Hodný dinosaurus

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 93 min

Peter Sohn

Denise Ream

Rozhodně to není nejlepší pixarovka, ale jak jsem se na snímek díval, tak na mě šla dobrá nálada, i když ten den jinak nestála za nic. Je to hezké, je to místy až moc přímočaré a je jasné, co se stane, ty emoce se po vás prostě chtějí, ale už jen pro tu úchvatnou animaci tenhle film stojí minimálně za to, abyste mu dali šanci.(14.1.2016)

Bohužel jen a jen průměrný animák, který nebude v žádném případě vinikat mezi ostatními a o pokračování bych ani netoužil. Vizuál nic moc. Nelíbily se mi tvary dinosaurů a když už se mi od začátku něco nelíbí, tak to většinou nedopadá moc dobře. Jediné co by se dalo vyzdvihnout je člověk, který se chová jako pes a je to docela srandovní.(24.4.2017)

Film je určen především dětem. Těm se bude líbit určitě. Chvilkami jsem se nudila. Nejsem už prostě cílová skupina, na kterou je to zaměřené. To byla velká škoda. Je to těmi postavami. Sednul mi jen ten člověčí Špunt. Prostředí, kde se postavy pohybovaly bylo krásně hyperrealistické. To mě uchvátilo. Takže, došlo k tomu, že jsem sledovala proměny okolní krajiny. Voda vypadala jako skutečna. Chtěla jsem si na ni sáhnout, jak mně fascinovala.(14.7.2016)

• Dudek

Pixar tentokrát cílí na mladší publikum a je to cítit. Dospělí divák se příliš nepobaví, a těch pár pomrknutí je zbytečných a ze snímku spíše nepříjemně vybočují. Za docela (od)vážný, avšak nedostatečně rozvinutý /a tím ještě amorálnější/ moment považuji chvíli, kde se hlavní hrdina sebestředně rozhodne, že nenechá svého ochránce a společníka shledat se svou rodinou, ale bere ho na svůj hřbet směrem k dinosauří farmě.(28.6.2016)

V téhle době jsem zvyklá, že když si pustím animák, tak je vtipný. Třeba jako Lego příběh nebo Doba ledová. Tenhle teda nebyl vůbec. Dobrá, možná malinkato. Navíc celkem nesmylné zemědělské podnikání dinosaurů. Říkala jsem si, že by mě to nejspíš bavilo víc v deseti letech. Ale nevím, jestlli bych rozdýchala utrženou hlavu broukovi nebo snězené liščátko. Tak nevím, jestli to je pohádka pro dospělé nebo pro děti. Uvažovala jsem, že dám jen tři hvězdy, ale při větším zamyšlení to tak špatné nebylo, celkem mě to bavilo a párkrát i dojalo. Mě tomu prostě chyběl jenom ten vtip. Malý človíček byl ale hodně roztomilý. Ten se jim fakt povedl. Na začátku bych ho teda umlátila palicí, ale pak byl k sežrání.(22.3.2016)

• - Režisérem filmu byl původně Bob Peterson a datum premiéry byl stanoven na 30. května 2014.  Peterson měl problémy, jak správně pojmout třetí část filmu, a tak byl z režisérského postu sesazen a premiéra odložena na listopad 2015.  Aby měli tvůrci více času na dopracování snímku, byla premiéra filmu Hledá se Dory odložena na červen 2016. Peterson se pak ujal jiného snímku pro Pixar, zatímco Denise Ream nahradil Johna Walkera jako producenta a 21. října 2014 byl Peter Sohn oficiálně jmenován novým režisérem. Děj filmu byl poté upraven a některé původní myšlenky naprosto odstraněny, jako ta, že dinosauři budou farmáři. Naopak byl přijat nový koncept, že příroda bude sama o sobě protivníkem hlavním postavám. (Patw)

• - Původně ve filmu měl zaznít také hlas Joan River, která byla zvažovaná na nadabování jedné z postav. Ovšem k tomu nakonec nedošlo protože Joan Rivers v září 2014 zemřela. (Patw)

• - Jedná se o první případ, kdy studio Pixar vydalo dva celovečerní filmy v jeden rok. Prvním filmem vydaným před snímkem Hodný dinosaurus byl film V hlavě (2015). (Patw)