Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

netahlo

Sice ne az tak slabomyslne jako Particka, ale tim veskery vycet pozitiv konci. Sokol hrat neumi, to po shlednuti jeho debutu musi byt jasne kazdemu. A na rezii by se mel taky vysrat, jenze holt ziskal pocit, ze je umelec. Roden zacina parodovat sam sebe a tomu ja se nemuzu smat. Za hudbu J.P. Muchowa a celkem zajimavy konec prihazuji treti hvezdu. ()

insurgentes

První 1/2 hodinu si to vyloženě říká o vypnutí. Nepřesvědčivé herecké výkony dvojice hlavních představitelů, divnej příběh, že si člověk říká, co to zase je, a hlavně, hlavně naprosto příšernej zvuk. Dali jsme volume nahoru až někam k prahu bolesti, a stejně jsme rozuměli tak půlku z toho, co si tam povídali. Postupně se ale film docela slibně rozjede a jednu chvíli je to teda celkem slušnej nářez. Pak přijde závěr, který je jakoby z jiného filmu. Tuším, že se možná chtěli za každou cenu vyhnout typicky českému rozplizlému sebelítostnému anebo nicneřešícímu konci. Ale povedlo se jim to teda za cenu dost vysokou. Solidní psychologická linka tím závěrem dostává dost na prdel. ()

Seti

Sokola jsem do dnešní doby v podstatě neznal a to ani jako herce, ani jako filmového tvůrce. Na Krásno jsem tedy šel se značným despektem a očekával jsem zase jednu z českých bezpáteřních slátanin. V kině jsem byl však celkem mile překvapen snahou přivést na plátno u nás netradiční žánr černé krimikomedie a to v podobě, jež není zcela trapná. Sokolova prvotina se sice se svými zahraničními a vyspělejšími kolegy měřit nemůže, ovšem v měřítku české tvorby působí sympatickým dojmem. Jsem toho názoru, že v jednotlivých scénách dokáže Sokol jako režisér solidně zaujmout i pobavit a inspirace Tarantinem či Guyem Ritchiem je zjevná, ovšem jako scénárista a zajímavý vypravěč se má ještě co učit. Po stánce příběhové je totiž Krásno značně nekonzistentní, scénář nedotažený a tempo vyprávění nevyvážené. Celek pak místy působí rozvlekle, čemuž napomáhá i dvouhodinová stopáž. Přitom věřím, že prostříhání a zhuštění děje by filmu velmi prospělo. I přes zmíněné výtky jsem si Krásno překvapivě docela užil (a to nejen díky výtečné společnosti v kině :-), takže pokud máte chuť vyzkoušet něco českého a máte pokrk sladkobolných komedií nebo trapných troškovin, tak můžete dát Sokolovi šanci. Skoro bych zapoměl zmínit skutečně prvotřídní soundtrack od J. P. Muchowa. ()

honzii

Tenhle film má především jednoho hrdinu a tím je kameraman Tomáš Sysel, který jako jediný stoprocentně ví, co dělá. Hvězdný Ondřej Sokol už z toho nevychází tak dobře a to ani režijně, ani scénáristicky a ani herecky, přičemž scénář je rozhodně tím nejslabším článkem. Dialogy jsou prkenné, příběh nás vlastně nemá proč zajímat a dojímavé scény nás nemají kromě hudby a obrazu čím dojmout. Trochu to zachraňuje melancholický Martin Finger (i když v něm stále trochu slyším jedním tónem drmolícího Beneše), ale jeho postava, stejně jako ostatní postavy, jsou tak trestuhodně nerozvinuté, že nějakou emocionální vazbu rychle vzdáte. Veškeré pokusy o dojetí a o nějaký přesah tu vyznívají hodně do prázdna a nakonec si stejně odnesete nejsilnější dojem z komediální eskapád, kterých ve filmu naštěstí pár je. Ondřej Sokol by určitě mohl být nadějným filmařem, jako herec ale hodně přehrává a jako scénárista naprosto selhává. Krásno je rozhodně zajímavým pokusem o černohumorný melancholicky laděný film s některými povedenými momenty, který si ale zasloužil mnohem lepší scénář, abychom ho brali vážně. Takhle to působí jako nesourodá a nekontrolovaná Sokolova exhibice s nadějnými momenty. Škoda. Zajímavý, kratší a v zásadě stejný komentář: milka ()

charlie_ando

Ondřej Sokol v hlavní roli lehce absurdní černé komedie o návratu ke svým kořenům. Trojice kamarádů napsala příběh podle “skutečných události“ s kriminální zápletkou. Dějištěm jejich vyprávění je magický Šumperk, kde se nic neděje. Pod rouškou anonymity skrývá město jejich dětství svá mala tragická tajemství a obrací se ke svým ztraceným synům zády. Děj plyne líně vpřed, střídá vcelku úsměvné scény s momenty, kdy opravdu diváka mrazí a pastelový barevný filtr dává filmu zašlý nádech. Propletenec vztahů hlavních postav a jejich vzájemná interakce je neúprosně směřuje k dramatickému vyvrcholení. Lehce nesourodý slepenec, který v sobě nezapře urputnou snahu být originální, ale neví, čím chce být. ()

korndaddy

Uvažuji mezi 3* nebo 4*. Film plynul, dával smysl a na poli českých filmů příjemně osvěžil žánry a ve finále i překvapil. Sokol svůj režijní debut zvládl a za způsob natočení a vizuální stránku filmu děkuji. Rozhodnuto. Dám 4 protože na místní poměry jde určitě o nadstandardní dílo, kterému k dokonalosti něco chybí, ale troufám si tvrdit, že v dalších filmech to Sokol dožene a ještě překvapí. ()

klukluka odpad!

Strašný zvěrstvo. A Martina Fingera opravdu nechápu: takhle obcovat se skutečnou sebevraždou vlastní mámy, dopustit, aby se s ní takhle nesmyslně manipulovalo, to je pro mě lidsky nepřijatelný. Jistý smysl tomu dávají snad jen zprávy v médiích o tom, že sám není psychicky zcela v pořádku. ()

bari68

Občas tu niečo zafungovalo, čo sa do komediálnej , či dramatickej zložky týka, avšak navzdory tomuto všetkému mi to pripadalo ako pokus o art, ktorý pokulhával. ()

Lukoboss

Už dlouho jsem se takhle nepobavil u českýho filmu. Sokol je frajer, protože podílet se na scénáři, hrát a režírovat zároveň, to se dneska moc nevidí. Kromě humorných scén musím vyzdvihnout scénu (hádku) mezi matkou a dcerou, kde emoce vygradovali do neskutečných výšin, a kameru, protože ta byla perfektní a originální. O. Sokol má možná trochu nevýhodu, že je hodně spojován s Partičkou, takže některý scénky divák nemusí brát úplně objektivně. Nicméně jsem se fakt dobře bavil, takže dát vyšší hodnocení mně vůbec nedělá problém. ()

Zagros

Vlastně ani nevím, co jsem původně od filmu Krásno čekal. Ondřej Sokol mě občas v nějakém rozhovoru příjemně překvapí a pak když ho vidím v něčem hrát, tak si říkám, co je to za chcípáka. Partička mě nebere a dle ní jej hodnotit nechci. Na Krásno jsem se asi nakonec díval jen proto, že bylo natočeno v Šumperku a okolí a že jsme se to léto na Krásnu koupali. Vlastně ani nevím, o čem to pořádně bylo. Vyšetřování staré vraždy? Sraz z gymplu po dvaceti letech? Krize středního věku? Útěk z Prahy do menšího města? Žánr černé komedie je hodně obtížný a banda tvůrců kolem Ondřeje Sokola k němu ještě úplně nedozrála. Nechci se nijak pitvat v detailech. Film mě jednoduše moc nepobavil, což je u komedie chyba a po pár dnech si nevzpomínám na jednu povedenou repliku. Za těch pár pousmání, za Šumpersko a za to, že je to režisérská prvotina, nechávám s přivřenýma očima tři slabé hvězdy. ()

patrikus

Možná jsem se na to až příliš těšil, a proto asi jsem z toho tak nadšený nebyl. Ten film mi tak nějak nedržel pohromadě. Vizuálně je zpracovaný zajímavě, ale ty detaily jsou tam prostě potřeba, ten střih si to prostě vyžaduje. Klidně bych to zkrátil o půl hodiny, ten příběh je příliš maličký na tuhle stopáž. Herci dobří, Šumperk taky, Muchow píše dobrou muziku, ale už v první třetině jsem se začal ošívat a čekat, co se bude dít. Protože po dobrém a vtipném úvodu film musí nějak pokračovat a ne dostat se prostě k divnému konci. No ale určitě to tady své místo má, film je to rozhodně vzácný, jak svou formou, tak žánrem a režijním přístupem... ()

Kamiiik

Na větší trapas jsem na letošním filmovém festivalu Finále v Plzni opravdu jít nemohla. K mému zklamání jsem zjistila, že Sokol vůbec neumí hrát, ale ještě víc to není dobrý scénárista. Pokud někomu závěrečná scénka přišla vtipná, pak vážně nechápu, proč se říká, že český humor je nejlepší. Lepší okamžitě vypnout, celý film na dvě *, závěr je velký odpad! ()

MTHRFCKR

Kvalitní černý humor s devadesátkovým feelingem se střídá s neherectvím Ondřeje Sokola. V Krásnu jsem celou dobu hledal zápletku, a když už jsem byl blízko, tak jsem zjistil, že žádná není, a to, co asi mělo být zápletkou, ani nenyvrcholí. Jako by konec napsal někdo jiný. Kvalita filmu si s divákem hází nahorů a dolů jako na trampolíně. Záchranu hledám i v Muchowovi, a to (jako vždy) opodstatněně. ()

Ledkodlaq

Sokola jako herce a komika mám rád, ale jako režisér stojí za psí pšouk. Vypadá to, že režíruje podle svého motta, které padlo v závěru "filmu", parafrázuji: "pokud je smyslem života to někomu posrat, tak mi to úplně stačí." - Tak v tomto případě se mu to rozhodně povedlo. Dále si myslím, že zdejší hodnocení je velmi shovívavé. Za těch pár dobrých vtípků 1*, víc opravdu dát nemůžu, protože by pak některé opravdu dobré filmy museli dostat 6*. Možná Sokol využil svých zkušeností, které získal při režírování ordinace v růžové zahradě.. :-) ()

Tessie

Nebýt naprosto fantasticky okouzlujícího Rodena, byl by tento film odpad jako vyšitý. Vtipný Sokol tentokráte zklamal a své režijní schopnosti měl nechat skryté na dně šuplíku společně se svými scénáristickými divnostmi. O to víc mne naštval, protože film prezentoval v rozhovorech jako super hořkou komedii o životě.. Styď se, Ondro, takhle nás napálit! ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST