Reklama

Reklama

Hodný dinosaurus

  • USA The Good Dinosaur (více)
Trailer 2

Animovaný film „Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů. (Falcon)

(více)

Videa (28)

Trailer 2

Recenze (299)

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Nedivím se, že se to dětem líbilo víc, jak V Hlavě. Před deseti/patnácti lety by z toho generace dnešních dvacátníků/třicátníků taky byla nadšená. Jednoduchý příběh zabalený do nádherného vizuálu, plno správných poselství, emotivní scény a příjemné hlasové obsazení, není moc co vytknout. Až na useknutý závěr a fakt, že ten film dorazil o pár let později, než bych si přál, to byla v každém směru milá podívaná. A klidně se k ní zase někdy vrátím. 7/10 ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $187,5miliónaTržby USA $58,392,056Tržby Celosvetovo $87,092,056Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ rok 2015, najprv Pixar ponúkne príbehom úžasne prepracovanú rozprávku V hlave a teraz úplne jednoduchú banálnu zápletku akú by ste od tohto štúdia nečakali ani náhodou, nuž čo už, na druhú stranu keď zrovna neohúri príbeh, tak zas animácia tá úplne, tá je dokonalá, hlavne okolie kde sa dinosaury pohybujú je geniálne prepracované, dej Vám pripomenie veľa známych animákov začnúc u Dinosaura, cez Dobu Ľadovú až po Levieho kráľa, čo nie je moc dobrá vizitka ale dá sa to prežiť, aj keď sú tu doslova nejaké tie ostré hrany, kde príbeh úplne nefunguje tak ako by mal, hlavne etapy pri Pterodaktyloch a Tyranosauroch, sú akosi na silu zlepené, chcú dodať príbehu nádych akcie, dravosti ale i drsnosti, v tomto prípade lepšie funguje linka medzi dinosaurom a chlapcom tuším Špuntom, tá ide dobre, dokáže si vytvoriť okolo seba čaro a nechýbajú pri nich aj emócie a primeraná zábavnosť /videl v kine 3D verziu: 80%/ __pred animák bol uvedení krátkometrážny film Sanjay's Super Team ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Je úžasné, kam až se animace dostala - zároveň mám ale pocit, že Pixar flexuje svoje technické know-how bez schopnosti vymyslet pořádný příběh. Tady mě to obzvlášť zaráží, protože na rozdíl od všech těch sequelů tu je snaha s něčím přijít. Ale nakonec to je strašně prázdná nuda, kde tisíce CGI objektů před kamerou prostě leží, úplně na mě sálá ten zápřah procesorů, aniž by bylo jasné, proč se to všechno děje. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Pixar tentokrát cílí na mladší publikum a je to cítit. Dospělí divák se příliš nepobaví, a těch pár pomrknutí je zbytečných a ze snímku spíše nepříjemně vybočují. Za docela (od)vážný, avšak nedostatečně rozvinutý /a tím ještě amorálnější/ moment považuji chvíli, kde se hlavní hrdina sebestředně rozhodne, že nenechá svého ochránce a společníka shledat se svou rodinou, ale bere ho na svůj hřbet směrem k dinosauří farmě. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Film, jehož příběh mi přišel vhodný jen k tomu, aby nám u Pixaru ukázali, jak nádherně umí nakreslit divokou přírodu. To se jim sice povedlo na výbornou - u některých záběrů člověk i zaváhá, jestli to opravdu je nakreslené nebo ne, ale to je to jediné, co je na celém snímku povedené. Nepřekvapivý příběh s dinousary, kterým se sice vyhnul meteorit, ale jediným znakem jejich evoluce je to, že umí mluvit a na divokém západě brontosauři farmaří a tyranosauři pasou bizony. 2* za geniální animaci a pěknou hudbu. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (14)

  • Boj mezi tyrannosaurem a velociraptory napodobuje ten ze snímku Jurský park (1993). (hansel97)
  • Režisérem filmu byl původně Bob Peterson a datum premiéry byl stanoven na 30. května 2014.  Peterson měl problémy, jak správně pojmout třetí část filmu, a tak byl z režisérského postu sesazen a premiéra odložena na listopad 2015.  Aby měli tvůrci více času na dopracování snímku, byla premiéra filmu Hledá se Dory odložena na červen 2016. Peterson se pak ujal jiného snímku pro Pixar, zatímco Denise Ream nahradil Johna Walkera jako producenta a 21. října 2014 byl Peter Sohn oficiálně jmenován novým režisérem. Děj filmu byl poté upraven a některé původní myšlenky naprosto odstraněny, jako ta, že dinosauři budou farmáři. Naopak byl přijat nový koncept, že příroda bude sama o sobě protivníkem hlavním postavám. (Patw)
  • Filmaři chtěli, aby si hlavní lidský hrdina Spot mohl sedat na nohy jako to dělají psi. Museli proto upravit anatomii jeho těla. (D.Moore)

Reklama

Reklama