Hodný dinosaurus

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 93 min

Peter Sohn

Denise Ream

Dinosaurus a Špunt jsou nesmírně roztomilé postavičky a ty mi v novějších animácích chybí. Pokud si tedy zamilujete v animovaném filmu nějákou postavu jako já, už vlastně jste spokojení a to já ano. Proč musí být v animáku pořád nějáké pitvořící se zvířata jáká jsme viděli v Madagaskaru? Mě se zdálo zbližování Dinosaura s malým pravěkým chlapečkem milé, zajímavé a poučné. Za sebe doporočuji.(21.3.2016)

// Nedivím se, že se to dětem líbilo víc, jak V Hlavě. Před deseti/patnácti lety by z toho generace dnešních dvacátníků/třicátníků taky byla nadšená. Jednoduchý příběh zabalený do nádherného vizuálu, plno správných poselství, emotivní scény a příjemné hlasové obsazení, není moc co vytknout. Až na useknutý závěr a fakt, že ten film dorazil o pár let později, než bych si přál, to byla v každém směru milá podívaná. A klidně se k ní zase někdy vrátím. 7/10(26.1.2016)

Ani nádherná animace a pár výtečných fórů nemohou v mých očích na tomto filmu zakrýt, že mě v podstatě totálně minul - usínal jsem u toho, nebavilo mě to a vyloženě jsem trpěl českým dabingem (člověk samozřejmě chápe, že je to film primárně pro dětského diváka, ale já bych ten film prostě chtěl vidět v původním znění s titulky, leč mám smůlu, Falcon film uvádí do kin výhradně v českém dabingu - možnost vidět film v původním znění tu bude až za několik měsíců, až film vyjde na DVD, kdy na něj mezitím dávno zapomenu). Osobně bych asi měl tendenci se podivovat filmu, ve kterém se dinosauři chovají jak průměrná farmářská rodinka z amerického středozápadu, zatímco lidé vyjou na měsíc jako vlci a lezou po čtyřech (aby se v závěru nepochopitelně zvedli na nohy a odebrali se pryč jako někdo, kdo se pro bipedii rozhodl ve zlomku vteřiny), ale opět - člověk asi musí chápat, že jakéli racionálno zde dostává vydatně na frak, a tak nemá smysl nad čímkoli ve filmu moc přemýšlet. (Ostatně režisér snímku, Peter Sohn, prohlásil: "Jedná se o příběh chlapce a jeho psa – jenomže v našem příběhu je chlapcem dinosaurus a psem je chlapec."). Prostě to tam všechno je tak, jak to je, protože to asi tvůrcům přišlo vtipné, a soudě dle reakce dětského publika na včerejší předpremiéře, vtipné to připadá i cílovce, takže je vše v pořádku. Nakoupit colu & popcorn a vypnout mozek a na 100 minut se obrnit trpělivostí, a máte na jeden večer program pro děti. A kdo ví, možná to nakonec sedne i vám - já jsem se k tomuto filmu přece jenom nachomýtl spíše náhodou, animáky obecně nemusím, a tak mé 3 hvězdy je nutné brát spíše s rezervou.(26.11.2015)

Tak tohle neberu. Vezměte si potenciál toho příběhu - asteroid mine Zemi, dinosauři přežijí, vyvíjí se, až se nakonec setkají s lidmi, kteří jsou na úrovni opic a mají co dohánět. Nebo ještě jinak - přátelství dinosaura a člověka, sen každého malého dítěte, které má doma alespoň jeden obrázek, jednu figurku T-Rexe nebo Triceratopse. A oni nám naservírují tohle?! Ve skutečnosti by se nic nezměnilo, kdyby jste si za oba hlavní hrdiny pomysleně dosazovali různá jiná zvířátka, na příběh by to nemělo sebemenší vliv. To, že jeden je člověk (který má blíž ke psu) a druhý dinosaur (ve kterém jsem neustále viděla Simbu ze Lvího krále) bylo krutě nevyužito a nemůže to zachránit ani pár hravých nápadů, které ale byly mířeny spíš na dospělé než na děti (bouřkový fanatik, "osvícený" blázen, westernové ladění). Zbyla jen krásná grafika a stokrát viděný příběh.(12.1.2016)

• zipper111

Tak to je velké zklamání. Hodný dinosaurus je totiž neskutečně nádherně udělané nic. Opravdu, zhola NIC. Emoce tu nejsou, napětí tu není, příběh tu už vůbec není, je tu jen chození a na sobě skoro nezávislé scény, které někdy ani nenavazují. A ač je animace kulervoucí, největší prim hraje pozadí a prostředí, kde se postavy pohybují, to je opravdu něco. Ale taky je to bohužel všechno, todle podle mě nemůže bavit ani děti. Nejhorší Pixar ever, ani V Hlavě nebyla extra pecka, pořád je ale o dvě třídy nad tímto filmem. Škoda, jednou to příjít ale muselo. 2*(5.3.2016)