Hodný dinosaurus

• USA The Good Dinosaur (více)

Animovaný film „Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů. (Falcon)

himor

Samozrejme animácia je krásna, dinosaurus v hlavnej úlohe bol pre mňa nesympatický, jednoducho bol blbý. Detváky to isto budú žrať a pre nich bol aj film určený. Ináč príbeh celkom okej, ľudia v úlohe psov ma celkom pobavili, sem tam aj nejaký frk. Myslím že objektívne 3 hviezdice. Neoslní, ani neurazí. ()

Maniik88 odpad!

POZOR!!! Nepúšťať deťom. To, že to nemá príbeh, to prežijem. To, že je hlavný hrdina nesympatický, neschopný, urevaný a čaptavý potrat tiež. Ale to, že sa tam stále niekto topil, vraždil a umieral, tak to nie. Prvý warning bol, keď človiečik odhryzol chrobákovi nechutne hlavu. Potom keď bojoval s hadom, to už sme mali vypnúť, lebo moja malá sa už klepala. No keď zachránili roztomilú líšku a ROZTHALI ju v zobákoch pred zrakom malého dieťaťa, tak to nie, hneď sme to vypli. Ja neviem pre koho toto bolo určené. Pre deti určite nie, malá nebude dobre spať týždeň a to sme to v pólke vypli. Pre dospelých určite nie, lebo som sa klepal nudou a primitívnosťou toho "diela". A tak mi vyšlo, že to bolo proste určené pre prostoduché, negramotné, násilnícke americké detičky, ktoré nevedia čo je láska a dobro, ale zato vedia zaručene ako niekoho zastreliť a zmlátiť. Hnoj a odpad a ešte k tomu od Pixaru. Doslova nechutné hovno zabalené v pozlátku (graficky to je vymakané). Nerozumiem ako takémuto odpadu mohli venovať toľko času a krásnej grafiky. Pixar ide dole vodou, DreamWorks ho drtí na plnej čiare a navyše sa dotiahol aj po grafickej stránke. ()

Scraffy

Veľmi pekne naanimovaná rozprávka, ktorá má ale až moc zbytočne debilný a detinský scenár. Veď Pixar nemusí robiť až tak detské animáky... ()

Bezda22

Krásná animace, krásná hudba, pár vtipnejch situací. Jinak celkem vážná záležitost s nijak poutavým příběhem. 65% ()

Pistacie

Vysvětlení mého vysokého hodnocení? Možná jen proto, že jsem dvojnásobná máma, možná jen proto, že se ještě umím dívat na svět dětskýma očima, možná proto, že umím prostě žít příběh a nehledat v něm chyby proti evoluci nebo obrovské vyšší poslání a zábavu pro dospělé... a možná proto, že se nepotřebuju povyšovat a dělat ze sebe velice intelektuálního a náročného dospělého kritika... Pro ty děti v nás, které se ještě umí na svět dívat a prožívat a přijímat, je tohle prostě moc milý nadprůměr. ()

Guran

Miluji dinosaury. Fenomém mého dětství. Vždycky se těším na filmy o nich. Bohužel vím, že poslední dobou se nenatáčí kvalitní animáky, ani tohle není výjimka. Vymodelování dinosaurů bych už tedy uvítal nějak jiné. Přijde mi, že poslední dobou je ta grafika v těch animácích stejná. No, co se týče příběhu, tak to je bída sama o sobě. Úvod stejný, jako v Hledá se Nemo, či Dinosaurus - aneb opět se zde vylíhne hlavní hrdina mládě. Je to furt stejné, akorát s tím rozdílem, že Nemo a Dinosaurus jsou výborné, propracované filmy. Tohle je pitomost. Už ten nápad, že asteroid, který v našem zkutečném světě téměř vyhubil dinosaury, v tomto filmu mine svůj cíl a tak se dinosauři dožijí i věku nás lidí, tedy, pravěkých lidí. Děj je tedy drzost a ubohost. Postavy nejsou ničím vyjímečné. hlavní hrdina mě štval celou dobu a efekty pořád stejný. Stejně dám ještě tu jednu hvězdu. Přece jenom jsem to dlouho vydržel. Což je takový malý klad. ()

fordhont

Příběh o překonávání strachu. Připomíná to kombinaci Doby ledové, Lvího krále a Dinosaura. Animace přírody se ovsem blíží k dokonalosti. Jako rodinný film fajn. ()

fanik15

Opravdu nádherné. Především ta grafika přírody, co bych ještě vyzvedl tak je hudba která na mě fungovala, především ve scénách které maji být dojemné. Sice to stojí na strašně banálním a jednoduchém příběhu, ale fakt je to svým způsobem super. Jenom mě trošku mrzí, že je to propadák. ()

J.Cobra

Buď ve třiceti dospívám či dokonce stárnu a nebo je tohle opravdu nejslabší pixarovka. Do dnes to pro mě byla značka kvality jak příběhu, tak animace. Ta je opět skvělá a zpracování vody je neskutečné... nebo spíše skutečné? Tak jako tak ani sebelepší vizuální zpracování nezachrání film se slabým příběhem. První půlhodina totální slabota, vhodná tak pro děti do 5ti let. Následuje trocha srandy, nebezpečí, dobrodružství, dojetí a nezbytný happyed. Toť vsio. Aspoň že to bylo ve 3D. ()

Lyriq

V podstatě se jedná o western. Což by mi nevadilo, naopak. Co je ale problém, Hodný dinosaurus se dlouho, hodně dlouho, rozjíždí, ale míří v podstatě do nikam. Příběh je jednodušší než u spousty kráťasů a v podstatě to ve vás nezanechá nic. Kouká se na to příjemně, takže jako popcorn na neděli je to na lepší 2 hvězdy, pachuť zklamání a promarněného potenciálu mi prostě nedovolí jít na 3. Po druhém shlédnutí přidávám jednu hvězdu. Není to špatný film, jen je objetí vysokých očekávání. ()

knihovna

Vypnul jsem mozek dospěláka a užil si to jako za mlada. Anebo nevypnul a začínám opět přicházet do dětských let. No snad to nebude pokračovat moc rychle pemprsky jsou drahý. Ale tenhle filmík se mi moc líbil, to zase jo. ()

Mkartaylas56

I když jde o jednu z jednodušších a obecně slabších pixarovek, tak stále nabízí fantastickou grafickou stránku filmu, příjemnou hudbu a taky, jak je již zvykem, nějaký ten skrytý podtext, ze kterého se tu sice úplně neposadíte na zadek, ale alespoň dělá z filmu Hodný dinosaurus nadprůměrný animák, který svému studiu s lampičkou v logu rozhodně nedělá ostudu. 65% ()

Rayen1

Jako kdybych koukal na film, co vůbec není z dílny Pixaru, ale čistě od Disney (a ty jejich animáky úplně nemusím). Zmizel prakticky všechen humor, popkulturní narážky i sympatické postavy, se kterými se člověk tak nějak ztotožnil a kterými je Pixar proslulý. T-Rex pase rohatce? Triceratops jako meditující mimoň? Lidské mládě jako pes? No, všechno to tak nějak nepřirozeně skřípalo a působilo to na mě jako na půl cesty mezi pohádkou pro ty nejmenší a drsnějším příběhem pro větší - každopádně se to nedokázalo rozhodnout zda tak, či onak a skončilo to někde mezi. A nefunguje to. Hrozně tloukla do očí i animace dinosaurů, kteří vypadají, jakoby je navrhlo čtyřleté dítě, v kontrastu s úžasnou scenérií krajiny, která opravdu brala dech. Skoro jako kdyby se tvůrci soustředili hlavně na krajinu a poslední chvilce, týden před premiérou, si vzpomněli, že ještě musí udělat postavy, a tak něco narychlo uplácali. Všechno by to působilo jinak kdyby hlavní i vedlejší postavy trochu víc vymakali. A že tohle Pixar umí. Svoje publikum si asi tenhle animák najde, ale mě to (až na animaci krajiny) nějak neoslovilo. Jedna hvězda za krajinu a jedna za příjemně překvapivou hudbu. ()

ruzmim

Na Pixar je třeba brát větší měřítko a on umí prostě líp. Není to špatný. Hodně jsem slyšel se smát i dospělé. Je to takové joztomilé, ale děj průměr a stejně tak i 3D. Zajímavě pojaté : člověk jako domácí mazlíček a Tyrannosaurus Rex jako pasaček "ovcí"... 65% ()

Kytka08

Viděno včera v kině s dcerou ve 2D, krásný příběh, skvěle nadabované, pro mě nejlepší pohádka za rok 2015. ()

tonton78

tak to se pánové od Pixaru předvedli, takhle vynikající animaci jsem od nich ještě neviděl...pokud máte doma předškoláka nebo školáka na prvním stupni, neváhejte a vyražte do kina.nezapomeňte prubnout 3D, je fakt povedené ()

NightScene

Do teď jsem nepochopil, jak tohle může být pro děti!! Čekal jsem od toho tedy něco mnohem lepšího a zábavnějšího, jelikož je to od Disneyho a Pixaru, nakonec jsem nevěřil svým vlastním očím.. Věkovou hranici na tento film bych dal tak od 8-10 let, menší děti rozhodně ne -> trauma! Nebudu vypisovat, co všechno se zde událo, z čehož jsem byl absolutně rozčarován, jen se na to mrkněte sami, ale věřte mi, že také budete zírat na plátno nevěřícným pohledem jako já. Veliké zklamání a nepochopení !DĚJOVÉHO! provedení. Vizuální stránka samozřejmě čarovná, jako klasicky od Disneyho a Pixaru, ovšem příběh a představení člověka (coby neandrtálce) je totální výsměch a sračka. Opravdu jsem se musel smát, !POZOR! bohužel zoufalostí. No nic, dávám jednu hvězdu za vizuální stránku, jinak odpad.. ()

fimler

Docela hezké, ale nechápu na co v tom Pixaru mysleli, když utvářeli tento film, který se na jejich poměry dvakrát nepovedl.Jinak milé dobrodružství ve stylu Croadsovích.Nemám k tomu co dodat mně se to líbilo až na nějaké blbosti třeba, že zvířata vlastní zvířata atd.Celkové bych to zhodnotil na nedomyšlené možná zbrkle udělené. ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2