Reklama

Reklama

Hodný dinosaurus

  • USA The Good Dinosaur (více)
Trailer 4

Animovaný film „Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů. (Falcon)

(více)

Videa (28)

Trailer 4

Recenze (300)

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Pixarovští rozhodně nezklamali. Animace povedená, stejně jako příběh, i když ta westernová tématika mi moc nesedla. Celý děj Vám pěkně zabrnká na všechny druhy citů - od radosti po smutek přes napětí. Rozjezdová pasáž je opravdu hodně vydařená a vtípky se to tam jen hemží. Opravdu takhle od srdce a z plných plic jsem se už dlouho nezasmál, proto přidávám ještě jednu hvězdičku navíc a zaokrouhluji nahoru na 4. ()

stration 

všechny recenze uživatele

Pixar si dává oddech. Krásná animace nepřebije slabý příběh, který, až na pár pro děti strašidelných momentů, nenabídne fakt nic nového. Film ale ubíhá velice svižně, takže stopáž se mi zdála ještě kratší, než je ve skutečnosti. Není tam ale ta přidaná hodnota, kterou Pixar vždy ve svých animácích má. Nápad, že asteroid mine Zemi, dinosauři nevyhynou a celá evoluce se bude vyvíjet jinak přímo vybízí k daleko odvážnějšímu projektu, vymýšlení různých kravinek, nových zvířecích druhů apod. To se mi zdálo hodně odfláknuté. Zbyl prostě jenom nádherně udělaný příběh o málo zajímavém putování nesourodé dvojice za svými blízkými. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Pixar bol pre mňa vždy zárukou kvality, no v tejto chvíli tam asi vždy už bude to "ale" - a to práve vďaka tomuto dinosauriemu filmu. Áno, po grafickej stránke to bola už klasicky paráda, ale príbeh ma teda vôbec ale vôbec nezaujal. Možno to bude tým, že nepatrím zrovna medzi nadšencov dinosaurov, ale tak celkovo bol ten scenár dosť neoriginálny a bohužiaľ čistá šablóna bez dôvtipu, ktorý tak často dokáže animáky povzniesť nad priemernosť. Bohužiaľ, toto bola slabota. Asi tak na 1*, ale za tú scénku so symbolikou rodiny (tá bola naozaj pekná) dáva ešte jednu hviezdu navrch. (no aj tak je to žiaľ asi najhorší snímok od Pixaru aký som dosiaľ videl). ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nie je to až taká strata času, ako by sa snáď podľa hodnotenia mohlo zdať. Zo začiatku milé, miestami úsmevné, neskôr viac vážnejšie a ku koncu aj posmutnelé. Myslím, že na túto rozprávočku treba tú správnu náladu. Dievčatám sa však páčilo. Príbeh o tom, čo by sa mohlo stať, keby meteor minul našu planétu a malý jaskynný chlapec by sa skamarátil s dinosauríkom, ktorý hľadá cestu domov. 70/100 ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Najdospelejší Pixar, ktorý by si vzhľadom na svoju minimálnu infantilnosť, zaslúžil realistickejší look. Možno niečo na spôsob DINOSAURa, ale s ešte živejším reálom. Prepad v kinách je opodstatnený. Jednoducho, toto nieje nič pre deti, aj keď jeho vizuálna stránka tomu nasvedčuje. Pri tom budú slziť skôr dospelí. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (15)

  • Původně ve filmu měl zaznít také hlas Joan River, která byla zvažovaná na nadabování jedné z postav. Ovšem k tomu nakonec nedošlo protože Joan Rivers v září 2014 zemřela. (Patw)
  • Pohyby hlavního dinosauřího hrdiny Arla, zejména pohyby jeho nohou, založili animátoři na pohybech slonů. (D.Moore)

Související novinky

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (více)

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

02.12.2013

A celkově z přecpaného roku 2015. Původně měla být výpravná fantasy v režii Duncana Jonese uvedena už 18. prosince 2015. Jenomže pak studio Disney posunulo na předvánoční čas Abramsovu Star Wars:… (více)

Reklama

Reklama