• kolodej1
  ****

  zajímavé mikropříběhy, kterým se nedá příliš vytknout. Snad jedině, že méně je někdy více a tak by nebylo na škodu, kdyby těch příběhů bylo trochu méně, ale byly více rozpracovány, pak by to možná bylo na plný počet hvězd. Jinak bylo pěkné, že se i přes velmi vážné téma nehrálo příliš na city a neždímaly se z diváků slzy, i když by to nebylo až tak složité. Jenom bych měl ještě připomínku k zařazení zde na webu, zaškatulkování jako komedie vyznívá spíš jako hloupý žert, legrace to vážně není, ani ty příběhy samotné, ani téma filmu.(29.6.2013)

 • ivishka
  *****

  Pět hvězd pro pět příběhů. Za každý takový film bych dala klidně ruku do ohně - ale je jich jako šafránu. Jedním z hlavních taháků mi bylo hvězdné obsazení především - Patricia Clarkson, Ginnifer Goodwin, Josh Holloway, Jenn Morrison atd...Jakkoliv první věta obsahu může znít namyšleně, opak je pravdou. Líbila se mi ta souvislost mezi všemi příběhy - nyní dospělá žena Pearl, která vychovává s manželem svou dceru se díky ztrátě své matky stala onkoložkou. Pomohla mnoha lidem a učinila tak svět trochu snesitelnějším. Spontánní Patricia Clarkson mě opět mile překvapila kolik hereckých tváří dovede předvést a nemohla jsem si nevšimnout, že ztvárnila jedinou postavu, která měla trochu smysl pro humor. Díky bohu téma rakoviny ve filmu nebylo podáno citotlačně, ale citelně a jemně. I ten největší skeptik si u tohoto filmu uroní slzičku. Citát na závěr: "Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow." Albert Einstein(26.6.2013)

 • ludovit14
  ***

  Five: je na jedno pozretie slušný poviedkový film.POVIEDKA:(1)75%.(2)90%(3)65%.(4)50%.(5)40%.Summa summarum:HOD:64%. Chcel by som raz vidieť sfilmovanú poviedku(ako celovečerný film),kde účinkovala Patricia Clarkson(č.2).PS:pačil sa mi herecký koncert Patricie Clarkson!(25.8.2013)

 • hellstruck
  ****

  Silný film, který ale potápí dvě věci. Jednak a) nedotažené příběhy.. sotva se rozkoukáte, už je v záběru jiná hlavní postava. Tohle je ale můj celkový problém s povídkovými filmy - já chci prostě sledovat celý příběh, ne jen úsek. Takže kdyby místo jednoho celku natočili pět dílů, byla bych nejspokojenější. Ale podívala bych se jen na první tři a to proto, že b) poslední dvě povídky nebyly nijak originální, vyčnívající, ani dojemné. Vlastně ani příliš zábavné. Hodnotit pět lidských příběhů jako celek je tedy vcelku těžké, ale protože jsem z prvních třech povídek byla vesměs nadšená, nechám to na čtyřech hvězdičkách. Mimoto si film zaslouží uznání za téma a sympatie za režisérky :)(27.6.2013)

 • ABLABLABLA
  ****

  Tento snímek je zajímavý jednak svým povídkovým stylem, jednak jejich pojítkem, jednak režisérkami a v závěru tím, že je to celé věnované ženám o ženách točené ženami (aneb velmi mě překvapilo, že režisérkou je tu třeba Anistonka, Alicia Keys nebo Demi Moore). Dá se to věsměs hodnotit podle jednotlivých příběhů, ale také jako celek, protože propojeno to postavami je. Hned první povídka o Charlotte /i když to spíše bylo o Pearl jako malé/ mě vehnala slzy do očí.. jako jediná popravdě mě dojala, a když brečím u filmu hned v prvních 5 minutách, tak to je něco (to se mi fakt ještě myslím nikdy nestalo). Druhý příběh Mia se mi taky líbil, za prvé díky Patricia Clarkson a za druhé stylem vracení se zpátky v čase. Třetí Cheyanne byl slušný, ale už slabší než první dva. Čtvrtý Lili se mi líbil nejméně. Nebylo tu nic, co by ve mně něco vyvolalo. No a pátý Pearl bylo takové to ukončení, kdy na úplném závěru se všichni (téměř všichni, to jako ta Chayenne zemřela? asi jo.. ale to tam třeba vůbec nedali vyznít a to je škoda) sejdou na políbení poslední destičky. Všimla jsem si jedné zajímavé věci, a to že je tu hodně, ale hodně herců známých spíše ze seriálů a ze všeho nejvíc mě překvapilo, že tu jsou hned tři nejhlavnější postavy z Once upon a time (vyšlo to ve stejném roce, tak teď jestli se poprvé sešil tady, nebo v seriálu). Jinak vyholený Taylor Kinney už nemá to kouzlo jako s jeho vlasy. Jedna věc mi hodně vadila (a to nejen u tohoto filmu, ale trošku si tady vybiju vztek) - a to český dabing (ano bohužel jsem to neviděla v originále). Poslední léta je tu praktika v českém dabingu, že používají "obecnou češtinu". A to se mi prostě nelíbí. Nemůžou říct "šťastný život", radši řeknou "šťastnej život". "Jasný" místo "jasné" se ještě dá. "Hele" dejme tomu ještě jo, ale "-ej" na konci mě dokáže pořádně nasrat. Měla by si česká dabérská komunita uvědomit, že není nutné se všechny filmy snažit dělat "hovorově", ale používat normální spisovnou češtinu. Kdo to pak má poslouchat? Když tak mluví reálná osoba, tak to samozřejmě chápu (ale strpím to jen u lidí z Čech, jelikož je to původně i jejich nářečí, ale u lidí z Moravy mluvící obecnou češtinou, která vychází z českého nářečí, to nesnesu) i když mi to trhá uši, ale v dabingu je to fujky.(12.1.2014)

 • - Úvodní díl se odehrává dne 20. 7. 1969, tedy v den, kdy Neil Armstrong přistál na Měsíci. Ve stejný den se narodil Josh Holloway. (Evie28)

 • - Ve všech pěti příbězích je přítomna pouze jediná postava, a to doktorka Pearl (Jeanne Tripplehorn). (..Lucas..)

 • - Ginnifer Goodwin a Jennifer Morrison se setkali již podruhé. Poprvé to bylo u natáčení seriálu Once Upon a Time (od r. 2011). (R´Hell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace