poster

Sněhulák

 • Velká Británie

  The Snowman

 • Norsko

  Snømannen

 • USA

  The Snowman

 • Švédsko

  Snömannen

 • Slovensko

  Snehuliak

 • Kanada

  The Snowman

Drama / Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Norsko / USA / Švédsko, 2017, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aleee89
  ****

  Nečetla jsem knihu, což je pro film samotný v tuto chvíli asi výhoda. Prostředí je ve Sněhulákovi značně depresivní, atmosféra patřičně napínavá, herci fajn. I když jsem poměrně brzy uhádla, zač je toho loket, konec mě nezklamal. A jasně, dvouhodinový snímek adaptující obsáhlou knihu nikdy nemůže dosáhnout oné kýžené hloubky a motivace a konání postav pak někdy nedávají přílišný smysl, ale přesto jsem si snímek užila.(31.1.2018)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Slavná adaptace Sněhuláka od Jo Nesbø měla rozhodně navíc. Knížku jsem opět nečetl, ale určitě byla zajímavější než tahle mdlá detektivka s průměrným vizuálem a znuděným Fassbenderem. Tyhle chladné severské thrillery o sériových vrazích Seveřanům jdou obvykle na jedničku, zde ve filmu musela hodně zasahovat USA jinak si nedokážu příliš vysvětlit ten neúspěch. Vražd se divák téměř vůbec nedočká, tedy na krev můžete rovnou zapomenout, atmosféra se příliš nebuduje a jediné, co překvapí je identita vraha, kterou jsem nerozluštil. Dá se na to sice dívat, ale rozhodně film postrádá jakýkoliv WOW efekt,což zamrzí.Nejlepší scéna z traileru se klasicky ve filmu ani neobjevila.55%(14.12.2017)

 • Pilda17
  ***

  Nebýt The Snowman známého spisovatele Jo Nesba, nejspíš by tento snímek sklidil daleko větší ohlasy. Jedná se ale i tak o celkem dobrou dekektivku, které sice chybí atmosféra, práce s postavami, ale na druhou stranu nechybí napětí. Hlavně se dobře sleduje a děj je vyvážený. Pravda je, že k úplné dokonalosti chybí celkem dost .. 7/10 = 69%(18.2.2018)

 • verbal
  *

  Ač skeptický k předloze, tak nějak jsem ve skrytu perikardu doufal, že místní rozumbradické geje zase jednou popadla artová tepelná hysterie a tak zlé to určitě nebude. Výjimečně nepopadla a fuckt bylo! Ono taky očekávat nějaké zázraky od filmování knihy užvaněného grafomanského nudila a psychologického nedouka, jenž až na pár světlých výjimek honí s Vívegovským neumětelstvím místo úchylných vrahů spíše normostrany, od kterých je zjevně placen, nebo péro z toho, jaký že to je známý pissálek, je přinejmenším optimistické. Ale když jsem viděl tu frontu multikulti scénáristů, odstaveného Nesba a slušného režiséra, naplňovalo mě to jistou nadějí, že by z potištěného hajzlpapíru mohlo vzniknout slušné videjko. Ani hovno! Je to némlich stejná, otravně narkoleptická vata, u níž někdo navíc zjevně házel Alfrédsynovi Nory pod nohy a jako zlatý vřed mu najali zfetovaného střihače z druhé ruky, protože Míša Bednář zřejmě sežral celý rozpočet. Ten sice v předstírání údajně ostříleného norníka Jindřicha Díry odvádí solidní práci, ale co naplat, když mu scénář diktuje, aby se devadesát procent hrací doby prezentoval, jako by skutečně pocházel z Osla, a sysluplná návaznost či plynulost mnohých scén hraničí s amatérským pornem. Pokud to jeden srovná se skvělými, po všech stránkách prvoligovými dánskými adaptacemi Olsena nebo švédskými Larssona, musí nutně dojít k závěru, že právě dvě hodiny ztrácel čas čuměním na okresní přebor norských a anglosaských břídilů.(13.12.2017)

 • Pepinec
  ***

  Něco mi tam nesedělo a už vím co. Sněhulák totiž, ať se mu to líbí nebo ne, má mít koule tři a ne dvě. Tou chybějící koulí jsou tady chybějící scény, se kterými by to - pravda - být lepší nemuselo, ale podle mě bylo. Častokrát jsem měl totiž pocit, že bych měl mít před sebou rozevřenou předlohu, abych přesně věděl, kdo teď kam a za kým jede a kdo teď odkud a od koho přijel. A největší průser ze všeho je, že vlastně vůbec nevím, proč to ten někdo sakra dělal...(5.11.2017)

 • - Snímek byl původně plánován již na rok 2013, ale Scorsese musel práci na titulech Silence (2015) a The Wolf of Wall Street (2013) projekt posunout. (vyfuk)

 • - Ve 108. minutě filmu, kdy se Harry (Michael Fassbender) brodí sněhem, je jeho svetr celý pokrytý sněhem a vzápětí během jednoho střihu je opět čistý a nezasněžený. (korndaddy)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v nórskom hlavnom meste Oslo a ďalej v mestách Bergen, Drammen a Rjukan. (Jello Biafra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace