• jafuska
  ****

  Příběhy, které se dotýkají každé ženy, rakovina, velmi vážné téma, a tak hezky natočené příběhy, ano 4 díl byl trochu slabší, ale ostatní velmi emotivně udělané, a myslím si, že každý by tento film měl vidět, a kdo označil tento film jako komedii, tak asi se díval na něco jiného, určitě doporučuji, ale jedinou výtku mám a což je asi tak trochu na škodu filmu, škoda, že každý příběh nebyl dotažený do konce a tak se může jen divák domýšlet, jak to všechno mohlo skončit, kdyby se dalo příběh do celkového příběhu, byl by to ještě kvalitnější zážitek.(18.9.2013)

 • kolodej1
  ****

  zajímavé mikropříběhy, kterým se nedá příliš vytknout. Snad jedině, že méně je někdy více a tak by nebylo na škodu, kdyby těch příběhů bylo trochu méně, ale byly více rozpracovány, pak by to možná bylo na plný počet hvězd. Jinak bylo pěkné, že se i přes velmi vážné téma nehrálo příliš na city a neždímaly se z diváků slzy, i když by to nebylo až tak složité. Jenom bych měl ještě připomínku k zařazení zde na webu, zaškatulkování jako komedie vyznívá spíš jako hloupý žert, legrace to vážně není, ani ty příběhy samotné, ani téma filmu.(29.6.2013)

 • ABLABLABLA
  ****

  Tento snímek je zajímavý jednak svým povídkovým stylem, jednak jejich pojítkem, jednak režisérkami a v závěru tím, že je to celé věnované ženám o ženách točené ženami (aneb velmi mě překvapilo, že režisérkou je tu třeba Anistonka, Alicia Keys nebo Demi Moore). Dá se to věsměs hodnotit podle jednotlivých příběhů, ale také jako celek, protože propojeno to postavami je. Hned první povídka o Charlotte /i když to spíše bylo o Pearl jako malé/ mě vehnala slzy do očí.. jako jediná popravdě mě dojala, a když brečím u filmu hned v prvních 5 minutách, tak to je něco (to se mi fakt ještě myslím nikdy nestalo). Druhý příběh Mia se mi taky líbil, za prvé díky Patricia Clarkson a za druhé stylem vracení se zpátky v čase. Třetí Cheyanne byl slušný, ale už slabší než první dva. Čtvrtý Lili se mi líbil nejméně. Nebylo tu nic, co by ve mně něco vyvolalo. No a pátý Pearl bylo takové to ukončení, kdy na úplném závěru se všichni (téměř všichni, to jako ta Chayenne zemřela? asi jo.. ale to tam třeba vůbec nedali vyznít a to je škoda) sejdou na políbení poslední destičky. Všimla jsem si jedné zajímavé věci, a to že je tu hodně, ale hodně herců známých spíše ze seriálů a ze všeho nejvíc mě překvapilo, že tu jsou hned tři nejhlavnější postavy z Once upon a time (vyšlo to ve stejném roce, tak teď jestli se poprvé sešil tady, nebo v seriálu). Jinak vyholený Taylor Kinney už nemá to kouzlo jako s jeho vlasy. Jedna věc mi hodně vadila (a to nejen u tohoto filmu, ale trošku si tady vybiju vztek) - a to český dabing (ano bohužel jsem to neviděla v originále). Poslední léta je tu praktika v českém dabingu, že používají "obecnou češtinu". A to se mi prostě nelíbí. Nemůžou říct "šťastný život", radši řeknou "šťastnej život". "Jasný" místo "jasné" se ještě dá. "Hele" dejme tomu ještě jo, ale "-ej" na konci mě dokáže pořádně nasrat. Měla by si česká dabérská komunita uvědomit, že není nutné se všechny filmy snažit dělat "hovorově", ale používat normální spisovnou češtinu. Kdo to pak má poslouchat? Když tak mluví reálná osoba, tak to samozřejmě chápu (ale strpím to jen u lidí z Čech, jelikož je to původně i jejich nářečí, ale u lidí z Moravy mluvící obecnou češtinou, která vychází z českého nářečí, to nesnesu) i když mi to trhá uši, ale v dabingu je to fujky.(12.1.2014)

 • lucijelucije
  ***

  Každý příběh měl své kouzlo, a každý z nich byl svým způsobem silný a dojemný. Rakovina a její dopad na životy osob, které si tím musely projít, je těžký nejen pro ně samé, ale také pro jejich blízké. A Five krásně ukazuje, jaký důsledek vzniká, když se s tak zákeřnou nemocí setkáme. Určitě má tento film hloubku a nemůže se mu odepřít snaha, vcítit se do daných příběhu oněch žen, ale trochu jsem postrádala emoce tam, kde bych je čekala nejvíc.(27.2.2014)

 • TommyDiamond
  ****

  Tento příběh nese poselství…. Je natočen ženami pro ženy s rakovinou prsu a jejich blízké. Pět příběhů pěti žen, které přibližuje jejich utrpení i naději. I když má snímek vzbudit lítost, tak nabádá především k prevenci a co nejdřívějšímu odhalení rakoviny..... Já jsem s filmem nad míru spolkojen. Zaujal mě a herečky ze sebe vydaly maximum. Dávám čtyři hvězdy(25.5.2014)

 • - Ve všech pěti příbězích je přítomna pouze jediná postava, a to doktorka Pearl (Jeanne Tripplehorn). (..Lucas..)

 • - Ginnifer Goodwin a Jennifer Morrison se setkali již podruhé. Poprvé to bylo u natáčení seriálu Once Upon a Time (od r. 2011). (R´Hell)

 • - Úvodní díl se odehrává dne 20. 7. 1969, tedy v den, kdy Neil Armstrong přistál na Měsíci. Ve stejný den se narodil Josh Holloway. (Evie28)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace