Hodný dinosaurus

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 93 min

Bohužel jen a jen průměrný animák, který nebude v žádném případě vinikat mezi ostatními a o pokračování bych ani netoužil. Vizuál nic moc. Nelíbily se mi tvary dinosaurů a když už se mi od začátku něco nelíbí, tak to většinou nedopadá moc dobře. Jediné co by se dalo vyzdvihnout je člověk, který se chová jako pes a je to docela srandovní.(24.4.2017)

Najdospelejší Pixar, ktorý by si vzhľadom na svoju minimálnu infantilnosť, zaslúžil realistickejší look. Možno niečo na spôsob DINOSAURa, ale s ešte živejším reálom. Prepad v kinách je opodstatnený. Jednoducho, toto nieje nič pre deti, aj keď jeho vizuálna stránka tomu nasvedčuje. Pri tom budú slziť skôr dospelí.(6.4.2016)

Nový, mnou tolik očekávaný animovaný film od Pixaru Hodný dinosaurus bohužel v mých očích zcela nezabodoval. Ovšem jak už jsme zvyklí, pixarovští tvůrci svých animovaných snímků hojně hrají na city diváka, což pochopitelně neminulo ani Hodného dinosaura. Hry na city ovšem nezachrání celý průměrný koncept tohoto animáku. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(15.12.2015)

• NinadeL

16. celovečerní Pixar Celé to vypadá, jakoby chtěli napravit staršího Disney Dinosaura a tentokrát to udělat správně. Otázka je, zda to bylo nutné. Hodný dinosaur je kombinací podivných prvků, téměř fotorealistické přírody, extrémně kontrastně (až primitivně) stylizovaných dinosaurů a lidí, kteří se chovají necivilizovaně, zatímco dinosauři mají vlastní farmu. Z výchozí premisy "co by bylo, kdyby..." se dalo udělat něco smysluplnějšího.(16.12.2019)

Všichni víme, že pixarovky se vyznačují fantastickou animací, ale já vizuální zpracování tohohle filmu vážně musím vyzdvihnout. Ta řeka vypadala tak opravdově... No a příběh? Najdou se v něm okamžiky dojemné, vtipné, ale taky divné (po přečtení českých dabérů jsem měla hned jasno, Lukáš Pavlásek ;)). Nic přelomového, ale zvednutí nálady je zaručeno.(18.12.2015)

• - Pohyby hlavního dinosauřího hrdiny Arla, zejména pohyby jeho nohou, založili animátoři na pohybech slonů. (D.Moore)

• - Jedná se o první případ, kdy studio Pixar vydalo dva celovečerní filmy v jeden rok. Prvním filmem vydaným před snímkem Hodný dinosaurus byl film V hlavě (2015). (Patw)

• - Původně ve filmu měl zaznít také hlas Joan River, která byla zvažovaná na nadabování jedné z postav. Ovšem k tomu nakonec nedošlo protože Joan Rivers v září 2014 zemřela. (Patw)