Hodný dinosaurus

• USA The Good Dinosaur (více)
Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný
USA, 2015, 93 min

Malý dinosaurus Arlo na rozdíl od svých sourozenců Bucka a Libby, kteří jsou stateční a neohrožení, má neustále strach. Bojí se takřka všeho a za všech okolností. Aby otec malému strašpytlovi pomohl, dá mu jednoho dne úkol. Má pohlídat rodinnou sýpku, do které rodina dinosaurů před zimou shromažďuje zásoby kukuřice. Otec zjistil, že se do sýpky dostává nezvaný host a jejich zimní zásoby ujídá. Arlo je rozhodnut zloděje chytit, když se však zlodějíček, malý človíček, chytí do sítě, tak ho Arlo pustí na svobodu. Rozzlobený otec donutí Arla, aby se společně s ním vydal zloděje vystopovat. Cestou je však přepadne velká bouře, při níž dojde k záplavě, ve které Arlův otec zahyne. Malý dinosaurus si jeho smrt vyčítá, a tak když jednoho dne opět v rodinné sýpce objeví malého zloděje, ve vzteku se za ním rozběhne. Přitom spadne do řeky a ta ho odnese. Arlo se probere z bezvědomí na neznámém místě. Na cestě k domovu, drsnou, ale překrásnou divočinou, se naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů. (TV Nova)

T2

Rozpočet $187,5miliónaTržby USA $58,392,056Tržby Celosvetovo $87,092,056Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ rok 2015, najprv Pixar ponúkne príbehom úžasne prepracovanú rozprávku V hlave a teraz úplne jednoduchú banálnu zápletku akú by ste od tohto štúdia nečakali ani náhodou, nuž čo už, na druhú stranu keď zrovna neohúri príbeh, tak zas animácia tá úplne, tá je dokonalá, hlavne okolie kde sa dinosaury pohybujú je geniálne prepracované, dej Vám pripomenie veľa známych animákov začnúc u Dinosaura, cez Dobu Ľadovú až po Levieho kráľa, čo nie je moc dobrá vizitka ale dá sa to prežiť, aj keď sú tu doslova nejaké tie ostré hrany, kde príbeh úplne nefunguje tak ako by mal, hlavne etapy pri Pterodaktyloch a Tyranosauroch, sú akosi na silu zlepené, chcú dodať príbehu nádych akcie, dravosti ale i drsnosti, v tomto prípade lepšie funguje linka medzi dinosaurom a chlapcom tuším Špuntom, tá ide dobre, dokáže si vytvoriť okolo seba čaro a nechýbajú pri nich aj emócie a primeraná zábavnosť /videl v kine 3D verziu: 80%/ __pred animák bol uvedení krátkometrážny film Sanjay's Super Team ()

xxmartinxx

Je úžasné, kam až se animace dostala - zároveň mám ale pocit, že Pixar flexuje svoje technické know-how bez schopnosti vymyslet pořádný příběh. Tady mě to obzvlášť zaráží, protože na rozdíl od všech těch sequelů tu je snaha s něčím přijít. Ale nakonec to je strašně prázdná nuda, kde tisíce CGI objektů před kamerou prostě leží, úplně na mě sálá ten zápřah procesorů, aniž by bylo jasné, proč se to všechno děje. ()

Ainy

Je mi jasné, že v Americe neexistuje jen jedno jediné filmové studio, zabývající se počítačovou animací a patřící k absolutní špičce ve svém oboru. Přesto jsem byla trošičku zklamaná. Nejen tou animací, ale celkově i příběhem. Nemohla jsem se zbavit pocitu, kde udělali učitelé chybu v mém vzdělání a dostatečně mě neinformovali o evolučním procesu Homo sapiens. Nikde jsem nezaznamenala vývojový stupeň, kdy by lidské bytosti pocházeli ze psa. V této pohádce to dokonce vypadalo, jako by se člověk spíše ke psu evolučně propracovával. Z opice jsme se dostali do lidské podoby a z ní pak pomalu přecházeli do té psí. Jinak nedokážu pochopit, co chtěl tím štěkajícím, agresivním psoděckem básník říci. A taky proč je pro masosaura býlosaurus kámoš a né žrádlo. Rexíci si místo své přirozené masožravosti hlídali své stádo "oveček" a ještě si umí pro zahřátí rozdělat oheň. No ... já vím, je to pohádka, ale nic by se nemělo přehánět. ()

Dudek

Pixar tentokrát cílí na mladší publikum a je to cítit. Dospělí divák se příliš nepobaví, a těch pár pomrknutí je zbytečných a ze snímku spíše nepříjemně vybočují. Za docela (od)vážný, avšak nedostatečně rozvinutý /a tím ještě amorálnější/ moment považuji chvíli, kde se hlavní hrdina sebestředně rozhodne, že nenechá svého ochránce a společníka shledat se svou rodinou, ale bere ho na svůj hřbet směrem k dinosauří farmě. ()

Galadriel

Film, jehož příběh mi přišel vhodný jen k tomu, aby nám u Pixaru ukázali, jak nádherně umí nakreslit divokou přírodu. To se jim sice povedlo na výbornou - u některých záběrů člověk i zaváhá, jestli to opravdu je nakreslené nebo ne, ale to je to jediné, co je na celém snímku povedené. Nepřekvapivý příběh s dinousary, kterým se sice vyhnul meteorit, ale jediným znakem jejich evoluce je to, že umí mluvit a na divokém západě brontosauři farmaří a tyranosauři pasou bizony. 2* za geniální animaci a pěknou hudbu. ()

• Režisérem filmu byl původně Bob Peterson a datum premiéry byl stanoven na 30. května 2014.  Peterson měl problémy, jak správně pojmout třetí část filmu, a tak byl z režisérského postu sesazen a premiéra odložena na listopad 2015.  Aby měli tvůrci více času na dopracování snímku, byla premiéra filmu Hledá se Dory odložena na červen 2016. Peterson se pak ujal jiného snímku pro Pixar, zatímco Denise Ream nahradil Johna Walkera jako producenta a 21. října 2014 byl Peter Sohn oficiálně jmenován novým režisérem. Děj filmu byl poté upraven a některé původní myšlenky naprosto odstraněny, jako ta, že dinosauři budou farmáři. Naopak byl přijat nový koncept, že příroda bude sama o sobě protivníkem hlavním postavám. (Patw)
  • Boj mezi tyrannosaurem a velociraptory napodobuje ten ze snímku Jurský park (1993). (hansel97)