Bývalí mariňáci a současní zaměstnanci soukromé bezpečnostní firmy, Cross a Manning, jsou se svým týmem pověřeni dohledem nad vyklízením starého tajného vězeňského komplexu. Ten má být druhý den uzavřen a všichni vězni mají být převezeni do federálního zařízení. Musejí také dohlédnout na příjezd dvou záhadných vězeňkyň. Krátce poté je však objekt vězení napaden skupinou elitních žoldáků, která pátrá právě po oněch nově příchozích vězeňkyních...  Poté, co je odhalena totožnost obou žen, si Cross uvědomí, že se dostal do centra mnohem většího problému, než si vůbec dokázal představit. Samantha, jedna z vězeňkyň, je kurýrem z neamerické tajné služby a má v sobě implantát s tajnými finančními informacemi. Kdyby ovšem zemřela, informace se smažou... (TV Prima)

Lacike

Najväcsi problem tohto filmu je stopaz. Tri hodiny su fakt vela. Hm, moment. Ono to nema tri hodiny? Fakt? Vdaka neskutocne roztahanemu nezazivnemu tempu som mal pocit, ze to ma minimalne tri hodiny. Sakra. Tak teraz vazne. Plusom je prostredie. Uz len to, ze sa nenatacalo v Bulharsku/Rumunsku dodalo filmu trochu krajsi vizual. Dalej tu su okrem Seagala dalsi dvaja beckovi herci. No a tym asi koncime. Scenar to prakticky nema. Jednoducho po chodbach nejakeho vezenia pobehuju dve grupy a obcas na seba vystrelia alebo si daju po cumaku. V time dobrych je Seagal a Austin. V time zlych je Pare. Akcia film z totalnej nudy tiez nevytrhne. Je sterilne a nenapadite natocena. Prestrelky pôsobia monotonne a bitky maju jednoducho choreografiu. K tomu si rejza neodpusti velke detaily a blby strih, takze prehladna tiez prilis nie je. Jedina bitka ktora ma akotak zaujala bola hned v uvode, kde Seagal poriadne tvrdo nalozi este väcsiemu tlustochovi ako je on sam. Za nu davam jednu hviezdicku. Ale ani kvôli nej film nestoji za pozretie pre beznych ludi, ktori nemaju slabost pre videobecka. Ja od Seagala uz nic necakam. Ale stale mam pre neho slabost vdaka jeho starym dobrym filmom, takze za rok pravdepodobne znova podlahnem pokuseniu a pozriem si jeho dalsi videoblockbuster. 2/10. ()

GeusX

Slabší průměrňáková střílečka s neutuchajícím výrazným hudebním doprovodem, který dramaticky podkresluje nenápaditý děj. Tak snad příště, Stevene... ()

Ouwen

Ještě doteď se mi ten kop s otočkou ve vzduchu od Brena Fostera přehrává v palici! Jinak,co se týče všeho kolem, tak naprostá spokojenost! Akce je tu opravdu mnoho, co se týče přestřelek, je to lepší, než Hangár 14, ale pořád tomu něco chybí, hlavně pořádný nápad, ze kterého bych skákal na židli. Souboje už jsou lepší, hlavně ty dva poslední, to je fakt zážitek a na ně nikdy nezapomenu. Nejdřív Bren Foster tam zlikviduje někde 5 týpků neskutečným způsobem a potom Seagal v koupelně přeláme hlavního záporáka neuvěřitelně surovým způsobem tak, jak to prostě miluju. Ještě chci vzpomenout scénu s SS, jak přeláme ruku jednomu muklovi, až jeho kost vystříkne ven, to bylo luxusní. Herecké obsazení lepší být snad nemohlo. SS prostě tank, kterého nic nezastaví a vše zvládá suveréně, potom Austin, kterej má mnoho prostoru a vymyslí spoustu skvělých nápadů, už po třetí zmiňuji Fostera, zbytek kluků v pohodě a záporáci správně záporný a trošku jsem jim fandil. Taky se neustále něco děje a hlášky jsou opravdu trefný a parádní, hlavně Austin blije fakt komba a SS se taky odvázal, viz s těma koulema a mámou :D // Lepší hudbu by to chtělo, víc napětí, nějaký zvrat, víc nápadů a vylepšit přestřelky, klidně víc soubojů, větší tempo a přidat víc dynamiky. Příběh trošku dopilovat, je malinko kombinovaný, nějaký společný fight s Austinem a SS, proti někomu a i ten Foster si zasloužil více prostoru a asi střih a kameru mít lepší, možná ještě něco. // Jinak naprostá spokojenost! Hlavně, díky posledním dvoum fightům dávám plné hodnocení a i když jsou tu nějaké chyby, které mi nesedí, dám si to klidně víckrát! Za mě 9/10. ()

ConanVJ

Akční filmek nás zavede do věznice, kam jsou John Cross (S. Seagal) a Mike Manning (S. Austin) se svými lidmi vysláni bezpečnostní službou, aby zabezpečili klidný přesun vězňů. Věznici napadne speciální jednotka, která má za úkol zajmout dvě vězeňkyně. Jedna z nich je informátorka CIA a má u sebe čip plný bankovních informací..... Filmek má velmi jednoduchý příběh. Akce je hodně, jak střelecké, tak i bojové. Za mě 60% :) ()

Marsik

Na film, ve kterém hraje Seagal po roce 2000, je to poměrně slušná záležitost. Ale je to všechno tak předvídatelné a tak natahované, až to nudí. 90 minut člověk sice vydrží, ale víckrát už po filmu nikdy nesáhne. 60% ()

kaylin

Steven Seagal a "Stone Cold" Steve Austin. Zní to docela jako dobré obsazení, z kterého by se dalo něco vytřískat. Bohužel jsem zjistil, že Steven Seagal nebude můj oblíbený akční hrdina. Vím už to delší dobu, ale tohle je film, který mi to jen potvrdil. Nic jsem dlouho se Seagalem neviděl, protože jsem ani neměl proč, ale když jsem narazil na tuhle novinku, řekl jsem si: "Proč ne?" A tak jsem to zkusil, promrhal čas a na konci film vypnul. Steven Seagal mi nesedí, ale Stone Cold byl mnohem lepší wrestler než akční herec. Je to jako chodící socha, která pronese jedenu vtipnou hlášku za celý film, což je hrozně málo ve snímku, který je hodně nízkorozpočtový a je to na něm vidět. Seagal si film sám produkoval a myslím, že zase tolik neprodělal, protože vězeňské prostředí, no na to stačí jenom jeden barák, který se trochu uzpůsobí, někdy ani to ne, herci, co se ani nemuseli učit hrát, jak si o sobě myslí, že jsou dobří, no a nakonec nějaký ten záporák, kterému by se mohli ti stateční přestárlí hrdinové, kterým v tomhle případě prostě nepřeji to nejlepší, postavit. Všechno to vypadá krásně jednoduše a krásně jednoduché to taky je. Víc film nepřinesl a ani nemusel. Vždyť tu hraje Seagal, což jeho skalním fanouškům musí stačit. Mně to nějak nestačí a radši se znovu podívám na něco s Lundgrenem nebo Van Dammem. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html ()

Derek

okej hra tam stone cold a ma par dobrych hlasok a ku koncu je tam vynikajuci fight od brena fostera, ale to je asi tak vsetko... seagal je marny a hlavne rezia je tragicka, nechapem preco maju tyto video beckari nutkanie vsade pchat slow motion a same strihy... navyse ta non stop hrajuca otravna hudba... ()

stuntmanMIKE

tak ono to nakoniec bolo aj poucne... uz viem ze ked po mne budu strielat mam sa schovat za drevenu bednu alebo priecku zo sadrokartonu (su totiz nepriestrelne). Pazba na zbrani je len imidzova vec a to dokanca aj na brokovnici... Štefan ju vobec nepotrebuje....a v neposlednom rade... pred full auto strelbou sa da ujst... No a moja recenzia k filmu: Kus sracky... vlastne to bude cela velka sracka... Pozrel som si to kvoli Seagalovi aby som zistil kam az klesol a musim povedat ze hlboko. Ved on uz ani nevie svoj trademark sermovanie s rucickami... na to sa v tomto filme dost nesikovne vyuziva strih... no a celkovo je to trapne Seagal sa v tom filme berie az moc vazne (ako vzdy) a v tej veste vyzera este o 30 kilo tazsi... proste skoda casu a to doslova lebo este treba povedat ze stopaz je premrstena jak hovado... no asi tolko.... 10% aj to so sebazapieranim ale Austin sem tam pusti z huby nieco vesele. ()

Martin741

Steven Sumo Seagal si asi ani na 60 -ku neda pokoj a neuzna, ze jeho doba uz davno minula, a on patri tak akurat do muzea. Dejova linia ziadna, Keoni VoskovyMuz je traged, ale myslim, ze Stevo si spomenul, ze kedysi davno praktizoval sumkido /kombinacia aikida so sumom/, a tak aspon nejake aikidacke chimery som myslim videl. Alebo sa mi to zdalo? 5 % ()

Figu

Použiju větu, kterou jsem zde snad ještě nikdy nenapsal. ČEKAL JSEM MÍŇ!!! Ono se není čemu divit, vždyť filmy Stevena jsou v novým tisíciletí opravdu katastrofální a k zblití. Tohle bylo slušivý béčko, okořeněný o Austina, kterej skvěle lacině hláškoval, taky o solidní souboje, kterých bylo ve filmu celkem dost, no a když k tomu přidám jednu nej bitku v podání Brena Fostera (kterej nepotřebuje, třeba jako Steve, žádnej stupidní střih rvačky), tak výsledek je za raz, dva, tři krásný hvězdy! Dnešní doba akčních filmů je kouzelná v točení týmovek a já ji vítám s otevřenou náručí! Steven a Steve - dobrá práce! 60% ()

kaposlav

Už onedlho budú všetkých akčných hrdinov hrať len dôchodci. Seagalovi trošku pretiahli tvár a riadne ju naboxovali až vypadal ako šikmooký samuraj. Samozrejme ešte aj ten strih, ktorý neskôr zakril šiltoukou na spôsob rapera. Je asi problém natočiť bitkárske scénky, keď hlavný hrdina sa ledva hýbe, ale to nie je poľahčujúca okolnosť. Film sa mohol volať aj Maximálny prúser Seagala. Vo filme si zahral asi preto, že ho sám produkoval :) Privrem oči a udelím slabúčke 2*. Aha a aby som nezabudol dosť mam rád filmy s väzňami, ale ten černoch bol na smiech. Vypasený trestanec s elementárnymi schopnosťami ako Seagal. ()

otík

V rámci seagalovek (tedy vlastně už téměř definovaného typu akčních béček) a jeho čím dál častější spolupráce s Keoni Wawmanem se určitě nejedná o totální průser, spíše o naprostý průměr obou dvou béčkových tvůrců. Jakkoli komentovat debilitu scénáře, dialogů či jednání hrdinů je mrhání časem. Na to vše už jsme si zvykli. Tentokrát však film nově nestojí na Seagalovi, ale ke spolupráci si přizval dalšího totálního béčkaře - Steva Austina. Oba vytvořili ještě s pomocí tří kemošů tým, který si dal za úkol ve starém vězení čelit přesile vycvičené vojenské jednotce pod vedením zrádného agenta CIA toužícím po penězích, ke kterým se dostane přes čip ukrytý v těle švarné asiatky. Stříleček je tu opravdu dost, drsných scén s krví pocákanými stěnami také, sem tam se i Seagal předvede, ale celé je to prostě tak těžce Waxmanovské až běda. Divák pořád čeká nějaký ten šikovný souboj, nějaké překvapení, ale bohužel. Když už by mohlo k slušnému souboji dojít mezi Seagalem a podobně tlustou příšerou v roli vězně, přiběhne si to druhá asiatka a vymlátí z něj duši. A závěrečný souboj Parého se Seagalem je naprostá trapárna. Paré se nezmůže na jediný úder. Ale i tak, mohlo to dopadnout daleko hůř. Pro ty, kde mají se Seagalem ještě smilování, slušný snímek. PS: užijte si Seagala bez těch hrozných vousů, v dalších filmech je zahalený pod tajemný bradkoknír ()

A.Beech

Keď sa v jednej z prvých scén vzbúril 200kg väzeň a strážnici rovno zavolali SBS-kára Seagala s nadváhou, ktorý je majiteľom 7. stupňa čierneho pásu, aby ho dal do poriadku a ten ho tam nekompromisne zmasakroval, čím si zjednal rešpekt u diváka, tak už som rovno vedel, že toto bude dobrý film. A keď som uvidel že väznicu stráži dvojica Siegl/Austin tak mi bolo hneď jasné prečo sa film volá "Naprostá sebedúvěra" pretože som vedel na tutovku že cez nich nikto neprejde. Až mi bolo aj ľúto tých delikventov, ktorí to tam prepadli, že boli zrovna na smene Siegl/Austin. Keď na fotke vidíte že Majster bude vo filme pobehovať v taktickej veste tam je hneď jasné, že sa budú diať veci a Štefan bude vo forme. ()

Jizni Tlapa

Veliké utrpení. Nikoliv však ústředního záporáka pod rukama Steveho,ale diváka, trpící takřka celých 98min stopáže. S politováním konstatuji,že ústřední dvojka je již opravdu za zenitem a to i včetně Austina, který neudělá rychlejšího pohybu. Když doje konečně na full contact je to bída s nouzí, narušená tradičním seagal střihem, který kazí jakýkoliv výsledný efekt. Dvě v hodnocení nakonec překvapivě zachraňuje scénář, který posílá pár vtipných momentů.....ostatní je naprostý podprůměr...za zmínku stojí i rádoby "umělecké" pohledy kamer, rozmístěných po lochu...ty diváka nápadem neobohacují,ale naprosto iritují.... "dobrou noc, Stevie" ()

Johnny.ARN

Niekedy boli segalovky, teraz sú austinovky. Austin zase ako vojak, bije a stieľa po všetko, čo sa mu pohne. A aby toho nebolo málo, príde mu na pomoc aj sám Seagal. A sme v rovine súbojov jeden na jedného, hlučných prestreliek, a blúdení po komplexe plného "zabijakov". Seagal sa jednoducho nezaprie. Ale treba uznať, jeho bojové umenie je v tomto filme celkom pozeratelné a nie trápne ako v tých predošlých. Brucho zakrýva volná košeľa, ale nevadí, stále dá všetkých dole. Austin hláškujúci medveď, klasický, žiadna inovácia. Dej a výprava, taktiež klasika. Čo k tomu viac dodať?? Bojujte, lámte ruky a strieľajte. Hlavne, aby sme pri tom nemuseli rozmýšľať. 3 z 5 ()

ywo666

No tak čo to tu máme. Seagalovi fanúšikovia čakali návrat. Nekoná sa. Film je dosť veľká sračka. Ale nie zas väčšia ako Steven stihol točiť za posledné roky. Začiatok je nuda. Potom sa tu hodne strieľa a máme nejaké tie bitky. Seagal neschytá ani ranu. Súper ničí hlavne strihom. Jediné plus jeho bitiek je, že už to bolo aj horšie. Pri bitke s Laurom dá solídnu hlášku. Austin na rozdiel od Seagala zvykol posledné roky točiť o máličko lepšie filmy. Jeho škoda. Tiež má pár hlášok ako Seagal ktoré stoja za to. Na škodu je, že aj Seagal aj Austin šepkajú alebo mrmlú, takže bez titulkov som možno prišiel o nejaký svost. Dobrých chlapcov je tu trochu veľa, čo je skôr na škodu. Sú tu aj dve číče s presvitajúcimi bradavkami cez biele tričko, ale vyzerajú až trochu po záruke. Najväčšie plus je prekvapivo Paré. Veľmi solídny záporák na pomery filmu. U mňa 50%. Ale odporúčam len a len fanúšikom Seagala, Lebo náročnejší divák bude trpieť. PS: Steven by ešte mohol pribrať takých 15 kíl, aby vyzeral dobre. A tá parádna vesta mu tiež dodala sexapíl :D ()

Beky

Ješte jsem nevidel film, který byl natočen za 20min a mel přitom hodinu a půl!!...Za souboje jedna hvězdička, i když pořád můžou být daleko daleko lepší! ()