poster

Sluha dvou pánů (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 166 min

Režie:

Ivan Rajmont

Scénář:

Carlo Goldoni (divadelní hra)
 • kenkaku
  *****

  Záznam "deset let poté" je celkem zajímavá podívaná obzvlášť pokud máte "nasledován" původní záznam. Díky herecké rošádě malinko hůře akceptovatelné (zvyk, košile, znáte to), ale přesto je to stále "ono" a je až s podivem jak po deseti letech a (500ti??? ) představeních jedou stále stejně (skoro ;)).(17.7.2012)

 • LiVentura
  ****

  Reprízováno, všichni jsou starší a méně svižní, především M.Donutil, ale stále krásné..(3.8.2012)

 • Koryntos
  ****

  Nemám srovnání s první verzí této hry a hned na začátek musím podotknout, že pan Donutil nikdy nepatřil mezi mé oblíbence, v této hře vypadá i svým chováním připomíná přitepleného hippiesáka, ale právě z toho důvodu se mi hra líbila převelice a scéna s pudlíkem, ehm pudinkem byla naprosto geniální.(31.5.2013)

 • togaf
  ****

  První shlédnutí Sluhy dvou pánů je bomba, Donutil shazuje jednu komickou bobmu za druhou a ostatní mu zdatně sekundují. Goldoniho hra je zkrátka pro Donutila jako ušitá (resp. napsaná). Bohužel opakované shlédnutí už takové nadšení nebudí. I Donutila se lze přesytit, vtípky jsou občas na hranici exhibice a občas jsou přehnané až ztrácí vtip a dostavuje se lehká netrpělivost, kdy už takhle sekvence rádobyvtipu skončí.(1.10.2013)

 • thomasnikrs
  odpad!

  Sračka, sračka, příšerná sračka.. a v Národním divadle? "Národ sobě", pro Boha, čemu se tam lidi smáli? Je to jako kdyby deseti hercům na první hodině herectví řekli příběh na půl hodinovou inscenaci a Donutil z toho udělal 166 minut utrpení svými "trapnými" skoro infantilními až puberťáckými výstupy... HAMBA, HAMBA a ještě jednou HAMBA.(22.10.2017)

 • - V režii Ivana Rajmonta měla hra na scéně Národního divadla premiéru v září 1994. Hraje se tedy už 17 sezón! Za tuto dobu mělo toto divácky nejúspěšnější a vždy zcela vyprodané představení více než 460 repríz. (POMO)

 • - Premiéra hry se uskutečnila 22. 9. 1994 a s úspěchem byla hrána i 18 let po svém první uvedení. Představení se stalo nejúspěšnějším v historii Národního divadla v Praze a dočkalo se více jak 500 repríz. (kosticka7)

 • - Natočeno při představeních ve dnech 7. a 8. října 2010. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace