Hodný dinosaurus

• USA The Good Dinosaur (více)

Animovaný film „Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů. (Falcon)

ruhebitte2010

4*, ale jedna za vizuál, ten je opravdu nádherný. Klasický rodinný animák, možná trošku drsnější, ale příběhově nijak vybočující a značně jednoduchý. ()

dopita

S Pixarem to jde od spolčení s Disneyem pěkně do kopru. Když si vzpomenu, jaký dřív vypouštěli do kin pecky a teď tahle slaboučká a banální kravina. Ach jo. Na infantilní a humorem nasáklou pohádku pro děti je film překvapivě vážnej až temnej a především skoro prost humoru. Ovšem na vážně míněnej film je zase Disneyovsky pestře animovanej a prvoplánově infantilně působící. Takže nevim - jsem z toho jelen, nebo možná dinosaur... :-( ()

Hanys_

Pixarova slabší chvilka. Neoriginální (takový mix Lvího krále s Ice age) sázka na jistotu, která se na jedno zkouknutí dá, ale za pár let po tomhle dinosaurovi neštěkne pes. ()

Stružák

Někdo smíchal Jurský park, Dobu ledovou a Lvího krále a výsledek za moc nestojí. Průměrnej animák s kupou pitomejch a nelogickejch scén vyústil ve film, kterej za pár dní zapomenu. A jak už to u novejch animáků bejvá, pro dospělý je, jak jsem již psal, hodně nelogickej (navíc postrádá jakejkoli příběh) a pro děti zase nepoužitelnej z nějakýho morálního hlediska (děti by se neměli učit trhat broukům hlavy a jíst tejden shnilý švestky). ()

Ripley

Atypický rodinný animák o síle přátelství a rodinných hodnotách.Je to pixarovsky dojemné a animačně dokonalé.Někoho však může animace rušit.Dinosauři totiž vypadají jako gumové hračky,ale okolní prostředí je velice realistické.Tím pádem animace velice kontrastuje,ale já s tím neměl žádný problém.Scénář je jednoduchý.Připomíná to western a něco z první Doby ledové nebo Dinosaura od studia Disney.Jsou tam i odkazy či okopírované scény z hitů jako např. Lví král(scéna s otcem a povodní) nebo Tanec s vlky(plížení k bizonům).Hudba lahodí uchu a žánrově se k filmu hodí.Nechybí pár povedených vtipných momentů,ale i dojemné scény a vzhledem k tomu,že nemusím užvaněné infantilní animáky,ocenil jsem neinfantilitu celého příběhu.8/10 ()

filipvrbik

Takový typický rodinný film (konec konců já a taťka jsme rodič a dítě ,takže vše v pořádku :-D), který rozhodně patří k povedenějším animákům, zvláště animace přírody je geniální, příběh to taky má (trošku jako nemo hledá cestu domů....), jinak poslední scénu jsem odhadl zcela přesně,nečekaně.....viděno v kině ....90% P.S.- bylo to v levnou neděli za 70kč, takže kino úplně plné malých dětí které pořád dělaly úúúúúúúúúúú a áááááááááááá, no asi nejlepší zážitek z kina vůbec v životě) ()

Kuzzie

Zatímco jsem u většiny těch protřelých a lidmi dobře hodnocených animáků usínala po celou dobu, tenhle mě zaujal od začátku do konce. Několikrát jsem se zasmála(spolu s dětmi okolo) a jednou jsem si dokonce pobrečela. Dějová linka sice nijak nevybočovala ze zajetého stereotypu, ale já nevnímala klišé, neříkala si, to už tady bylo. Jen jsem si to celou dobu užívala a vrátila se na chvilku do dětských let. Navíc animace byla fajn a hudební doprovod mě taky hodně zaujal. Tentokrát nemám, co vytknout. ()

Norino12

Po naozaj dlhej dobe rozprávka, ktorá si ma chytila tak za srdce ako Dinosaurus, Hľadá sa nemo či Za plotom. Nemôžem jej vytknúť naozaj nič. Krásna rozprávka, nádherné scenérie, skvelý dej aj pointa celého snímku, neskutočne dojemné scény, pri ktorých mne aj priateľke neraz ušla slzička. Dobrý dinosaurus je plný radosti ale aj smútku, ktorý je však tak dobre rozprávaný, že budete mať z neho skvelý dojem. Puto medzi dinosaurom a malým špuntom, ktorého sa mal na začiatku zbaviť je naozaj silné a krásne. Maximálna spokojnosť a zaslúžených 5/5. ()

AndrejBB

Milá rozprávka, ktorá poteší každé dieťa. Príbeh akoby pozliepaný z Levieho kráľa a Doby ľadovej, posadený do doby dinosaurov nie je zlý, ale dosť predvídateľný. Bohužiaľ som sa niekedy dosť nudil, ale zase to vynahradili scény so styracosaurom, škrečkami, pterodaktylmi a T-Rexami (teda vlastne vždy, keď niekoho stretli). A záverečné lúčenie síce bolo očakávané, ale aj tak ma zobralo viac, ako som čakal. Snáď sa v dvojke obe rodiny stretnú :´( Takže celkovo taký priemerný animák s výbornými animáciami, ktorý neurazí a navyše aj pobaví. ()

MatoFILM

Pixar opäť posúva hranice fotorealistickej animácie a niektoré zábery dokonca vyzerajú ako reálne nasnímaná krajina. Kvalita samotného filmu je však mizerná. Od Pixaru sme boli zvyknutí na určitý štandard, ktorý bohužiaľ v posledných rokoch upadá. Príbehy dokázali zaujať deti, ale dať niečo aj dospelým. Good dinosaur je plný pekných obrázkov, no postráda originálnejší príbeh či myšlienku. Je to škoda, pretože nedávny Inside Out ukázal, že Pixar na to stále má. Tak vďaka aspoň za to. ()

Jaro_slav

Zase o něco úchvatnější animace od PIXARu a zase o něco debilnější příběh od Disney. Cílová věková skupina je tak deset a míň let. Těch pár dobrejch vtípku absenci děje nezachránilo, ale je fakt, že ta kratičká „LSD“ scénka byla výborná a cválající T-Rexové jako kovbojové byli dokonalý WTF. Ve filmu se vyskytuje spousta vody; řek' bych, že je tam mnohem víc vody, než kolik jí příběh potřebuje. Ve studiu PIXAR se totiž konečně naučili vodu fakt věrohodně animovat, jsou na to právem hrdí, tak co by se tím pořádně nepochlubili. 60% hlavně za tu vodu. Mimochodem, v jedný scéně tam ten kluk, co se chová jako pes (running joke, co asi tvůrcum připadal děsně vtipnej), utrhne ňákýmu hmyzu hlavu, což je zobrazený dost explicitně. Divim se, že to od filmový mravní policyje kulitomu neobdrželo PG-13. ()

Všelicos

Tohle, že je pro děti? Řvala jsem v průběhu filmu asi třikrát :D Animace dechberoucí, dinosauři moc pěkní, příběh sice hodně jednoduchý, ale na film, od kterého jsem nečekala naprosto nic, je to rozhodně překvapení. ()

Illy

Pixar pod taktovkou Disneye zcela rezignoval na originální námět. Animace přírody neskutečně nádherná, příběh cílený na mladší diváky. Moje dcery samozřejmě hodnotí 5* ()

MatyM

Po Inside Out, evidentně zaměřeným spíše na starší obecenstvo, nevyhnutelně musela opět přijít plnokrevná pohádka. Totální absence originality a vykrádání starších kousků (o lvech či o rybkách) sice u Pixaru zamrzí, ale nemá cenu se rozčilovat nad několik let starým trendem. Animace je dechberoucí, prostředí je jako živé. ()

Hepy13

Vůbec poprvé Pixar vyzkoušel hned dva své filmy v jednom roce. Hodný dinosaurus aneb jak by to vypadalo kdyby se asteroid netrefil. Z nás by byla zvířata? Dinosauři by mluvili? A co by se pak stalo třeba s takovym T-Rexem? :-) ()

popelka595

Jak jsem tak cestou domů po včerejší předpremiéře přemýšlela, kolik hvězd tomu dám, uvědomila jsem si, že jsem vlastně hodně zklamaná. Postava Arla mě prakticky celou dobu štvala, bylo to zbytečně natahované, předvídatelné, vykradené z Nema, že se mi po dlouhý době nechtělo čekat ani na závěrečné titulky. Pixar to podle mě umí prostě líp, byť mi poslední dobou přijde, že ty nejlepší nápady už bohužel vyčerpal. Pro děti to je ale určitě pěkný zážitek. Ty mají totiž narozdíl od nás dospělých ten dar, že se smějí všemu. A to jsem jim včera dost záviděla.. Hlavně ve chvílích, kdy jsem umírala nudou a modlila se, ať už to skončí. Abych to jen nehanila, je tam pár hodně povedených scén, díky kterým dávám dvě hvězdy. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2