Hodný dinosaurus

• USA The Good Dinosaur (více)

Animovaný film „Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů. (Falcon)

hroubek

Hodný dinosaurus působí na první pohled jako film, který měl zaplnit kasičku, kdyby V hlavě neuspělo po finanční stránce. Jenže V hlavě uspělo jak po finanční stránce, tak i po kvalitativní a díky tomu působí Hodný dinosaurus jako krok zpět a ždímačka peněz. A faktem zůstává, že po dechberoucím V hlavě je Hodný dinosaurus hodně jiná podívaná. A kupodivu mě to dost sedlo. Fakt jsem se nenudil ani chvilku. Film mě utekl hodně rychle a bylo na co koukat, protože animace je nádherná. Celá příroda od vody, řek, sněhu, větru, trávy, deště, blesku, kamenů a já nevím čeho ještě vypadá neskutečně realisticky. Jakoby to natočili doopravdy a jen to předělali do animace. Samotný dinosauři jsou oproti tomu z animovaný trochu dětsky. Mám to svůj význam a nejen z marketingového hlediska. Prostě, abych to shrnul, tak se na Hodného dinosaura krásně kouká. S příběhem je to malinko složitější, protože je jednoduší. Je to road movie o hledání víry v sama sebe a zbavení strachu. Jeden z recenzentů poznamenal, že to má hodně westernových odkazů a narážek a já mu musím dát za pravdu, jelikož v několika momentech to opravdu připomíná westernový film(scéna u táboráku, nahánění rohatců, setkání s mrchožrouty, v originále jednu z postav mluví Sam Elliot). Dost mile mě potěšilo, že je film místy drsný a upřímný. Hodný dinosaurus bude patřit k těm horším pixarovkám, ale na druhou stranu i horší pixarovka toho nabízí mnohem více, než kdejaké filmy od jiný animovaných studiích. PS: Kraťas před filmem je hodně povedený a dost dospělý, takže je velká pravděpodobnost, že děti nepochopí pointu o víře. ()

venalce

Tak tohle neberu. Vezměte si potenciál toho příběhu - asteroid mine Zemi, dinosauři přežijí, vyvíjí se, až se nakonec setkají s lidmi, kteří jsou na úrovni opic a mají co dohánět. Nebo ještě jinak - přátelství dinosaura a člověka, sen každého malého dítěte, které má doma alespoň jeden obrázek, jednu figurku T-Rexe nebo Triceratopse. A oni nám naservírují tohle?! Ve skutečnosti by se nic nezměnilo, kdyby jste si za oba hlavní hrdiny pomysleně dosazovali různá jiná zvířátka, na příběh by to nemělo sebemenší vliv. To, že jeden je člověk (který má blíž ke psu) a druhý dinosaur (ve kterém jsem neustále viděla Simbu ze Lvího krále) bylo krutě nevyužito a nemůže to zachránit ani pár hravých nápadů, které ale byly mířeny spíš na dospělé než na děti (bouřkový fanatik, "osvícený" blázen, westernové ladění). Zbyla jen krásná grafika a stokrát viděný příběh. ()

MikeZ

Pixarovka na jistotu, sice krásně animovaná, ale sterilní, obroušená o jakékoliv hrany. Western pro nejmenší. Pixarovský A-Team zjevně makal na V hlavě a tohle přenechal záloze. 6/10 ()

yeniczek

Průhledný, jednoduchý příběh. Animák, který budou mít děti raději než V hlavě a nikdo se tomu nemůže divit. Poprvé v životě jsem si užíval plné kino pokřikujících capartů, kteří reagovali na film a nedělali bordel z nudy. Navrch nádherné vizuální zpracování přírody, kde jsem si u prvních pár záběrů nemohl zvyknout a podezíral tvůrce v pouhé upravení reálných záběrů. Naprostá nádhera. 7/10 ()

Trustme

Dětmi oblíbení dinosauři v animáku, který má nastavenou laťku na Disneyho poměrně hrubodrsnou pro moderní, všemu navyklé parchanty, ale vyvažuje se to standardními hřejivými scénami. Kontrast jednoduchých "plastelínových" dinosauřích postaviček zasazených do hyper-realistické přírody. Jde prakticky o aktuální demonstraci schopností animátorů realizovat počítačově dokonalou přírodu, mraky, stíny, světla, pohyb rostlin ve větru, vodu. Opět hořekuji nad tím, že kdyby tohle umění bylo použito ve filmu pro nás větší děti (svět fantasy, sci-fi), tak se stane asi zázrak. Studio by vydělalo mnohem víc, než vkládat již téměř dokonalé animace do rodinných pohádek. Příběh je nevyužit pro zajímavý nápad: Co kdyby žili dál dinosauři. Škoda, že tvůrci víc nerozvedli tohle universum (zemědělci, farmáři atd.) Již po tisící tak sledujeme peripetie teenagera-outsidera, který musí najít v sobě odvahu a poznání. Film je tradičním mixem dojetí a vtipu. Obojí zde funguje a ten vtip je místy opravdu na rozchechtání (většina scén s lidským mládětem čtyřnožcem). U jiných animáků by tenhle film byl špička. Takhle je to "jen" The Good Disney • PIXAR. ()

VanTom

Jako kdyby tým scénáristů vyčerpal nápady již u premisy světa s civilizovanými dinosaury a vlčími pračlověky, až tak otřepanou a nepříliš koherentní šňůrku scének o překonání vlastního strachu a neobvyklém přátelství vypotil. Překvapila mne jeho relativní dospělost, vážnost i poetičnost, obzvláště v divném kontrastu s infantilním vzhledem postaviček (asi aby se podle nich lehce vyráběly plyšáky). Naprosto mne však nadchly úchvatná grafika a animace, v níž krajina, vegetace či voda vypadají zcela fotorealisticky. V porovnání s jinými pixarovkami však nad 3 jít nemůžu. ()

Master19

Mě se tedy líbila ta animace, ale považoval jsem příběh za divný a toho klučičího psa takového podivně zbytečného. Až ke konci jsem pochopil, na co tam byl vlastně potřeba a jak byl prvoplánový. Nicméně dal jsem čtyři hvězdičky a to zejména z toho titulu, že jsem byl naprosto překvapen, kolik emocí to vyvolalo v naší brzy pětileté dceři. Byl tu smích, strach, nuda, dojetí a dokonce slzy. Navždy si tedy budu pamatovat tu ruku, co křečovitě držela tu mou a patřila někomu, kdo bez dechu sledoval příběh toho rachitického dinosaura. Jen nevím, proč by měl být hodný? ()

Sany33

Dobrý dinosaurus je dobrodružný a nechýbajú mu emócie preložené do odlišného vyznenia častí filmu. Keď Arlo putuje sám, servíruje Pixar jedny z najlepších scén od čias Wall-E. Bez slov, bez hudby, iba sledovanie hrdinu. Viaceré časti filmu sú dosť smutné: strata otca, osamelosť, slabý charakter, pocit z neznámeho prostredia, ohrozenie inými druhmi, skľúčenosť. Ale všetky sú jemne servírované, takže deti od 6-7 rokov by ich už mali zvládnuť, no mladšie budú potrebovať nejedno vysvetlenie rodičov. No je tu zároveň aj dvojica silných scén, ktorá už atakuje slzné kanáliky aj dospelých: prvá príde po 45 minútach, kedy Pixar neskutočne citlivo vysvetľuje aktuálny stav hrdinov. 71% ()

KASUGI

Propad v USA je zcela opodstatněný. Malý vyžraný američánek, co usíná s colou a hamburgerem na levém nočním stolku a odjištěnou tátovou zbraní na pravém, totiž nemůže pobrat takový animák. Není to uječené, není to zhulené a vyhypované, nikdo se nesnaží o vtip každé dvě minuty, nikdo tam necpe opruzácké muzikálové vsuvky. Je to prostý příběh, jehož moudro na konci nikdo polopaticky nevysvětluje. Tohle je pro americký mozeček příliš. Takže ok. Neumím si ale vysvětlit propad celosvětově. Možná už jsou lidi tak zblblí výše uvedenými atributami, že je na ně tahle jednoduchá krása taky příliš? Pixar se asi hodně "spálil" a na příště se jistě "poučí" a naservíruje nám další pseudorodinnou hrůzu, což už potvrdili následnujícím Hledá se Dory. Každopádně Hodný dinosaurus je po Tintinovi druhý vizuálně nejvymazlenější animák s překrásnou hudbou a jak tu někdo trefně poznamenal - má duši. Pět hvězd je v podstatě protestních, ale pod 78% bych nešel. ()

Hollohlaway

Vynikající animaci zabíjí prostinký příběh s takřka imbecilní zápletkou a hlavně naprosté minimum vtipu . To bych od Pixaru vážně nečekal. Nudné , a to řekl bych jak pro děti tak pro dospělé. ()

jenik71

Nenáročný děj, který je dojemný a plný upřímné laskavosti. Proto je to určené především menším dětem a dětskýma očima je potřeba to hodnotit. Právě mladší publikum si malého dinosaura určitě zamiluje a bude mu držet palce na jeho dobrodružné cestě. Samotná animace je na vysoké úrovni a mě uchvátila hlavně naprosto dokonalá grafická stránka filmu. Samotné postavy vypadají dětinsky (přesto kvalitně), ovšem samotné prostředí je přímo dechberoucí. Veškerá příroda a krajina vypadá naprosto fantasticky, velice často ani není poznat, jestli nejde o skutečné záběry. Studio Pixar tohle prostě umí dokonale. ()

Sdoom

Od Good Dinosaura jsem dostal víceméně přesně to, co jsem očekával (i dle recenzí). Poměrně tuctový příběh vyšperkovaný luxusní animací a pár dobrými vtípky. Dva opravdu kvalitní animáky za rok ani v Pixaru evidentně nezvládají, ale tenhle film, i když přišel po skvělém Inside Out, určitě není úplný propadák. Cílová skupina malých dětí je zde jasná (pro dospělé je tu naprosté minimum) a těm se to nepochybně bude hodně líbit. Inu, proč ne. Ani já jsem se nebavil úplně nejhůř. (HD, orig.) ()

Maynard.

Nic proti animákům, nic proti dinosaurům, ale všechno proti českým dabingu, kterej tahal za uši víc než hlas mladýho Svěráka v Kuky se vrací. Ok, film za to nemůže. Tak když se podívám čistě jen na film, tak mě prakticky vůbec nebavil. Je to teda hodně tím, že tohle je fakt pro hodně malý děti. Né, že by ostatní animáky nebyly, ale tohle bylo tak pro tříletý prcky. Při srovnáním s Croodsovejma, Dobou ledovou nebo třeba UP je tohle tak strašně povrchní a dějově slaboučký, že sem si rači 2. půlku prohlížel Rychlý šípy. Až si tohle přečte moje lepší půlka, tak se na mě pěkně nazlobí, páč to byl její tip :o). Soráč, ale tohle se fakt nedalo :o) ()

MsUtahraptor odpad!

Panebože! Hromada (nejen paleontologických) blbostí a srdcervoucích klišé. Uděláme z dinosaurů zemědělce a z člověka mazlíčka! Jak inovativní!!! Vzhled ani animace nejsou nic převratného a příběh recyklovaný doják, jaký člověk mohl vidět už tisíckrát a mnohdy líp... ()

Koda

Tenhle roztomilý film celkem klame. Ačkoliv si mladší generace bude myslet, že cesta s malým dinosaurem bude procházka růžovým sadem, tak se mýlí. Tenhle ne moc známý film je celkem silnou kávou i pro dospělejší, jako já. Arlo malý dinosaurus (který je takový srábek) dostane lekci, se kterou se musí vypořádat s obrovskými nástrahami a bohužel se mu vymstí, když mu zemře člen rodiny. Naštěstí si to vynahradí, když si najde v uvozovkách malého Tarzánka, který se spíš chová jako pejsek, než jako pravěký člověk, což mi zas až tak moc nevadí, protože originalitu mám moc rád. Zažívají dobrodružství, bratrství, poznávají sami sebe, večer spolu smutní, když si navzájem vyměňují kresbami, svou rodinu a kdo komu chybí, což bylo dojemné. Dále si najdou další přátelé, jako sběratele zvířátek, nebo smečku tyráků. Velice oceňuji nádhernou animaci krajin pravěku a magickou noc. Nakonec určitě spoustě lidí dojme poslední moment, kdy se oba po dlouhé době loučí při smutném soundtracku. Kapička opravdu ukápne. Ze strany příběhu rozhodně hraje hlavní roli přátelství, než statečnost a ze strany filmu jako takového hraje hlavní roli spíš animace, než příběh. ()

dj-chrosto

Animacia velmi podarena, ale inak vykradacka ostatnych animakov, z tych do oci bijucich spomeniem Ice Age, Ako vycvicit draka, Levi kral, atd, atd... ()

Seti

Sakra asi až v polovině filmu jsem si uvědomil, že to je vlastně western! A to western s dost podivně zvolenou personifikací postav, kde lidi jou dinosauři, psi jako věrní přátelé člověka jsou lidi a krávy jsou krávy. A právě až když Pixar opustí úmorně utahanou a nezáživnou variaci na téma Lvího krále z první půle a začne hrát na westernové notičky, tak začne být The Good Dinosaur zajímavá podívaná. V obsahu vyprávění stále jednoduchoučká a ohraná, ale minimálně na pohled zajímavá. Jak jsem již naznačil, tak v případě Hodného dinosaura to tentokrát Pixar určitě schytá právě za tuctovost ústřední story, která krom již zmiňovaného zasazení zůstává pověsti svého tvůrce, jakožto nejnápaditějšího studia, hodně dlužna. V čem však Pixar drží stále primát, je prvotřídní úroveň animace a co se prostředí týče, tak dnes nenaleznete lepší prezentaci. The Good Dinosaur je tak pro mě filmem dvou odlišných polovin, kdy až po vyjevení své pravé tváře začne být zajímavý. ()

Loki_Six

"We want him. 'Cuz it's terrifying out here! He can protect me, like my friends. This is Fury. He protects me from the creatures that crawl in the night. This is Destructor. She protects me from mosquitoes. This is Dream Crusher. He protects me from having unrealistic goals. And this is Debbie. Yes, we need him." ()

iXtr3m3

Dlho predlho mi ležal tento animák bokom, kým som si našiel čas a pozrel ho spolu s osemročnou dcérkou. Čo k tomu dodať? Áno, čerpá to určite z predchádzajúcich počinov ála Leví kráľ či Dobu Ľadovú, ale... ALE spracúva to všetko doslova a do písmena úchvatne. Na to, že je to už sedem rokov starý film, tak animácia je doslova dychberúca a nenapadá ma konkurencia, dokonca ani Ako vycvičiť draka sa na to nechytalo. Príbeh je jednoduchučký ako facka, ale o to krásnejší je dvojitý záver. Veľmi ale naozaj veľmi silné štyri hviezdy, pretože tam, kde je myšlienka či už jednoduchá, ale krásna, tak tam audiovizuál totálne ale totálne odrovnáva všetko, čo som doteraz videl. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2