Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

mjrGresham

Hudba a výprava super! Duo Dyk-Frosslová skvělé! Hlavní hrdinka má na lezení po skalách ideální postavu!.....tady bohužel pozitiva končí.Nadpřirozené postavy potrhlé až debilní(pokolikáté už?),Adam Kraus je stejně dobrý herec jako jeho bratr muzikant :-( Škoda,mělo to na víc. ()

thomasnikrs

Dějově nic moc, ale herecké výkony fakt dobré, krásně zpracované a dobrá výprava. Dvě * jsou dostačující. Budař a Dyk mě teda dostali:-) ()

janahorova

Prostředí a kamera super, tak proč se to zase tak táhne, proč jsou tam pitome vtipy a zbytecne amatérské triky které tam nebylo zapotřebí? Příběh opět o ničem, herci nevěrohodne přehrávají. ()

ostravak30

Pohádka O pokladech je pro mě velké překvapení, protože jsem o ní donedávna neslyšel. Přitom hned úvod je slibný. Slyšíme dobrou muziku, je vtipný a navíc originální - zpomalené záběry, šlechtic jedoucí na vozíku, zatáčející s ním... A pokračování není o nic horší. Trojice Josef Polášek, Jan Budař a Pavel Liška je vtipná sama o sobě a korunu tomu nasadí Karel Heřmánek. Když je tato trojka navíc v dámských šatech, kdy to David Švehlík komentuje: "Jestli takhle vypadá lesní žinka, jak asi vypadají ježibaby", nelze se smíchu ubránit. K tomu dobrá hudba v podobě Čechomoru. Jedna jejich píseň je navíc při divadelním představení přetextovaná a vtipně, nutno podotknout. Celkově snímku dominuje lidová hudba, což není na škodu. Pohádka navíc není zase tak dlouhá, aby nudila, ale ani tak krátká, aby nestačila mít hloubku. Není všechno zlato co se třpytí a láska je nad bohatstvím. ()

DeDanu

Krásná pohádka, pohádka jak má být. Pravda, zpočátku trochu ukřičená, ale jinak zábavná a vtipná, vizuálně moc hezká, s kouzelnou hudbou, s dobrodrodružstvím, napětím i humorem. Zahraná báječnými herci s chutí a láskou.  Jak mi takový poklad mohl doposud unikat? (Princ-vynálezce Ignác v podání pana Vojtěcha Dyka: "Že bych něco zvojtil?" ) ()

neliCZka

Nebyla to vůbec špatná pohádka. Bylo tam pár hezkých scén a byly použity moc pěkné exteriéry i interiéry. Až na ta tmavá místa, tam to vypadalo "divně". Vojta hrál velmi dobře, hlavní hrdinka ušla, sestra byla moc sympatická. Ale ten záporák...ten to docela kazil. Rozhodně se dalo i čas od času zasmát. Celkový dojem docela dobrý. :) ()

stolista

Taková pohodová pohádka pro náročné. Pěkná výprava (Mumlavské vodopády?,Kutná Hora-ta potěšila). Hudba nic moc. Budař v roli vodní víly :-))! ()

Detektiv-2

Herecké výkony opravdu nic moc. Na pohádce jsou pěkné počítačové efekty, ale děj docela pokulhává. Již od doby, co se Barborka vydala za Jakubem jsem věděl o čem to bude a jak to skončí... ()

maniacxl

Micimutr ještě jakžtakž ušla,ale tenhle další výtvor Víta Karakasa je tragédie.Mišmaš všeho a vlastně ničeho.Nezachránily to Dyk,Polášek,Liška ani Budař.Pro mně to byla naprostá ztráta času,a co se výpravnosti a pohádkovosti týče??no,raděj pomlčím.Byl to akorát tak trapas velebnosti!20% za Brouska. ()

Nonna

Zdlouhavé, předvídatelné, co se scénáře týče, pak až amatérské. Je škoda, že mladí a nadaní čeští herci (Pidrmanová,Švehlík,Dyk,Liška,Budař) musejí brát, patrně kvůli výdělku, takovouhle šmíru a přitom by byli určitě schopni přesvědčivých výkonů v kvalitní pohádce. Co mě potěšilo - vychytávky ze století páry a role bratra Ignáce vynálezce a Tomáš Töpfer, který jak se objeví na scéně, zastíní svým hereckým talentem všechny okolo a ovládne záběr. Co mě nepotěšilo - Jana Pidrmanová, jak ji mám ráda, vypadá v rudých šatech upnutých pod prsa jak po plastické operaci se zvětšenými silikony (tohle někdo opticky podcenil), tři úkoly, které má plnit jsou strašně trapné a vše co se kolem toho točí, nikoho nepřekvapí. Nejhorší je asi sádrová skála se špatně nalepeným mechem nahoře v mracích. Budař s Liškou nemají co hrát, jen se pitvoří a chudák Švehlík pobíhá pomateně po lese, skrývá se za stromy a působí zoufale. Do toho ty nelogismy - přece by ve století páry nemohl kníže násilím odvléct chudou dívku na zámek. A ten Čechomor do toho, no tak ten s tím parostrojem doslova "ladí".Taky jsem nepochopila, proč bylo tolik prostředků vloženo do zbytečného cestování po republice a hledání místa k točení, ta svatba ve Valticko-Lednickém areálu tomu dala korunu. Mně osobně by stačila jedna divadelní kulisa....kdyby byl příběh zábavný a svižný. ()

honzic

Po celkem solidním začátku s dobrou kamerou se postupně celý děj dostává do stále nudnějších partií. Hodnocení: 35 % ()

aiv

jako pohádku bych tohle nenazvala. spíš jako komedie. snad. musím uznat, že výkon závistivého, lakomého a vyčůraného Švehlíka byl skvělý, namísto toho Liška a dva mu podobní byli fakt pro zasmání. ale hold Liška nemusí ani nic předstírat. dementní úsměv a ležíte smíchy na zemi. ()

DanielaE

Pohádka, která mi udělala velkou radost, jen se ztotožňuji s námitkami, že proti nesympatickému a trapně žárlivému Krausovi bych být Barborkou dala snad přednost i padouchu Švehlíkovi, alespoň by si užila nějakou srandu. Celá postava Jakuba byla scenáristicky zcela nedotažená, nevykreslená, nechápu, proč by takové hodné a hezké děvče mělo by jen hnout malíčkem. Zato Kačence s Ignácem jsem fandila jak o život :-) Jo ano, líbilo. ()

jungewolf

Knížku jsem nečetl. Film ? : Vynikající výprava, kostýmy, komediální herecké kreace... . Takže - 5 * a 77 % = výborně vybrané nádherné lokace .... , famózní .... . ()

EddieIron

Skláním se před jasnozřivostí všech,kteří už před začátkem vědí,jaké dát hodnocení.Každý se holt realizujeme nějak jinak. ()