Hodný dinosaurus

Peter Sohn

Denise Ream

Scénografie:

Harley Jessup

Konečne jednoduchý animák pre menších aj väčších. Pre mňa veľmi milé prekvapenie. Jednoduchý, ale postačujúci dej. Animácia celkom ušla. Veľa dobrých nápadov a vtípkov. Možno trocha prepísknutý rozpočet, ale u animákov štúdio predsa rado zariskuje. Je to skvelá oddychovka a zábava, ktorú si zrejme v blízkej dobe zopakujem. Za posledné roky je to jeden z tých lepších animákov. 75%(22.4.2016)

• Galadriel

Film, jehož příběh mi přišel vhodný jen k tomu, aby nám u Pixaru ukázali, jak nádherně umí nakreslit divokou přírodu. To se jim sice povedlo na výbornou - u některých záběrů člověk i zaváhá, jestli to opravdu je nakreslené nebo ne, ale to je to jediné, co je na celém snímku povedené. Nepřekvapivý příběh s dinousary, kterým se sice vyhnul meteorit, ale jediným znakem jejich evoluce je to, že umí mluvit a na divokém západě brontosauři farmaří a tyranosauři pasou bizony. 2* za geniální animaci a pěknou hudbu.(7.1.2018)

Hodný dinosaurus je druhým Pixarem roku 2015. Stejně jako vždy se může opřít o parádní animaci, které vévodí především vodní scény. Stejně jako v posledních letech se může popřít o poměrně dětinský a jednoduchý příběh, který zaujme ty nejmenší, avšak neurazí ani postarší. Tentokráte však chybí ona parádní originalita, nápaditost příběhu či hláškovací orgie. Na druhou stranu nabízí Hodný dinosaurus přesně to, co chybělo filmu V hlavě. Máme tu jednoduchý nosný děj, který je nejen nesmírně zábavný, ale také dosti emotivní a po duši hladící. Druhá pixarovka roku 2015 tedy vyrovnává misky vah a nabídne sice jednoduché a zdánlivě nezajímavé dobrodružství, které má na druhou stranu perfektní spád, výborné postavy, vtipné momenty a hlavně mu nechybí emoce a podtržený rodinný duch. Kombinací obou zmíněných filmů bychom dospěli k dokonalosti, takhle mohu udelit pouze stejné hodnocení, jako pro film V hlavě, avšak za jíné kvalitativní položky Poctivé 4*(26.2.2016)

Hodný dinosaurus je příkladem animáku, ve kterém je příběh potlačen na úkor precizní práce s animací. Film nabízí velice nádherné přírodní scenérie a celkově je vizuálně pěkně propracovaný. Avšak příběh je tím odtlačen mimo, což se někdy u podobných filmů stává, nicméně jsem čekal asi něco víc, a proto jsem se rozhodnul pro průměrné hodnocení. Přišlo mi, že film se nesnaží být ani vtipný, ale ani poučný, což je u tohoto žánru zarážející. Zkrátka jeden z mnoha filmů, u kterých si s časem člověk vybaví spíše formu než obsah.(30.1.2016)

Kdyby mě někdo před 10 lety řekl že něco podobné kvality natočí PIXAR klepal bych si na čelo a poslal bych toho člověka vyšetřit. Holt časy se mění a i takto plytký příběh, který sice asi obsahuje asi dvě trošku emotivně výživnější scény, které dají vzpomenout na staré zlaté časy, ale potom už nic víc. Arlo s Punťou putují a potkávají roztodivné postavičky. Nic víc, nic míň. Tohle mě osobně určitě nestačí. 50%(10.2.2016)

• - Ide len o tretí film od Pixaru, ktorý nie je nominovaný na Oscara. Prvé dva sú Autá 2 (2011) a Príšerky: Univerzita (2013). (Astonko)

• - Původně ve filmu měl zaznít také hlas Joan River, která byla zvažovaná na nadabování jedné z postav. Ovšem k tomu nakonec nedošlo protože Joan Rivers v září 2014 zemřela. (Patw)

• - Pro prostředí, v němž se film odehrává,  se tvůrci inspirovali pohořím Teton Range na severozápadě Spojených států amerických. (D.Moore)