Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

lucascus

První polovina filmu děs a hrůza - nuda, co se Bible týče, absolutní nesrovnalosti, Aronofského Noe jakoby s tím biblickým neměl kromě jména nic společného. Byl jsem odhodlaný dát odpad, ovšem druhá polovina filmu přinesla jakous takous nápravu. Příjemně mě překvapilo Noeho vyprávění o vzniku světa a prvních lidech, které bylo perfektně vizuálně ztvárněno (určitě nejlepší část celého filmu), jako plus rovněž počítám nevynechání biblických faktů v druhé části filmu - Noeho opilost mladým vínem, duha na znamení smíření se s Bohem. Což je ovšem nepřístupné, to jsou přešlapy typu: černý pasažér v arše, opomenutí zásadního faktu, že v arše byly s Noeho syny i tři jejich manželky a ty kamenné stvůry v úvodu jsem také těžce nepochopil. Velice nestabilní, rozkolísaný film, škoda, námět byl opravdu veliký, šance promrhaná. ()

VasaX

Noe aneb jak Aronofsky a Kočička vařili katastrofické drama z bible. Tuze předlouhá slátanina, která začíná jako ujeté fantasy, a končí jako komorní apokalyptické drama. Příběh je poněkud nesourodý, místy je to kacířství, místy zase reklama na kreacionismus. Herecky/rolemi mi to taky drásá žíly - přežít se dá snad jen (a to pouze místy, když nezapadne do patosu) Crowe a mystický Hopkins. Tři synové jsou na facku (ok, nejmladší se naštěstí nestihne ani projevit,...), Emma na tom není o moc lépe a unylá, charakterově plochá, Connelly... škoda slov. Za "druhou stranu" je to vlastně jen Ray Winstone, aneb lacinější a krotší variace na Rourkeho. Do postav/herců většinou zabřednu, když už vážně nevím, co k tomu více dodat. Noah je zajímavá popkornovka, co svým způsobem zabaví (což je při reálných 130 minutách výkon sám o sobě), ale zároveň dokáže urazit dobrý vkus (a věřím že i náboženské cítění). Aronofsky si asi řekl, že už je na čase, aby i on svou režijní filmografii poskvrnil nějakou tou "bezduchou pi***inou", která ale nebude naprostý propadák. No výborně Darrene, tak to jsi zvládl skvěle, teď ale prosím zpět k nadprůměrným kouskům. ()

Beatle

NOE je epický film na motivy příběhu, který známe ze školy a malých knížeček darovaných jehovisty. Je to biblicke post-před-apo s fantasy prvky, které kdyby se více drželo originální předlohy, byla by to bomba...anebo by se ji nemusela držet vůbec, a dopadlo by to rozhodně lépe. Russell ve filmu vystřídá snad více účesů, než Padmé ve Star Wars, a byť není tak složité uvědomit si jaká odpovědnost mu byla dána na bedra, tak si člověk není půlku filmu jistý, jestli mu náhodou jen prostě a jednoduše nehráblo. To same platí o uječené Emě, a Jennifer, která permanentně opakuje v dialozích slova. Já bych je utopila všechny už jen za to, že tlačí mech a bobule. Zajímalo by mně, jaké bobule podle Aronofskeho asi tak jedl Noe? Stereodis berries bibliensis? Na mechu a brusinkach by rozhodně nebyl takový řízek, jako Russie.....eeeeh...Aronfskeho nemám a nikdy nebudu mít ráda. FONTÁNA byla sice hezká, ale nechápu ji dodnes. Myslím, že to je prostě nepsaná povinnost, zahrát si v jeho filmu. Je to proste "check" na seznamu podivných režisérů. Pfff...na víc než 60% to nemá, a nezachrání to ani Russieho holá zadnice, ani jediská kápě ()

Lukyn007

Asi nejsem jedinej, kdo se sám sebe ptal, o čem to sakra bude? Vidění, stavba archy a následná potopa. Ale co dál? Já jsem byl tedy mile překvapen. A ani nejsem zklamanej z faktu, že Aronofsky přešel z komornějších filmů k blockbusterům. Ale dalo se to čekat, vždyť se už přece ochomejtal kolem nového Wolverina, kterého nakonec natočil Mangold. Každopádně zpátky k Aronofskymu. Jeho pojetí tohoto příběhu mi přišlo chytré. Mohl mě trknout už samotný název filmu Noe. Příběh o muži, který byl schopen udělat TÉMĚŘ (nebudu spoilerovat, ale je to hustý a kdyby to Noe dotáhl do konce, mohl snímek patřit mezi nezapomenutelné!!!) cokoliv, aby splnil Stvořitelův úkol. Právě tato stránka filmu mě bavila nejvíce, jak se ze sympatického hrdiny postupně stává psychopat takovýho kalibru, že jsem koulel očima. Jinak film po obrazové stránce skvělý. Stejně tak i pěkně zahraný - Crowe a Connelly jsou excelentní. Hudba i kamera také na jedničku. Jediné co mi na filmu vadilo, byla dějová linka s potomkem Kaina. Takže za mě 70% ()

blackJag

Neviděl bych v tom úplnou prohru, jsou tam náznaky Aronofského unikátního filmového cítění, ale drtivá část snímku je "prostě" standardní. 65% ()

TheRoller

"Idú aj hady?" Na nové dielo Aronofskeho som sa veľmi tešil a bol to vlastne môj najočakávanejší tohtoročný film. Už od zverejnenia dátumu premiéry mi bolo jasné, že tu to bude kino alebo smrť. Vraj som ešte mladý a podobné keci, takže som šiel do kina. Prvým zlým znamením bolo, že film bol uvedený s dabingom. So slovenským dabingom...pokojne to zopakujem - slovenský dabing! Nakoniec sa to dalo prekusnúť, aj keď som mal čerstvo zaplombované dva zuby a ani to 3D nebolo najhoršie. Pocit zo samotného filmu stále neviem celkom opísať. Najpresnejšie to asi vystihne "očakávania splnil, ale ani o chlp ich neprekročil". A keďže som vlastne čakal, že očakávania budú prekročené, očakávania sa tak celkom nenaplnili. Ale že by to bolo sklamanie, to zase povedať nemôžem. Aronofsky po režijnej stránke nesklamal. Herci - skvelí; Crowe - štýlový, Connelly - cool, Hermiona - + 100 bodov pre Chrabromil, zvyšok vrátane Hopkinsa veľmi príjemní. Pre mňa osobitné kapitoly, ktoré som zámerne bližšie sledoval boli hudba a kamera. Mansell znovu predviedol svoju genialitu a v tom filme namojdušu nebol jediný tón, ktorý by tam nezapasoval ako uliaty. Najlepšie na záver ako sa hovorí - kamera - zábery ako plynul čas, vysvetlenie známej 7 dňovej metafory vzniku sveta a vlastne každý jeden záber je to najlepšie od 180° záberov z Fontány, čo Libatique predviedol a Noeho pozdvihol o niekoľko tried vyššie. Zvláštny stav, kedy aj keď mi nič nechýbalo mi aj tak niečo chýbalo. Možno to nie je téma, ktorej sa mal Aronofsky chytiť. Raz určite nestačí. Po druhom pozretí budem múdrejší a zatiaľ ruším pre mňa príznačné označenie Aronofskeho filmov z prvej vety "dielo" a zostávam pri označení "film". ()

Killda

Aronofsky se měl nejdřív rozhodnout jestli bude točit křesťanský příběh, nebo příběh určený pro mainstreamového diváka, bohužel natočil hybrid, což je nejspíš i důvod úspěchu / neúspěchu filmu. Já očekával epičnost kombinovanou s Aronofskyho filosofií, což jsem víceméně dostal. Filosofie je tu sice po menších dávkach, což je škoda. Prvky fantasy jsou zde bohužel dost přitažené za vlasy, což film dost sráží. A nakonec nevyrovnanost scénáře, kdy nejdřív sledujeme epickou bitvu a za okamžik prožíváme psychologické drama na arše. Základní dramatická výstavba asi scénáristům nic neříká, ale zase na druhou stranu... jak jinak interpretovat staletí starý příběh. Herci, kostýmy, výprava, kamera - to vše vás nadchne. U mě nejlepší Aronofského film, ale ještě je co pilovat Darrene. ()

Avari.73

Při součtu všech kladů a záporů mi vychází lehký nadprůměr, kdy dominuje to, jaký vztah máte zrovna k náboženství a nemyslím tím jen křesťanství, protože tenhle film s ním nemá nic společného. Noe mě osobně spíše nakrknul ve svém pokrouceném provedení a ještě k tomu s fantasy prvky. Ani ta triková stránka příliš neohromila, i přesto, že se ILM nechalo slyšet o náročnosti provedení všech zvířat. Takové ničení nepřátel obry bylo lépe provedené v o dvanáct let starších Dvou věžích a rozbouřené moře jsme mohli efektivněji vidět ve snímku 2012. Proč tedy chodit na Noeho? Asi jen z důvodu si znova připomenout, že Russell Crowe patří stále k nejlepší hercům Hollywoodu. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2014/03/noe-noah-filmova-recenze.html ()

ghatos

Velká prapodivnost. Spojení hollywoodské rozmáchlosti a Aronofské těžší psychologické filmařské školy...co z toho může vzniknout? Psychologický Pán prstenů podložený křesťanskou mytologii. Inu, není to pro každého...68%. (BIOOKO) ()

Roseinka

Noe měl asi tak velký potenciál jako bylo moje zklamání. Já věděla, proč se víc těšit na Pompeje. Když bych film měla rozkouskovat. Strašně trvalo, než mě film dokázal vtáhnout do děje. Pak to bylo třeba skvělá půlhodina a následovala půl hodinu nudy. A takhle se to střídalo. Navíc jsem četla Bibli jakožto studentka religionistiky a nedokážu pochopit, jak si mohl režisér takhle nesmyslně změnit příběh. Už i v Bibli to hraničili s incestem a tady to byla myšlenka regulérního incestu. Prostě totální nesmysl. Já chápu, že chtěl udělat příběh zajímavější, ale nejsem si jistá, zda se mu to povedlo. Jediný, co se mi tam líbilo přidaného, byl příběh Noemova syna a Emmy. Jelikož jsem odpůrcem biblických nesmyslů (co se týče myšlenek), doufala jsem, že tohle nebude biblická hovadina. No nevím. Film měl několik silných okamžiků, které mě naprosto dostali a jen tak na ně nezapomenu, ale 4 hvězdy dát nemůžu proto, že jsem z kina odcházela znechucená. Myslím, že by se to dalo zpracovat mnohem líp (já vím, po bitvě každý generál) a dobří herci tomu tentokrát tolik nepomohli. Moc se mi líbila Emma a Jennifer. Ale myslím, že znovu si to už nepustím. Z morálního hlediska je to pro mě nepřípustné. 5/10 ()

D28

Večný boj dobra a zla medzi nami i v nás samotných bol a bude témou večnou, a preto jej spracovanie nevďačnou úlohou. Toto sa mi páčilo, určite nebolo tuctové a na mňa pôsobilo dojímavo a upokojujúco. Aj vďaka hercom, hudbe i magickému Islandu. Film nie je vhodný pre fanatických kresťanov ani ateistov, určite ho budú intenzívnejšie vnímať tí, ktorí vedia vypnúť logiku a vyšponovať zmysly, no a najmä všetci tí, "čo nemajú páru". ()

mirec88

Po dlhej dobe som bol v kine a prvýkrát s manželkou. Keďže Bibliu mám veľmi rád, bol som zvedavý na spracovanie tejto látky od takého výborného režiséra ako je Darren Aronofsky. A hoci ten príbeh bol dosť vzdialený od Biblie, základné veci zostali zachované a veľmi sa mi páčil. Najviac sa mi páčil opis stvorenia sveta, to na mňa zapôsobilo najviac. Plus úžasné scény, napríklad, keď zvieratá vchádzali do archy... a podobne. Dávam 4 hviezdy, lebo bol som ako obarený. Aronofsky vie natočiť film. Koniec je nádherný... ()

strelenaL

Filmy od Aronofského mám moc ráda, ale tentokrát jsem zklamaná. I když jsem do kina na film nešla s očekávání velkého trháku tak tolik netruchlím nad tou zkázou tolik. Filmu sakra hodně uškodila přiliš dlouhá stopáž. V jednom bodě po potopě jsem si začala myslet, že se z Noeho stal psychopat. ()

zigíš

V případě, že by mě zajímalo jestli se Aronofsky přiklání k smířlivě odevzdané -a notně vyšinuté- straně spíš než k agresivně antropocentrické, dám filmu ještě šanci. Problém je, že mě už jeho velkohubé, prázdne snímky míjejí ..40% ()

Marrdaa

No dyť co byste chtěli. Nějaký to epično a morální hodnotu devastuje už jen neustálá honitba za Šunkou (Ham), bobulí a touhou posílat do nový zahrady čerstvě vylíhnutý incesťátka. Russel to svojí gladiátorskou povahou vlastně tuní. Musim se přiznat že chvilkama byl dokonce na pěst. Sečteno a podtrženo, i z biblickýho příběhu se dá natočit celkem nadprůměrná zábava pro masy. ()

vyfuk

Tento film je podle mě dosti jiný než ty, které Aronofsky točil do teď. To je jeho zároveň asi jeho prokletí pro ostatní jeho svěřence a nebo plus pro mne. Kdyby Aronofsky natočil jakýkoliv jiný film asi bych se na něj nikdy nepodíval. Ale na tento jsem se dokonce těšil. Což snad konečně přispělo k tomu, že jsem si nějaký jeho film naprosto užil. Noe by mohl pojednávat jen o stavbě Archy, ale přitom zachází mnohem dál a to se mi na tom právě líbilo mnohem více. Noe nebyl zobrazen jenom jako spasitel, ale i člověk, který by mohl být i zlý, pln hříchů. Noemu v podstatě ruplo v bedně (což bych byl zklamán, jelikož to je jedna z typických Darrenových značek). Hopkinsovi jahody... nezapomenutelné samo osobě. Já nejsem ateista, svým způsobem každý v něco věří, ale mne Bůh nějak nerajcoval. I přesto toto není film, který by byl pro ateisty zakázán. Naopak, film se snaží být dokonce i moderní jak to jen jde a mnoho věcí, které jsou ve filmu řečené jsou zajímavé, ať už to je pravda nebo ne. Milujeme Pána prstenů, i když je to fantasy a pokud někdo bere Bibli jako fantasy, tak ji může milovat také. ()

NoFiction

O nelogice v tomhle filmu se bavit raději nebudu, ale pokud měl tenhle snímek, někdy někdo natočit, tak si myslím, že za tohle dílo nebudu Darrena zatracovat. ()

kklepkaa

Film v krátkosti - možné "spojléry"... Noe začíná jako počestný inteligentní muž. Následně se z něj stává náboženský fanatik, že ani Percy Jackson se na to nemůže dívat... Rozhodne se fušovat do vinařství, kdy se z něj stane vožrala a konec dobrý všechno dobré, Noe získává s pomocí božské Hermiony rozum a je z něj opět ten inteligentní počestný muž, který bude muset napsat spoustu otčenášů. Tohle domrvení biblického příběhu mi bude ještě asi dlouho ležet v žaludku. Jedna hvězda za Hopkinse. ()

Kosmik 1

V kině bych jistojistě spal, zvlášť při těch dlouhých scénách bez obrazu. :D Pro mě velké zklamání a dále nemám potřebu se k tomu více rozepisovat. 45% - z úcty k Russellu Croweovi. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu