Hodný dinosaurus

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 93 min

Peter Sohn

Denise Ream

Spoiler! Ve filmu uhyne milující otec. Od té doby, co mi ujely nohy, podobné drasťáky odmítám! Konec spoileru. Býložravé stotunové hydry vyplodí potomstvo, z něhož je ten nejmenší tak nějak... nejmenší. Outsider. Chcípáček. Debílek. Bellamy. Prostě nadbytečnost, kterou by si ve skutečnosti řadový kytkožerný dýnosajr pěstoval jen jako cosi, co hodí směrem k predátorovi ve chvíli útoku, aby měl čas se schovat do nejbližšího hangáru, kaňonu nebo do lesa... za les. No neva, prostě to ve filmu chodí a svou natvrdlostí škodí tak dlouho, než se za pomoci osudu a hyperaktivní opičky promění v největšího frajera evr. Klasický rámec s krásnou animací.(14.12.2016)

Nemastný neslaní príbeh. Personifikovanie zvierat mi nevadí ak sa to drží nejakých pravidiel. A zároveň záleží aj na zápletke. Meteorit nespadol na zem a tak je možné aby dinosauri stretli človeka. Ten je považovaný za zviera zatiaľ čo dinosauri farmárčia a pasú dobytok. WTF?? Neverím že toto vyprodukoval Disney. Aj samotný Dinosaurus z pred niekoľkých rokov pôsobil omnoho viac rozprávkovsky a výpravnejšie ako tento mix. Skoro žiadny dinosaurus sa tam na seba nepodobá a mám pocit, že to bolo robené naozaj pre najmenších. Čo sa odráža aj v štýle humoru aj dramatických scén. Nič prekvapivé. Našťastie to ale nerobí z dospelých debilov.. len treba pristúpiť na hru, inak sa bude jednať o neznesiteľný zážitok. Hlavne pre krik hlavného Dinosaura. Ten je tam fakt skoro furt.(28.12.2015)

Rozhodně hlavním lákadlem pro mě byla animace a musím uznat, že jsem se často kochal tím, co všechno je schopný pod rukama schopných animátorů z Pixaru vypotit dnešní kompjůtr. Animace prostě skvělá... příběh je prostě takový z pixarovek asi nejslabší.. je to takové fakt dělané pro ty nejmenší diváky,kteří z rodičů ty peňouze na kino prostě vymámí, nebo je tam dotáhnou s sebou. Příběh slabší, ale i tak jsem rád, že jsem se na film koukl... ta animace je prostě skvělá a těším se na její využití u propracovanějšího kousku.(7.2.2016)

Pro mě asi nejméně povedená pixarárna vůbec.. Především jsem asi mimo záběr cílové skupiny – je hodně cítit, že jak příběh, dialogy, humor, tak i grafika, je směřována o hodně mladším ročníkům, než jsem já.. Dospělí divák odchází z kina neuspokojen, hodně malým dětem by se mohlo líbit.. Mohlo by běžet o víkendu v ranních hodinách místo pohádek pro děti (teda jestli je program stále stejný jako za mých mladých let) ;-)(21.7.2016)

Čakal by som väčšie hodnotenie, pretože to fakt nie je zlé. Tento krát Pixar príbehom neohromí a doslova žiadny zlom, ani záblesk lepšieho príbehu sa tu nenájde. Toto je klasická road movie o dvoch stratených kamošoch. A presne to je najväčšie plus na celom Dobrom Dinosaurovi. Animácia je skutočne úchvatná, postavy a dobrý a zlý dinosaury zábavný a to k dobrému animáku stačí. Za mňa spokojnost. Plusom aj opäť skvelý slovenský dabing. 80% - 4*(26.7.2016)

• - Režisérem filmu byl původně Bob Peterson a datum premiéry byl stanoven na 30. května 2014.  Peterson měl problémy, jak správně pojmout třetí část filmu, a tak byl z režisérského postu sesazen a premiéra odložena na listopad 2015.  Aby měli tvůrci více času na dopracování snímku, byla premiéra filmu Hledá se Dory odložena na červen 2016. Peterson se pak ujal jiného snímku pro Pixar, zatímco Denise Ream nahradil Johna Walkera jako producenta a 21. října 2014 byl Peter Sohn oficiálně jmenován novým režisérem. Děj filmu byl poté upraven a některé původní myšlenky naprosto odstraněny, jako ta, že dinosauři budou farmáři. Naopak byl přijat nový koncept, že příroda bude sama o sobě protivníkem hlavním postavám. (Patw)

• - Pohyby hlavního dinosauřího hrdiny Arla, zejména pohyby jeho nohou, založili animátoři na pohybech slonů. (D.Moore)

• - Pro prostředí, v němž se film odehrává,  se tvůrci inspirovali pohořím Teton Range na severozápadě Spojených států amerických. (D.Moore)