Sněhulák

• Kanada

Drama / Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Norsko / USA / Švédsko, 2017, 119 min

• verbal

Ač skeptický k předloze, tak nějak jsem ve skrytu perikardu doufal, že místní rozumbradické geje zase jednou popadla artová tepelná hysterie a tak zlé to určitě nebude. Výjimečně nepopadla a fuckt bylo! Ono taky očekávat nějaké zázraky od filmování knihy užvaněného grafomanského nudila a psychologického nedouka, jenž až na pár světlých výjimek honí s Vívegovským neumětelstvím místo úchylných vrahů spíše normostrany, od kterých je zjevně placen, nebo péro z toho, jaký že to je známý pissálek, je přinejmenším optimistické. Ale když jsem viděl tu frontu multikulti scénáristů, odstaveného Nesba a slušného režiséra, naplňovalo mě to jistou nadějí, že by z potištěného hajzlpapíru mohlo vzniknout slušné videjko. Ani hovno! Je to némlich stejná, otravně narkoleptická vata, u níž někdo navíc zjevně házel Alfrédsynovi Nory pod nohy a jako zlatý vřed mu najali zfetovaného střihače z druhé ruky, protože Míša Bednář zřejmě sežral celý rozpočet. Ten sice v předstírání údajně ostříleného norníka Jindřicha Díry odvádí solidní práci, ale co naplat, když mu scénář diktuje, aby se devadesát procent hrací doby prezentoval, jako by skutečně pocházel z Osla, a sysluplná návaznost či plynulost mnohých scén hraničí s amatérským pornem. Pokud to jeden srovná se skvělými, po všech stránkách prvoligovými dánskými adaptacemi Olsena nebo švédskými Larssona, musí nutně dojít k závěru, že právě dvě hodiny ztrácel čas čuměním na okresní přebor norských a anglosaských břídilů.(13.12.2017)

• SNCIS

Fassbender je v poslední době magnet na sra*ky. Nic proti němu, protože se mi v mnoha filmech líbil (Assassin's Creed, X-Men). No, ale nezlobte se na mě, ale tohle byla pí*ovina. Celé je to pomalé, utahané, nudné... Aby toho nebylo málo, tak je to ještě kur*vsky dlouhé. Je to obyčejná kriminálka, kde se v podstatě jen kecá. Hrozně mně to uspávalo a nudilo, takže nemám důvod dát ani jednu hvězdu. - odpad!.(26.2.2018)

• Jeremy.jk

Nemám nic proti tomu, když chce někdo zfilmovat knihu.. Pokud má ale takové choutky, měl by to udělat s respektem k obsahu a především autorovi. Né jen převzít základní myšlenku a překopat bestseller v neatmosférickou slátaninu, která musí každého fanouška knihy nevyhnutelně nas*at. Fassiho mám rád a už jeho obsazení do role H. Holea bylo na pováženou (kvůli jeho vzezření, ne hereckému umu), ale to co se právě dostalo na plátna kin, se dá těžko nazvat povedenou adaptací. Je to vůbec ještě adaptace knihy, když ji scénáristi zjevně nečetli a vzali si z ní jen jméno detektiva a toho roztomilého sněhuláka z přebalu? To je totiž to jediné z knihy, co jsem ve filmu poznal. 20% za pěkná panoramata, ale ta dnes uvidíte v každém druhém severském krimi..(13.10.2017)

• Ramirez85

Emocionálně prázdný film, scény na sebe naházené bez ladu a skladu, divák knižní předlohy neznalý si sympatie k hlavním postavám najde jen stěží, problémový casting (i přes oblibu pana Fassyho), kdy Harry Hole má být dvoumetrový, fotbalovýho chuligána připomínající, respekt vzbuzující asociální alkoholik, a ne věčně se usmívající sympoš. Tak nám po Olsenovi znásilnili dalšího špičkového autora severských detektivek. Třeba příště.(31.12.2017)

Možno by som hromžila aj ja, keby Alfredson zmenil vo filme príbeh mojej obľúbenej knihy. Že chýbali dôležité informácie, že vynechal podstatné maličkosti, že nepoužil tú najlepšiu scénu z knihy ... lenže ja som výborného Snehuliaka čítala len zo zvedavosti, takže tá zmena mi až tak nevadila a čakala som ju. Na základe tých všetkých komentárov, ktoré film posielali do pekla som však čakala poriadnu sračku a nedočkala som sa. Príbehu je ľahko rozumieť, tie zábery na zasneženú krajinu sú veľmi pekné, herci hrajú dobre a muzika je skvelá. Ja tejto severskej kriminálke, ktorú by nezachránilo ani tých chýbajúcich 15% scenára, a ktorá nemá tú správnu atmosféru, dávam slabé tri hviezdy. ⛄(8.1.2018)

• - Ačkoli je Snowman až sedmý díl ze série příběhů detektiva Harryho Holea, který posloužil jako literární předloha, žádný předchozí v době uvedení filmu nebyl zpracován. (Milan25)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v nórskom hlavnom meste Oslo a ďalej v mestách Bergen, Drammen a Rjukan. (Jello Biafra)

• - Snímek byl původně plánován již na rok 2013, ale Scorsese musel práci na titulech Silence (2015) a The Wolf of Wall Street (2013) projekt posunout. (vyfuk)