Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

celticek

Takto opravdu ne. Přestalo mě to bavit asi ve 40 minutě díky obrovské koncentraci nesmyslů. No, to jsem ještě nevěděl, co přijde. Butler to tady vážně nezvládl a celkově jsou výkony herců přímo otřesné jak zápal slovenských hokejových reprezentantů v zápase s Německem na MS 2019. ()

RedRose

jednoduše parádní akční jízda s nádechem studené války! pokud chcete film k zamyšlení, tento to rozhodně nebude! tady je nutné mozek vypnout a nechat se strhnout dějem. a funguje to skvěle! 77% ()

Rimland

Béčko jako prase. A béčko od začátku do konce zábavné, jak za starých časů. Škoda jen rusky nehovořících Rusů... ()

papadoce

No aleže pekne sa ponorkovali. Žiadna studená vojna a podobné sračky. Proste si to amíci a rusáci natvrdo rozdali. Lenže amíci mali Žérarda a tým pádom bolo vymaľované. No a keďže film je americký, tak nešlo o to kto vyhraje, ale o to ako efektne to hollyúdi natočili. Ja vravím, že veľmi slušne, i keď s béčkovými zachveniami. Chutné boli explózie pod ľadom, aj zákruty vyberajúce torpéda. Úplne nádherné boli zábery na lietadlové lode a celé flotily. Film bol taký typický Žérardovský, ale bol úplne jasne viac dobrý ako nie a teda preto štyri nie tri. Ak by som ho mal vylepšiť, dal by som zvučné meno aj postave veliteľa zásahovej jednotky na súši. Inak som spokojný. Doponorkovania. ()

Shitonit

Jedna hvězda za ponorku, druhá za Oldmana s Butlerem, třetí hvězda za to prozření, že do ponorky nikdy, NIKDY, nevlezu, páč bych v ní měl ponorkovou depku. ()

Toshio

Naprosto zběsilá šílenost. Akční pohádka o několika hodných Rusácích. Nevím, jestli mám dát odpad nebo pět hvězd...Dávám pět. ()

Stejšn

Pěkný (trochu -dost- za vlasy přitažený) akční film. CGI efekty (plavidla, letouny) chvílemi nic moc, ale jinak je to napínavé a slušně natočené. Překvapilo mě, jak nijakou roli tu má Gary Oldman. Co bylo srandovní byly raketové Tatry 815 s rudými hvězdami. ()

Oxyuranus

To je búr jak Brno. Chcete se pobavit, kouknete na tohle. Nehledejte v tom nic moc extra reálného, ale o to prostě nejde. Aspoň já se u toho blbě necítil a bavil jsem se. Scéna prvotního potopení ponorky do hloubky je boží. ()

PlysovyMacko

Akčný film s príbehom ako z obdobia studenej vojny, kde Američania unášajú ruského prezidenta. Keď po sebe strieľajú americké a ruske ponorky a lode je to napínavé a Gerard vyzerá výborne ako hrdinsky kapitán. To mi pri takejto jednohubke stačí. ()

jokino

Trailer ma nijak extra neoslovil, takže som ani nič extra nečakal. A presne to sa mi aj dostalo.. Filmy s ponorkami + k nim rôznymi dejovými "prídavkami" naokolo, rozhodne môžem. Či už sú to drámy, thrillery, akčné, alebo dokopy, kľudne vrelo vítam, prečo nie. Ale malo by to byť aj aspoň trochu inteligentné, bez extra klišé, s určitou vážnosťou deja, uveriteľnosťou a pod. Toto "čudo" pobralo len akési typicky Americké klišé s rýchlym strihom v príbehu. Amíci opäť "zachraňujú" celý svet od potenciálnej vojny a,..nič viac, nič menej. Prišlo mi to skôr celé ako nejaký 3-ťo triedny film s, v 90-tych rokoch vcelku populárnym M.Dudikoffom v pod.filmoch z nejakej Tv produkcie.. Avšak s trochu drobným rozdielom v tomto "diele", ktorý mal vcelku slušné herecké obsadenie,..napodiv.. Za mňa ale viac ako 2*, žiaľ, nie.. A aj to s prižmúrenými očami. ()

cernakus

K filmu jsem přistupoval se značným skepticizmem. Měl jsem pro to vcelku jasné důvody, na díle se spolupodílelo námořnictvo USA, které jakoukoliv takovou podporu poskytuje pouze za jasného černobílého propagačního schématu. Film se natáčí ve zjitřené době, kdy Rusko je arciďábel a Gerald Butler má poslední šňůru filmů protkanou takovou snůškou propagandy, amerického patriotismu a patosu, že je z toho až někdy na blití. A samozřejmě prvních deset minut tento dojem více než potvrdilo. O to větší překvapení pro mně bylo, když Butler rozehrál s Nyqvistem koncert psychologického dramatu, kde spolu soutěžili o to, kdo má tvrdší koule. Samozřejmě na konci zvítězil Skot, jehož koule díky pravidelnému nošení kiltu vytvrdly na Moshově stupnici tvrdosti až na fenomenální diamantovou desítku. Ale to už jsem si film dokonale užíval a napětím skoro ani nedýchal. Samozřejmě, že film měl několik nelogičností, zejména manévrovatelnost ponorek a torpéd pod vodou by záviděl i pověstný Suchoj, ale pokud má mít film spád, tak to prostě jsou nutné scenáristické berličky. Ale prostě abych viděl tento typ filmu z produkce propagační kanceláře USNavy Hollywood, to nemohu ocenit jinak než za 5 hvězd. ()

a0001 odpad!

Zase trápna propagandistická sračka. Úbohý a predvídateľný dej. USA heroes vs Russian bad asses. A scenár by si zaslúžil nomináciu na dementnosť storočia. ()

Facerr

Asi na mě budou někteří nadávat, ale připodobnil bych to kultovnímu Honu na ponorku. V tomhle případě jde o trochu pestřejší záležitost, bohužel na úkor dramatičnosti. I tak ale pecka podívaná. ()