poster

Soukromý vesmír

 • slovenský

  Súkromný vesmír

  (festivalový název)
 • anglický

  Private Universe

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2011, 83 min

(další profese)

Externí recenze k filmu (5)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) ***

  "Zatímco v Manželských etudách dobový kontext nebyl a snad by ani nebylo možné ho točit a zveřejnit, v Soukromém vesmíru hraje rovnocennou úlohu jako život rodiny. Jenže jeho výběr a uspořádání jsou stejně povrchní a předvídatelné jako v případě rodinných událostí - narození dětí, první zuby, nástup…" (více)

 • Filmserver.cz (Jan Jaroš) ***

  "Ve svých předchozích sběrných dokumentech (Marcela, Katka, René) se Helena Třeštíková mohla opřít o emotivně silnou linii ústředního protagonisty a jeho - ať již z jakéhokoli důvodu - výlučné osudy. Ve snímku Soukromý vesmír takové podloží postrádala." (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ***

  "Hodnocení Soukromého vesmíru se rozpadá podle toho, co divák původně očekával. Pokud tím byl další brutální vhled na dno společnosti či do rozervaných lidských osudů a vztahů, bude logicky trochu zklamán. Ne že by si Janina a Petrova rodina neprošla katartickými momenty či skutečnými krizemi. Právě…" (více)

 • Houser.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Zachycené osudy jinak nejsou moc dramatické, asi i záměrně, když podle informací ve filmu chybí třeba nemoc paní Kettnerové nebo vážné zranění Honzy v dětství. Po mírně natahovaném závěru se snímek nezdá až tak stručný, jak podle stopáže je. Výsledek má nicméně svou přitažlivost. Už jen proto, že…" (více)

 • Topzine.cz (Oldřich Mánert) ****

  "Filmoví fanoušci, kteří oplývají znalostí předcházejících děl Třeštíkové, budou v napětí očekávat nějaký zvrat, tragickou událost nebo jen náznak vzrušení. Ten ale nepřijde, a to je možná jediná černá kaňka na jinak dokonalém filmovém tvaru. Absence dramatického oblouku rozmělňuje snímek na…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace