Hodný dinosaurus

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 2015, 101 min

Peter Sohn

Denise Ream

Ta animace! Dechberoucí! Skvostná! Dokonalá! Člověk musí jednoduše žasnout nad tím, jak se Pixaru podařilo stvořit tak stoprocentně uvěřitelnou přírodu. Když jsem viděl první trailer, myslel jsem si, že animátoři tentokrát vyslali digitální postavy do reálného světa. A řeknu vám, že kdybych nevěděl, jak se věci mají, myslel bych si to nejspíš i teď, když jsem v té krajině strávil 100 minut. Nejen že se to vyrovná dokonalému Rangovi od ILM, ono ho to pravděpodobně také překonává. Všechny ty hory, louky, stromy, vítr, slunce, déšť, voda... Jak je to jen možné? A že se v takovém prostředí pohybují záměrně nerealističtí dinosauři, vůbec nevadí, naopak je to příjemně osvěžující kontrast. Co ale příjemné ani trochu není, to je příběh. Zatím žádný z filmů od Pixaru neměl (a doufám, že už ani nebude mít) tak obyčejný, prostý a okoukaný děj. Zatím při žádném z filmů od Pixaru jsem se tolikrát zuby nehty nebránil nudě, kterou občas naštěstí zahnala nějaká svižná scéna či povedený vtip (záchrana lišky jednoznačně vede). Takže tři a půl hvězdičky, které možná zaokrouhlím nahoru, až uvidím titulkovanou verzi. Protože zatím žádný z filmů od Pixaru neměl ani tak zoufale nevýrazný český dabing.(27.11.2015)

Slabý příběh, takové klasické pohádkové klišé, a i když chápu smysl a předání nějakých životních hodnot dětem, tak opravdu nejsem pro to, aby dinosouři pěstovali kukuřici a tyranosauři chovali stádo dobytka. Co ovšem velmi chválím a co mě celkem ohromilo, je vizuální stránka a především digitální příroda a scenérie. Ve 3Déčku maximální slast pro oči. Postavit tam člověka, tak je to k nerozeznání od reálu. Finiš (loučení Arla s Punťou) se chtěl porovnat s dobou ledovou a solidně tahá za emotivní nitky a zafungoval na mě. Jako celkem je to pro děti, pár solidních momentů je, ale trochu tomu chybí přidaná hodnota.(11.5.2016)

Spoiler! Ve filmu uhyne milující otec. Od té doby, co mi ujely nohy, podobné drasťáky odmítám! Konec spoileru. Býložravé stotunové hydry vyplodí potomstvo, z něhož je ten nejmenší tak nějak... nejmenší. Outsider. Chcípáček. Debílek. Bellamy. Prostě nadbytečnost, kterou by si ve skutečnosti řadový kytkožerný dýnosajr pěstoval jen jako cosi, co hodí směrem k predátorovi ve chvíli útoku, aby měl čas se schovat do nejbližšího hangáru, kaňonu nebo do lesa... za les. No neva, prostě to ve filmu chodí a svou natvrdlostí škodí tak dlouho, než se za pomoci osudu a hyperaktivní opičky promění v největšího frajera evr. Klasický rámec s krásnou animací.(14.12.2016)

// Nedivím se, že se to dětem líbilo víc, jak V Hlavě. Před deseti/patnácti lety by z toho generace dnešních dvacátníků/třicátníků taky byla nadšená. Jednoduchý příběh zabalený do nádherného vizuálu, plno správných poselství, emotivní scény a příjemné hlasové obsazení, není moc co vytknout. Až na useknutý závěr a fakt, že ten film dorazil o pár let později, než bych si přál, to byla v každém směru milá podívaná. A klidně se k ní zase někdy vrátím. 7/10(26.1.2016)

• zipper111

Tak to je velké zklamání. Hodný dinosaurus je totiž neskutečně nádherně udělané nic. Opravdu, zhola NIC. Emoce tu nejsou, napětí tu není, příběh tu už vůbec není, je tu jen chození a na sobě skoro nezávislé scény, které někdy ani nenavazují. A ač je animace kulervoucí, největší prim hraje pozadí a prostředí, kde se postavy pohybují, to je opravdu něco. Ale taky je to bohužel všechno, todle podle mě nemůže bavit ani děti. Nejhorší Pixar ever, ani V Hlavě nebyla extra pecka, pořád je ale o dvě třídy nad tímto filmem. Škoda, jednou to příjít ale muselo. 2*(5.3.2016)

• - Jedná se o první případ, kdy studio Pixar vydalo dva celovečerní filmy v jeden rok. Prvním filmem vydaným před snímkem Hodný dinosaurus byl film V hlavě (2015). (Patw)

• - Boj mezi tyrannosaurem a velociraptory napodobuje ten ze snímku Jurský park (1993). (hansel97)

• - Pro prostředí, v němž se film odehrává,  se tvůrci inspirovali pohořím Teton Range na severozápadě Spojených států amerických. (D.Moore)