Reklama

Reklama

Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (600)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $173,948Tržby Celosvetovo $3,347,106▐ režisér Alexandre Aja dokáže z akéhokoľvek námetu(aj prašteného) dosť vytrieskať a tu mu to tiež celkom dobre vyšlo, podarené, hravé, zábavné, roztomilé a desivé, mix všetkého /60%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Parádny tvorčí úlet, s ľahkosťou kombinujúci ťažko skombinovateľné žánrové polohy, robiac si pri tom ešte srandu z ich svätých klišé (rada kňaza, gay cops). Aja nie je iba výborný hororový režisér. Aja ja milovník dramatických príbehov aj s romantickým rozmerom a vie parádne žonglovať s obľúbenými pokleslými žánrami. A toto je jeho sviežo originálny a ťažko napodobiteľný mokrý sen, v ktorom sa mimochodom s nadšením nájde tiež Stephen King. ()

Reklama

RedAK 

všechny recenze uživatele

Ten konkrétní človíček, který tomuto dílku dal nálepku "horor", by si měl nabrousit svoji rybičku a neprodleně na nejbližším smetišti spáchat rituální seppuku, protože má IQ nižší než automatická pračka bez proudu, je absolutně nepoužitelný pro běžný život a mohlo by se stát, že byste ho u večere požádali, aby vám podal sůl, on by to popletl a místo toho by vám prostřelil hlavu poloautomatickou útočnou puškou StG 44 s výklopným zásobníkem a pochromovanou pažbou. A to by dokázalo pokazit den. Mohu vás ujistit, že tohle toho má s hororem společného asi tolik, co mrtvé dítě s jahodovou zmrzlinou, takže úplný hovno! Hovno horor, ale řádně bizarní ujetina je to! A takové já mám rád. Bylo to originální, bylo to zábavné a bylo to svižné jak cigoš po zásahu elektrickým proudem, takže za mě pět a ať si tu ti samozvaní hororoví guru, kteří se za odborníky považují jen proto, že viděli všechny Halloweenské speciály Toma a Jerryho, klidně dál fundovaně žvatlají ty svoje věčně nespokojené píčoviny. PS.: Všimněte si, že pravidelně o víkendu jsem v hodnocení více tolerantnější než přes týden, a to proto, že se na filmy dívám ráno, na dojezdech a v kocovině a moje mysl je méně náročná. Určitě je ale lepší se čas od času zřídit jako to prase a další den si v klidu doma sentimentálně nadhodnotit pár filmů, než se ráno zmateně probudit v cizí posteli vedle cizí holky a nevědět, jak se jmenuje, kde jste se poznali, nebo jak zemřela. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Daniel Radcliffe se tak moc chce odprostit od své osudové postavy, až mám pocit, že od konce příběhu Harryho Pottera bere jen ty postavy, které jsou záměrně nějak vyšinuté nebo nejsou úplně v pořádku. Dobře pro něj. Zatím se mu to totiž bez potíží vyplatilo. Rohy jsou totiž fantasy krimi filmem, který abstraktně vypráví příběh jedné vraždy. Uznávám, že bez těch rohů by to byla klasická kriminálka, ale s nimi je to o to zábavnější, že se člověk s takovým nápadem ještě nikdy nesetkal. A přitom to je natočeno tak šikovně, že tu nemůže být řeč ani o béčkovosti. Musím se přiznat, že mi to opravdu udělalo radost. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Už u knihy jsem si říkal, že je krajně podezřelé, jak moc nápadně Kopec nepadl daleko od Krále. Po vizualizaci jsem si téměř jist, že si papá prostě jen udělal melouch, aby mladej mohl chodit na večírky a dávat rozhovory novinám. Při sledování jsem utrpěl tak brutální Dežo ví, že se dívám na To bez Penyvajse, až jsem o výše uvedených spekulacích neochvějně přesvědčen. Dokonce bych si i troufl ve svém fantazírování zajít tak daleko, abych s klidem tvrdil, že Štefan snad ani žádného syna nemá, protože je to úchyl a šuká jen s lidožravými klauny. Nicméně, na tomto místě bych za normálních okolností prohlásil, že se zfilmování velmi povedlo, nebýt té neodpustitelné kástingové minely s obsazením hnusného chcípáka Heryho do hlavní role. Žádnýma hůlkama se, kurva, přece v knize nemávalo, a i když mu zapudrovali ten blesk na čele, role mu sedla jako jehlan do kruhového otvoru a byl přirozený asi jako mozkový tumor. Je mi jedno, že Rohlíková očividně skvěle a ráda kouří dědky, ale tohle bylo snad ještě horší fopá než negr v roli Linkolna Rájma!! ()

Galerie (103)

Zajímavosti (18)

  • Film se natáčel v kanadském Vancouveru. (007.)
  • V první části filmu, když Ig (Daniel Radcliffe) poprvé uvidí své rohy, v televizi běží kultovní seriál Tom a Jerry (od r. 1940) Konkrétně epizoda s názvem "Kocour v nebi", kdy Tom potřebuje do hodiny Jerryho odpuštění, jinak skončí v pekle. (imagoo)
  • Terryho (Joe Anderson) SPZ ve scéně, kdy odváží Marrin (Juno Temple) domů, je GEN 138, které odkazuje na knihu "Genesis" 13:8: "Tu řekl Abram Lotovi: "Ať nejsou rozepře mezi mnou a tebou a mezi pastýři mými a tvými, vždyť jsme muži bratři." (cihlenka)

Související novinky

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Nutno uznat, že omladina z Bradavic si buduje zajímavější filmovou kariéru, než by jeden čekal. A jejich další projekty rovněž vypadají slibně. Daniel Radcliffe si po Ženě v černém a letošním Horns…

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre…

Reklama

Reklama