Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

klukluka

Perfektně udělaná věc! Dokonalá, dotažená do nejmenších detailů. Líbilo se mi to dějově i zpracováním, liboval jsem si při jemných vychytávkách typu "tlusťocha už nezachraňuju, nemá to smysl", nebo "moje druhé jméno je Rose". Dvaapadesátník Cruise je pořád v dost dobré kondici na to, aby mu člověk věřil, že je to právě on, kdo je schopen znovu a znovu zachraňovat tuhle planetu. Bavil mě ale i úvodní experiment, udělat z něj jednou pro změnu monstrózního zbabělce. Tohle bylo vážně vynikající! Dlouho se mi žádný film s Tomem Cruisem tolik nelíbil. Je to skoro neuvěřitelný, ale zase se mu podařilo zvýšit svoji cenu. Přál bych mu, aby si tuhle kvalitu udržel co nejdéle, a pokud možno navždy. Aby konkrétně kvůli němu psali scénáristé výborné věci, na kterých si pak budu moct podobně smlsnout. Tohle byla vážně L A H O D A. :) ()

Seti

Jsem hrozně rád, že se můj nejočekávanější a po trailerové stránce nejnabušenější letní blockbuster povedl. Standardní sci-fi námět emzácké invaze je podpořen solidním scénářem a povýšen ve filmové branži neotřelým a svěže pojatým videoherním konceptem, který do téhle sci-fi akce sedl jak prdel na hrnec. Po krátkém vysvětlujícím úvodu Liman okamžitě nabere obrátky a nenechá Toma spolu s divákem vydechnout až do závěrečných titulků. Nekonečné pachtění hlavního hrdiny a jeho parťačky je naprosto parádně vybalancované. Akční nálož, jež je výborně připravena a ještě lépe servírována, je citlivě prokládána nezbytnými vysvětlovačkami, trochou těch romantických očí a přiměřenou dávkou vtípků, přičemž vše působí přirozeně a nenuceně. Hlavní hrdina prochází standardním "hrdinským" přerodem, což Tom zvládl skvěle a v Edge of Tomorrow opět potvrdil svůj čich na zajímavé projekty. Emily pak nešlo jako Full Metal Bitch nemilovat. Pro mě tak jedinou kaňku na tomhle perfektním bijáku představoval ten nesmyslný konec. ()

Nassau

Come find me when you wake up! Rychlý, svižný, poměrně originální snímek, u kterého sice není třeba příliš přemýšlet (což je možná škoda), ale zaujme. U mě velká spokojenost. (85%) ()

Chmur

Podle mého neskromného názoru se jedná o strašně přeceňovaný film. Děj jede podle celkem známých klišé - špatný a nezodpovědný muž - traumatizující zážitek - druhá šance - změna osobnosti - dobrý a zodpovědný muž - záchrana světa - dobrý konec. Mimiky si animátoři vypůjčili z Matrixu. Vtipné to chvilkami je, napínavé jen na začátku. Opakovaná úmrtí Toma Cruise jsem ocenil. Celkově se jedná o průměrné akční sci-fi, které se z hlavy vypaří rychleji, než řeknete "Rita". ()

Mistickzz

Pre mňa príjemné prekvapenie, čakal som horší film (myslím ešte pred premierou a videním). Zaujímavo podaný príbeh, bez nejakých okatých klišé, ktorý občas a účelne pôsobil aj vtipne. Tomík Cruise bol v pohode, nemusím ho, ale nevadil mi a Emily Blunt? Fu, je to raketa a vie aj hrať :) Dobre sa mi na ňu pozeralo. Doug Liman je zručný majster svojho remesla, čo potvrdil aj pri tomto filmečku a ja dúfam, že aj v budúcnosti prinesie niečo, čomu dám konečne plný počet. ()

Benedygtus

Snad az na samotny zaver to byl poradnej sekec, poradna akce, poradna zabava. Konec byl trapne klise, zbytek jak podle ucebnice o akcnich filmech. ()

666Carnage

Tohle bylo jedno z nejlepších sci-fi co jsem v poslední době viděl. A teď když jsem si to pustil podruhé musím říct, že je to snad ještě lepší než na poprvé. Dokonalý scénář, který nemá jedinou chybičku a ikdyž je to omleté téma tak to naprosto překvapuje a upoutává svojí genialitou. Je tam i určitá dávka humoru a sarkasmu, která tomu dodává na úrovni. Herecké výkony Toma a Emily jsou fascinují a nádherně k sobě pasují. Tom Cruise ukázal, že mu sci-fi jde už v Oblivionu. Za rok 2014 asi nejlepší blockbuster a rozhodně nejlepší sci-fi. 100% ()

velkyvezir

Jako akční scifi divatelné, ale že by to bylo tak výjimečné, abych tomu dal více než tři? Pletky s časem už tu byly dříve, např. Na Hromnice o den více;-) Opravdu nechápu, proč Cruise tak plýtvá talentem v těch akčních filmech, kde jsou doby Rain Mana a Narozen 4. července... Cruise for sale... ()

iXtr3m3

WTF, tak toto bol meganáser a megajazda, ktorú som veru nečakal. Takto mal vyzerať podľa fanúšikov Battle Los Angeles. Toto bola hustota jak sviňa :) Tam kde som ospevoval Battle Los Angeles ako pecku, tak tento snímok dokázal vytlačiť ešte nejaké tie levely vyššie. Megahustá akcia, robotické obleky, BACHA SPOILER videoherný save-load efekt, špinavosť na každom kroku, umiera sa tu ako na bežiacom páse vrátane hlavnej postavy. Levelovanie hlavnej postavy z hovna doslova na terminátora, tak to je kurva husté. K tomu na rozptýlenie ženská "terminátorka" v podobe Emily Blunt a navyše čerešnička na torte ako vždy vynikajúci Bill Paxton. Kua tento film musí dostať pokračovanie, nech sa deje čokoľvek. ()

nameadel

Poměrně zásadní je, že jsem Na hraně zítřka viděla na pidi obrazovce ve Studentovi, tudíž mi unikla většina řezání v poslední půl hodině. Ale popořadě - první polovina/třičtvrtina byla skvělá. Už z toho hlediska, že prostě asi nemuseli točit tolik záběrů a furt opakovali jen ten jeden, to prostě bylo fajn. Kdyby se nestal ten megaakční konec, tak bych suverénně prohlásila, že se Zdrojový kód může jít zahrabat. Ale on se stal, a tím se ty dva filmy docela vyrovnaly. A to nejdůležitější na konec - Emilka je ukrutně sexy. ()

Han22

Lidstvo válčí s mimozemšťany - odpudivými chapadlovitými stvůrami, střílejícími plazmu. Chystá se invaze a Tom Cruise jako úlisný expert na propagandu má jet také. Když se mu to nelíbí skončí jako vězeň v příjmači a má jít jako obyčejný voják do akce. Bez znalostí, zkušeností, s nulovou odvahou, vysmíván svými kolegy skončí přesně podle očekávání - jako mrtvola. A vzápětí se probudí, aby začal den znova. Edge of Tomorrow přináší military sci-fi jaká tu nebyla od Hvězdné pěchoty - vojáci v exoskeletonech proti záplavě monster a kombinuje ji s naprosto vymazlenou časovou smyčkou. Miliarda detailů, učení se událostem nazpaměť (ambasáda) všechno to je a funguje, nechybí humor (výcviková část) i brutální nápady (restart dne). Akce je brutální, především btiky na pláži, Tom Cuise je fantastický jak se mění z ustrašeného zbabělce na ostříleného veterána, Emily Blunt je ostrá a i ten příběh je skvělý. Mimozemšťani mají schopnost nepodobnou funkci Load a jen kdesi v dáli je jiskřička naděje - najít a zničit jejich vůdce. Zkrátka parádní záležitost. ()

see_sawandrew

Vedle X-men: Days of Future Past a Kingsman: The Secret Service další příklad svěžího a zábavného blockbusteru, který není zbytečně debilní a dokáže své scény odůvodnit příběhem. Na takové filmové zábavě není špatného zhola nic. 90% ()

matolas

Po strašne dlhom čase blockbuster, ktorý ma bavil. Síce to vykráda, čo sa dá, ale vykráda to dobre. Nesmierne potešilo, že sa film sústredil len na svoju linku a odpustil si všetok pátos okolo, čo nebýva zvykom. Ústredná dvojka Cruise-Blunt veľmi podarená. Milé prekvapenie. Škoda nudnejšieho záveru, ale ten bol žiaľ nevyhnutný. ()

BluT

Slušnej blockbuster, ale zasáhlo mě to mnohem míň, než jsem doufal. Miluju žánr sci-fi a hrátky s časem obzvlášť, ale ani Cruise, ani Blunt mi k srdci nepřirostli a znovu už se Na hranu zítřka asi nepodívám. Těžko říct, jestli by mi sympatičtější herci zvýšili úroveň zážitku. Možná vlastně jo, technický zpracování filmu bylo neskutečný a příběh taky nebyl vůbec špatnej, ale i tak mě to prostě minulo. Přesnější hodnocení, než současných přehnaných 86%, by bylo podle mě tak 70%. ()

jirijost

Za mě jasných pět, už dlouho jsem se takhle u Sci-Fi nebavil. Neotřelý námět, dva skvělý herci a hlavně spousta akce to je to co Edge of Tomorrow drží takhle vysoko ve zdejší databázi. Jediné co mě trošku zklamalo byl úplný závěr, který určitě šel udělat líp a zrovna Louvre mi tam taky moc neseděl. Přesto ale ani to nezkazilo moje nadšení a viděl jsem tak další excelentní film s Tomem Cruisem. ()

Dodmund

Nečekal jsem vůbec nic, ani jsem pořádně nevěděl, o čem to má být. Ale báječně jsem se pobavil. Moderní Na Hromnice o den více. Dokonce i ten kukuč Toma Cruise k tomu pasuje, zejména při první opakovačce v letadle. Bravurně natočené, svižné, zábavné. ()

CSSML odpad!

Americká slátanina s jedním pakem a mužatkou plná časových nelogičností. Neustálé opakování příběhu přestává být zábavné i v počítačových hrách, natož když je člověk jen nezúčastněným divákem. Zajímavý komentář: Vodou ()

NifKor

Mohl jsem si vybrat dřív jestli chci jít na Captain Americu a nebo na Spidermana a nebo taky na Hranu zítřka. Jasně, že jsem si vybral Captain Americu, ale když teď vidím tenhle film si říkám, že je mega bombovej. Sice nelituju, že jsem šel na Captain Americu místo Na hraně zítřka, ale stejně je tento film velkolepý a já jsem si ho neustále jak běžel tak užil. Je tedy mojí povinností dat tomuto filmu 5 hvězd. 9,5/10 ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)