Příběh hollywoodské hvězdy a držitelky Oscara Grace Kelly, která se vzdala své oslnivé kariéry a odešla do zcela neznámého světa. Na samém vrcholu slávy, kdy jí Hollywood a diváci leželi u nohou, se provdala za monackého knížete Rainiera III. a stala se navždy Grace – kněžnou z Monaka. Knížecí dvůr se ale stane bojištěm, na němž i samotná Grace Kelly musí ve své nové roli zápasit o osud malé země. Film Grace, kněžna monacká se soustředí na dramatické momenty, kdy na dveře paláce zaklepe slavný Alfred Hitchcock s nabídkou velké filmové role a na jiné dveře buší mocná Francie s hrozbami a výhrůžkami. Kněžna Grace se zapojí do tvrdého boje za osud Monaka, země, která se přes všechny překážky stala jejím domovem. (Bontonfilm)

D.Sleeper

To je tak. Když si do režisérského křesla sedne Pat a Mat mu ukáže scénář, tak ten film nezachrání ani vynikající Nicole s Timem :-/ ... Eodeonovi: Ad: "Kdo to v něm nevidí, ten prostě nevidí"... Rozhřešení: "Kdo to v něm vidí, ten má VELKÉ OČI" :::-/ ()

Brinkley

O co je Nicole Kidman talentovanější, o to byla ikonická Grace Kelly krásnější. To je asi tak všechno, co jsem si z filmu odnesla. Tim Roth patrně neumí zahrát špatně nic a na espritu mu neubrala ani postava "tichého" knížete. Přítomnost Franka Langelly mě potěšila z nostalgie a letmé mihnutí Mila Ventimiglia ocenily prozměnu moje oči...... Že jde o povrchní hodnocení? Vždyť jde taky o povrchní film (přestože se tváří smrtelně vážně). Všechno je vzhledné, kostýmy, krajina, psychologií jednotlivých postav si nejsem tak jistá. Nechce se mi kupříkladu věřit, že se Grace tak vášnivě "zažrala" do studia historie knížectví a dvorního protokolu až cca 6-7 let po svatbě (nebo by jí tolik let nevadilo, že ji lid jako kněžnu nepřijímá a zburcovala by ji až francouzská hrozba ekonomické blokády). O ženě, jež před svatbou prohlásila, "že se knížete naučí milovat", jsem si vytvořila jiný obrázek, než který mi byl naservírován. Neznám skutečný projev kněžny na Výročním plese Červeného kříže, ale doufám, že míra patosu byla alespoň o trošinku menší. ()

mira.l

Podívat se na to dalo, ale že by to bylo něco extra, to se taky říct nedá. Na můj vkus tam bylo trochu málo kněžny Grace a trochu moc politiky mezi Monakem a Francií, ve které se zhola nevyznám. ()

Lavinia

Po několika letech manželství a několika dětech se velká filmová diva rohodne dospět a začít hrát roli kněžny, což se musí nejdřív naučit. Velmi umělé prolínání životní krize (??!!) a ohrožení státnosti zbytečného pidistátu s trochou intrik. ()

denulik

Nuže, viac by som sa potešila dráme o frustrovanej žene v domácnosti, ktorá nezvláda život v rozprávke a pracovne vyťaženom manželovi, ktorý je príliš konzervatívny a ješitný na to, aby jej dovolil sa realizovať. A film by nepotreboval politické barličky konfliktu s Francúzskom, aby získal na surovosti a reálnosti. Takto zostal niekde na pol ceste medzi vzťahovou drámou a politickým thrillerom. Neľutujem čas strávený v kine, ale... ()

TommyDiamond

Chudinka Grace zavřená ve zlaté monacké kleci. Taky bych chtěl tím takovéhle starosti. Když to tak vezmem, film není rekapitulací života a úspěchů Grace Kellyové, ale ukazuje nám pouze nezáživný segment z období jakési monacké (i manželské) krize v 60.let. Osobně jsem doteď nepochopil význam Monackého knížectví, státu který má dva kilometry čtverečné a je nezávisle závislý na pomoci a dotacích všude okolo.... Vraťme se ale k filmu; poslední dobou mám pocit, že dost životopisných filmů své osobnosti spíš poškozuje (Diana,Hitchcock,Yves S.Laurent i třeba Lincoln) a mění tak mínění o nich svými fiktivními glosami, které mají dodávat filmu na dramatičnosti... Jediné co na tomto snímku může bez skrupulí pochvalit, je výkon Nicole Kidman. I když jí moc nemusím, tak role knězny Grace jí vážně sedla.... Hodně přivřu obě oči a udělím dvě hvězdy ()

Gromit

Žádná velká sláva to sice není, ale vyložený průšvih taky ne. Grace, kněžna monacká je lehce nadprůměrné životopisné drama, kterému by to spíše než na velkém plátně slušelo v televizi. Což je opravdu škoda, protože Grace Kellyová by si pořádný film rozhodně zasloužila. Buďme ale rádi alespoň za to, že ji ztvárnila Nicole Kidmanová. Jednak se skutečné Grace fyzicky velmi podobá, jednak se s ní dokázala velmi dobře identifikovat. Podat takovýto výkon v lepším filmu, mohla by Nicole pomýšlet i na nějakou tu oscarovou nominaci. ()

BardDeLune

Podle mého je tento film označován za životopis Grace Kelly milně, žánrově to pochopitelně do kategorie spadá ale není to ani tak ohlédnutí za životem Grace ale za její transformaci v Kněžnu Monackou a jako takový film má pomalé ale věrné tempo s výbornými hereckými výkony. Scénář a kamera mi nejsou tolik k libosti jakobych si přála ale ani to není film, který by si zasloužil být v modrých číslech. ()

jafuska

Průměrný film o Monacké princezny, většina z nás zná její osud, a tak nevadí, když si ji připomeneme ve filmu, Rozhodně nemělalehký život, byla ambiciozní,chtěla něčeho dosáhnout, navzdory tomu, že patřila do královské rodiny, Jediný co mám velké výhrady je výběr herečky Nicol Kidman, tato role ji absolutně nesedla, přijde mi hodně chladná, nenápadná, absolutně se nehodi na tuto roli, ale jinak vcelku zajímavý námět. ()

Guran

Ze zajímavého námětu vznikla další blbost. Už z názvu plyne, že film bude vyprávět o životě slavné herečky Grace Kellyové, od jejího narození až po její zasnoubení s Monackým knížetem. Ale už od první znělky, kde nám bude odkryt celý její život jsem byl na omylu a snímek hlavně vypráví o "nehezkých vztazích" mezi Francií a Monakem a možné Francouzské invaze do tak malého státu. člověk se ani nemusí divit, je ten námět tak převrácený, když na filmu spolupracovali filmaři z Belgie a Francie, ti radši dají přednost vlastenectví, než herečce Grace. Snímek tedy v tomhle zklame a ostatní jen unudí, nemluvě o té hrozné kameře, která nesmyslně zabírá oči postav a nejméně půl minuty koukáme na Grace jak telefonuje se svou matkou. Jinak vše ostatní ubohé. Nulová atmosféra, šílené zpracování postav a dialogů a abych byl upřímný, Nicole Kidman se má ještě co učit. ()

kubilov

Pokud má někdo zájem o pohádku o tom co se dělo slavné Grace Kelly v období po svatbě, kdy se věnovala pouze charitě a rodině, je pro něj tento film zajímavým vhledem do tehdejšího monackého knížecího dvora. Pro fanoušky Grace Kelly je to však film, který pro potřebnou atmosféru potřebuje velikou míru představivosti. Když si divák dovede představovat, že se nedívá na kdysi dobrou herečku Nicole Kidman, ale na navždy mladou a krásnou Grace Kelly, jde o vynikající snímek. Bohužel však celý film až příliš leží na bedrech obličeje Nicole Kidman. ()

AgnesDee

Za noc se mi tento film rozležel v hlavě a musím uznat, že tento film se nijak extra nepovedl. Nemá ujasněnou zápletku (Hitch přijede, nabídne jí roli, v polovině filmu ji opět odmítne a už se o tom nikdo ani nezmíní; celej film se zvrtne do politického dramatu, do kterého Grace zkrátka nezapadá), ústřední pár, přesto, jak se ve skutečném životě milovali, se tady buď hádají, nebo se téměř nevídají, a nějaké konečné zjištění, že všechno se sere kvůli nějakému trůnu je prostě vycucaný z prstu a nepřesvědčivý. "Dojemný" projev kněžny Grace nefunguje. Když jsem ho poslouchala, tak jsem vůbec nechápala, co mi chtěla říct. Jediné, co se dá nějak pochválit, je výprava. ()

MirkaP

Ze začátku nuda, pak se to trochu zauzlí a při oduzlování to zase nudí. Hvězdička navíc za krásné šaty. ()

ostravak30

Tak nevím. Nicole Kidman mám hrozně rád, ale tady podle mě nedostala moc prostoru na to se rozehrát. Grace Kelly jako monacká kněžna toho asi nezažila moc zajímavého a proto se příběh točí výhradně okolo konfliktu Francie a této maličké země. Nevidíme nic z její herecké kariéry, což je škoda. Ani do konce života není nic, co by stálo za zmínku? Pokud ne, pak se nabízí otázka, proč vlastně film. Ano, byla to ona, alespoň tak nám to tvůrci předkládají, kdo krizi vyřešil a vlastně se podílel na jejím ukončení. Bylo to ve chvíli, kdy pochopila, že už není herečkou, ale kněžnou a proto do Monaka přišla. Jenže její osobní krize, pak ta manželská a nakonec mezistátní určitě nestačí na celý víc jak hodinu a půl dlouhý film. Ten se totiž nevyhne hluchým pasážím. Toto nám ale vynahrazuje bohatá výprava a kostýmy. Olivier Dahan si o sedm let dříve střihl jiný životopisný film - Edith Piaf. Vypadá to, že dopadl lépe, tak jsem na něj zvědav. Ale pro Arashe Amela se jednalo o teprve druhý scénář a dosud jediný producentský počin. A je to znát. N. Kidman sice své ženy většinou zobrazuje jako citlivé, jemné, přesně to ona umí. Tady jí ale trochu lituji. ()

Lucia.T

Měla jsem možnost jít na předpremiéru filmu,bylo to v Lucerně. Všude samý herec a herečka,vypadalo to celkem noblesně.. A film? Jediné co se mi tak líbilo byla Nicole Kidman mi Milo Ventimiglia. Film má něco kolem 103 minut a podle mého by se to vešlo tak do 80. Konečný Gracein proslov by válku rozhodně nezastavil. Ale budiž. Někomu se to může líbit, ale já z toho nijak odvařená nebyla. ()