Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

gogo76

Vydarená ducharina , ktorá zbytočne nenaťahuje. Má to svižné tempo, minutáž 85 minút hovorí za všetko. Kto má horory napozerané, tak veľmi prekvapený nebude, ale i tak to celkom funguje. V menšej ale dobrej roli sa objaví Casper Van Dien, ktorý mal kedysi sľubne nabehnuté na hviezdnu kariéru, ale buhužiaľ niekde zapadol...70%. ()

Xmilden

Místy solidní napětí v příběhu, který je nakonec racionálně vysvětlen a vyřešen. Určitě se nejedná o nějaký zázračný prvek žánru, ale během 80 minut myslím docela solidní jednohubka na večer. 50 % ()

Phobia

Už jsem se dlouho nebála a tak jsem se tuto sobotní noc rozhodla vstřebat zase pár hrůzných zážitků (myslím kromě výsledků voleb). Rozsvítila jsem si lampičku, zkontrolovala, že jsou otevřené veškeré dveře vedoucí k hajzlíku a na podlaze neleží nic, o co bych se mohla přerazit při úprku s povolujícími střevy či močákem. Pro případ, že by mě v průběhu sledování napadl nějaký duch nebo zabiják, vyzbrojila jsem se pěti kilogramy ostrých drápků, co zároveň na klíně sloužily jako příjemně plyšový, vrnivý termofor. Nakonec jsem nebyla nucena vrhat kočkou na cíl, ba ani tu únikovou cestu na záchod jsem nevyužila. "The Pact" byl pouze příjemně nepříjemnou podívanou, která mi přivodila vcelku časté mrazení a jedno škubnutí, jinak jsem trávila čas poznámkami ve stylu "Rozsviť si, kozo!" "Nelez tam!" "Já jsem ti to říkala!" "Bóže, proč jsi tak gramlavá?!" A tak všelijak podobně. Zápletka filmu se docela povedla, akorát mi chybělo rozvedení tématu s týráním sester a několik posledních vteřin bylo tak předvídatelných, až to tahalo za bradavky. Jinak dobrý a světe div se, obstojný horůrek - dřevnatému Kašparovi navzdory! 74% ()

darkrobyk

Zpočátku tuctová duchařina (říkal jsem si, jen aby to nebyly Paranormal kraviny) se nakonec přehoupla do solidního thrilleru. Hrůzná minulost tak nebyla nic proti děsivé současnosti. Ač se tvůrci snaží strašit diváka, co to dá, tak dál jak na lekačky nedosáhnou. Strašidelná mi tak přišla jen učitelka na stropě (ale příliš dlouhý záběr způsobil, že napětí rychle vyprchalo). Samotné napětí se vtěsnalo do pěti minut v domě, kdy divák zjistí, že ta blbka neumí ani vystřelit z pistole (jasně, kdyby vystřelila, skončil by film předčasně, leč vypadala při tom jako naprostý dřevo). Krvavé scény zachraňuje jeden tepenní vodotrysk, klasické strašení z onoho světa představuje především nábytek v pohybu. Závěrečná pointa přidala třetí hvězdu, na film ale nejspíš brzy zapomenete... ()

Hrabka

No, atmosféru to mělo hodně hutnou, film dokáže člověka napnout a děj je navíc dost nejasný, což přináší mnohé otázky a očekávání. Myslím si, že se jedná o nadprůměrný horor, pro mě je to někde mezi 3 a 4 hvězdičkama. Nakonec jsem se přiklonil k nižšímu hodnocení, protože ten příběh mi přišel vzhledem k závěrečnýmu vyústěný mírně jetý a takový až moc překombinovaný (přeplácaný). Propojení jednotlivých hororových subžánrů asi není úplně to pravé ořechové, na můj vkus teda určitě ne. 65% ()

juta

Horůrek ušel, ale nic nebylo dotaženo úplně do konce a tady to je dost znát. Atmosféra je minimální, hudba mohla být v některých pasážích, v jiných klidně ještě důraznější a kamera by si zasloužila také dopilovat. Mohlo to mít lepší hodnocení nebýt toho co jsem vyjmenoval. ()

JohnnyD

Aj keď to nemá na vizionárske horory ako The Witch či It Follows, The Pact je dozaista jeden z najlepších hororov za posledných 10 rokov. Pre ujasnenie, vo filme sa objaví aj ouija, takže sa nachádzame v riadne priamočiarej žánrovke. Film síce originalitu veľmi nepobral, je tu pomerne dosť účelovostí a osobne mám oveľa radšej horory, ktoré tlačia na atmosféru, no The Pact je dokonalé žánrové remeslo s asi najlepšou sériou ľakačiek, akú som kedy videl. Čo divák čaká od filmu o strašidelnom dome, to dostane. Kto by si myslel, že v roku 2012 sa dá nakrútiť skutočne mrazivý horor o dome, v ktorom straší? Mal som zimomriavky a užíval som si to. PS: Vidíš, Wan, takto sa to robí! ()

Nin

Velice nudný horor s jednoduchoučkým dějem (nebyl by problém vykecat podstatu filmu v 1 větě, kompletní děj tak ve 4 větách), který nemá v podstatě co nabídnout. Maximálně 3-4 lekačky a zcela nezajímavé postavy v čele s hlavní hrdinkou, jež zrovna příliš hereckého umu nenabrala (80% filmu má na obličeji jakýsi přiblblý škleb, ve kterém se asi měl mísit strach a odhodlání), tak aspoň nosí co nejhlubší dekolty a nejkratší kraťásky. Dvě hvězdy dávám za většinu lekaček, které se povedly, a výchozí nápad (kombinace metafyzického démona a fyzického démona), i když je zpracován tak tristně. (4/10) ()

Pilda17

Po kratší pauze opět solidní (ne)duchařina na úrovni, která neurazí. Atmosféra není sice jedna z nejlepších, ale je rozhodně snesitelná. Naopak napětí by se dalo krájet, poněvadž od začátku skvělý náboj a diváka nenechá ani na minutku vydechnout. Další klad je tajemný příběh, který se odkrývá až k závěru, divák tedy od začátku neví, o co vlastně jde. Našlo by se i pár parádních lekaček, což by měl ocenit každý hororový divák. Nicholas McCarthy zrežíroval svůj první snímek a na prvotinu podal víc než slušné režijní schopnosti. Takové horory nejsou k mání často, tudíž musím ocenit tou největší poctou... 9/10 = 90% ()

S.Quentin QUALE

The Pact bez jakéhokoliv (kratkodobého, nedej bože douhodobého) imPactu na mě. Ano, určitě se na to dá podívat, ale doporučit to někomu jako kvalitní duchařinu, nesl bych kůži a pověst na trh. 65 % ()

misterz

Začalo to veľmi dobre. Až moc dobre. Už som sa začal tešiť na super duchárske pošušňáničko, žiaľ, predčasne. Asi do polky filmu sa pekne budovala atmosféra, našlo sa tu aj veľa ľakačiek, dej ma tiež zaujal. Dokonca ma od obrazovky nevyplašil ani Casper van Dien, a časom som si na neho zvykol. Ale druhá polovica.... no proste bieda. Keby to ostalo len v tej duchárskej rovine a dej by sa tomu prispôsobil, mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. Ale od kedy sa tam zamontoval ten blázon, dej ma začal nudiť a konečné rozuzlenie mi prišlo až príliš fádne a odfláknuté. A hlavne na otázky, ktoré ma zaujímali najviac som nedostal žiadne odpovede. Autori proste nasadili vysoké tempo, ktoré nevydržali a na konci im preto došiel dych a predčasne skolabovali. 55/100 ()

Peytl

Protože se mají slipy měnit nejen o Vánocích, ale průběžně a celoročně, pak i já, karakter od pánaboha, musím plkout něco o Pactu, abych učinil povinnosti zadost. Takže má milá Lil, v mém případě jsem trenky měnit nemusel, neb scény k posrání byly asi dvě a má vrozená extrémně hrdinná povaha mi nedovolila vykonat něco tak ponižujícího, při pohledu na sympatického vrahouna (chvíli jsem myslel, že čumím do zrcadla, opravdu fešák) a bezva pihatou kočku, která si dokonce uměla správně namontovat !!! i demontovat !!! ochranu lebky před smrtícím asfaltem, to je naprostý filmový unikát. Celkem ucházející dílko v rámci žánru, který není u mě v preferencích na špičce, nicméně občas rád potrénuji svěrače.Takže u mě dobrý...zatím. Dal bych skoro čtyři, protože pihatka mě fakt dostala, ale protože nejsem žádná slečinka ni Mylady, prásknu tři a nechám si nespravedlivě nadávat. Jo, konečnou pointu prosím do pošty :). ()

Vančura

Průměrný horor, který se mi už po pár dnech skoro vykouřil z hlavy - pomalu už nevím, o co tam šlo, a je mi to úplně fuk. No name obsazení, nepříliš zajímavý děj, spousta nudy a rozuzlení vyloženě stupidní, podobně jako český název filmu. Kdybych to neviděl, o nic bych nepřišel. ()

Goldbeater

Tak jsem se pustil do krapet neznámých vod a nakonec se z tohohle snímku vyklubala vcelku dobrá duchařina. Samozřejmě dle očekávání neoplývá originalitou ani kdovíjak děsivými scénami, ale pár velmi dobrých lekaček tu je a celkově ve snímku funguje slušné napětí a atmosféra. Zpočátku se sice děj trochu táhne a hlavní dějový zvrat je částečně předvídatelný, ale mimoto je The Pact napínavou a slušně zahranou duchařinou, mně mírně připomínající Zemeckisovo Pod Povrchem. Je to snímek těsně na pomezí tří a čtyř hvězd, takže nemám pochyb, že si své zastánce najde. Já byl relativně spokojen. PS. Doporučuji předem nekoukat na trailer, oni vám ti bubáci neutečou a nebudete si pak stěžovat, že jste všechny lekačky viděli předem. ()

liskam

Velice povedená duchařina.! Klobou dolů. 2-3 herci, solidní hudba, parádní napjatá atmosféra v baráku který skrývá tajemství. Za Mě 80% ()

kingik

Nejeden divák a spolu s ním i já coby optimismem sršící recenzent si před zhlédnutím tohoto snímku kladl palčivou otázku, zda strašidlo Casper (Van Dien) ještě někdy dostane ve své kariéře roli v obstojném filmu, když naposledy o něj diváci škobrtli v nákladné scifi o planetě osídlené brouky, proti nimž bojoval, ale od té doby bojuje spíše o to, jestli nevhodit ručník do ringu a ukončit svoji kariéru, protože většinu jeho filmů viděl leda tak střihač ve střižně s režisérem, kteří zase dávali dohromady nějaký mizerný blábol, předem odsouzený do zapomnění. Jeho film nesoucí český distribuční název "Hrůzná minulost" opět příliš důvěry nebudil. A nebudeme si nic namlouvat o potlesku na otevřené scéně. Nicméně nárůst diváků je markantní. Vzrostl totiž ze dvou na tři. A sice tentokrát ho viděl režisér, střihač a uklízečka, co to tam dala do pucu, když ti dva mezuláni vypadli. Podle mě to je jasná známka toho, že Casper jde strmě nahoru a šikovně někdo pouvažoval o tom, do čeho ho vlastně obsadit, aby to bylo rovnou (so)fi(sti)k(ov)ané. Jelikož jeho křestní jméno asociuje (pohádkové) strašidlo, tak je jasné, kam se obsadí. Pohádka to nebude, a bude to horůrek a to duchařský a tím tady máme dva Caspery zabité jednou ranou. Zbývá dodat, že hraje jen vedlejší part. A nyní stručně k příběhu. V domě po zemřelé matce sester Annie a Nicole straší. Záhy z domu nevysvětlitelně zmizí Nicole. Její sestra ji přijela navštívit na vánoční svátky (atmosféře Vánoc se film nevěnuje a není tedy z filmu znát), ale dům byl osiřelý. Záhadné zmizení také postihne sestřenici obou dívek. Smrt v rodině spolu s kontroverzní pověstí rodiny jsou jen začátkem pro duchařské rejdy a konfrontaci s nimi, avšak v domě přebývá ještě někdo, ale kdo konkrétně, to pochopitelně neprozradím. Annie a spou s ní zvědavý divák se bude s vervou snažit zjistit, co za těmi záhadnými zmizeními vězí. A především, jaké tajemství skrývá dům samotný a kdy se jej rozhodne vydat. Na to si divák počká. Do celé záležitosti se vloží vyšetřovatel, na kterého se Annie obrátí a kterého právě hraje Van Dien, a celé puzzle bude divák skládat tak, jak se na horor patří. Solidně natočená záležitost, i když přece jen víceméně televizně, disponuje příjemným vytvářením postupně houstnoucí a stále mrazivější atmosféry s přítomností sexy Caity Lotz v hlavní roli. Scénář měl v zásobě nejedno překvapení, přičemž se v rámci béčkového zařazení v podstatě překonal. Jenže taky dost vypadával z tempa, strašil trochu otřepaným způsobem, i když nekladl důraz na lekačky za každou cenu, ale i tak to zkušenějšího hororového diváka nemohlo zaskočit a hlavně příběh působí nedodělaně. Snaha ovšem byla více než sympatická. Scénář chtěl smíchat duchařský horor s thrillerem a to v dobrém poměru, ale aby obojí vzájemně dobře fungovalo a nepřekáželo si, na to už síly nebyly. V závěru se spíše položil, než aby slavil úspěch a podtrhl svoji určitou žánrovou neotřelost. Zamýšlený záměr scenáristicky experimentovat tak úplně nevyšel na všech frontách, protože závěr je oproti tomu, co mu předcházelo, vyloženě odvarový, a za tím, jak málo (do)vysvětluje, je spíše bezradnost autora Nicholase McCarthyho, který je současně i režisérem filmu a který tímto závěrečným úkrokem vzad definitivně odkázal na to horší z televizní produkce. Bububu je to i přesto v mnoha ohledech stravitelné. 60% () (méně) (více)

dr.horrible

Dosť dobrý horor. Akurát lakačky moc nefungujú. Všetko ostatné silný nadpriemer. Debutujúci režisér McCarthy odviedol vážne slušnú prácu, kameraman tiež, Caity Lotz je do hororu viac než postačujúca a najviac ma potešila Haley Hudson ako troska a médium v jednom. Konečne bola tá rola zverená niekomu inému ako dôchodcovi. Aj keď, naposledy to bol myslím rabín/exorcista... ()

hladass

Tenhle kousek jsem si pustil hlavně kvůli Caity Lotz a jen lituji, že jsem to neudělal již dříve... The Pact je na tak malý film překvapivě více než slušná duchařina, říznutá psychothrillerem... Nebudu nijak spoilerovat, když si tak zběžně pročítám přítomné komentáře, někteří to stihli udělat i za mě, takže jen napíšu, že The Pact si prakticky po celý film drží skvělou atmosféru, která chvílemi vyvolává i mrzení v zádech, lekačky fungují na výbornou, herecké obsazení mi vysloveně sedlo (ano i Casper Van Dien), proto škoda uspěchaného závěru, který ve mně zanechal lehoučký pocit zklamání... Na druhý díl se netěším... ()

Kudly4

Duchařiny moc v oblibě nemám, ale tahle špatná nebyla. Co se týče atmosféry, tak si myslím, že o půlnoci udělá svoje. Každopádně i tak, to není žádná bomba. Takovej lepší průměr a Caity je božská !! ()

Frajer42

Dobrá, na těch necelých 89 minut připusťme existenci duchů. Když tedy teď zkritizuji logické nedostatky, tak nemluvím o duších. Ten film je plný takových odporných nesmyslů až mi z toho nebylo dobře. 2 x jsem v jeho průběhu usnul, protože si film užívá takévé ty dlouhé nenapínavé záběry na jednoho člověka, který jde, jde, jde, jde a potom se zastaví. Atmosféra je ve filmu slabá až žádná. První 2/3 je totální vakuum. Něco málo se začíná dít až v třetině poslední. Není to nic úžasného, ale je to lepší než Twilight. Když se pokusím vyjmenovat pozitiva, tak určitě nemohu zapomenout na vzhled hlavní hrdinky, který není marný. Strach a ani nic strachu podobného od filmu rozhodně nečekejte. Mohli byste potom být nepěkně zklamaní. Slabá 1*. ()