowe presvedcivo film utaha i sam. Ostatni, a ano i Jenniferka, ci top kuzelnicka Emma, mi v tomto kusku nesadli a miestami som musel odvracat zrak a zapchavat si usi nad tym, co sa mi Aronofsky snazi "zjavit". Znacnu davku sklamania sposobili "padli" anjeli. Po vzhliadnuti mi mnohi daju za pravdu. Tiez vsezapalujuci "pyrit" stal za to. Treba to vsak brat ako napasovanu fantasy biblicku rozpravku, ktora sa Stareho zakona nedrzi a ma za ucel iba trochu vizualne masirovat a mozno nechat odzniet par reziserovych nazorov. Pre oko lubive, ale pomerne prazdne a pridlhe predstavenie. Neodporucam. ()

Eragon93

Že by byl Noe blbostí, nejslabším filmem Darrena nebo absolutním zklamáním ?? No.. nejslabší dílko D. A. to možná je, ale určitě si nezaslouží dvě a míň *. Budu plavat proti proudu, ale myslím si, že Noe má výbornou vizuální stránku a parádní herce, kteří se pro role hodí. Russel + Jennifer = už klasika. Emma už není tou malou ufňukanou Hermionou a Ray.. na starý kolena pořád dobrej válečník. Ani na chvíli jsem se nenudil a v klídku se na to podívám znovu. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu