Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

Pejska

Když se moc očekává obvykle přichází hořké zklamání. Bohužel jsem prostě asi čekala víc. Né že by se nenašly chvíle, kdy se člověk pobaví a zasměje. ()

silak_xup

Můj mozek je příliš slabý na to, abych tohle pochopil. Zklamání. Nuda. Přeplácané vším možným. Možná poselství že boží mlýny melou... nevim, fakt nevim, pro mě ztracenej čas. Přestávám mít od českých filmů očekávání, možná pak budu hodnotit lépe. ()

Lastsurvivor

Ze závěru a vůbec všech "vážných" scén jsem lehce rozpačitý, ale za hlášky a vtipné situace bych dal nejraději plný počet, tak to zprůměruju na 4 hvězdy. ()

PamelaJJK

Další z nedokoukaných filmů. Nuda!!! Za 45 minut jsem se 2x pousmál, jinak jsem jen zíral a nevěřil. Z mého pohledu hodně nepravděpodobný film, který má hlemýždí tempo a nemá žádnou atmosféru, je uvěřitelný asi jako litr mléka za dvě kačky a ani hudební doprovod mě nijak neoslnil. Ta jedna hvězda je za obsazení. Ale spíš jen z úcty, než za nějaké excelentní výkony. Takže dvě slova - totální zklamání. ()

srolyma

Ze začátku se mi zdálo, že pan Sokol nemá úplně jasno, jestli chce být Partičkou, Formanem za mlada nebo bratry Coenovými. Pak jsem pochopil, že chce být tím vším najednou a ono mu to kupodivu vyšlo. Skvělá temná absurdní groteska o snaze potrestat dávný (domnělý?) zločin. Hodně nezvyklé, ale mě to sedlo. ()

a0001 odpad!

Príšerné. Nulový príbeh, nudné dialógy, šialený, zbytočný dej, ktorý sa plazý čakajúc na divákové pretáčanie vpred. Film absolútne o ničom. 0% ()

Luswani

Problémem většiny vtipů bylo, že jsem poentu tušil už na jejich začátku. Místy povedené, místy vtipné (přestřelka v kině), ale jinak nic moc, konec raději nekomentuji. Ale jako prvotina dobrý, hm. 60% ()

eMeMko

Jakpak to asi vypadá, když se režisér TV pořadů a seriálů pustí do nezávislého filmu, ke kterému napíše scénář a ještě si zahraje hlavní roli? No, není to tak zlé. Největší slabinou tohoto snímku kupodivu není zmíněný scénář, ani herecké výkony, ale stopáž. Myslím si, že filmu s takovouto tématikou a stylem by mělo stačit maximálně 90 minut. Jinak se ale jedná o celkem povedenou komedii, která až na trochu šílený závěr splnila mé očekávání. Závěrečné hodnocení: slabý nadprůměr. ()

Facerr

Sokol. Mám rád toho ptáka. Nebojí se lítat vysoko, ale přitom bez vší okázalosti. Umí včas přistát i na zem, aby neztratil kontakt s "pozemšťanama" . Pak jim ale ze svý vejšky nadělí něco, co ti dole prostě nepoberou, neboť to pokládají za prachsprostý trus. Tak utrousil mimoděk i pár dobrejch fórů v Krásnu a přes všechny jeho komediální, herecké, i režijní přednosti, mám pocit, že to na konci přesto trochu zabil:) ()

blondboss

Zaujímavá česká čierna komédia natočená na motívy skutočných udalostí s jemne premrštenou stopážou a aj dosť nelogickým konaním niektorých postáv. Námet ale fajn a taktiež atmosféra filmu bola taká pravá krimi s nádychom humoru. Z hereckých výkonov jednoznačne vyčnieval Ondřej Sokol. Vcelku slušný český snímok, ktorý si určite zaslúži silné tri hviezdy. 65 % ()

lobo87

Výsledné hodnotenie nie je ani tak známkou samotného filmu, ale jeho potenciálu, ktorý zostal bohužiaľ v niektorých momentoch nevyužitý. Hlavným problémom filmu je nevyhranenosť. Nevadí mi kríženie žánrov, ale tu bol ten kontrast medzi silnou osobnou drámou a miestami až troškovskou komediálnosťou príliš veľký. Film a postavy mi miestami pripomínali napr. tvorbu Guya Ritchieho (Roden+Plesl...), ale celé to išlo do stratena. Napriek tomu v rámci tuzemskej produkcie veľké prekvapenie... 70% ()

Prubner odpad!

Film působí neuvěřitelně amatérsky, scénář je diletantský, ať už jde o dialogy, situace či výstavbu děje. Měl tenhle film vůbec nějakého dramaturga ? A pokud ano, neměl by vrátit peníze, které za svou mizernou práci dostal ? Vše korunuje neschopná, neobratná režie a Sokolovo křečovité herectví. Doufám, že na další film Sokolovi a Fingerovi už nikdo žádné peníze nedá. Lituju všechny dobré herce, kteří se ve filmu ztrapňují. ()

HrudkaJ

Některé filmy jsou dobré hlavně k tomu, že si při nich člověk uvědomuje, jak hluboký smysl by mělo dělat misto nich něco jiného. ()

holka218

Od tohoto filmu jsem toho tolik nečekala, ale nakonec je pro mě velikým překvapením. Celkem lituji, že jsem se na film nepodívala už dříve. Skvělá kamera a hudba, úžasní herci a skvělý scénář. Ondra Sokol dokázal, že není jenom dobrý herec, ale také dobrý režisér a scénárista. Ve filmu se pořád něco děje a není zbytečně prodlužovaný nesmysly. Některé hlášky jsou opravdu skvělé, takže se rozhodně nudit nebudete. Je to typ filmu, který když skončí, tak mě to nutí nad ním ještě přemýšlet a takové filmy mám ráda. Konec mě celkem překvapil a úplně nevím, co si o něm mám myslet, ale to mě právě nutí o filmu přemýšlet.. Moc nechápu, proč má Krásno jen kolem 55%, no ale je to každého věc jak hodnotí. Já si prostě myslím, že Ondrovi Sokolovi se film moc povedl a že patří mezi nejlepší české filmy. ()

Kunderion

Vedle krušnohorského Schmitkeho působí šumperské Krásno jako jeho akčnější bratr. Je vidět, že když filmaři opustí profláklé kulisy hlavního města, nechají na sebe působit ducha toho kterého zapadlého místa naší vlasti a učiní z něho hlavního aktéra svého opusu, dílo se zadaří. A stýskání si nad nedostatečnou invencí domácí kinematografie můžeme ponechat babičkám u TV Šlágr... ()

natalanka

Za mě povedená černá komedie. Neskutečně jsem se bavila drobnými gagy. Jak s Ninou Divíškovou a Janem Kačerem při havárii , s tím jak celé město šedý a za nimi chodí jedna holka barevnější než druhá. Scéna trumfování na večírku se zpěvačkou na pódiu. Dracéna cestující po schodišti hotelu a vychutnala jsem si přitom Davida Matáska při jeho mimických reakcích :-). Policie v kině svět a slovní i reálná přestřelka. Pohřební ústav s ženou která vypadá, že si prohlíží ponožky a jde na přistýlku v hotelu, to jsem myslela, že padnu smíchy. A konečná scéna s Rodenem , Janou Krausovou a Malým  byla namakaná.... Moc se mi to líbilo. :-) Jo a písnička z plesu je úžasná!!!!! ()

Pepi74

Tak já nevím.. Zasmál jsem se asi dvakrát, třikrát i když partnerka byla nadšená. Ve chvíli kdy to začínalo být vtipné tak tam rychle hodíme trágu takže okamžiky očekávání a okamžiky zklamání. A ten konec???? To bylo co? Jedna hvezda za dva vtipy a jedna za Suchánka. A to to nepíšu tužkou Koch i Nor. ()

Neo007

Zacinam zjistovat, ze ceskej film si posledni dobou zacina hrabat zase na solidni uroven, kam by mel bezesporu patrit. Sokol to zmaknul dobre jak rezisersky tak herecky a pro me tohle dilko bylo milym prekvapenim a shlednul jsem ho bez nejakejch kostrbatejch zaseku. Hodne mi tu sedel kvalitni a inteligentni humor. A na zaver pet mrtvol v absolutne nudnym meste. Takze za me tri hvezdy a 65%... ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST