Rohy

Horns

Rohy

Horns

Drama / Thriller / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2013, 123 min (Alternativní: 115 min)

Těžko odhadnout, jak tento film přijmou neznalí knižní předlohy, no dobře asi ne, pokud do něj půjdou s hororovým očekáváním, jež bude bezesporu umocňovat Ajovo jméno v pozici režiséra. Na něj jsem si vzpomněl pouze při pohledu na malebné exteriéry, s nimiž si dal práci, ostatně stejně jako v remaku The Hills Have Eyes. K Rohům. Scénarista si naštěstí nehrál na geroje, takže dějová linie přesně kopíruje Hillovu předlohu. Moje obavy z Radcliffa vyšly taky naprázdno, takže jediné, co nepovažuji za vůči knize adekvátní, jest navození pochmurné atmosféry a pesimismu, jež vyplývají z žánru drama, který tady má ve vztahu k atmosféře kralovat. Mnohem patrnější mi ve filmovém zpracování naopak přišlo (pointové) poukazování na víru a pánbíčkaření. Ajovy Rohy jsou víceméně ponurou mysteriózní love story, které dle mého soudu ostudu předloze nedělají. Objektivního hodnocení s odstupem od předlohy nejsem schopen. 75%(3.10.2014)

Juno Temple by po rekonstrukci obličeje byla i celkem sympatická, na druhou stranu k Danieli Radcliffovi se jako jeho úplně nejvíc největší láska docela hodila, každý nehezký panic by měl mít svůj přístav jistoty, svět je pak bezpečnějším místem. Dva škaredé mladé lidi v hlavních rolích bych však bez problémů sežvýkal, protože tahle komedie byla šmrncovní a šikézní, hlavní hrdina si díky čertovskému kousku našeho zlomyslného Stvořitele zahraje se svými nejbližšími ťuťuňuňu hru na pravdu a ve finále mu vyjde, že byl pro všechny vždy za kokota s velkým K. To pak není divu, že se jeden úplně rozpálí a metatransformuje, škoda jen, že díky Ajově digitální vizi jen v ještě většího kokota než byste čekali. Ale dost už spoilerů, zítra jdu pochcat nějaký památník a doufám, že pak se o sobě dozvím všechno, dneska za tři.(9.3.2015)

Juno Temple umí chlapovi nasadit (pa)rohy kurva osobitě! Tady je vidět, že i pejsek s kočičkou můžou uvařit zatraceně dobrej eintopf, když k sobě nejdoucí ingredience vyváží alespoň celkem dobře odhadnutým poměrem, kdy se jednotlivé chutě nepřebíjí a vynikají v ten správný moment každá zvlášť. Horns, to je komediální horor, kriminální thriller, romantické drama, fantasy... a všecko to ve spojení s vizuálem, soundtrackem a správně poskládaným dějem funguje bez nejmenšího ruchu. Divím se, že komedie není uvedená i v kartě filmu, momentů, které byly minimálně úsměvné, když né rovnou do smíchu uvrhující, nebylo málo. Někomu narostou křídla po Redbullu, někomu dočasně výměnou za pořádný rohy, mně ze zad kromě beďara nevypuklo naprosto nic, ale stejně si na tomhle filmu pekelně ulítávám. 80%(15.10.2014)

Hodně ujetý film. Aja se s tím nepárá a kombinuje funkční drama (flashbacky do dětství, jak z knih Stephena Kinga) s mysteriozní atmoškou a bizarní komedií trochu okořeněnou hororem :) Nejvíc mě na tom bavily nekorektní humory a scéna s ustřelenou hlavou a následný výbuch smíchu střelce vládne. Alexandre Aja má prostě talent a třeba i bitka novinářů podpořená hitovkou Personal Jesus byla hodně cool. Jenže se mu tuhle směs stejnak nepodařilo ukočírovat, tak aby mě bavila dvě hodiny. Daniel Radcliffe byl ale dobrej.(8.6.2015)

Hodně zajimavá podívaná. Konečně film, který se od ostatních pořádně liší. Horor se tomu moc nedá říkat, vizuálně vypadá hodně dobře, netlačí se moc na pilu, jede si svým tempem, díky nově objevené schopnosti jsem se dočkal i několika slabě zábavnějších scén, odhalení mi sice došlo dřív, než nastalo, ale jinak jsem byl opravdu mile překvapen.(2.11.2014)

• - Terryho (Joe Anderson) SPZ ve scéně, kdy odváží Marrin (Juno Temple) domů, je GEN 138, které odkazuje na knihu "Genesis" 13:8: "Tu řekl Abram Lotovi: "Ať nejsou rozepře mezi mnou a tebou a mezi pastýři mými a tvými, vždyť jsme muži bratři." (cihlenka)

• - S hlavnou postavou bol pôvodne spájaný herec Shia LaBeouf. (Macejko)

• - Leeho (Max Minghella) SPZ značí 2017EXS, čímž odkazuje na knihu "Exodus", kapitolu 20, verš 17: "Nezáviď svému bližnímu jeho dům. Nezáviď svému bližnímu jeho manželku, jeho otroka, jeho děvečku, jeho býka ani osla – nezáviď svému bližnímu vůbec nic." (cihlenka)