Hodný dinosaurus

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 93 min

Nic jsem z toho nečekal a vida co z toho vzniklo milý animovaný filmek. Jo popravdě je to velká hra na city, ale já jsem tu hru sežral a to se u mně často nestává. Není to takové jaké jsem čekal a to je jen dobře. Je to vyspělý film ne žádná prvoplánová pohádka, která by měla děti jen nachvíli zabavit. ( 31.12.15/Cinema City/Sčítání lidu:25 )(1.1.2016)

Pro mě asi nejméně povedená pixarárna vůbec.. Především jsem asi mimo záběr cílové skupiny – je hodně cítit, že jak příběh, dialogy, humor, tak i grafika, je směřována o hodně mladším ročníkům, než jsem já.. Dospělí divák odchází z kina neuspokojen, hodně malým dětem by se mohlo líbit.. Mohlo by běžet o víkendu v ranních hodinách místo pohádek pro děti (teda jestli je program stále stejný jako za mých mladých let) ;-)(21.7.2016)

Pixarovští rozhodně nezklamali. Animace povedená, stejně jako příběh, i když ta westernová tématika mi moc nesedla. Celý děj Vám pěkně zabrnká na všechny druhy citů - od radosti po smutek přes napětí. Rozjezdová pasáž je opravdu hodně vydařená a vtípky se to tam jen hemží. Opravdu takhle od srdce a z plných plic jsem se už dlouho nezasmál, proto přidávám ještě jednu hvězdičku navíc a zaokrouhluji nahoru na 4.(8.2.2016)

Ani nádherná animace a pár výtečných fórů nemohou v mých očích na tomto filmu zakrýt, že mě v podstatě totálně minul - usínal jsem u toho, nebavilo mě to a vyloženě jsem trpěl českým dabingem (člověk samozřejmě chápe, že je to film primárně pro dětského diváka, ale já bych ten film prostě chtěl vidět v původním znění s titulky, leč mám smůlu, Falcon film uvádí do kin výhradně v českém dabingu - možnost vidět film v původním znění tu bude až za několik měsíců, až film vyjde na DVD, kdy na něj mezitím dávno zapomenu). Osobně bych asi měl tendenci se podivovat filmu, ve kterém se dinosauři chovají jak průměrná farmářská rodinka z amerického středozápadu, zatímco lidé vyjou na měsíc jako vlci a lezou po čtyřech (aby se v závěru nepochopitelně zvedli na nohy a odebrali se pryč jako někdo, kdo se pro bipedii rozhodl ve zlomku vteřiny), ale opět - člověk asi musí chápat, že jakéli racionálno zde dostává vydatně na frak, a tak nemá smysl nad čímkoli ve filmu moc přemýšlet. (Ostatně režisér snímku, Peter Sohn, prohlásil: "Jedná se o příběh chlapce a jeho psa – jenomže v našem příběhu je chlapcem dinosaurus a psem je chlapec."). Prostě to tam všechno je tak, jak to je, protože to asi tvůrcům přišlo vtipné, a soudě dle reakce dětského publika na včerejší předpremiéře, vtipné to připadá i cílovce, takže je vše v pořádku. Nakoupit colu & popcorn a vypnout mozek a na 100 minut se obrnit trpělivostí, a máte na jeden večer program pro děti. A kdo ví, možná to nakonec sedne i vám - já jsem se k tomuto filmu přece jenom nachomýtl spíše náhodou, animáky obecně nemusím, a tak mé 3 hvězdy je nutné brát spíše s rezervou.(26.11.2015)

Najdospelejší Pixar, ktorý by si vzhľadom na svoju minimálnu infantilnosť, zaslúžil realistickejší look. Možno niečo na spôsob DINOSAURa, ale s ešte živejším reálom. Prepad v kinách je opodstatnený. Jednoducho, toto nieje nič pre deti, aj keď jeho vizuálna stránka tomu nasvedčuje. Pri tom budú slziť skôr dospelí.(6.4.2016)

• - Jedná se o první případ, kdy studio Pixar vydalo dva celovečerní filmy v jeden rok. Prvním filmem vydaným před snímkem Hodný dinosaurus byl film V hlavě (2015). (Patw)

• - Původní obsazení filmu tvořila jména jako John Lithgow, Judy Greer, Bill Hader, Neil Patrick Harris, a Lucas Neff, ale všichni byli nahrazeni po přepracování děje filmu. Jediné jméno, které zůstalo z původní verze filmu, patří Frances McDormand. (Patw)

• - Filmaři chtěli, aby si hlavní lidský hrdina Spot mohl sedat na nohy jako to dělají psi. Museli proto upravit anatomii jeho těla. (D.Moore)