Sněhulák

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Norsko / USA / Švédsko, 2017, 119 min

Parádní kamera (hlavně panoramatické zimní záběry) a skvělé střihové montáže Thelmy Schoonmakerové, dvorní střihačky Martina Scorseseho, který snímek produkoval. Herecky hodně fajn (Michael Fassbender je zase výborný). Tomas Alfredson jako režisér (z jeho tvorby doporučuji hlavně Ať vejde ten pravý) opět neselhal, ale nohy mu podráží velmi komplikovaný scénář (předlohu neznám). Navíc mám problém s postavou Harryho Holea, se kterým se lidsky nemůžu ztotožnit. Takže nakonec jsem ze Sněhuláka v rozpacích.(12.10.2017)

• Morien

Záběry týmu, který jezdil po Norsku a hledal fotogenickou mlhu, jsou na jedničku, ale ti chudáci, co se snažili odvyprávět příběh, se ztratili někde v překladu. Nevím, jak kvalitní je vůbec ta předloha, se kterou museli pracovat, ale určitě je vidět, že Alfredson naskakoval do rozjetého a nutně splašeného vlaku, který se mu zkrotit nepodařilo.(11.1.2018)

Spisovatel Jo Nesbø píše jeden bestseller za druhým, proto je docela s podivem, že to Američanům trvalo tak dlouho, než přišli s filmovou verzí nějakého krimi-románu. Film táhnou herecká jména i samozřejmě solidní výkony aktérů (zejména skvělý Val Kilmer), ale film poměrně sráží neuvěřitelně zkratkovitý scénář a především nezvládnuté střihání závěrečných scén. Tomas Alfredson to tedy úplně nezvládl jako u svého předchozího filmu; na druhou stranu snímek má opravdu výbornou atmosféru, kdy čekáte, že motiv sněhuláka může vyskočit z každého následujícího filmového záběru:). Přesto čekal jsem o dost více - ale i tak ještě mezi 3/4 hvězdami. Solidní kriminálka, ale slabší přepis knihy...škoda škoda.(30.10.2017)

Ách jaj, tak toto sa mi aj zle hodnotí. Knižku som nečítala (zatiaľ), shame on me, preto to neviem vôbec porovnávať. Ale v mojom prípade o porovnávanie ani nejde. Film mal veľký potenciál ale stal sa akýmsi "one-man show + dve sprosté ženské". Akože, prepáčte, ale to kto kedy videl, takúto logiku ženských postáv? Všetci ostatní herci okrem Fassbendera boli nemastní neslaní. V podstate, on a James D'Arcy bolo jediné na čo sa dalo, čo sa týka hercov pozerať. Na druhú stranu, krásne exteriéry a výborná atmosféra, taká ako v severskom filme má byť. Kamera bola tiež úžasná. Príbeh by stál za omnoho viac, keby sa trošku pohrali so scenárom. No, škoda. 60%(12.10.2017)

Film jsem chtěl vidět už jen kvůli herci Michaelovi Fassbenderovi, protože filmy, ve kterých hrál mají většinou ode mne vysoké hodnocení (např. Vetřelec: Covenant, Prometheus, Jana Eyrová, Hanebný pancharti, Jezero smrti...apod.). Co se týče filmu Sněhulák, docela zajímavá kriminálka. Škoda jen, že vraždy nebyly víc krvavější.(16.12.2017)

• - Ve 108. minutě filmu, kdy se Harry (Michael Fassbender) brodí sněhem, je jeho svetr celý pokrytý sněhem a vzápětí během jednoho střihu je opět čistý a nezasněžený. (korndaddy)

• - Případy Harryho Holea se skládají z 11 knižních svazků: 1. Netopýr 2. Švábi 3. Červenka 4. Nemesis 5. Pentagram 6. Spasitel 7. Sněhulák 8. Levhart 9. Přízrak 10. Policie 11. Žízeň (Delock)

• - Ve filmu se vyskytuje známý norský most Storseisundbrua, který patří mezi nejnebezpečnější mosty na světě. Je to kvůli svému obloukovitému zakřivení, který připomíná horskou dráhu a od jara do podzimu do něj naráží silné vlny. (Yoshitsune)