Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (Cinemart)

sinedka

Prosím vás, lidi, nechoďte na ten film do kina, jsou to opravdu, ale opravdu VYHOZENÉ PENÍZE!!! Jestli chcete mermomocí utratit peníze za Sněhuláka, tak si buď kupte knihu apřečtěte si ji, klidně dvakrát, třikrát po sobě. A jestli chcete levnější variantu, tak doporučuju koupit průkazku do nejbližší knihovny a tam si půjčte knihu. Nebo raději celou serii knih o HH. Ten film je strašná slátanina a vůbec nemá s knížkou nic společného. Všecho co bylo v knize dokonalé a skvěle zapadalo do sebe, ve filmu, ani v náznaku není, protože ty nejlepší, nejnapínavější a nejstrašidelnější scény z knihy do filmu ani nedali. To je tak, když se Američani snaží udělat artový rádoby norský film. Je to opravdu utrpení se na to dívat. Jen pro zajímavost moje sesta, která na tom byla v kině se nnou asi 25 minut prospala. Tak moc to bylo napínavé :D! ()

mistrpropr

Tak tohle vážně nepovedlo. Za prvý nuda, ale strašná nuda! Za druhý, co tam dělali některý postavy (třeba Kilmer), kdo ví. Napětí vůbec žádný, s těma vraždama si taky nikdo moc nevyhrál... A ten konec, to jsem si myslel, že už si ze mě někdo dělá vyloženě prdel... Strašně promrhanej potenciál. Jediný plus je jenom to norský prostředí, jinak tohle fakt ne! ()

Attanasio

30% z toho 25% jen kvůli Michaelovi Fassbenderovi. Jinak film naprostá slátanina o ničem. Bez nápadu, bez děje, bez napětí. Knihu jsem četl, to bylo trochu jiné kafe.. ()

52637 odpad!

Co to do prdele bylo? Thriller tohle ani nahodou. Skvela kniha, ktera je skvelym thrillerem a tenhle paskvil s tim nema vubec nic spolecnyho ()

BratmMm

Knihu som síce nečítal, ale vzhľadom k tomu čo som počul o knihe, som sa rozhodol pozrieť tento film a čakal som, že to bude jeden z najlepších aký som kedy videl. Očividne sa im to ale až tak nepodarilo, súdiac na knihu. Chýbala mi tam väčšia akčnosť, viac vrážd, viac snehuliakov Miestami mi to prišlo príliš zdĺhavé, čo viedlo takmer až k nude. Výborná bola celá atmosféra filmu, hlavne prostredie, krajina tomu dopomohli. Keď to mám hodnotiť ako celok, tak odporúčam pozrieť, hlavne pokiaľ ste nečítali knihu, inak film možno trochu sklame. Ale inak super, až na tu akčnosť. ()

rebelmia

Kniha opäť lepšia ako film. Pred filmom nečítať! Záver ma dosť sklamal, oproti Nesbovej predlohe dosť odfláknutý. ()

fajntomas

Před lety jsem dostal tu knížku, netušil o co jde a po první zápletce odpovídající té filmové knížku odložil. Chyba. Trochu mi vadila ta kamera a levné digi dokreslovačky, postavy jsou nevýrazné(kromě cigaret). Příběh, napětí, akce, norsko, závěr... Slušná krimi 75%. ()

Thamilka

Nečetla jsem knihu, takže nemohu srovnávat, nicméně film se mi moc líbil. Byl napínavý a pěkně hraný. Kdo má rád detektivky, určitě se zabaví... akorát si myslím, že odhalit vraha bylo až příliž jednoduché. :-) ()

Shizzy

Vo filmovú verziu Snehuliaka som dúfala už od prvého prečítania knihy. A aj napriek toľkým negatívnym ohlasom pre mňa sklamaním nebol. Takmer všetko fungovalo tak ako malo, možno až na pár nedokončených scén a nedopovedaných sub-plotov. Som toho názoru, že vo filme sa objavili tie najpodstatnejšie momenty knihy... a tak by to predsa malo byť, nie? Trochu menej deprimovaný Harry Hole v podaní Fassbendera sa fakt vydaril (hovorím ako osoba zaryte nenávidiaca knižného) a celé to potiahol smerom nahor. Hviezdička dole na pár podivných scén a posledných chaotických 10 minút. 70% ()

Marlaa

Šla jsem na film s tím, že jsem od něho nic neočekávala, protože vím, že kniha je vždy mnohem lepší než její filmové zpracování (alespoň já jsem žádný takový film neviděla), a proto jsem nebyla zklamaná a odcházela jsem spokojená. Prostě jsem to takové čekala - žádná pecka. Fassbender v roli Holea - tak nějak jsem si ho představovala, takže za mě dobrý. ()

anniclare

Myslím si, že si tento film zaslouží víc než 50 %. Podle mě to bylo natočené velice dobře, film jsem si užila, kromě scén, u kterých jsem trochu zavírala oči,ale jinak to bylo pěkné. Mrzí mě jediné (a to už tak bylo napsané) kdo je vrah. Těšila jsem se na něco epického. Ale určitě doporučuji jít se na to podívat. ()

madline24

Byt na miste autora knihy, tak tvurce filmu snad zazaluju. Za nesmyslne prekopani deje, nulovou atmosferu a plytvani talentem hercu. Knizku jsem cetla, ale kdybych nevedela, co bylo predlohou, tak to z “deje” filmu nepoznam. A ten predelany konec necham radsi bez komentare:/ ()

gombik5

Takto to asi vyzerá, keď sa film nepodarí. Vo filme je veľmi veľa nejasností, nevysvetlených vecí, a z kina som odchádzal dosť nešťastný. Škoda, že sa režisér a filmári nedržali knižnej predlohy, pretože tá bola perfektná.Mám taký pocit, ako keby ani tú knižku nikdy nečítali. Čo je škoda. Potenciál obrovský, ale absolútne nevyužitý. Bohužiaľ, toto sa nepodarilo. Naozaj nepodarilo a tento film neodporúčam. ()

Memermint

Bohužel veliké zklamání filmu, úžásného bestselleru od norského autora Jo Nesba. Když jsem četl knížku, byla napjatá, hltal jsem každou větu, říkal jsem si jak by mohl být film super. Poté vyšel trailer na film, čekal jsem něco velkolepého, napjatého stejně super jako byla kniha, ale bohužel jsem místo toho dostal, podprůměrný film od režiséra Tomas Alfredsona, u kterého jsou důležité pasáže z knihy zcela vypuštěny, se špatnou hudbou, bez napětí, bez akce. Tu druhou hvezdu dávám jen kvůli knize. ()

maro0902

tak určite som bol viac v napätí ako pri wind river..........celkom slušné nato že si vyberam filmy a nečumim na všetko čo sa točí ()

dr.Queen

Myslím,že kdyby tam hráli bêčkoví herci,nebylo by to od Jo N. a bylo by to bez sněhulaka,tak by to mělo přes 75%,ale že všichni od tohoto čekali to co čekali,tak to tak dopadlo. ()

Turbina

Jedna hvězda za představitele Harry Holea. Takhle jsem si ho nějak při čtení knihy představoval. Každopádně nechápu, jak může někdo s tak dobře vypracovanou předlohou takhle zmrvit film... ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (více)

PF 2017

PF 2017