Můj vysvlečenej deník

Kamera:

Michael Gahut

Hudba:

Petr Wajsar

Veronika Khek Kubařová, Petra Špalková, Berenika Kohoutová, Sandra Černodrinská, Marika Šoposká, Šárka Krausová, Igor Bareš, Ondřej Mataj, Martin Šesták (více)

Romantická teenagerská komedie o první dívčí desiluzi a hledání skutečného obrazu blízkých, které změní hrdinčin pohled na život... Komedie s příchutí romantiky i hořkosti vznikla podle knižního bestselleru sedmnáctileté studentky Johany Rubínové. Johana (V. Kubařová) žije s otcem (I. Bareš) a nevlastní matkou (P. Špalková). Její vlastní maminka zemřela, když byla malá. Před dvěma lety zažila první velkou lásku, která ale skončila sebevražedným pokusem. Od té doby se Johana snaží milostným karambolům vyhýbat. Štěstí ale nemá – kluk (O. Mataj), do něhož se zamiluje, ji podvede s její nejlepší kamarádkou (B. Kohoutová). Johana se snaží vzpamatovat ze zklamání a zároveň pátrá v rodinné historii, aby se dozvěděla víc o smrti své matky. To, co zjistí, její život obrátí naruby. A Johana si musí připustit, že lidé, mezi nimiž dosud žila, jsou jiní, než si myslela… (Česká televize)

khedy

Tento výtvor se velmi podobá nynějším teen-komediálním "skvostům" hollywoodské produkce. Bohužel je tu jeden velký rozdíl ty hollywoodské jsou přinejmenším koukatelné nebo alespoň dokoukatelné. Můj vysvelečenej deník je jeden ze dvou filmů roku 2012, které jsem neměl sílu dokoukat. ()

hous.enka

Takhle dýňovej film jsem teda opravdu dlouho neviděla (dýně byly fakt v každém druhém záběru). A teď vážně. Jedná se o zcela stereotypní film o holce, která se zamiluje do toho nepravýho. Pochybnosti, milostné zvraty, kamarádky a milující kamarádi. Co ale film sráží o úroveň níže, je absence humoru, nadsázky a hlavně dobrých herců. Zatímco rodiče hrají, seč jim síly stačí (Petro Špalková, bravo), jejich děti hrají unyle a nezajímavě. Jejich role jim nevěřím. A vlastně celý film je pro mě dost neuvěřitelný. Na druhou stranu by mě to u českého filmu nemělo překvapit, protože my to jinak neumíme. ()

ivishka

Díky příšernému názvu a hroznému hodnocení se mi do filmu moc nechtělo. Ale někdy není vůbec špatné si tak trochu zariskovat a zjistit, jestli je ta naše česká filmová tvorba tak špatná. Mnoho lidí zanevře na většinu českých filmů a raději si pustí nějakou stupidní americkou komedii apod. Postavy jako je Johana se nevidí jen tak a je třeba je tak trochu prosazovat, aby nebyly zapomenuty. Krom již zmiňovaných počátečních nechutí k tomuto filmu před zhlédnutím jsem k nelibosti zjistila, že je i obsah sepsán velmi zle. Světe div se, ale dokonce i sám distributor si dokáže uškodit. Na konec bych ještě chtěla říci, že čím více bude takových filmů, tím lépe se mi bude večer spát a česká filmová tvorba na tom bude hned o poznání lépe. Třeba se ta naše zemička nebude muset schovávat za rohem, a vyprodukuje opět něco originálního a koukatelného. ()

Lukrecie

Mně se to prostě líbilo. Možná jsem ovlivněná tím, že já jsem takové věci vyvádět v pubertě nemohla, protože jsem tu svobodu prostě neměla, a tak jsem Johaně děsně záviděla i fandila zároveň :) ()

blackrain

Název musí divákovu mysl nutně odvádět někam jinam. Představivost je potvora a dokáže pořádně zapracovat. Hned je krásně vidět na co lidi myslí. Já jsem na to myslela taky. To, že je ten deník vysvlečenej, tak to se týká jiných věcí. Hned na to člověk příjde, když hlavní postava otevře pusu a začne otevřeně hovořit o všem, co se jí děje nebo jejím kamarádům. Abych řekla pravdu, tak jsem očekávala strašnou trapnost, ale Veronika Kubařová byla přirozená a jako Johana i přesvědčivá. Hodně toho zachraňovala. Ona je ten hnací motor, který to dokáže levou zadní utáhnout. Bez některých scén bych se klidně obešla, protože jsou zbytečné. ()

hygienik

Bavilo ma to, a čo viac môže človek od filmu čakať než 90 min pomíjivej radosti? Veronika Kubařová, fajn výkon, ale životná rola pre Jana Kurica, ktorý nám tu odprezentoval nový archetip Slováka :) Úprimne ma mrzí, že rozpad ČSR sa prejavuje aj v tom, že české filmy sa nie vždy dostanú do slovenských kín. A tak sa zrodil nový tip turistu. Filmový fanatik, ktorý prejde 120 km iba preto, aby si v brnenskom multiplexe pozrel český film. ()

Skip

Pro mě taková vcelku chutná jednohubka, kterou jsem zbodnul, aniž bych měl nějakou újmu, ale moc dobře vím, že se k ní už nikdy nevrátím. ()

kajas

Asi už jsem na teenagerovské filmy (záměrně nepíši "komedie", protože důvodů ke smíchu nám scénárista mnoho nenabídl) příliš stará. Verča Kubařová je sympaťačka, což se ale nedá říci o zbytku hereckého osazenstva. Stačilo jednou. ()

kinderman

Pochybuji, že prázdnota filmu měla být odrazem prázdnoty života jeho hrdinek, které se jen opíjejí, konzumují lehké drogy a navazují povrchní sexuální vztahy, přesvědčeny zřejmě o jejich osudovosti. Co je fakt, psychická labilita a nevyrovnanost, které je (ale i chlapce) vedou po prvním větším milostném zklamání k pokusu o sebevraždu. Bod za macechu P. Špalkové, jedinou ženskou postavu filmu, která to má v hlavě srovnané. ()

rakovnik

Opět nechápu, proč se film, jako je tento a jemu podobné, označuje za komedii. U komedie se má člověk smát a to se zde u mě ani jednou nezadařilo, ani když jsem si pro lepší náladu otevřel k filmu lahev vína. A i s tou lahví jsem se nudil a čekal na konec. Děj je příliš roztříštěný a postranní příběhy jsou k jeho posunu téměř zbytečné, především ty se spolužáky. Hlavní linie, která se sem tam vynořuje, tedy hledání biologického otce není ani zajímavá, ani vtipná a přestože holky i kluci se snaží, nerozesměje, ani nechytne za srdce. Trošku lepšího zážitku se dočkáme až ke konci, který je ale stejně nudný jako zbytek filmu. ()

M.i.k.e

jednohubka na jedno podívání,na kterou se poměrně hezky kouká díky hlavní hrdince,ale jinak je prakticky o ničem a to i ve chvílích,které by diváka měly nějakým způsobem oslovit...40% ()

Aljak

Vzhľadom k dosť podpriemerným hodnoteniam som nemal prakticky žiadne veľké očakávania. Ale takýto žáner s rozprávačom á la Bridget Jones mi celkom pasuje - a film sa mi napokon nadmieru páčil. Najmä tá spontánnosť a bezprostrednosť postáv, ktorá dosť prirodzene reflektovala reálne správanie a reakcie ľudí, hoci niektoré scény boli predsa len trochu zbytočne prehnané. Mám pocit, že tu bola dosť trefne vystihnutá premenlivosť medziľudských vzťahov - ako sa to všetko v momente dokáže zmeniť ako preklopenie presýpacích hodín. Takže celkovo ma tento film zaujal. Navyše, aj na sympatické mladé herečky sa veľmi dobre pozeralo a dialógy mali často naozaj tragikomický sarkastický nádych (a to mám naozaj rád). Takže, s čistým svedomím 4*. ()

honajz2

Tak chci se na to podívat už 5 let, ale odvážil jsem se k tomu až teď, kdy jsem teoreticky "neměl na výběr"... Nutno uznat, pár světlých momentů to má, pokus je to hezký, ale bůhvíjak jsem se u toho nebavil, skoro všechny postavy mi byly nesympatické, celé to graduje hrozně divně - nahodile a zároveň extrémně předvídatelně (třeba tajemství smrti Johaniny matky jsem bral jako fakt od té chvíle, kdy se o ní zmíní poprvé - tím pádem je tenhle tak jednoduchá záležitost, že vážně přemýšlím nad tím, jestli jsem někdy viděl něco jednoduššího) a celkově to je poměrně nuda. Ještě bych tu mohl pitvat chování postav, které vlastně nemají žádné starosti a tak jsou spíš šablonami, ale je to komedie, tak to zas tolik kritizovat nebudu. A Johaně fakt nevěřím, že jsou "normální česká rodina jako kterékoli jiná v republice". Všechny rodiny totiž mají moderní vily, obrovské zahrady a nula starostí, že ano, to je realita... Asi bych to tolik nekritizoval, ale takhle se žije skoro ve všech českých komediích a už to působí spíš trapně. 2* ()

boblig

Myšlenkový svět autorky tohoto díla je poněkud chudičký ... asi tak ve stylu fotoseriálu z Bravíčka grilu, pardon girl. ()

Crawler-D

"Čekali jste happy end?" V zásadě jsem nečekal nic a v tomhle ohledu snad film ještě předčil moje očekáváním, tím, jak se všechno nakousne, ale nic nedojí. Sledovat partu navzájem se nesnášejících lidí je zábava jak stvořená k navození dobré nálady. ()

campix

Když se zpětně ohlédnu, tak musím Můj vysvlečenej deník hodnotit veskrze kladně, jelikož u nás vzniká tolik tun hovadin každým rokem, že i jisté pokroky musím ocenit. Vysvlečenej deník je docela prima nenáročná komedie plná zvratů osudu. Samozřejmě aby toho nebylo málo, hlavní hrdince se dějí snad všechny pohromy na které si člověk jen dokáže vzpomenout. V čele je ta z Žen v pokušení na kterou si zase dlouho nevzpomenu - Kubářová a nejsem si jistý, zda dokáže utáhnout celý snímek protože v ženách jen tak ''přicmrndává''. Pár zajímavých scének a charakterů, takže celkem spotřební záležitost na kterou se dá koukat. Jen mě zaráží, co si všichni myslí o dnešní mládeži, většina herců hraje náctileté i když už pro daný rozsah role značně přesluhují a takhle se podle mě dnešní 15-18tka prostě nechová. ()

zette

Bud uz jsem stary, nebo nerozumim dospivajicim holkam a nebo je ten film dejove o nicem. Ocenuji ale velmi dobre vykony vetsiny hercu, v cele s vybornou Kubarovou. Bohuzel na dve hvezdicky to ale nestaci. ()

Riley

Příjemné překvapení, takže mě hodnocení csfd pro jednou zase překvapuje. Jednak je film bravurně natočen, vystihuje dnešní teenage svět, líbí se mi ,,kostýmy,, a znovu oceňuju minimálně make-upu u hlavní herečky i dalších. Veronika Kubařová je skvělá. A i když mi ze začátku taky vyadilo velké množství dějových linek, ve finále to celé vyznělo tak nějak mile a já odcházela s příjemným pocitem dobře prožitých 100 minut. 60% ()