poster

Sněhulák

 • Velká Británie

  The Snowman

 • USA

  The Snowman

 • Švédsko

  Snömannen

 • Slovensko

  Snehuliak

 • Nový Zéland

  The Snowman

 • Kanada

  The Snowman

 • Austrálie

  The Snowman

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA / Švédsko, 2017, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  ***

  Nebýt The Snowman známého spisovatele Jo Nesba, nejspíš by tento snímek sklidil daleko větší ohlasy. Jedná se ale i tak o celkem dobrou dekektivku, které sice chybí atmosféra, práce s postavami, ale na druhou stranu nechybí napětí. Hlavně se dobře sleduje a děj je vyvážený. Pravda je, že k úplné dokonalosti chybí celkem dost .. 6/10 = 69%(18.2.2018)

 • lesumir
  ***

  Jů Nesbe je největší borec! Málo kdo umí krásně vykreslit zabíjení jako on. Jeho ságu s Harrym Holem miluju a vlastně není moc autorů, které bych si tak moc oblíbil. Jenže... Fassbender není Harry Hole a nikdy nebude. Ať hraje v Xmenech, ať hraje Steva Jobse, ať hraje kurva drát úplně cokoliv, jen ne Harryho. Na to prostě nemá. Sněhulák jako předloha je fantastická. Ale to zpracování je na úrovní lepšího televizního filmu.(6.1.2019)

 • -OverLord-
  ***

  Na tenhle film jsem se hodně těšil a nemůžu říct, že jsem zklamaný, ale rozhodně jsem čekal mnohem víc. Lovci hlav je jeden z nejlepších filmů roku 2011, takže jsem čekal i tady podobný nářez hodný Nesbøvy předlohy - to se ovšem nekoná. A když to žánrově porovnám s letošní Wind River, nesahá jí Sněhulák ani po kotníky - krásné mrazivé prostředí totiž funguje dobře, ale musí k tomu fungovat i zbytek filmu. Od severských detektivech očekávám napětí, adrenalin, dech beroucí lokace (to jediné je zde splněno) a skvěle napsané postavy, jak už tak bylo u Lovců hlav nebo u dánské trilogie o případech Oddělení Q (Žena v kleci, Zabijáci a Vzkaz v láhvi), ze které Sněhulák trochu čerpal herecké obsazení. Film se táhne, nic moc se neděje, nic moc se nevysvětlí a postavy jsou nevýrazné. Film zachraňuje hlavně předloha, pár "brutálních" záběrů, krásné prostředí a kamera. Skvělé herecké obsazení je nevyužité a závěr je trochu "suchý" a bez špetky emocí. Z tohohle šlo vyždímat mnohem, mnohem víc.(13.10.2017)

 • Tosim
  ****

  Já čumím jako blázen. Nestává se často, aby na mě film zapůsobil opačně, než na zbytek světa a tohle je po dlouhé době případ takového snímku. A v podstatě nevím, co mám napsat, aby jen nevyvracel negativní názory ostatních. Sněhulák prostě měl všechny atributy severské detektivky, tak, jak je mám rád, takže jsem neměl problém si ho užít, i když samozřejmě s některými výtkami souhlasím (zkratkovitost vyprávění, pachatel ve finále působí jako neschopák). A to si prosím myslím, že knižní Nesbø není nijak zvlášť úchvatný, četl jsem Netopýra a ten mi připadal jako samé klišé. Tady ale ne!(19.2.2018)

 • SNCIS
  odpad!

  Fassbender je v poslední době magnet na sra*ky. Nic proti němu, protože se mi v mnoha filmech líbil (Assassin's Creed, X-Men). No, ale nezlobte se na mě, ale tohle byla pí*ovina. Celé je to pomalé, utahané, nudné... Aby toho nebylo málo, tak je to ještě kur*vsky dlouhé. Je to obyčejná kriminálka, kde se v podstatě jen kecá. Hrozně mně to uspávalo a nudilo, takže nemám důvod dát ani jednu hvězdu. - odpad!.(26.2.2018)

 • - Ve 108. minutě filmu, kdy se Harry (Michael Fassbender) brodí sněhem, je jeho svetr celý pokrytý sněhem a vzápětí během jednoho střihu je opět čistý a nezasněžený. (korndaddy)

 • - Ačkoli je Snowman až sedmý díl ze série příběhů detektiva Harryho Holea, který posloužil jako literární předloha, žádný předchozí v době uvedení filmu nebyl zpracován. (Milan25)

 • - Ráchelino (Charlotte Gainsbourg) vyzvánění je melodie „Ve sluji krále hor“ ze suity „Peer Gynt“ Edvarda Griega, nejslavnějšího norského skladatele. (L_O_U_S)