Reklama

Reklama

Hodný dinosaurus

  • USA The Good Dinosaur (více)
Trailer 1

Animovaný film „Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů. (Falcon)

(více)

Videa (28)

Trailer 1

Recenze (298)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Film, jehož příběh mi přišel vhodný jen k tomu, aby nám u Pixaru ukázali, jak nádherně umí nakreslit divokou přírodu. To se jim sice povedlo na výbornou - u některých záběrů člověk i zaváhá, jestli to opravdu je nakreslené nebo ne, ale to je to jediné, co je na celém snímku povedené. Nepřekvapivý příběh s dinousary, kterým se sice vyhnul meteorit, ale jediným znakem jejich evoluce je to, že umí mluvit a na divokém západě brontosauři farmaří a tyranosauři pasou bizony. 2* za geniální animaci a pěknou hudbu. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Nedivím se, že se to dětem líbilo víc, jak V Hlavě. Před deseti/patnácti lety by z toho generace dnešních dvacátníků/třicátníků taky byla nadšená. Jednoduchý příběh zabalený do nádherného vizuálu, plno správných poselství, emotivní scény a příjemné hlasové obsazení, není moc co vytknout. Až na useknutý závěr a fakt, že ten film dorazil o pár let později, než bych si přál, to byla v každém směru milá podívaná. A klidně se k ní zase někdy vrátím. 7/10 ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $187,5miliónaTržby USA $58,392,056Tržby Celosvetovo $87,092,056Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ rok 2015, najprv Pixar ponúkne príbehom úžasne prepracovanú rozprávku V hlave a teraz úplne jednoduchú banálnu zápletku akú by ste od tohto štúdia nečakali ani náhodou, nuž čo už, na druhú stranu keď zrovna neohúri príbeh, tak zas animácia tá úplne, tá je dokonalá, hlavne okolie kde sa dinosaury pohybujú je geniálne prepracované, dej Vám pripomenie veľa známych animákov začnúc u Dinosaura, cez Dobu Ľadovú až po Levieho kráľa, čo nie je moc dobrá vizitka ale dá sa to prežiť, aj keď sú tu doslova nejaké tie ostré hrany, kde príbeh úplne nefunguje tak ako by mal, hlavne etapy pri Pterodaktyloch a Tyranosauroch, sú akosi na silu zlepené, chcú dodať príbehu nádych akcie, dravosti ale i drsnosti, v tomto prípade lepšie funguje linka medzi dinosaurom a chlapcom tuším Špuntom, tá ide dobre, dokáže si vytvoriť okolo seba čaro a nechýbajú pri nich aj emócie a primeraná zábavnosť /videl v kine 3D verziu: 80%/ __pred animák bol uvedení krátkometrážny film Sanjay's Super Team ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Je úžasné, kam až se animace dostala - zároveň mám ale pocit, že Pixar flexuje svoje technické know-how bez schopnosti vymyslet pořádný příběh. Tady mě to obzvlášť zaráží, protože na rozdíl od všech těch sequelů tu je snaha s něčím přijít. Ale nakonec to je strašně prázdná nuda, kde tisíce CGI objektů před kamerou prostě leží, úplně na mě sálá ten zápřah procesorů, aniž by bylo jasné, proč se to všechno děje. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Pixar tentokrát cílí na mladší publikum a je to cítit. Dospělí divák se příliš nepobaví, a těch pár pomrknutí je zbytečných a ze snímku spíše nepříjemně vybočují. Za docela (od)vážný, avšak nedostatečně rozvinutý /a tím ještě amorálnější/ moment považuji chvíli, kde se hlavní hrdina sebestředně rozhodne, že nenechá svého ochránce a společníka shledat se svou rodinou, ale bere ho na svůj hřbet směrem k dinosauří farmě. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (15)

  • Boj mezi tyrannosaurem a velociraptory napodobuje ten ze snímku Jurský park (1993). (hansel97)
  • Jedná se o první případ, kdy studio Pixar vydalo dva celovečerní filmy v jeden rok. Prvním filmem vydaným před snímkem Hodný dinosaurus byl film V hlavě (2015). (Patw)

Související novinky

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (více)

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

02.12.2013

A celkově z přecpaného roku 2015. Původně měla být výpravná fantasy v režii Duncana Jonese uvedena už 18. prosince 2015. Jenomže pak studio Disney posunulo na předvánoční čas Abramsovu Star Wars:… (více)

Reklama

Reklama