Rohy

Horns

Drama / Thriller / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2013, 123 min (Alternativní: 115 min)

Nedotažený pokus posunout se zase trošku jinam. Na jedné straně stojí skvělá, originální, vtipná, mysteriózní kriminálka, ovšem z té druhé jí stahuje krvavé, přeplácané fantasy. Velmi nevyvážený počin jako by byl slepec dvou odlišných filmů ze stejným tématem, zhruba do poloviny jde o skvělou podívanou, jenže pak se to zlomí a jde to jen dolu. Málo u kterých filmů je mi líto promarněné šance, tohle je jeden z nich.(14.11.2014)

Harry Potter nám opravdu dospěl, Daniel Radcliffe s rohy a flaškou v ruce vyvolávající v lidech jen to nejhorší je tak překvapivě přesvědčivý, že zavře svým skvělým výkonem mnohým pochybovačům ústa. Popravdě jsem po rozpačitém traileru čekala hloupost, ale příběh mě okamžitě upoutal. Bylo to zvláštním způsobem děsivé, zvrácené, absurdní a místy velice zábavné. Upřímně jsem na vážkách, do jaké žánrové škatulky "Horns" strčit, nic tak kuriózního a rozličného jsem již dlouho neviděla. Každopádně perfektní hudba deprimující atmosféře, nádherným scénériím a originalitě jen nasadila korunu (Manson, Pixies, Fever Ray..) - jedinou výtku mám ke konci, který mě zklamal. Nebýt jeho, dám bez váhání 5 hvězdiček. Škoda, že vyvrcholení nakonec působilo tak směšně.(6.10.2014)

Tiež som si myslel, že Radcliffe sa s toho Potterovského image nedostane, ale očividne mu nerobí problém zahrať hoc čo. A tento krát pod krvavým režisérom hororov - Alexander Aja - to vyšlo. Musím sa priznať, že Potterovi to sadlo, krv a násilie sa tu nepoužíva len na efekt, samoúčelne a násilne, ale ma svoje miesto v príbehu, ktorý dokázal zaujať až do konca. K tomu si prirátajte aj vynikajúcu vizuálnu stránku a dostanete film, ktorý naozaj nevidíte každý deň. 80% - 4*(18.4.2016)

Horns určite neobstoja ako horor, ani ako dráma, či fantasy kriminálka. Je to veľmi zaujímavo poňaté, podla mňa veľmi priamočiaro predpokladateľné vyšetrovanie prípadu jednoduchej vraždy. Nie ani samotné "objavenie" rohov ako pozorovanie vnútorného rozpoloženia protagonistov robia tento film temný a pochmúrny. Celková atmosféra je preto veľmi reálna, napriek tomu, že, čo sa vo filme odohráva reálne nie je. V každom prípade sa oplatí pozrieť. Daniel je naozaj výborný vo svojej úlohe a scenár niekedy priam vyráža dych. Však už len úvodná otázka: Are you Horny? pôsobí krásnou iróniou autora. 75%(13.4.2015)

• Happens

Nemůžu uvěřit tomu, co jsem to viděl. Film s tak velkým potenciálem. Místy tak napínavý a vyhrocený v poslední třetině do absurdity tak nechutné a béčkové, že celý ten detektivkový snímek degraduje na úroveň hororů z počátku padesátých let, kvalita nízkonákladového porna a pověstných diplomových prací ze Západočeské univerzity.(19.12.2014)

• - Auto, kterým jezdí hlavní hrdina, je AMC Gremlin. (Corpsegrinder)

• - Film obsahuje skladbu od kapely Pixies - "Where Is My Mind", která zazněla i ve filmu Fight Club (1999). (Lucasion)

• - Terryho (Joe Anderson) SPZ ve scéně, kdy odváží Marrin (Juno Temple) domů, je GEN 138, které odkazuje na knihu "Genesis" 13:8: "Tu řekl Abram Lotovi: "Ať nejsou rozepře mezi mnou a tebou a mezi pastýři mými a tvými, vždyť jsme muži bratři." (cihlenka)