Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

Kudly4

Duchařiny moc v oblibě nemám, ale tahle špatná nebyla. Co se týče atmosféry, tak si myslím, že o půlnoci udělá svoje. Každopádně i tak, to není žádná bomba. Takovej lepší průměr a Caity je božská !! ()

Campbell

Překvapivě slušná duchařina která má opravdu skvělou atmosféru. Navíc jedná se o režisérský debut a od Diena jsem taky nečekal zázraky. Takže jsem ani od filmu moc nečekal. No a nakonec se z filmu stalo překvapení. Původně jsem chtěl dát 4* ale dávám silnější 3*. A to díky tomu že Dien nedostal nakonec tolik prostoru a za druhé mě naštval konec, který mě zrovna moc nepotěšil. ()

predators

Další z tisíce strašidelných domů, kterých je snad plná amerika. Pár zajímavých momentů se zde objeví, ale po stránce duchařské, až na závěrečný úhybný manévr, nenabízí nic překvapujícího. Nepříliš sympatická hlavní hrdinka a několik nelogičností strhávají jinak slušně napínavý The Pact do průměru. Pro neagnličtináře jedna výhoda, je tu tak 30 vět! :-) 60% ()

PetrPan

Poctivý strašidelný horor, kterému musíte odpustit drobné logické chybky, já se na ně s radostí vykašlal a při půlnoční projekci se dokonce tu a tam příjemně ohlížel do ztemnělých zákoutí svého obydlí.:) ()

cukorek

Raz za čas sa rád posadím a pohojdám v rozpestrenej "hororovej sieti", plnej nástrah a napätia. V tomto prípade napätie a strach vo mne nebolo zobudené naplno, za čo môže ponúknutý sínusový dejový priebeh. Často dobre rozbehnutý desivý efekt bol okresaný dlhými a nezáživnými momentami, ktoré boli zbytočne prihodené medzi drahocenné kúsky. Ozaj veľmi dobre bolo zvládnuté prevedenie filmu so zmyslom pre detaily, ktoré ponúkla kamera viac krát, ktoré tak navodili skvelú atmosféru bez prehnaných výmyslov. Ak by Nicholas McCarthy vynechal spomenuté dlhšie a chudobnejšie časti, mohol naliať do pohára ozaj čisté víno. Za mňa ako nie odborného znalca hororu dávam 40%. ()

MiiRA

Celkem mile překvapen...začátek se rozjíždí ve stylu duchařiny a vyklube se z toho napínavý thriller. Byl jsem napnutý skoro po celý film. Určitě stojí za to vidět! 4* ()

klerik

Príjemne priamočiary a dostatočne mrazivý horor. Scenárista mieša hneď niekoľko klasických tém a ono to funguje. Aj napriek pár logickým nedokonalostiam v rámci žánru veľmi dobre odvedená robota... ()

korbitch22

Hodně průměrná duchařina,s nesympatickou hlavní hrdinkou,kterou sráží minimum dialogů,které jsou vesměs nudné a hloupé,děj nemá pořádné tempo a Kašpar Van Dick se ve filmu vohřeje dohromady asi deset minut.Pointa málo rozvedená a nevyužitá.I přes pár solidních lekaček a občasnou husí kůži mi film nezůstane v palici dýl jak 5 minut po jeho skončení,což se nedá říct např. o Insidious Jamese Wana,ze kterého jsem 14 dní nespal.Po takovém hororu tyhle věci spíš prozívete,Verbalův primitivní filmový vkus lze považovat za druhé největší WTF hned po jeho počtu bodů :) 50%. ()

Arsenal83

Tá biela feťáčka, ktorá sa tam na chvíľu objaví, vyzerala jak po vypití dvoch litrov krabičáku, to bolo ozaj hrozné. Mali sme aj veľa možností počítať pehy na tvári hlavnej predstaviteľky. Ľakačky niekedy boli vydarené a aj lietanie pri strope bolo ok, to treba priznať. Len nechápem, prečo tam tá Annie toľko pátrala, že kto je Judas, keď je všeobecne známe, že je to pesnička od Lady Gaga. ()

heyda

Obyčejný průměrný kousek mezi horory. Hlavní hrdinka vesměs sympatická, scénář snad ani nelze hodnotit (těch pár vět), atmosféra jakštakš, lekačky ušly, ale příběh velmi hloupý a nezajímavý a o napětí se dá mluvit jen v jistých momentech. Od tak dobře hodnoceného filmu (v rámci žánru) jsem očekával víc. Takže sečteno podtrženo nemastných neslaných 50%... ()

VenDulin85

Chvilku jsem váhala mezi čtyřmi* a pěti*, ale když jsem viděla zdejší nízké hodnocení, musela jsem přidat, protože se jedná o příjemnou záležitost, kdy jsem si celou dobu neříkala "Proč tohle dělá??", kdy jsem měla chvilkama nutkání, že si půjdu do kuchyně pro prkýnko a nůž a porelaxuju a kdy jsem až na konci zažila trošku pocit, že to mohli udělat ještě malinko jinak a lépe. Prostě horor, který neurazí, naopak, směle do něj. ()

lillien

Zhruba do půlky se u toho dalo docela v klidu večeřet. Zajímavá, z počátku nenápadná a pozvolna se rozvíjející duchařina, sem tam nějaká ta nepříjemná entita na fotce, sestra pátrající po osudu té zmizelé, podivné okolnosti a dost děsivej barák. Každopádně nic, co s trochou tréninku nezvládnete. No a pak to začalo. Nebýt mých vypilovaných záchranných technik pro sledování nesnesitelně strašidelných hororů, tak to nedokoukám! Musela jsem použít všechny tři techniky a to místy dokonce najednou!! Za a) rozostřování zraku přivíráním očí a mrkáním..za b) koukání se na obrazovku z co největší vzdálenosti, abych zvýšila šanci, že ty šílenosti neuvidím zblízka. Za c) úpěnlivé tisknutí polštáře, s kterým jsem někdy v třetí třetině na tuty otěhotněla, jak jsem ho vydatně svírala a mačkala. Na drobné alogičnosti tentokrát kašlu, když se bojíte, není co řešit. Pro mě absolutní nášleh s vytuněnou finální pointou . Tleskám a jdu si v očekávání kvalitních nočních můr zobnout lexaurin. ()

rollman1

V rámci žánrů se nejedná o nijak vyčnívající kousek. Je zde vše, co se dá najít všude jinde. Za největší plus považuji ve filmu atmosféru, která je temná, zlomyslná a pěkné roztahaná do celé stopáže. Jednou jsem se sebou i cuknul. Vše ostatní zapadá do klasického standartu, jako příběh či pointa. Škoda finále, které mohlo být malinko lepší, ale jinak se jedna o průměrný kousek, který Vám určitě neuškodí. ()

Flego

Navzdory príbehu, ktorý je zmeskou všetkého. čo sa horroru týka, ide o slušnú béčkovú zábavu s lakačkami. Spočiatku to bolo dobre nadupané, v polovici všetko vyšumelo a záver už dobehol zo zotrvačnosti. ()

honajz

Kurnik, to už nikdo neumí natočit pořádný, smysluplný horor? Kde jsou doby Mlhy, Evil Dead, Don't Look Now, ale klidně i Vlčí boudy? Celou polovinu filmu sleduju oplácanou babu režírovanou režisérem taky se zálibou ve foot fetišismu jako Tarantino, jak se jí dějí divné věci z ranku seriálu Ztraceni, abych pak dostal tuctový hamburger o sériovém vrahovi, který není ani pořádně dopečený? To už by se mi víc líbil horor ve kterém na ty okurky do ledničky chodí duch matky. Všechny ty náznaky tady jsou zcela zbytečné, médium toho až tak moc nepředvede, a i když si myslíte, že policajti nejsou až zas tak totální debilové a "dole" to fakt pořádně prohledali, minimálně kvůli obětem, tak jako že byl ještě jeden bratr, nebo co? Či začne vraždit hlavní hrdinka? Přijde i to celé nedomyšlené, nevymyšlené a samoúčelné. ()

Ivoshek

Jsem rozpolcený. Začátek je nic moc, prostředek skvělý a fakt s dobrou strašidelnou atmosférou a když už se člověk těší, tak to pointa zabije. Měli si dát s tím příběhem trochu víc práce. Když si to člověk vezme pozpátku, tak dost toho dění nedává smysl. ()

Pítrs85

Kašlat na všechny áčkový horory, co mají za zády vysoký budget a zkušené herce či režiséry. Díky uživateli Pildovi jsem objevil tento veskrze neznámý titul, ale o to větší nadšení jsem po jeho zhlédnutí měl. V jistých nuancích mi to připomnělo pro mě nejlepší horor za posledních "x" let Insidious, i tady neteče krev po hektolitrech, i tady je toho více skryto než ukázáno a i tady jsem se u hororu konečně zase (aspoň trochu) bál. Herecké výkony nijak neurazí (kupodivu ani Van Dien tu není otravný), navíc se na hlavní hrdinku dobře kouká :-) Jen ten konec jsem očekával mírně jiný, i když... ;-) ()

SOLOM.

Na filmový a zároveň i režisérský McCarthyho debut jsem byl vážně zvědavý a nějak mne neodradilo ani rozporuplné hodnocení těch, kteří tento kousek již viděli. Není na škodu si tu a tam pustit nějakou tu duchařinu. Když se navíc nejedná o čistokrevnou záležitost a tvůrci do ní přimíchají i něco z jiných odvětví, tím je to pro mě jen lepší. Již od úvodních minut se mi docela zalíbila i navozená atmosféra a já se jen v duchu modlil, aby zas nešlo o další blbost, kdy budou vzduchem jen proletovat kusy nábytku a hlavní hrdinka nedostane infarkt díky blikajícím zářivkám. Naštěstí je příběh obohacen o finální rozuzlení, které bych tu nechtěl prozrazovat a díky kterému nemůžu dát ani horší, než průměrné hodnocení. ()