Sněhulák

• Kanada

• Nizozemsko

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA / Švédsko, 2017, 119 min

Příběhově neuspokojivé, formálně brilantní. Paradoxně se všichni spíše báli všeho možného než selhání příběhu, když je podle velebené knihy norského frajera Jo Nesba. Alfredsonovo realistické pojetí s nádhernými táhlými záběry na festovně zasněženou krajinu hřejí u srdce. Stejně tak modení vyšetřovatelské postupy, kterým zde ale není věnováno moc času, protože když se začne dít něco co by mohlo být potenciálně zajímavé, střihne se jinam, scénář uhýbá od knihy. V tom je ten problém. Fassbender je výborný, zpustlý chlapík co je zatím ještě ve formě, ale chystá se to zabalit, je Hole jako vyšitý. Druhý nejznámější kluk z plakátu Kilmer na druhou stranu působí až pitoreskně. Herecké obsazení je jinak lahůdkové, ale nemá šanci se na plátně pořádně předvést i díky tomu že spousta scén vyzní někam do ztracena. Strašně rozporuplný film, který sérii asi nenastartuje.(15.10.2017)

"Zaslouží si taková matka žít ??" Nesmírně zejména ve své struktuře vyprávění i estetice fascinující a inspirativní biják.. Alfredson pro mě i nadále platí za úžasného tvůrce, který měl koule jako ten sněhulák, když natočil podobně očekávanou detektivní adaptaci právě tímto odvážným způsobem.. Krimi, která je uspokojivá právě tím, jak je neuspokojivá.. Minimálně žánrově..(8.10.2018)

• *CARNIFEX*

Keby bol Nesbø “hore kopytami”, obracal by sa v hrobe. Neskutočne nevýrazný ne-horor, ktorý ani z pohľadu thriller žánru, nie je nijak prevratnou záležitosťou. Takmer dve hodiny nudy bez akejkoľvek snahy o budovanie atmosféry, bolo pomerne bolestivou skúsenosťou. Kto je všímavý, identitu vraha taktiež pomerne rýchlo odhalí, a tak sa jedinou originálnou premisou, stalo stavanie snehulika z dvoch gulí, čo dnes dokáže už takmer každý “k ... “, vrátane mňa. Veľká slabota, nebavilo, a chvála bohu za radu “známeho na telefón”, ktorý ma od tohto mdlého, nijak výrazného počinu, slušnou formou odhovoril. Niekedy som mal doslova pocit, že sledujem nejaký nepodarok z produkcie RTVS ..(12.12.2017)

• Zíza

Nudné, průhledné, hrající si na děsnou psychologii postav. Ale kdo Hola nezná, tak je mu to k prdu, protože do něj nevidíte, jen víte, že asi tedy chlastá a asi tedy s někým žil a někomu dělal tátu, ale moc mu to nešlo. Asi je měl rád, asi oni měli rádi jeho. Ale si to někdy nějak posral. Asi tím pitím. A pak je tu vrah. Ten má taky problém, ale na druhou stranu je to génius, protože se mu daří nepozorovaně vraždit a stavět sněhuláky. Tahle adaptace stála za starou bačkoru. Předlohu jsem nečetla, ale tak nudný film jsem už dlouho neviděla.(16.1.2018)

• SNCIS

Fassbender je v poslední době magnet na sra*ky. Nic proti němu, protože se mi v mnoha filmech líbil (Assassin's Creed, X-Men). No, ale nezlobte se na mě, ale tohle byla pí*ovina. Celé je to pomalé, utahané, nudné... Aby toho nebylo málo, tak je to ještě kur*vsky dlouhé. Je to obyčejná kriminálka, kde se v podstatě jen kecá. Hrozně mně to uspávalo a nudilo, takže nemám důvod dát ani jednu hvězdu. - odpad!.(26.2.2018)

• - Ve 108. minutě filmu, kdy se Harry (Michael Fassbender) brodí sněhem, je jeho svetr celý pokrytý sněhem a vzápětí během jednoho střihu je opět čistý a nezasněžený. (korndaddy)

• - Ve scéně, kdy jede tramvají Harry (Michael Fassbender) a syn jeho bývalé přítelkyně, můžeme zahlédnout na silnici auto Škoda Octavia. (UncleMorty)

• - Ráchelino (Charlotte Gainsbourg) vyzvánění je melodie „Ve sluji krále hor“ ze suity „Peer Gynt“ Edvarda Griega, nejslavnějšího norského skladatele. (L_O_U_S)