Bývalý zločinec Jacob Sternwood je donucen opustit svůj islandský úkryt a vrátit se do Londýna, kde se jeho syn zapletl do zpackaného loupežného přepadení. Detektiv Max Lewinsky ihned ucítí šanci, jak muže, kterého dlouhá léta neúspěšně pronásledoval, konečně dopadnout. Když se ale ocitnou tváří v tvář, začnou odhalovat mohutné spiknutí, které může stát oba protivníky život. (Bontonfilm)

Moena

Ale jo, budu trochu benevolentnější. Film je to modřejší než šmoula, ale Creevy má kliku, že modrá je moje oblíbená barva. Zvláštní pojetí tohohle english thrilleru je vidět hned v úvodu, kde probíhá honička naprosto nepochopitelně v naprosto vylidněných ulicích Londýna. Akce je dostatek, jen mě na konci neskutečně rozladilo to trapný klišé "povinná kulka pro všechny hrdiny". Odpusťte několik logických lapsů a dostane pár slušně napsaných postav, kterým kraluje pan herec Strong-pokerface. ()

Fíla

Nenašel jsem žádnou smysluplnost, zaujetí, dokonce žádné emoce. Nevyvolalo to ve mně vůbec nic, ani špetku emocí. Strašně rád jsem si zavzpomínal na X-mena, v podání Jamese McAvoye, protože tohle k jeho výkonům vůbec nesedí. Jo, akční film, dobrý, ale je to strašně suché a žádné osvěžení ani příchuť nevzešla takřka z ničeho. Ani ten scénář mě nijak neuchvátil. Typický podprůměrný film, s velkým ničím. ()

M.i.k.e

povedený akčňák,který sice operuje s lehce recyklovanou zápletkou,nicméně je zabalen do tak líbivého hávu,že ta hodina a půl uteče jako nic.McAvoy výborný,Strong správně nejednoznačný.Jednoznačné plus za zpracování,protože noční Londýn tu vypadá opravdu fantasticky a výborný soundtrack,který k téhle drsné podiváné skvěle pasuje.Jen by mě docela zajímalo kterej umělec tady překládal název...80% ()

bourec

Ty ostrovní filmy mě skoro vždycky zaujmou,ale u většiny je druhá projekce smrtící.Nějak to anglánům drhne.50%. ()

carlos 2010

Čo tomu vyčítam? Nekonzistentnosť postáv a deja a nevyužitý potenciál Maka Stronga, ktorému ako keby zakázali hrať naplno, aby náhodou nepredčil Jamesa McAvoya, ktorý mimochodom vyzeral ako mladší brat Gérarda Butlera. ()

dubinak

Tak tomuhle se opravdu dá říkat totální slabota. Bohužel musím říct, že to byla tak naprosto dějově černá díra, že se tu ani McAvoyův výkon neskýtal tak výrazně a byla jsem spíš zklamaná, jakou nevýraznou a nudnou roli na něj tentokrát ušili, protože když si tam za celý film alespoň dvakrát zařve bolestí, je vidět, že to umí, ale reřisér mu k tomu nedal moc šancí. Ostatní herci byli dost béčkoví a nesympatičtí. Vizuálně to pro mě žádná špička nebyla, i když snaha vidět byla, mám ale už v této záležitosti pár jiných favoritů, kteří by tuto modrošedou zářivou parádu hravě převálcovali. Tento snímek nenabízí vlastně vůbec nic, jen nefalšovanou nudu, zmatenost ve scénáří, nepřehledný děj a úplně postrádá jakoukoliv více zapamatovatelnou akci, která by mohla něčím zaujmout. Vůbec nic tam nejede na sto procent, zápletka zcela upadá. Člověk by si ani nevšiml, že se tam něco obrátilo o 360 stupňů, protože to všechno plyne takovým nezaujatým, odfláknutým způsobem. Neopomenu ještě podotknout, že by si zasloužil pěstí ten, kdo překládal název a k dabingu, jenž jsem k mé smůle musela snášet, jsem málem potřebovala pytlík na zvracení, protože jsem to jinak nesehnala. ()

C0r0ner

Sice to bylo příjemně krátké a dostatečně scenáristicky zajímavé a inovativní, ale chyběla mi tam ta nekompromisní údernost, jakou měl například Sweeney, proto ta hvězdička dolů, protože tam prostě nebyla nějaká přidaná hodnota, která by například znamenala, že bych si chtěl tenhle film v budoucnu pustit znovu. 75% ()

ivet.ka

Naprosto povrchně přiznávám, že nebýt tam James McAvoy, tak je dost možné, že mě ten film neudrží v dostatečné pozornosti a klidně bych se s ním tak v půlce rozloučila. Není tam jinak nic, co by ve mě po skončení filmu rezonovalo. ()

dr.fish

Solidní žánrovka. Přestřelky ok, kamera i střih slušné. Po delší době zase něco co mne zabavilo. Nic nového pod sluncem, ale všecko už tu přece bylo, tak je to jedno. 75% ()

SniperG1

Já se na to naivně těšil a on z toho vyjde docela propadák! Vše bylo moc jednoduché, jak postavy tak i děj. Dlouho jsem se takhle nenudil... 35% ()

chelseaman22

Dvojka ve složení "měl bych se oholit a jakou plešoun mám štyl" mastí po hlavním městě Britského impéria bez bázně a hany. James hází trubkou jak Veselý na MS v Tegu, sám si odebírá vodu z kolena a hlavně je tak ubohý, že svým Glockem hrozí britské penzistce, jež každý den v 5 P.M. přestává pracovat. Úchvatná záplava kulek se valí po Bond Street a vám připadá, že rejža KUTNUL závěr o dobrých 30 minut! 70% Celosvětový výdělek k 1. 8. 2013: $1,698,920, což je 0,19 násobek budgetu ()

Honzek

Pořád se to drželo hranice 3-4*. Chvilku to byla velká zábava, jindy zase průměrná šedá nuda. Nicméně to považuji za slušný biják, který si ty čtyři hvězdy nakonec slušně urval. Nehledejte v tom nic extra, ale rozhodně se na to příjemně kouká. ()

Mirokukii

Vkusný thriller ve svižném tempu s dobrým námětem, který mě, ač přes pár hloupostí a děr ve scénáři, nakonec i díky svému napětí a spádu ve vyprávění vtáhl do děje a bavil. Přehnaně zapálený McAvoy vs. brilatní, chladný, klidný a nebezpečný muž Mark Strong. ()

st.jim

Nudná kriminálka se skvělým McAvoyem a Strongem. Greevy napsal a natočil guláš, který se s vypětím všech sil dal jen těžko pozřít. Chyběl nápad, napětí, jiskra....prostě něco, co by člověka vtáhlo do děje. Jedno ale velký plus tento snímek má. Je to český název, který je divnější, než samotný film. ()

Jizni Tlapa

"Chceš pěstí?" by měla býti spíše otázka pro režiséra tohohle stejnojmenného snímku. Spousta černoty (špatně nasvícené), málo povedených dialogů a naprosto ošizená akce s naprosto překrouceným zakončením. Herecký potenciál McAvoye zůstal tak nevytěžený a Pěsťovku poslal do podprůměrného hodnocení... ()

ivan_drago

Příliš málo uvěřitelná zápletka i motivace hlavního hrdiny, působí v celkovém kontextu příběhu o politické korupci a obchodu se zbaněmi nevěrohodně a lacině... Vše vynahrazují slušné přestřelky a celková atmosféra filmu... český překlad názvu filmu ani nemá cenu komentovat, to je demence nad demenci... ()

Mrkvič

Vzor tuctovky. Až na jednu nádherně vypiplanou zpomalenou scénu přestřelky si z filmu rozhodně nic neodnesu. Možná ještě tak burácivý závěr s pohledem na Jamese McAvoye, kdy jsem si říkal "tak teď je konec? proč sakra tolik důrazu?". Začátek ještě působil trochu svěže, ale později a hlavně na konci už je to jedno velké klišé za druhým. A to tak nerad používám klišé :) I ty vychvalované přestřelky mi přišly, že mají sestupnou úroveň. Ta na úplný závěr snad musela být sestříhána během pár minut. Jen na herce nelze říct nic špatného, ale bohužel v té nudě a nelogičnosti je to k ničemu. ()